Şimdi Ara

Sony Xperia Xa (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.433
Cevap
21
Favori
63.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gereksiz uygulamaları sildim. Facebook yok facebook lite var onun yerine mesela. Facebook messenger da yok. Kullanmadığım ama aynı zamanda silemediğim uygulamaların hepsini ayarlardan durdurdum. Ayrıca önemli bir şey olmadığı sürece stamina modunda en düşük parlaklıkta kullanıyorum. Evde hep stamina modunda. Ama dışarıda veya araba kullanırken navigasyon için normal modda full parlaklıkta 4G'de kullanıyorum Bu dediklerimi sizin yapmadığınızı tahmin ederek bence sizin de ekran süreniz iyi diye düşünüyorum. Nougat güncelleştirmesinden önce benim ekran süresi 3.5 saati geçmiyordu günde en az 2 kez bazen 3 kez şarja takiyordum şimdi günde 1. İnşallah bozmaz. Tek eksiği sesinin kısık olması bir de biriyle konuşurken telefonu kulağın tam ortasında tutmazsam ekran açılıp kapanıyor. Sensör eskisi gibi düzgün çalışmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Sensör eskisi gibi degil konusurken ekran yanip sonuyor ancak eski sorunlari bakacak olursak şimdi çok İyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony Xperia XA cihazımı **/09/2016 tarihinde Türk Telekom bayisinden 1.399.00 liraya taksitli almıştım. Kasa açıklığından dolayı gönderdim ve tamir ettiler ücretsiz olarak. Bana gelen cihazda arka kapak açık olarak geldi.

Küçük bir sorun olduğundan dert etmedim ancak büyümeye başladı. Ben de biraz geç de olsa yaklaşık 2 ay sonra tekrar servise verdim. Bu sefer hiçbir şey yokken ekranda mekanik hasar var diye ücret istediler ve kanıt olarak ise saçma sapan bi fotoğraf verdiler. Ben kabul etmedim.

Bana gelen cihazda bu sefer kulaklık girişi ve ikincil mikrofon arızası vardı. Geri verdim ve yine ekranda mekanik hasar var diye ücret istediler. Oysaki ekran panelinde falan bi sorun yoktu. Tek sorun cihazın köşesindeki renk atmasıydı.

Bana geldi telefon. O gün bi talihsizlik oldu ve yere düşürdüm. Bunu sorun etmeyerek KVK TEKNİK Servise verdim. Onlar ise kasadaki güç tuşundaki eziklik dolayısıyla 470 lira istediler. Kabul etmedim.

İşlerim dolayısıyla yaklaşık 2 ay sonra, bugün tüketici hakem heyetine başvurdum.

Acaba nasıl bi sonuç çıkar merak ediyorum.

• mehmetyt M kullanıcısına yanıt
    karşı tarafın sesinin düzensizce artıp azalması ve arama yaparken geç bağlanma durumu zaman zaman bende de oluyor.diğer sorunu yaşamadım.
  • cavci7 C kullanıcısına yanıt
    hocam sebebi ne biliyor musunuz neden durdurduğunu güncellemeyi ?
  • Yeni güncelleme geldi. Xperia companion ile yükleme yapabilirsiniz.henüz yeni kurdum. İyi mi kötü mü sonra yazarım

• Güncelleme öncesi Nougat bilgilendirmesi yapayım belki kullanırsınız:

YouTube çift ekran özelliği ile doğru sırayla aşağıya alınırsa arkaplanda çalıştırılabilir.

• Önceki noguat daha iyidi bekleme konusunda, dikkatimi çekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş -- 6 Temmuz 2017; 16:34:31 >
  • Yeni güncellemeyi indiriyorum.

• Yeni güncellemeyle sensör sorunu düzeldi.
  • Ara sıra çöken uygulamalar vardı,o sorun da düzelmiş

• İndirdim bakalım, şimdilik gözlemdeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekleme süresi hakkında bilgi. 8 saatte %7 kayıp.

Çok bence ama normal sayılabilir ufak bataryası iye.

• Sony Xperia Xa

Oha hep böyle olsun canımı yesin.

• Karşı tarafa ses gitmemeye başladı yeni güncellemeden sonra. Mobil veri açıkken oluyor mobil veriyi kapatıp tekrar arayınca düzeliyor.

• Gece filtresi mevcut.

Sadece oyun oynama ve video düzenleme yapıldı, WiFi var mobil veri yok.

Sony Xperia Xa

Sony Xperia Xa

• kty28 kullanıcısına yanıt
    Onu nasıl yapıyorsunuz? Gece filtresi

• Hoparlörde sizde de sıkıntı var mı? Ben de boğuk bir cızırtı oluyor kulaklık takdığım zaman düzeliyor.

• BoluluBatuhan B kullanıcısına yanıt
    Bende de cızırtı olmuştu servis sonrası daha olmadı.

• Yazılım.

Twilight adında ;mavi ışıktan koruyor.

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.