Şimdi Ara

Sony Xperia Xa Ultra (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
26
Favori
128.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Umarım şebeke sorununuz çözülmüştür. XA cihazlar için de gelmesini bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Nihayet, bakalım nasıl olmuş. Temiz kurulum için yükseltme sonrası Companion'dan yazılım onar mı yapmak daha uygun olur yoksa direkt telefondan ayarlardan sıfırlamak mı?

Edit: 7.0 Nougat'la birlikte gelen yenilikler:

-Yeni batarya yönetim modu
    -Özelleştirilebilir orta güç/yüksek güç modu seçim imkanı
    -Uygulama güç monitörü bataryayı kullanan ama aktif olmayan uygulamaları otomatik olarak kapatıyor
    -2'ye bölünen ekranla çoklu uygulama çalıştırma imkanı
    -Fotoğraf kamera ekranında hızlı efektler menüsü
    -Yeni performans modu ile Optimize, Oyun, Eğlence ve Yüksek Performans modları seçimi ile batarya ömrü ve performans seçimi hızlı bir şekilde yapılabilecek
    -Geliştirilmiş klavye
    -Kablosuz ağları güvenilir yaparak sonradan otomatik bağlanma özelliği

Edit 2: İlk izlenimlerim şu şekilde:

-LTE simgesi maalesef 4.5g ile değiştirilmiş
    -Yüklü gelen uygulamaları devredışı bıraktığınızda cihazda 0mb yer kaplıyor olarak görünüyorlar ve cihazım eski haline göre çok daha fazla boş alana sahip, baya bir uygulamayı devre dışı bıraktım.
    -Tümünü temizle ikonu sayfanın üst kısmına taşınmış
    -Performans olarak 6.0'dan farklı değil gibi, herhangi bir yavaşlık yaşamadım
    -Telefon uygulamasında arar veya aranırken karşı tarafın resmi artık küçük bir pencere yerine ekranın yarısını kaplıyor

Ambient display özelliği gelmiş mi hocam? Eve gelince yükleyeceğim bende.

• Ambinet Display özelliğini göremedim, sanırım gelmemiş.

Şebeke sorunu bende önceden de yoktu, hala yok ama FB grubunda 6.0'da şebeke sorunu yaşadığını söyleyen biri 7.0'da sorunun kalmadığını belirtmiş.
  • Android 7 izlenimlerim olumlu yönde. Geçişler ve uygulama açılışları daha hızlı, dpi değiştirince oluşan buglar düzeltilmiş, pil tüketimine bir ayar çekilmiş gibi, güncelleme sonrası yaklaşık 1gb yer açıldı cihazda ki önbelleği daha silmedim oradan da 1.5gb yer açılacak.

Keşke ambient display özelliği de olsaymış ama Xperia X'te olduğu gibi 7.1 ile gelir herhalde. Tabi XA serisi için 7.1 gelirse.

Edit: Veri taşıma kısmına uygulamalar gelmiş tüm uygulamaları tek seferde karta taşıyabiliyoruz artık.
    Arama geldiğinde bildirim ledi Z serisinde olduğu beyaz gibi yanıp sönüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 16 Haziran 2017; 12:17:31 >
  • Mobil veri açmak, kapatmak daha zahmetli olmuş.Bildirim ekranından mobil veriye dokunulduğunda ayarların içine girip mobil veri kapatılıyor.

Uygulama arası geçişler oldukça hızlı.

Tek hamlede dahili depolamada ki video,müzik,resimler,uygulamalar sd karta aktarılıyor.Fena değil. PC üzerinden sorunsuzca güncelledim.

• O kadr bekledim yüklenmesini, telefon kapandı yüklüyormuş gibi yapıp tekrra açıldı.. Gelen mesaj yüklenemedi. O kadar bekledim bi de yaa.

Aynı hatayı alan var mı?

• sezgo88 S kullanıcısına yanıt
    Eğer OTA'dan yüklemeye çalışıyorsanız PC Companion ile yüklemeyi deneyin, yine de Companion'da hata verirse kapatıp güncellemeyi tekrar indirmesini bekleyin. Bende indirmeye başladıktan 5 dakika sonra kuruluma hazır diye mesaj verdi program, halbuki indirme kesilmiş, telefonu çıkarıp tekrar takıca bu sefer baya bir süre dosya indirdi, sonrasında sorunsuz kurulum yaptı.
  • tel üzerinden yüklerken ben de yükleyemiyorum 4 defa denedim 2 gb da boş alan olmasına rağmen olmuyor normal indiriyor yükle diye tıklıyorum kapanıp açılıyor android simgesi çıkıyor yükleme başlıyor ama 30 saniye filan olmadan tel normal açılıyor ve yüklenemedi diyor bi inceliği püf noktası mı var acaba

• Ben tel üzerinden sorunsuz güncelledim

• Sonunda geldi bende WiFi uzerinden güncellemek istedim ama 4 kez indirme tamamlanmasına ragmen kapanıp acılı android işareti cıktı ama yukleyemeden acıldı telefon acaba başka nasıl yukleyebiliriz wifiden yukleyebilen varmı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk005 -- 16 Haziran 2017; 20:22:34 >
  • 5.ye denedim gene olmuyor o kadar bekledik güncelleme gelsin diye geldi ama bu sefer de yüklenmiyor bi hata mesajı da göstermiyor gösterse düzeltir bişi yaparız.. neden olmuyor arkadaşlar yok mu bi akıl verecek

• WiFi den kurdum. Yükleme başarısız oldu dedi kurmadı.

Pc companion ile kurdum. Açılış xperia logosunda yarım saat bekledim açılmadı. Pc companion ile onar yaptım onarmadan sonra açıldı şu an sıkıntı yok. Fakat telefon hafızasında her şey gitti.

'' '' '' '' MUTLAKA YEDEKLEMENİZİ YAPIN.. '' '' ''

**menüler de uygulamalarda geçişler de bayağı hızlı olmuş.

**Hafıza ile ilgili bayağı düzelmeler olmuş. Aynı, uygulamalar ile doluluk %95 den aşağı düşemiyordum şu an %65 lerde

**Bağlantı problemini test etme zamanım olmadı henüz.

İlk gözüme çarpanlar bunlar.

• güncelleyemeyenler pc companion üzerinde güncellesin açarken ses açma değil ses kısma tuşuna basacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatweet

5.ye denedim gene olmuyor o kadar bekledik güncelleme gelsin diye geldi ama bu sefer de yüklenmiyor bi hata mesajı da göstermiyor gösterse düzeltir bişi yaparız.. neden olmuyor arkadaşlar yok mu bi akıl verecek

Bendede aynı şekilde. Nerden bulastik bu Sony denen eskinin efsane şimdinin kestane firmasina. Sony suan gözümde cinli firmaların bile gerisinde yakinda bu kafayla kodak gibi yok olur giderler. Ürettikleri cihazlar proplemli dandik malzemeli, yazılım guncellemeleri desen baştan sagma hatali.

• Darkimore kullanıcısına yanıt
    bundan önce zenfone 6 kullanıyordum ona göre bile eksikleri dolu kaldı ki diğer markalar.. herşeyi geçtim baya kişi güncellemiş ama bi bizimkilerin olmaması ilginç daha önce kaç defa güncellendi sorunsuz ama bu defa niye olmuyorsa çok hevesle bekledik diye galiba

• Wifiden güncelleyemesse neye yarar bu sony illa bilgisayar basında oturamamki ben iki saat olmayacak işler

• javaprof kullanıcısına yanıt
    Ses kısma tuşuna nesen basacağız? Bir de iki uygulamayı sadece messj ekranında mı kullanabiliyoruz? Başka açamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: sezgo88

Ses kısma tuşuna nesen basacağız? Bir de iki uygulamayı sadece messj ekranında mı kullanabiliyoruz? Başka açamadım

pc companion programını kurun orda adım adım anlatıyor zaten ben başta yanlışlıkla ses açmaya bastım dondu kaldı.
  • Telefonumda eskiden beri olan sarı leke- çekmemem-ve dokunmatik sorunu vardı. Telefonu garantiden servise verdim, 8 günde ekranı değiştirmiş olarak geri gönderdiler.

Çekmeme problemi sanki bir nebze iyileşmiş gibi ama dokunmatik hala sıkıntılı. Çok sert basınca anca çalışıyor. Bu sorunu sanırım kimse çözemeyecek , dokunmatik ekranın kalitesi çok düşük .

Ben Xa1 Ultra ile değişim bekledim ama hemen yapıp gönderdikleri için bir şey diyemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VESRAP

Telefonumda eskiden beri olan sarı leke- çekmemem-ve dokunmatik sorunu vardı. Telefonu garantiden servise verdim, 8 günde ekranı değiştirmiş olarak geri gönderdiler.

Çekmeme problemi sanki bir nebze iyileşmiş gibi ama dokunmatik hala sıkıntılı. Çok sert basınca anca çalışıyor. Bu sorunu sanırım kimse çözemeyecek , dokunmatik ekranın kalitesi çok düşük .

Ben Xa1 Ultra ile değişim bekledim ama hemen yapıp gönderdikleri için bir şey diyemedim.

Stamina modunu tamamen kapatın ve reset atın farkı göreceksiniz. Kernel sıkıntılı voltaj ile alakalı bir durum diye biliyorum.
    111 sürümünde dokunmatikte hiç sıkıntı yoktu.

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.