Şimdi Ara

Sony Xperia Xa (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.434
Cevap
21
Favori
63.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün full WiFi ile Google Chrome ve YouTube kullandım. Parlaklık ise orta seviyede. Gayet iyi bence.

Sony Xperia Xa

Sony Xperia Xa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• WiFi ile mobil verinin batarya kullanım farkının hunharca olması gerçekten Mediatek Helio P10 a yakışmıyor.

Eğer mobil veri ile kullansaydınız muhtemelen 4 saat 15 dk gibi bir süre alırdınız.

Ayrıca mümkünse batarya ömrü için 30 altına inmemeye gayret ediniz:-)

• kty28 kullanıcısına yanıt
    Evet, mobil veride çok batarya yiyor.

Beni gayet tatmin etti bu süre.

Yüzde 30 u da batarya sağlığı için söylediniz herhalde

• Evet ayrıca Sony kendisi uyarı yapıyor otuza gelince stamina modunu açınız diye.
  • Yeni gelen 12 mb'lik güncelleme ne ile alakalı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim telefonda bazen ses konusunda sıkıntı oluyor, mesela WhatsApp'tan geçen bir ses dosyası geldi hiç açılmıyor. Videolar da aynı şekilde, görüntü var ses yok. Bütün sesler açık olduğu halde. Bildirim sesleri hiç gelmiyor. Telefonu açıp kapatınca normale dönüyor. Böyle sorun yaşayan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1800210022 1 kullanıcısına yanıt
    Hiç beklemeyin hocam direk servise yollayın emin iseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kty28

Hiç beklemeyin hocam direk servise yollayın emin iseniz.

Acaba sese engel olan bir program mı var diye baktım bir şey bulamadım. Telefonu sıfırladım. Olmadı servise veririm

• bu telefonu babam için almayı düşünüyorum telefonu çok kurcalamaz o yüzden şarj konusu sıkıntı olmaz. ancak sesi biraz az diyorlar sıkıntı yaratır mı bu?
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    Mümkün ise alternatif telefonlar bakınız.

Telefon konuşması kesilme sıkıntısı yaşayabilirsiniz değmez.

• Arkadaşlar biraz konu ile alakasız biliyorum belki bilen biri var diye yazıyorum sony xa kullanıyorum google ye bişeyler yazarken aşağıda çıkan öneri kelimelerini istemiyorum veya silmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

Sony Xperia Xa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyto51 -- 7 Ağustos 2017; 9:35:34 >
  • merhaba arkadaşlar eşim için xa ve asus 3 max arasında kaldım.oneri ve yorum yapabilirmisiniz. konuyu okudum kafam karıstı.guncel bilgi yaparsanız sevinirim.simdiden tesekkurler.
  • chemucell kullanıcısına yanıt
    Şu an için telefondan genel olarak memnunum. Tabi bunda telefonda çok ağır şeyler yapmayan biri olmam etkili olabilir. Oyun oynamıyorum, instagram, twitter yok sadece facebook ve whatsapp, ara sıra da dizi izlerim. O yüzden şarjım 1 günü çıkarıyor. Ama android 7 gelmeden önce şarj konusunda çok kötüydü neyse ki şimdi fena değil. Ben telefonu dış görünüşünden dolayı aldım bir de sonylerin en sevdiğim yanı telefon hafızası ne kadar dolsa da telefon kasmıyor. Şu an sevmediğim yanları:

-Ses biraz az. Eskiden çok daha azdı 7 ile düzeldi.
    -Ram 2 değil de 3 olsa daha iyi olurdu. Tarayıcıyı açınca arama butonuna bir şeyler yazabilmek için 3-4 saniye beklemem gerekiyor sanırım ramden kaynaklı ama belki de tarayıcıdan kaynaklı da olabilir(yandex browser)

Ben çoğu kişinin yaşadığı telefonla konuşurken ses gitmesi problemini yaşamadım ama bunun garantisini veremem.
    Son olarak, dediğiniz asusa baktım özellikleri bu telefondan daha iyi. Eğer kronik sorunu yoksa ve telefonun tipi sizin için problem olmayacaksa onu alın derim.

• chemucell kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, telefon da konuşma sıkıntısı yaşamazsa bir tek bataryası biraz az ama kullanım senaryosuna göre değişiklik gösterebilir.

Performans olarak üzmez, Mobil internette şarjı biraz fazla gidiyor.

Kasma olayı görmezsiniz.

Kamerası iyi sayılır(Sanki 7 ile biraz kötüleşiyor?)

Fiyatını eder ama işte telefonun alo sıkıntısı çıkarsa hemen iadede bulunmalısınız.

Asus 3 max da işlemci 2 seneye üzebilir yine de sizin senaryonuza bağlı. Basit işler için tabiki çok iyi iş yapar. Ama oyunlar, word gibi belgeler, arka planda hunharca uygulama açık bırakma(ben) işlerinde zorlanır.

• Selamlar,Sony Xperia Xa ile General Mobile GM 5 Plus arasında seçim yapmak zorundayım,hangisini tavsiye edersiniz?Gm 5 Plus özellik olarak daha iyi olsa da çok sorunlu bir model,kamera performansı olarak hangisi daha iyidir?
  • kutay86 K kullanıcısına yanıt
    Güncelleme yüzünden Gm5, Ram, Hafıza için Gm5 ön kamera için de Gm5 alınır hocam.

Küçüklüğü için, stabilitesi için, arka kamerası için,yeni bir model olduğu için, işlemcisi için(Bence öyle de batarya mobil verisi kötü) Sony Xa alınabilir

• Android 7 bütün XA lara geldimi.Güncellemeyi kontrol ettiğim halde bende cihazınız güncel diyor.Android 6 dayım hala.

• quote:

Orijinalden alıntı: Garavel Usta.

Android 7 bütün XA lara geldimi.Güncellemeyi kontrol ettiğim halde bende cihazınız güncel diyor.Android 6 dayım hala.

Hocam Oreo gelecek neredeyse, siz servise sorun, neden gelmedi diye. Belki offline olarak yükseltme yapabilirler

• Bu cihaza Oreo gelmeyecek büyük ihtimalle. Ben 2 ay oldu tüketici hakem heyetine gideli. Bekliyorum

• ben bu sony'yi anlamıyorum.1000 liralık telefonda helio p10 var,kendileri mt6752 ile eşdeğerdir.mt6752 dediğimiz işlemci 2 yıldır kullandığım lenovo p70 telefonumda var.ayrıca ramlerde 2 gb.1000 lira civarına yeni bir şey alayım dedim,2 sene önce 800 liraya aldığım telefonla aynı performanstaki telefonu 1000 liraya alabiliyorum.koy snapdragon 625,3 gb ram şu telefona.xiaomi almak istemesem de insanı mecbur bırakıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canguler917 -- 6 Eylül 2017; 3:33:1 >
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.