Şimdi Ara

Sony Xperia Sola İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
5.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Technological Person

Bence hiçbirini almayın. İmzama bakın.

LG telefon mu arkadaş
  • bende 1 haftadır SOLA kullanıcısıyım. telefonu alırken en çok düşündüren 1300mAh lık çıkarılamayan pili olmuştu. yanınızda yedek pil taşıma imkanınız da yok yani. ama aldıktan sonra normal günlük kullanım için fazlasıyla yeterli olduğuna garanti verebilirim(Oyun, video vs. uygulamaları abartmadığınız sürece). Eğer şarjı fazla yiyen bu uygulamaları çok kullanıyorsanız, pili değişebilen bir model almanızı tavsiye ederim.

Kullanıma gelince ufak tefek kasmalar mevcut fakat çok uygulama açmadığınız sürece pek de sıkıntı yaratmıyor bana kalırsa fiyat/performansı gayet başarılı. ICS güncelleştirmesi ile gayet ideal bir android telefon haline geliyor.

*Dokunmatik konusunda ise gördüğüm en başarılı telefon diyebilirim. Eldiven ile kullanım imkanı da sağlıyor. Özellikle FloatingTouch özelliği çok hoş. Bazı internet sitelerinde çok işinize yarayabiliyor.

*Çok şık bir telefon. Beyaz modelini pek sevemedim ama siyahı gerçekten çok başarılı. Arka kapağının plastik yada metal yerine lastik gibi kaymaz ve kolay kolay çizilmez bir kaplaması var. Buda Telefonu tutuşunuzu kolaylaştırıyor ve sert yüzeylere koyarken yaşayacağınız çizilme endişesini ortadan kaldırıyor.

-RAM 512 olması biraz dezavantaj olmuş ama tek eksisi bu diyebilirim.

Yeni bi kullanıcı olsam da şimdiye kadar hiçbi sorunla karşılaşmadım. İleri düzey olmayan kullanıcılar için ideal bi Android telefondur. Kendi adıma tavsiye ediyorum. Alacaklara şimdiden hayırlı olsun :)

• 512 Mb RAM sorunu, RAM Boster Pro gibi programlarla çözülüyor. Ama telefonun ekranı çok kötü. Sony gibi bir firma telefona daha iyi bir ekran koyabilirdi. Samsung ekran konusunda daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: real_king26

Bugün telefon iyice kasmaya başladı, RAM yetmiyor. Xperia Sola alacaklar vaz geçip, Xperia P veya S3 mini alsınlar.

Berbat bi telefon kasmaları saç baş yolduruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasmalar, donmalar, donup bi süre sonra reset atmalar başladı ne yazıkki :( format attıktan sonra bi sorun yok kız gibi derler ya şahane çalışıyor. ama bi süre sonra (bendenmi kaynaklı bilmiyorum) bişeyler yükledikçe yukarıdaki arkadaşında dediği gibi saç baş yolduruyor :/ sonradan yavaşlamasını çözemedim gitti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: snurce

kasmalar, donmalar, donup bi süre sonra reset atmalar başladı ne yazıkki :( format attıktan sonra bi sorun yok kız gibi derler ya şahane çalışıyor. ama bi süre sonra (bendenmi kaynaklı bilmiyorum) bişeyler yükledikçe yukarıdaki arkadaşında dediği gibi saç baş yolduruyor :/ sonradan yavaşlamasını çözemedim gitti...

Aynı sorun bende de mevcut RAM yetmiyor. CM 10 veya 10.1 çıkarsa süper olacak. Programlar kapalı iken telefon 70-140 Mb arası RAM kullanacak.
  • Arkadaşlar benim telefonun ekranı diğer solalardan farklı.Kardeşimde de aynı telefondan var.Yaptığım karşılaştırmada, benim ekranın siyahlarda daha iyi olduğunu ve yan açılarda ekranın diğerine göre daha görünebilir olduğunu gördüm.Teknoloji marketlerinde ki, solalar ile karşılaştırdığım zamanda sonuç aynıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende sola almaya gitmiştim ekran gorilla glas degilmiş o yüzden j aldım jb güncellemesinden sonra dokunmatik ekranda sıkıntılar oldu. sola alınabilir ama ekran sıkıntısı var. gorilla glas olsa dayanıklı olurdu yüksek donanımlara o ekran gitmemiş sar degeride 1,5 dan fazla sanırım
  • Son olarak çözümü senkronizasyonları kapatmakta ve ek programları yüklememekte buldum. şuan face, twitter, whatsapp ve foursquare internete bağlandığımda aktif olan harici uygulamalar. bunların dışında el feneri gibi ufak şeyler var ve pek sorun yaşamıyorum artık.

Ayrıca ekran için beklentinizi bilemiyorum ama bence kalitesi gayet yeterli :)
  • Arkadaşlar bende sola aldım hepsiburada'nın kampanyasından, telefon gayet başarılı olmuş. Tasarım, dokunmatik hassasiyeti oldukça iyi. Fakat benim sorunum ICS'ye güncelleyememem. Büyük ihitimalle paralel ithalat ve Arabistan'dan ithal edilmiş. Arabistan'a da ICS çıkarmamış Sony. Bu durumdan dolayı Gb'de kaldım. Servise götürürsem bana yardımcı olabilirler mi? Olmazda Flastool filan yapabilirim ama garanti kapsamı dışında bırakıyor bu durum da beni endişelendiriyor. Sizce ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sucuklukahve

Arkadaşlar bende sola aldım hepsiburada'nın kampanyasından, telefon gayet başarılı olmuş. Tasarım, dokunmatik hassasiyeti oldukça iyi. Fakat benim sorunum ICS'ye güncelleyememem. Büyük ihitimalle paralel ithalat ve Arabistan'dan ithal edilmiş. Arabistan'a da ICS çıkarmamış Sony. Bu durumdan dolayı Gb'de kaldım. Servise götürürsem bana yardımcı olabilirler mi? Olmazda Flastool filan yapabilirim ama garanti kapsamı dışında bırakıyor bu durum da beni endişelendiriyor. Sizce ne yapmalıyım?

Paralel ithalat olduğu için güncelleme almıyor. Servis ile iletişime geçebilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sucuklukahve

Arkadaşlar bende sola aldım hepsiburada'nın kampanyasından, telefon gayet başarılı olmuş. Tasarım, dokunmatik hassasiyeti oldukça iyi. Fakat benim sorunum ICS'ye güncelleyememem. Büyük ihitimalle paralel ithalat ve Arabistan'dan ithal edilmiş. Arabistan'a da ICS çıkarmamış Sony. Bu durumdan dolayı Gb'de kaldım. Servise götürürsem bana yardımcı olabilirler mi? Olmazda Flastool filan yapabilirim ama garanti kapsamı dışında bırakıyor bu durum da beni endişelendiriyor. Sizce ne yapmalıyım?

Paralel ithalat olduğu için güncelleme almıyor. Servis ile iletişime geçebilirsin.

Servisi yok denecek gibi bir şey. Bulamadık bile.

• Hala bir tane güncellememiz yok. Şu .54 sürümündeki sorunlardan bir kurtulamadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagnomels

Hala bir tane güncellememiz yok. Şu .54 sürümündeki sorunlardan bir kurtulamadık.

Sony bilerek güncelleme çıkartmıyor.
  • quote:

quote:

Hala bir tane güncellememiz yok. Şu .54 sürümündeki sorunlardan bir kurtulamadık.

Neden bilerek güncelleme çıkartmasın ki? Kullanıcısını kaybetmek için mi? Eğer daha yeni telefonlarını aldırmak için yapıyorsa, hiçte iyi yapmıyor çünkü bir daha sony almayı düşünmüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Neden bilerek güncelleme çıkartmasın ki? Kullanıcısını kaybetmek için mi? Eğer daha yeni telefonlarını aldırmak için yapıyorsa, hiçte iyi yapmıyor çünkü bir daha sony almayı düşünmüyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: dagnomels

quote:

Orijinalden alinti: real_king26

quote:

Orijinalden alinti: dagnomels

Hala bir tane güncellememiz yok. Su .54 sürümündeki sorunlardan bir kurtulamadik.

Sony bilerek güncelleme çikartmiyor.

Neden bilerek güncelleme çikartmasin ki? Kullanicisini kaybetmek için mi? Eger daha yeni telefonlarini aldirmak için yapiyorsa, hiçte iyi yapmiyor çünkü bir daha sony almayi düsünmüyorum.

Xperia J ve E nasıl 4.1'i çalıştırıyor ? SONY yeni telefon satmak için yapıyor. Bende bir daha SONY almayacağım. Samsung gibi hiçbir zaman düzgün çalışmayacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhan Ünver -- 4 Ağustos 2013; 14:24:24 >

• ALMAYIN BEYLER.
  • Telefonu kesinlikle rootlayın. ben gerekli ayarlamaları yaptım, 140mb boşta ram var şuan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.