Şimdi Ara

Sony Xperia X Compact (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.760
Cevap
22
Favori
101.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Büyük ihtimal kablo bozulmuştur. Eski telefonumda aynısı olmuştu. Yenisini alınca hemen düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HepDüşünceli kullanıcısına yanıt
    Evet saolun hocam kabloyu çok hor kullanmıştım ondan oldu galiba 😄

• Millet bu telefona gelen en son güncelleme Android 8.0.0 mı? Bütün güncellemeleri yükledim 8.0 da şu an başka güncelleme vermedi. derleme numarası 34.4.a. 2.118. Android 8.1 buna gelecek mi haberiniz var mı?

• Olasandra kullanıcısına yanıt
    Şu an son verilen sürümü kullanıyorsunuz. Bunun üstüne güncelleme gelmedi. Gelmesi de pek mümkün değil. 2 sürüm güncellemesi aldı bu telefon. 3. yü de verirse istisna bir durum olur :)

• xc yi geri, göndermeye kıyamadım kullanacam.
    8.1- 9 için kendimiz bişeyler yapabiliriz sony hero develpr sayfaları.
    developer.sony.com
    AOSP build instructions - Open Devices - Sony Developer World
    https://developer.sony.com/develop/open-devices/guides/aosp-build-instructions

buda xda sayfası
    XDA Developers
    Sony Xperia X Compact Forum on XDA Developers
    https://forum.xda-developers.com/x-compact/development

• xc alışverişim hb sitesiniin içyüzünü tanımamı sağladı.
    yıllardır üyeliğim olan yer önceki cihazım op5 ide ordan almıştım.
    xc ilanı tamamen kalktı temin edilemeyen diğer cihaz ilanları duruyor?
    muhtemelen benim gibi sıkıntı yaşayanlar yazdı yayınlamıyorlar.
    dedim neyse bi daha uğramayayım sileyim üyeliği oda ne üyeliğinizi
    kendiniz silemiyorsunuz!!!? onlara mesaj yazcanızda canları isterse
    silecekler OHA. ikidir yazıyorum silin diyede takan yok.
  • Ekran süresi iyice azaldı, pil yavaş yavaş nalları dikiyor. Garantisi bitip de batarya değiştiren oldu mu? Herhangi bir yerde değiştirsek düzgün toplayabilirler mi ve tahmini maliyetimiz ne kadar olur?
  • bende X compact var beyaz
    850 ye
    verecem ...
  • arkadaşlar herkese kolay gelsin kapalı kutu x compact aldımda biliyosunuz android 6 ile çıkıyor kutudan... güncelleme oalrak direk 8 deilde 7 nougat geldi yani ilk başta 7 yi sonra 8 i yükler heralde.... benim sormak istediğim en iyi stabil pil ömrü falan hangi sürümde yani şuan 6 da böyle kalsamı iyi 7 mi yoksa 8 mi daha iyi.
  • gokuhan G kullanıcısına yanıt
    Pil olarak en iyi 8. 8 e güncelleme yapacaksan mutlaka yazılım onarımı ile Xperia companion programı ile temiz kurulum yap. Tek tek güncelleme yaparsan çok uzun sürer.

Ama 6 sürümü Stabilite olarak en iyisi. Pil olarak da yüzde 10 falan var eder en fazla.

• Merhaba arkadaslar, dun ikinci el x compact aldim. Telefon 8.0 ile geldi, 6.0 a dusurunce hem bataryasi daha iyi dayaniyor, telefon cok daha gec isiniyor hem de wifi aglarina baglanmama sorunu kalmadi (benim cihazimla alakali bir sey de olabilir). Size sorum su; ekran koruyucusu olarak ne onerirsiniz? Cam ekran koruyucular kenarlara yapismiyor sanirim normal film ekran koruyucusu da bulamadim internette. Yardimlarinizi bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juniorcaesar

Merhaba arkadaslar, dun ikinci el x compact aldim. Telefon 8.0 ile geldi, 6.0 a dusurunce hem bataryasi daha iyi dayaniyor, telefon cok daha gec isiniyor hem de wifi aglarina baglanmama sorunu kalmadi (benim cihazimla alakali bir sey de olabilir). Size sorum su; ekran koruyucusu olarak ne onerirsiniz? Cam ekran koruyucular kenarlara yapismiyor sanirim normal film ekran koruyucusu da bulamadim internette. Yardimlarinizi bekliyorum
    6.0 a nasil dusurdunuz?

Ben de 2 ay once 2.el bi tane x compact aldim ama isletim sistemini 6.0 a nasil dusururum bilmiyorum
  • Awsful kullanıcısına yanıt
    hocam ilk önce flashtool'u (
    www.flashtool.net
    Windows - Downloads - Flashtool
    http://www.flashtool.net/downloads_windows.php
    ), daha sonra 6.0 sürümünü indirin;
    Google Docs
    F5321_34.1.A.1.198_R1B_Service Exchange Unit.ftf
    https://drive.google.com/file/d/1idIi7DGQLk0N47-3XN9P2J7bM5ihiOq7/view?usp=drive_open

not: bu islem dahili hafizadaki verileri silecegi icin yedek almanizi oneririm

flashtool'u kurun, kurduğu dizinde driver kurulum dosyası var onu da yükleyin. daha sonra indirdiğiniz 6.0 sürümünü C:\Users\Kullanıcı adınız\.flashtool\firmwares klasörüne atın.

programı açın, şimşek ikonuna tıklayın, flashmode'u seçin. sonra attığınız sürümü seçin.

bu alandaki bütün kutucukları işaretleyin. sağ alttaki flash düğmesine basın.

yazılım hazır olduğunda bağlantı penceresi gelecek. telefonu kapatın, ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonu bilgisayara bağlayın. bildirim ışığı yeşil renk olana kadar tuşu bırakmayın.işlem tamamlandığında sürümünüz 6.0.1 e düşmüş olacaktır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniorcaesar -- 13 Ağustos 2019; 19:24:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: juniorcaesar

hocam ilk önce flashtool'u (http://www.flashtool.net/downloads_windows.php ), daha sonra 6.0 sürümünü indirin;https://drive.google.com/file/d/1idIi7DGQLk0N47-3XN9P2J7bM5ihiOq7/view?usp=drive_open

not: bu islem dahili hafizadaki verileri silecegi icin yedek almanizi oneririm

flashtool'u kurun, kurduğu dizinde driver kurulum dosyası var onu da yükleyin. daha sonra indirdiğiniz 6.0 sürümünü C:\Users\Kullanıcı adınız\.flashtool\firmwares klasörüne atın.

programı açın, şimşek ikonuna tıklayın, flashmode'u seçin. sonra attığınız sürümü seçin.

bu alandaki bütün kutucukları işaretleyin. sağ alttaki flash düğmesine basın.

yazılım hazır olduğunda bağlantı penceresi gelecek. telefonu kapatın, ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonu bilgisayara bağlayın. bildirim ışığı yeşil renk olana kadar tuşu bırakmayın.işlem tamamlandığında sürümünüz 6.0.1 e düşmüş olacaktır :)
    Detayli anlatim icin tesekkur ederim ;) ilk firsatta deneyecegim, telefonun ahizesinden ses az geliyordu belki de konu bundandir.

• Awsful kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek

edit: bir önceki yazdığım gönderideki 6.0.1 sürümünü 1 hafta kullandım ve bazen video kaydetmeme ve videoları oynatırken telefonun kitlenmesi sorunlarını yaşadığım için ilk çıkan ve daha stabil olan 6.0.1 sürümünü (34.1.A.1.198) şu an google drive'a yüklüyorum, tamamlandığında gönderiyi yeniden düzenleyeceğim.

edit 2: link güncellendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniorcaesar -- 13 Ağustos 2019; 17:53:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • juniorcaesar kullanıcısına yanıt
    Ağacım sen nasıl bir kralsın. Bu 6.0.1 versiyonunu kaç tane yabancı sitede aradım saçma, sapan sitelere yapılan uploadlar sebebiyle saatlerce indirmeyle uğraşmak istemiyordum. Eve gidince ilk işim hemen drive'dan indirip flashlamak olacak. Bootloader açık kendi, kendime saçma sapan romlar ile uğraşıyordum. Tekrardan 6.0.1'e geçmek çok güzel olacaktır. Eline, emeğine sağlık.

Edit : X compactımı yeğenin eline verdiğimizde düşürüp ekranı çatlatması sebebiyle ekranımda bir kırık var onuda değiştirmek için yetkilisi servise gideceğim sanıyorum 300-400 TL gibi bir ücret isteyecekler. Yinede değiştirmeyi planlıyorum. Merak edenler için ise net fiyatını yarın belirteceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UJohnLAue -- 19 Ağustos 2019; 16:46:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UJohnLAue

Ağacım sen nasıl bir kralsın. Bu 6.0.1 versiyonunu kaç tane yabancı sitede aradım saçma, sapan sitelere yapılan uploadlar sebebiyle saatlerce indirmeyle uğraşmak istemiyordum. Eve gidince ilk işim hemen drive'dan indirip flashlamak olacak. Bootloader açık kendi, kendime saçma sapan romlar ile uğraşıyordum. Tekrardan 6.0.1'e geçmek çok güzel olacaktır. Eline, emeğine sağlık.

Edit : X compactımı yeğenin eline verdiğimizde düşürüp ekranı çatlatması sebebiyle ekranımda bir kırık var onuda değiştirmek için yetkilisi servise gideceğim sanıyorum 300-400 TL gibi bir ücret isteyecekler. Yinede değiştirmeyi planlıyorum. Merak edenler için ise net fiyatını yarın belirteceğim.
    rica ederim ne demek, bootloader kilidini açmadan önce TA yedeği aldıysanız onu geri yüklemeyi unutmayın

Maalesef ftf fileyi flashtool görmüyor daha öncede 7.1'in versiyonlarında bu tarz sıkıntılar yaşamıştım eski 0.9.18.6 versiyonunda gözüküyor ancak ondada bundle'ı okuyamıyor öyle bir hata veriyor eski versiyonları ara ara deniyorum. Ama ne hikmettirse ftf fileyi bir türlü görmüyor flashtool :(
  • UJohnLAue U kullanıcısına yanıt
    Hocam flashtoolun son surumunu kurduktan* sonra once driveri kurun, antivirus varsa devre disi birakin sonra programi acip Devices - Devices sync - Manuel sync'a tiklayin, x compactin dosyalarini indirecektir. Antivirusu devre disi birakin dememin sebebi flashtoolun ihtiyac duydugu 34.fsc adli dosyayi antivirus silmisti bende ondan kaynaklaniyor olabilir.

Daha sonra flashtoolu kapatip yeniden acin, hala daha olmazsa x compactin dosyalarini upload edebilirim buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniorcaesar -- 19 Ağustos 2019; 21:52:39 >
    Hocam elinize sağlık. Dün yazma fırsatım olmadı. Bende hemen bu hatayı alınca sizin yazdığınız şeyleri denemiştim xda'da falan da sorunu yaşayanlar vardı ama bir türlü olmadı cihazı maalesef okumuyordu 67 device sync yazıyordu sonra bende diğer bilgisayarımda denemek istedim ve ne hikmetse diğer bilgisayarım'a son sürümü yükledim ve 114 device sync oldu yani direk gördü.

Sorunun neden kaynaklandığını tam anlayamadım ancak başka pc'de deneyince aynı dosyayı gördü ve sorunsuz şekilde 6.0.1'e döndüm Teşekkür ederim yardımlarınız için.
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.