Şimdi Ara

Sony Xperia Xa Ultra (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
26
Favori
128.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam XA Ultranın ekranında Gorilla Glass veya Dragon Trail benzeri bir koruma olmadığı için ekranı çok hassas. Sadece çizilmeye dirençli cam bulunuyor. O yüzden alacaksanız kesinlikle Temperli veya Nano Cam yada yeni nesil darbe emici filmlerden de olabilir. XA Ultranın ekranı kavisli olduğu için piyasada bulunan temperli veya nano camların ve filmlerin neredeyse tümüne yakını ekranı tam olarak kapatmayacaktır. Ekranı tamamen kapatmasını sorun etmiyorsanız ki etmeniz lazım çünkü dokunmatik hassasiyetini bozuyor kenar kısımlardan ayrıca telefonda sanki ikinci bir ekran varmış gibi görünüyor. Bu da ekran deneyimini olumsuz etkiliyor. XA Ultrayı zaten özel yapan şeyde %76 ekran kasa oranından anlaşılacağı üzere ekranıdır. O yüzden cam alacaksanız renkli veya şeffaf kavisli cam tavsiye ederim. Deneyimli değilseniz bu konuda tecrübeli kişilerden yardım alın.

http://www.mobilcadde.com/dafoni-sony-xperia-xa-ultra-curve-tempered-glass-premium-seffaf-full-cam-ekran-koruyucu-74079
    http://www.mobilcadde.com/dafoni-sony-xperia-xa-ultra-curve-tempered-glass-premium-gold-full-cam-ekran-koruyucu-71092

Yukarıdaki iki camdan bir tanesi olabilir. Şeffaf olanını bizzat kullanıyorum çok ama çok memnunum. Stokta kalmamış isterseniz bekleyin yada altın rengini alın siz bilirsiniz. Fiyatı biraz yüksek gelebilir ama parasını hakediyor. Eğer ekranı tam kapatmasa da olur sıkıntı yok diyorsanız aşağıdaki ürün işinizi görür hocam.

http://www.mobilcadde.com/dafoni-sony-xperia-xa-ultra-slim-triple-shield-ekran-koruyucu-68754

Kılıf olarak tavsiyem ise şeffaf olanlarından alın tabiki. Apple kullanıcıları nasıl Elma simgesinin görünmesine önem veriyorsa Sony'lerdede Xperia yazısının görünmesini önemlidir. XA Ultranın ağırlığını düşündüğümüzde 202 gram ki olabilecek en hafif kılıfı almanızda fayda var. Ayrıca ekran koruyucunun da oluşturmuş olduğu bir ağırlıkta söz konusu az da olsa.

http://www.mobilcadde.com/dafoni-aircraft-sony-xperia-xa-ultra-super-ince-seffaf-silikon-kilif-68326 : İlk tavsiye edeceğim kılıf bu olur. En ince ve en hafif kılıf diyebilirim.
    http://www.mobilcadde.com/sony-xperia-xa-ultra-tam-kenar-koruma-seffaf-rubber-kilif-71194 : Silikon kılıf sevmiyorsanız kişisel olarak bunu tavsiye ederim.
    http://www.mobilcadde.com/eiroo-clear-sony-xperia-xa-ultra-seffaf-silikon-kilif-74071 : Telefonun kendi tuşlarını kullanayım ve ağırlık problem değil diyorsanız bu gider.

• gorkem_adakoglu G kullanıcısına yanıt
    Hocam Beyaz renk tavsiye ederim.

Beyaz alırsanız : Işığa tutup dikkatli bakmadığınız sürece parmak izi ve telefondaki çizikler belli olmuyor beyaz renkte. Ayrıca ekran kapalıyken çok güzel bir görünüm oluşuyor. Ekranın kendisi Sony yazısı ortaya çıkıyor.
    Siyah alırsanız : Parmak izi ve çizikler belli oluyor fakat Siyahın güzel yanıda Ekran açıkken sanki daha büyük bir ekrana bakıyormuşsunuz hissiyatı veriyor :)
    Limon Yeşili : Bu rengide özellikle bayan kullanıcılar için tavsiye ediyorum. Çok dengeli bu avantajlarıda var dezavantajları da ikisinin ortası denebilir. Tam altın olmayıp yeşili andırdığı için piyasada pek benzeri yok o yüzden farklılık arayan kullanıcılar için bire bir.
  • Bu cihazı almayın aldırmayın sony bile kabul etti sorunlu olduğunu hala siz burda tavsiye ediyorsunuz, teknik servislerde sürünmek istemiyorsanız bu cihazdan uzak durun ben zor kurtuldum ve ayrıca şikayet var sitesinde biraz araştırma yapın herkes dertli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EĞER PARANIZI ÇÖPE ATMAK İSTİYORSANIZ BUYRUN ALIN! ABİ BU NE CESARET, TELEFONLARIN SORUNLARINI BANGIR BANGIR BAĞIRIYORUZ HERYERDE.. ŞİKAYET VAR'A GİRİN, CHANGE. ORG ' A GİRİN, GOOGLE YE YAZIN VE KARŞINIZA ÇIKAN ŞİKAYETLERİ OKUYUN BİNLERCE SORUN ŞİKAYET ÜST ÜSTE.. HALA BURAYA GELİP ALMAK İÇİN EKSTRA BİR ÇABA SARFEDIYORSANIZ YA PARANIZ BOL YAHUT ÇOK SAĞLAM KASINIYORSUNUZ..

• quote:

Orijinalden alıntı: sert.oguzhan.os

EĞER PARANIZI ÇÖPE ATMAK İSTİYORSANIZ BUYRUN ALIN! ABİ BU NE CESARET, TELEFONLARIN SORUNLARINI BANGIR BANGIR BAĞIRIYORUZ HERYERDE.. ŞİKAYET VAR'A GİRİN, CHANGE. ORG ' A GİRİN, GOOGLE YE YAZIN VE KARŞINIZA ÇIKAN ŞİKAYETLERİ OKUYUN BİNLERCE SORUN ŞİKAYET ÜST ÜSTE.. HALA BURAYA GELİP ALMAK İÇİN EKSTRA BİR ÇABA SARFEDIYORSANIZ YA PARANIZ BOL YAHUT ÇOK SAĞLAM KASINIYORSUNUZ..

Katılıyorum. İlave olarak, arkadaşlar, efendiler, sizin için donanımsal ve yazılımsal kronik sorunlar önemsizse, benim için güncelleme gelsin yeter, snapchatsiz bir hayat düşünemiyorum diyorsanız alın bu telefonu. Bağlantı, batarya ve ekran sorunları umrumda değil, öyle de kullanırım, yeterki bir telefonum olsun mantığıylaysanız satın alın bu telefonu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Baya takip ettim bu xa ultrayı ama güvenemedim bir turlu ve z5 dual siyah aldım.

• Büyük ekran isteyenler xiaomi mi max a bakabilirler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony bu cihaza güncelleme vermeyebilir.. C5 Ultra'da gösterdiler bunu.. Ultra cihazlarını pek önemsemiyor Sony Mobile.. Bu cihazda belli bir sıkıntı var direkt ölü taklidi yapabilirler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Sony bu cihaza güncelleme vermeyebilir.. C5 Ultra'da gösterdiler bunu.. Ultra cihazlarını pek önemsemiyor Sony Mobile.. Bu cihazda belli bir sıkıntı var direkt ölü taklidi yapabilirler..

7.0 ve 7.1 sürümlerini %100 alacak devamı ne olur bilemeyiz. Sony amiral gemisi cihazlarına (Z serisi) 4 güncelleme verdi sürekli. Bunların arasında en şanssızı Z3 oldu, andorid 7de snapdragon 800 desteği kesildi çünkü ve toplamda 3 güncelleme aldı. M ve C serileri 2 güncelleme aldı, aralarında 3 güncelleme alanda olmuştur nadiren. M5 ve C5 Ultra çok kötü bir zamana denk geldi çünkü XA ve XA Ultra çıkınca 2 cihazda unutuldu, birde M5in bir dünya sorunu olunca kaldı ortada C5te arada kaynadı.

Muhtemelen stabil custom romlar asla çıkmayacak mediatek kaynak kodlarını paylaşmadığı için port romlarla yetineceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

quote:

Sony bu cihaza güncelleme vermeyebilir.. C5 Ultra'da gösterdiler bunu.. Ultra cihazlarını pek önemsemiyor Sony Mobile.. Bu cihazda belli bir sıkıntı var direkt ölü taklidi yapabilirler..

7.0 ve 7.1 sürümlerini %100 alacak devamı ne olur bilemeyiz. Sony amiral gemisi cihazlarına (Z serisi) 4 güncelleme verdi sürekli. Bunların arasında en şanssızı Z3 oldu, andorid 7de snapdragon 800 desteği kesildi çünkü ve toplamda 3 güncelleme aldı. M ve C serileri 2 güncelleme aldı, aralarında 3 güncelleme alanda olmuştur nadiren. M5 ve C5 Ultra çok kötü bir zamana denk geldi çünkü XA ve XA Ultra çıkınca 2 cihazda unutuldu, birde M5in bir dünya sorunu olunca kaldı ortada C5te arada kaynadı.

Muhtemelen stabil custom romlar asla çıkmayacak mediatek kaynak kodlarını paylaşmadığı için port romlarla yetineceğiz.

İşte ben de bunu diyorum.. Sorunlu bir seri çıkınca, üzerine de yeni cihazlara odaklanınca firma ölü taklidi yaptı. Vermeyecek demedim vermeyebilir dedim çünkü referans var. HTC'de Mediatek kullanıyor ve onlar da Mediatek lere güncelleme konusunda vukuatlılar. Bu Mediatek cihazlara güncelleme çıkarma konusunda belki ekstra bir olay da olabilir. Güncelleme vereceğiz dediklerine çok güvenmeyin yani, vereceğiz dedikleri ve vermedikleri oldu.

• quote:

quote:

quote:

İşte ben de bunu diyorum.. Sorunlu bir seri çıkınca, üzerine de yeni cihazlara odaklanınca firma ölü taklidi yaptı. Vermeyecek demedim vermeyebilir dedim çünkü referans var. HTC'de Mediatek kullanıyor ve onlar da Mediatek lere güncelleme konusunda vukuatlılar. Bu Mediatek cihazlara güncelleme çıkarma konusunda belki ekstra bir olay da olabilir. Güncelleme vereceğiz dediklerine çok güvenmeyin yani, vereceğiz dedikleri ve vermedikleri oldu.

C5 Ultra ve M5 5.0 ile çıkıp 5.1 ve 6.0 aldılar orta segmente 2, üst segmente 4 güncelleme politikasına göre ömürleri doldu aslında. Bu kadar çabuk terkedilmemesi gereken cihazlardı ama yapacak bir şey yok şirket politikası bu maalesef.

• quote:

quote:

quote:

quote:

C5 Ultra ve M5 5.0 ile çıkıp 5.1 ve 6.0 aldılar orta segmente 2, üst segmente 4 güncelleme politikasına göre ömürleri doldu aslında. Bu kadar çabuk terkedilmemesi gereken cihazlardı ama yapacak bir şey yok şirket politikası bu maalesef.

M5'İ bilmiyorum ama C5 Ultra Türkiye'de offical 6.0 güncelleme almadı.. Benim de tam demek istediğim bu; Sony Mobile Türkiye işler sarpa sarmaya başladığında ölü taklidi yapıyor..

• Arkadaşlar xa ultram kronik şebeke ses ve ekran sararması şikayetiyle ankara teleservise gönderdim. Yarın 20 gün doluyor ve telefonum hala parça bekliyor olarak görünüyor. Sonyde aradığımda yapacak bişey yok bekleyeceksiniz diyolar. Ben telefonu 2.el almıştım faturadaki isim farklı gidipte hekem heyetine şikayette bulunabilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: kdevelioglu

Arkadaşlar xa ultram kronik şebeke ses ve ekran sararması şikayetiyle ankara teleservise gönderdim. Yarın 20 gün doluyor ve telefonum hala parça bekliyor olarak görünüyor. Sonyde aradığımda yapacak bişey yok bekleyeceksiniz diyolar. Ben telefonu 2.el almıştım faturadaki isim farklı gidipte hekem heyetine şikayette bulunabilir miyim

Bulunursunuz ama para iadesi alamazsınız. Sadece sıfırıyla değişim talep edebilirsiniz.
  • 20 gün değil de 20 "iş günü" olmalı, bu hususa dikkat ediniz. Bildiğim kadarıyla yalnızca faturada ismi yazan şahıs iade talebinde bulunabiliyor. Zaten iade parası ödenirken de yalnızca faturadaki ismin üzerine bir hesaba ödeme yapılır, başka hesap kabul etmezler. Bu şahıs ulaşabileceğiniz biriyse iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Tek imzası işlemler için yeterli olacaktır, süreci yine siz takip edersiniz.
  • vars61 V kullanıcısına yanıt
    20 iş günü oluyor pazar günleri hariç. Sahibine ulaşmaya çalışayım artık. Ondan yazılı bir kağıt alıyım. Teşekkürler bilgi için

• 36.0.A.2.146 güncellemesi gelmiş pc companion ile güncelleyebilenler olmuş, bilgisayarım olmadığı için deneyemiyorum. Otaya daha gelmedi.

Android 7ye az kaldı.

• açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Dostum ben pc den güncelledim ama bir fark göremedim. Ne güncellemesi bu, bir artı veya eksisi var mı?

• Telefonu yeni aldım. Tüm güncellemeleri yaptım. Wifi ara ara gidip geliyor. Aynı yerde c5 ultra da var fakat onda kopma olmuyor. Ayrıca c5 ultra 3 seviye çekerken xa ultra 2 seviye çekiyor. İade edeyim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: miyagi41

Dostum ben pc den güncelledim ama bir fark göremedim. Ne güncellemesi bu, bir artı veya eksisi var mı?

Güvenlik güncellemesidir muhtemelen.

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.