Şimdi Ara

Sony Xperia SP {1.7Ghz-Dual Core|4.6'' HD BE2|8MP Exmor RS|1GB RAM} (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.940
Cevap
49
Favori
276.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mezzanine

merhabalar,
    7 eylül cumartesi günü vatandan 1200tl ye aldım telefonu. ilk akıllı telefon deneyimim olmasına rağmen yeterince bilgili oldugumu dusunuyorum telefonlar hakkında. tasarımı ve bataryası cezbetmişti beni ve almamın en önemli sebepleri bunlardı. aldigımda biraz kurcalayıp şarjını bitirdim ve 12 saat boyunca şarj ettim telefonu. açtığımda güncellemeleri yaptım, gerekli oldugunu dusundugum programları yükledim. ilk gün yani pazar günü sabah 8 gibi kullanmaya başladım ama nedense pil ömrü beni tatmin etmemişti okuduklarımın çok gerisindeydi ya da ben öyle düşünüyordum. o gun yogun sayılabilecek wifi, 3g, whatsapp, twitter kullanımıyla şarjını yeniden bitirdim ve tekrar şarja koydum. o gün ilk gözlemledigim şey ise 3g yada wifi ile ekran açık kullandıgınızda şarjı oldukça çabuk azalıyor bu yuzden ikinci gun 3g ve wifi kullanımını nerdeyse aynı seviyede tuttum ama ornegin 3g açıyorum whatsapp twitter kontrol ediyorum mesajlara cevap veriyorum ve 3g yi kapatıyorum, bu şekilde kullandım. aksam 7de idmanım vardı sabah 9da cıkarmıstım sarjdan, aksam 5 gibi %75-80 civarındaydı şarj. idmandan cıkınca 9.30 10 gibi eve geldim (sarj %70 civarındaydı) ve aralıksız wi-fi whatsapp, twitter kullandım. wifi surekli açıktı ama mesajlara cevap verdikten sonra ekranı kapatıyordum yine. 12de yataga geçtim, aralıksız whatsapp twitter kullandım wifi uzerinden ve ekranı kilitlemedim genelde. saat gece 2'ye kadar böyle devam etti ve uyudum. uyumadan önce sarjı %21di. bu sabah kalktıgımda sarj %20 olmustu. bu arada surekli stamina modda ve hicbir uygulama acık kalmaksızın kullandım telefonu. bu sabah da aynı sekilde whatsapp, twitter, wifi ucgeninde kullandım telefonu ve 1-2 saat once sarja koydum sarjı %5 e inince.

ilk olarak telefonunuza "es task manager, 3g watchdog" indirin derim, kullanışlı uygulamalar.
    dun siparişini verdigimhttp://www.mobilcadde.com/sony-xperia-sp-ince-kristal-seffaf-kilif-10759 linkteki ürün elime ulaştı bugun. ledleri kapamıyor, goruntusu de hosuma gitti açıkcası telefonu çizme gibi bi sorun olacagını sanmıyorum ileride. hafıza kartı olarak da sandisk ultra class10 32 gb alacagım ama bulamadım. ankarada 70 lira civarında satan bir magaza bilen varsa mesaj atarsa cok sevinirim. optimum mediamarkt'ta kalmamış.

telefonun performansı cok iyi, telefonu almamın nedenlerınden biri olan adreno 320 gpusu var ve ust duzey bir gpu. benchmark testi uygulamadım, uygulamayı da düşünmüyorum. ben her durumda en az 350mb ram boşta oldugunu gördüm, es task manager kullandıgımda 440-450 mb gördüğümü hatırlıyorum.

muzik performansını daha denemedim hafıza kartı alamadıgım için, alınca unutmazsam eklerim buraya. ama hoparlor performansı beni tatmin etti diyebilirim. 320 kbps olarak indirebilirseniz muzik dosyalarınızı iyi bir performans alırsınız diye dusunuyorum. bu arada sennheiser cx200 street 2 kulaklıkla dinleyecegim muzikleri.

dokunmatikle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım, algılamama, fazla algılama vs. guc tusu 100 tıklamada 1 2 kez çalışmıyor o da benim için bir sorun degil açıkçası.

kameraya deginirsek, pek kullanmam kamerayı ama on kamerası kötü denebilir ama yine de idare ediyor. arka kamera ise benim için oldukça yeterli. çekimler için herhangi bir ayar yapmadım henüz.

sormak istedikleriniz olursa çekinmeyin,
    iyi günler

öncelikle aramıza hoşgeldiniz hocam. hayırlı olsun telefonunuz

benim sorum size cx200 street 2 ile nasıl ses performansı alabildiğiniz ? telefonun kutusundan çıkan kendi kulaklığı ile ses kalitesi farklarını yazar mısınız. bende cx200 almak istiyorum.

• quote:

merhabalar,
    7 eylül cumartesi günü vatandan 1200tl ye aldım telefonu. ilk akıllı telefon deneyimim olmasına rağmen yeterince bilgili oldugumu dusunuyorum telefonlar hakkında. tasarımı ve bataryası cezbetmişti beni ve almamın en önemli sebepleri bunlardı. aldigımda biraz kurcalayıp şarjını bitirdim ve 12 saat boyunca şarj ettim telefonu. açtığımda güncellemeleri yaptım, gerekli oldugunu dusundugum programları yükledim. ilk gün yani pazar günü sabah 8 gibi kullanmaya başladım ama nedense pil ömrü beni tatmin etmemişti okuduklarımın çok gerisindeydi ya da ben öyle düşünüyordum. o gun yogun sayılabilecek wifi, 3g, whatsapp, twitter kullanımıyla şarjını yeniden bitirdim ve tekrar şarja koydum. o gün ilk gözlemledigim şey ise 3g yada wifi ile ekran açık kullandıgınızda şarjı oldukça çabuk azalıyor bu yuzden ikinci gun 3g ve wifi kullanımını nerdeyse aynı seviyede tuttum ama ornegin 3g açıyorum whatsapp twitter kontrol ediyorum mesajlara cevap veriyorum ve 3g yi kapatıyorum, bu şekilde kullandım. aksam 7de idmanım vardı sabah 9da cıkarmıstım sarjdan, aksam 5 gibi %75-80 civarındaydı şarj. idmandan cıkınca 9.30 10 gibi eve geldim (sarj %70 civarındaydı) ve aralıksız wi-fi whatsapp, twitter kullandım. wifi surekli açıktı ama mesajlara cevap verdikten sonra ekranı kapatıyordum yine. 12de yataga geçtim, aralıksız whatsapp twitter kullandım wifi uzerinden ve ekranı kilitlemedim genelde. saat gece 2'ye kadar böyle devam etti ve uyudum. uyumadan önce sarjı %21di. bu sabah kalktıgımda sarj %20 olmustu. bu arada surekli stamina modda ve hicbir uygulama acık kalmaksızın kullandım telefonu. bu sabah da aynı sekilde whatsapp, twitter, wifi ucgeninde kullandım telefonu ve 1-2 saat once sarja koydum sarjı %5 e inince.

ilk olarak telefonunuza "es task manager, 3g watchdog" indirin derim, kullanışlı uygulamalar.
    dun siparişini verdigimhttp://www.mobilcadde.com/sony-xperia-sp-ince-kristal-seffaf-kilif-10759 linkteki ürün elime ulaştı bugun. ledleri kapamıyor, goruntusu de hosuma gitti açıkcası telefonu çizme gibi bi sorun olacagını sanmıyorum ileride. hafıza kartı olarak da sandisk ultra class10 32 gb alacagım ama bulamadım. ankarada 70 lira civarında satan bir magaza bilen varsa mesaj atarsa cok sevinirim. optimum mediamarkt'ta kalmamış.

telefonun performansı cok iyi, telefonu almamın nedenlerınden biri olan adreno 320 gpusu var ve ust duzey bir gpu. benchmark testi uygulamadım, uygulamayı da düşünmüyorum. ben her durumda en az 350mb ram boşta oldugunu gördüm, es task manager kullandıgımda 440-450 mb gördüğümü hatırlıyorum.

muzik performansını daha denemedim hafıza kartı alamadıgım için, alınca unutmazsam eklerim buraya. ama hoparlor performansı beni tatmin etti diyebilirim. 320 kbps olarak indirebilirseniz muzik dosyalarınızı iyi bir performans alırsınız diye dusunuyorum. bu arada sennheiser cx200 street 2 kulaklıkla dinleyecegim muzikleri.

dokunmatikle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım, algılamama, fazla algılama vs. guc tusu 100 tıklamada 1 2 kez çalışmıyor o da benim için bir sorun degil açıkçası.

kameraya deginirsek, pek kullanmam kamerayı ama on kamerası kötü denebilir ama yine de idare ediyor. arka kamera ise benim için oldukça yeterli. çekimler için herhangi bir ayar yapmadım henüz.

iyi günler
    http://www.teknobiyotik.com/depolama/flash-kart/team-32gb-micro-sdhc-class10-flash-kart.html

zamanında bu siteden 16 gb almıştım bir sorun çıkmadı hatta çokta ilgili müşteri hizmetleri var tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Goldman34 -- 10 Eylül 2013; 16:06:33 >

• quote:

merhabalar,

iyi günler

kardeş hayırlı olsun öncelikle.
    tebriklerimi sunuyorum . bir telefonu anlatırken teknik bilgi ve deneyim paylaşmışsın sadece. malum herkes telefonu savunurken rakibine laf atıyor.

tft ekran itici gelmiyormu ve kamera ile malum 1 gb ram ? . benim kafama takılan sorunlar bu. s4 mini ile arada kaldım çünkü

• bu video güzel karşılaştırıyor. s4 mini ile. sp nin olayı sadece gpu 320 gibi duruyor

• quote:

merhabalar,

iyi günler

hayırlı olsun öncelikle.
    ancak yeterince bilgili olduğunuzu hemen düşünmeyin bence :) zira task manager kullanmak bilgili olmadığınızı gösterir.
    androidde task manager kullanmak her zaman işlemciyi fazla çalıştırarak batarya ömrünü kısaltır..
    iyi günlerde kullanın

• hocam bataryaya zararı olan başka hangi programları biliyorsun ona göre kurayım bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grgzmurat -- 10 Eylül 2013; 17:30:35 >
  • Arkadaşlar ilginç bir sorun yaşıyorum. Telefonu stamine moduna alınca 1 günden 4 güne falan çıkıyordu yaklaşık olarak. Şimdi baktım da artık 2 saat falan fark ediyor normal ve stamina mod arasında. Ve normalde de eğer bekleme modunda fazla kalmışsa stamina moddaymış gibi ekranı açınca bildirimler geliyor. Kapatıp açtım telefonu da durum aynı. Benim gibi problem yaşayan var mı?
  • arkadaşlar biri hayrına tel. seus ta onarım yaparken stock rom yapıp paylaşırmı? yada türkiye tabanlı stock rom paylaşabilr mi?
  • Arkadaşlar 31.07.2013 tarihinde bu telefondan aldım. Ancak 28 ağustosta telefon şarj olmamaya başladı ve garantiye gitti. Şimdide kullanıcı hatası deyip 966 tl ücret istiyorlar. Bu telefonu iade edebilir miyim yoksa dışarıda yapılabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xperiasp

Arkadaşlar 31.07.2013 tarihinde bu telefondan aldım. Ancak 28 ağustosta telefon şarj olmamaya başladı ve garantiye gitti. Şimdide kullanıcı hatası deyip 966 tl ücret istiyorlar. Bu telefonu iade edebilir miyim yoksa dışarıda yapılabilir mi ?

Tüketici heyetine danış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar .254 güncelleme geldi diyorlar ben kontrol ettim şuan için yok sizde var mı?
  • nerde o güncelleme sitede bile yok.

Bu arada güncelleme yapıp sorun yaşamak istemeyenler için sony center dan bir ipucu,
    söyleyeceğim şeyi uygulmadan önce bende her güncelleme de onar da her seferinde sorun yaşamıştım xperia U da,

arkadaşlar güncelleme veya onar yaparken, telin hafızasını silip fabrika ayarlarına dön dediğinizde
    telefon ilk açılımda ayarları sorduğunda orada bırakın ilerlemeyin, hiç bir ayarı yapmayın
    öylece bırakın ve pc companion ya da SEUS hangisini kullanıyorsanız güncelleme veya onar a geçin, güncellemenizi yapın ya da onarımınızı yapın
    yoksa tlfn hafızasını silsenizde fabrika ayarlarına dönsenizde güncelleme veya onar sonrası
    bir çok sorun yaşıyorsunuz, mesela benim U da rehber donardı, çağrı kaydına bile çok zor girerdi,
    face açıkken birisi aradığında cevaplamak işkence olurdu, tlfn açılır mikrofon devreye girmezdi bi süre vs. vs.
    defalarca onar yapardım yine aynı yine aynı,
    sonra sony center dan bir arkadaş bu şekilde denememi söyledi ve tüm sorunlarım çözüldü
    telefon tıkır tıkır çalışmaya başladı 512 ram e rağmen o kadar uygulama açıkken üzerine oyun oynuyordum.

Aynı şekilde SP mi de bu şekilde güncelledim, burada bir çok sorundan bahsediliyor,
    tuş kilidinden çıkamama, Wifi, stamnia modda yanlış süre gösterimi, led bar çalışmaması vs. vs.
    bir çok şey yazılıyor, maşallah diyelim :) bunların hiçbirisi bende yok,
    dün hatta evde arkadaşlarla deneme yaptık, modem evin diğer tarafında odada
    biz evin diğer tarafında mutfakta (arada baya bir mesafe ve bir çok duvar var-zaten evin orasında 2çizgiyi geçen tel görmedim ben, hatta pc ler bile 2yi geçemiyor)
    tellerin hepsini yanyana koyduk s4 mini koptu giremedi, s3 tek çubuk iphone4 1-2 çubuk arası gidip gidip geldi, i5 iptal, benim SP de aynı nokta da tek çubuk ta sabit kaldı yani wifi de bile sorun yok şuan bende

sorun yaşayanınız varsa ve güncelleme veya onar yaparken ayarları yapıp güncellemenizi veya onarınızı yapıyorsanız bir de benim dediğim şekilde yapmanızı tavsiye ederim, işe yarıyor

• http://www.xperiaguide.com/2013/09/10/xperia-sp-c5302c5303-12-0-2-254-firmware-update-rolled/

update bazı ülkelerde çıkmış..yakında gelir bize de...bir de düzgün changelog çıkarsalar..:(

Xperia SP 12.0.A.2.254 firmware changelog

We are still preparing the 12.0.A.2.254 firmware changelog, please wait will update this section soon :P It seems a bug fixing update only. Stay tuned.

No UI Change, same visual as in old update.
    Same as 766 MB RAM available again.
    Wi-Fi range increased a bit for us.
    Display colors looks more saturated now.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cacharel -- 11 Eylül 2013; 10:25:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xperiasp

Arkadaşlar 31.07.2013 tarihinde bu telefondan aldım. Ancak 28 ağustosta telefon şarj olmamaya başladı ve garantiye gitti. Şimdide kullanıcı hatası deyip 966 tl ücret istiyorlar. Bu telefonu iade edebilir miyim yoksa dışarıda yapılabilir mi ?

telefonu nereden aldınız ? hangi garanti altında ?

tüketici heyeti en iyi çözüm olacaktır. gelişmeleri bizlerede aktarırsanız seviniriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renavatio999

nerde o güncelleme sitede bile yok.

Bu arada güncelleme yapıp sorun yaşamak istemeyenler için sony center dan bir ipucu,
    söyleyeceğim şeyi uygulmadan önce bende her güncelleme de onar da her seferinde sorun yaşamıştım xperia U da,

arkadaşlar güncelleme veya onar yaparken, telin hafızasını silip fabrika ayarlarına dön dediğinizde
    telefon ilk açılımda ayarları sorduğunda orada bırakın ilerlemeyin, hiç bir ayarı yapmayın
    öylece bırakın ve pc companion ya da SEUS hangisini kullanıyorsanız güncelleme veya onar a geçin, güncellemenizi yapın ya da onarımınızı yapın
    yoksa tlfn hafızasını silsenizde fabrika ayarlarına dönsenizde güncelleme veya onar sonrası
    bir çok sorun yaşıyorsunuz, mesela benim U da rehber donardı, çağrı kaydına bile çok zor girerdi,
    face açıkken birisi aradığında cevaplamak işkence olurdu, tlfn açılır mikrofon devreye girmezdi bi süre vs. vs.
    defalarca onar yapardım yine aynı yine aynı,
    sonra sony center dan bir arkadaş bu şekilde denememi söyledi ve tüm sorunlarım çözüldü
    telefon tıkır tıkır çalışmaya başladı 512 ram e rağmen o kadar uygulama açıkken üzerine oyun oynuyordum.

Aynı şekilde SP mi de bu şekilde güncelledim, burada bir çok sorundan bahsediliyor,
    tuş kilidinden çıkamama, Wifi, stamnia modda yanlış süre gösterimi, led bar çalışmaması vs. vs.
    bir çok şey yazılıyor, maşallah diyelim :) bunların hiçbirisi bende yok,
    dün hatta evde arkadaşlarla deneme yaptık, modem evin diğer tarafında odada
    biz evin diğer tarafında mutfakta (arada baya bir mesafe ve bir çok duvar var-zaten evin orasında 2çizgiyi geçen tel görmedim ben, hatta pc ler bile 2yi geçemiyor)
    tellerin hepsini yanyana koyduk s4 mini koptu giremedi, s3 tek çubuk iphone4 1-2 çubuk arası gidip gidip geldi, i5 iptal, benim SP de aynı nokta da tek çubuk ta sabit kaldı yani wifi de bile sorun yok şuan bende

sorun yaşayanınız varsa ve güncelleme veya onar yaparken ayarları yapıp güncellemenizi veya onarınızı yapıyorsanız bir de benim dediğim şekilde yapmanızı tavsiye ederim, işe yarıyor

ilginç olmuş deneyeceğim. umarım şu tuş kilidi olayı tamamen ortadan kalkar.

• Benim pil coştu arkadaşlar. Pilimi cihaz tamamen kapanana kadar hiç şarj etmedim. Devamlı kapalı olarak şarj ettim. Gerekmedikçe 2G modunda kullandım. Sonuç ise mükemmel. 6 gün 22 saat veriyor tam şarjda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan2006 -- 11 Eylül 2013; 11:52:55 >
  • Cevapsız Çağrılar bazen görünmüyor Arkadaşlar.
  • Merhaba arkadaslar bende bugun yarın aranıza katılırım heralde telefonu bırkac yerde baktım cok hosuma gitti (kamera hariç) mağazalarda genellikle siyah renk var beyazını kutudan cıkartıp gösteriyorlar ama beyazın arkası daha pürüzsüz gibi sanki hatta trcl elemanda onayladı sizinde böyle bişey dikkatinizi çekti mi?
    bence oraya gelen herkes ellediği için biraz fark hissiettik gibi ama heralde teşhir ürün olmasındandı.
    Hepsiburada'da 150tl word puan veriyor 1100 gibi fiyata geliyor.Hemde sony garantisiymiş

Bide karar veremiyorum yaw siyah mı beyaz mı?

Siz ne düşünüyorsunuz?
  • http://www.xperiablog.net/2013/09/11/minor-xperia-sp-update-12-0-a-2-254-now-live/
    xperiablog'un haberibe göre yeni xperia sp güncellemesi dağıtılmaya başlanmış.
    Yine sitenin haberine göre yeni güncelleme pek bir yenilik getirmemiş.
    Kişisel yorumum: telefonun güncelleme alması, firmanın telefona değer verdiğini göstermektedir.Telefondaki belli başlı sorunlar 4.3 güncellemesi ile iyileştirilecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet arkadaşlar güncelleme gelmiştir ben dahil tüm bekleyenlere hayırlı olsun şu an yüklüyor haber vereyim dedim izlenimlerimi bittikten sonra aktarırım
  • 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.