Şimdi Ara

-Sony XPERIA™ XA1 PLUS- [ANAKONU]-YENİ GÜNCELLEME (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
4
Favori
29.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    xa1 plus tabiki hic dusunme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.
    Cihazı yeni aldım.Şu an oreo güncellemesini yüklüyorum da birkaç sorum olacak.
    Cihazın ekrana iki kez tıklayarak açma özelliği var mı acaba ? 2 kere dokunarak birkaç kez açtığıma yemin edebilirim arkadaş sorunca denedim olmadı ondan sonra da hiç olmadı zaten
    Bir de herhangi bir bildirim geldiği zaman sadece ses geliyor ekranda hiç bir hareketlilik olmuyor bunu nasıl düzeltebilirim.Bir mesaj gelince vs. ekranda görünsün istiyorum.
    Teşekkürler.
  • Son günlerde ekran donup dokunmatik çalışmıyor ve System işlemi yanıt vermiyor diyor bir çözümü var mıdır bunun?

• quote:

Orijinalden alıntı: risus_185

2 hafta oldu kullanmaya başlayalı. İyi gidiyordu ama 3 gündür bazı uygulamalarda ''system işlemi yanıt vermiyor'' hatası veriyor ve dokunmatik basmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum, garantiye götürsem yazılım atıp geri verecekler biliyorum.
    Bende de aynı durum oldu ya :(

• Çift tıklama ile ekran açma özelliği yok malesef.

• Arkadaşlar meraba aranıza yeni katıldım. Telefondan memnunum daha sonra geniş bi değerlendirme yaparım inşallah. Yalnız kilit ekranı açma ile ilgili olarak bişey sormak istiyorum. Tamam çift tık yok ama ekranı uyandırma ile ilgili olarak power tuşundan başka alternatif yok mudur. Sadece saate bakayım diyorum direk açıyor ekranı. Yok mu bunun bi alternatifi?
  • Bir de şu an farkettim telefon 3 saatte şarj oluyor.Bu nasıl hızlı şarj
  • omerfarukakcay57 O kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarınız ve İnternet bağlantınız varsa eğer, Xperia Companion kullanabilirsiniz.

YouTube da Xperia Companion ile yazılım düzeltme işlemi hakkında videolar var

• Sahip olduğu teknoloji ile cihazı %0 ile %90 arası 1,5-2 saatte, %90 dan %100 e kadar ise 1 saatte doldurduğunu biliyorum

• hizli sarj teknolojo bataryanin tamamini degilde %80 civarina kadar hizli sarj eder. Bataryanin yapisindan dolayi zaten genellikle %100 doldurulmasi tavsiye edilmez.Ayrica xa1 plus bataryanin daha uzun kullanilmasi icin batarya bakim programi mevcut onu devre disi birakip tekrar gozlemlemeyi deneyin ayrica %0 dan %80 nekadar surede ulasiyor

• sawash35 kullanıcısına yanıt
    0-80 süresini ölçmedim açıkçası kabaca %100 2.5-3 saat sürüyor.Arkadaşın bahsettiği pil bakımı ayarını gördüm.Daha sağlıklıysa böyle şarj etsin sorun değil Ama insan başta afallıyor 1500 mAhlık iPhone 5S 1.2 saatte olurken bunun 3 saate yaklaşması biraz abes.Şarj aletinden dolayı böyle bir algı oluştu sanırım üstüne güzel güzel logoları koymuşlar sanki 1 saatte komple dolacak izlenimi veriyor
  • sawash35 kullanıcısına yanıt
    Hocam sony kendi teklonojisi sayesinde batarya uzun vadede uzun ömürlü olsun diye öyle yapıyor diye biliyorum. Teknoseyirin incelemesinde %90 dan sonrasını hemen doldurmuyor senin alışkanlıklarını ölçüp telefonu tam açmaya yakın birden dolduruyor dedi son %10'u. Peki bu durumda biz gece değil de başka bi zaman taktığımızda %100'ü bekleyelim mi yoksa %90 gibi falan da çıkarsak sorun olur mu? Çünkü hakkaten 3 saatten fazla sürüyor dolması. Bi bilginiz ya da tavsiyeniz var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escalepion -- 29 Ağustos 2018; 9:33:22 >
  • kutudan çıkan siyah sony adaptör de hızlı şarjı destekliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: escalepion

Hocam sony kendi teklonojisi sayesinde batarya uzun vadede uzun ömürlü olsun diye öyle yapıyor diye biliyorum. Teknoseyirin incelemesinde %90 dan sonrasını hemen doldurmuyor senin alışkanlıklarını ölçüp telefonu tam açmaya yakın birden dolduruyor dedi son %10'u. Peki bu durumda biz gece değil de başka bi zaman taktığımızda %100'ü bekleyelim mi yoksa %90 gibi falan da çıkarsak sorun olur mu? Çünkü hakkaten 3 saatten fazla sürüyor dolması. Bi bilginiz ya da tavsiyeniz var mı acaba?
    Ben cevap vereyim
    Hiçbir şey olmuyormuş
  • Bu telefonda maalesef artık güncelleme açısından miladını doldurdu arkadaşlar. Sony Android 9 planını açıkladı ve XA1 serisi bu listede yer almıyor. Belki alırsa 1-2 güvenlik güncellemesi daha gelir ama bu telefon için Sony tarafından gelebilecek Android 9 hayal oldu.
  • escalepion kullanıcısına yanıt
    %90 dolunca cikarmaniz daha faydali bataryanizin uzun omurlu olmasi bakimindan. Ayrica tamamen bitmesini beklemeyin minumum %10 da iken sarja baglayin telinizi

• @sawash35, @yusufc2012 teşekkürler bilgiler için. İyi oldu bunu öğrendiğim.

• Arkadaşlar herhangi bir mesaj geldiğinde ekranın uyanmasını istiyorsanız şu uygulamayı kullanabilirsiniz. Glimpse Notifications içerisinde uygulama seçimi diye bir yer var burdan hangi uygulama bildirimlerinin ekranı uyandırmasını istiyorsanız onları listeye ekliyorsunuz.mesela ben e posta,mesajlar,whatsapp gibi uygulamaları ekledim.içerisinde başka seçeneklerde var ama ben fazla kurcalamadım.şu an memnunum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendallRoy

Bilgisayarınız ve İnternet bağlantınız varsa eğer, Xperia Companion kullanabilirsiniz.

Ben deneyeyim bir onu

• quote:

Orijinalden alıntı: KendallRoy

Deneyeyim ben bi

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.