Şimdi Ara

Sony Xperia™ S | ANA KONU (823. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.491
Cevap
65
Favori
797.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bir kaç sorum olacaktı rom ile ilgili. Nasipse yarın zaman ayırmayı düşünüyorum bu konuya. Özellikle bugün gelen çağrılara cevap veremeyince telefonu duvara vurmak istedim sonra aklıma rom işi tekrar geldi.

- rom attığımız zaman tüm bilgilerimiz dosyalarımız gidiyor mu?
    -sony nin uygulamarı telefondan siliniyor mu? Albüm, filmler gibi.
    -son olarak stabilite ve şarj performansı nasıl rom un.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Hocam bir kaç sorum olacaktı rom ile ilgili. Nasipse yarın zaman ayırmayı düşünüyorum bu konuya. Özellikle bugün gelen çağrılara cevap veremeyince telefonu duvara vurmak istedim sonra aklıma rom işi tekrar geldi.

Herşey silinir hocam o yüzden yedekle. Albüm uygulamasını falan portlanmış şekilde bulursun. Ben de yardım edwrim sana. Bende z3 ün albüm uygulaması yüklü şu anda.

• quote:

Orijinalden alıntı: m4n14x

quote:

Hocam bir kaç sorum olacaktı rom ile ilgili. Nasipse yarın zaman ayırmayı düşünüyorum bu konuya. Özellikle bugün gelen çağrılara cevap veremeyince telefonu duvara vurmak istedim sonra aklıma rom işi tekrar geldi.

Herşey silinir hocam o yüzden yedekle. Albüm uygulamasını falan portlanmış şekilde bulursun. Ben de yardım edwrim sana. Bende z3 ün albüm uygulaması yüklü şu anda.

hocam daha önce rom yüklemiş biri olarak tekrar yapayım dedim. dediğiniz adımları yaptım. ama en son telefonu tekrar başlatmak isterken root fix gibi bi şey yapılsın mı diye sordu evet dememle telefon kapandı artık açılmıyor. ekranın üzerindeki yeşil ışık tepki veriyor ama ekranda bi şey yok. resetleme yaptım oda olmadı.telefonu pc ye bağlamaya çalışıyoruım görmüyor. tek çare olarak sanırım bataryasını çıkarmak olabilir. yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: darknorrec

quote:

Orijinalden alıntı: m4n14x

quote:

hocam daha önce rom yüklemiş biri olarak tekrar yapayım dedim. dediğiniz adımları yaptım. ama en son telefonu tekrar başlatmak isterken root fix gibi bi şey yapılsın mı diye sordu evet dememle telefon kapandı artık açılmıyor. ekranın üzerindeki yeşil ışık tepki veriyor ama ekranda bi şey yok. resetleme yaptım oda olmadı.telefonu pc ye bağlamaya çalışıyoruım görmüyor. tek çare olarak sanırım bataryasını çıkarmak olabilir. yardımcı olabilir misiniz?

Root fix i ilk kez duydum. Flashtool ile orjinal rom flashladığın zaman düzeleceğini düşünüyorum. 1.96 sürümünü flashladığın zaman sorunun büyük oranda çözülür.

Bir de telefonu kapatma tuşu ile ses açma tuşuna aynı anda basılı tut. 3 kere titreyincw kapanacak tamamen. Sonra flashmode da (ses kısma tuşuna basılı tutarak) flashtool ile yukarıdaki yazdıklarımı uygula.

• sorunu ertesi gün halletmiştim yinede cevap için teşekkürler
    aynı sorunu yaşayacaklar için söyleyeyim.arkadaşın söylediği resetlemeyi yaptıktan sonra telefon kapanıyor ve ondan sonra flashlama yapabiliyorsunuz.ancak flashlama yaparken generic yada world yazan güncellemeyi kurmanız lazım, ben sadece kernel only yazanı deneyip deneyip durdum o yüzden olmadı.neyse LT26i_6.2.B.1.96_World atınca düzeldi.
    bu arada flashboot ve flash mode ayrı olaylar olduğunu da öğrendim:) kısaca şöyle:

flashboot için ses AÇMAYA basılı tutup usb kabloyu takmamız lazım. telefonun bildirim ışığı MAVİ yanar
    flashmode için ses KISMAYA basılı tutup usb kabloyu takmamız lazım. telefonun bildirim ışığı YEŞİL yanar

DÜzeldikten sonra tabi rahat durmadım:D Romları denemeye devam ettim. önce Android lolipop. 5.1 sürümünü denedim, ancak hoşuma gitmedi. artıları: boş ram 400-500 mb arası oluyor.çok akıcı ve görsellik çok iyi. Eksileri: ana ekran sola gitmiyor hep sağa soğru devam ediyor ve arama olduğu zaman sesi dışarıya verme yani hoparlorü açma kısmı çalışmıyordu. bu eksik taraflar için stabil sürümünü beklemeye karar verip romu sildim.
    şimdi de OpenSEMC-U diye bi rom vardı onu kurdum, iyi gibi geldi deneme aşamasındayım...

umarım birilerine yardımcı olmuşumdur.

• quote:

Orijinalden alıntı: darknorrec

sorunu ertesi gün halletmiştim yinede cevap için teşekkürler
    aynı sorunu yaşayacaklar için söyleyeyim.arkadaşın söylediği resetlemeyi yaptıktan sonra telefon kapanıyor ve ondan sonra flashlama yapabiliyorsunuz.ancak flashlama yaparken generic yada world yazan güncellemeyi kurmanız lazım, ben sadece kernel only yazanı deneyip deneyip durdum o yüzden olmadı.neyse LT26i_6.2.B.1.96_World atınca düzeldi.
    bu arada flashboot ve flash mode ayrı olaylar olduğunu da öğrendim:) kısaca şöyle:

flashboot için ses AÇMAYA basılı tutup usb kabloyu takmamız lazım. telefonun bildirim ışığı MAVİ yanar
    flashmode için ses KISMAYA basılı tutup usb kabloyu takmamız lazım. telefonun bildirim ışığı YEŞİL yanar

DÜzeldikten sonra tabi rahat durmadım:D Romları denemeye devam ettim. önce Android lolipop. 5.1 sürümünü denedim, ancak hoşuma gitmedi. artıları: boş ram 400-500 mb arası oluyor.çok akıcı ve görsellik çok iyi. Eksileri: ana ekran sola gitmiyor hep sağa soğru devam ediyor ve arama olduğu zaman sesi dışarıya verme yani hoparlorü açma kısmı çalışmıyordu. bu eksik taraflar için stabil sürümünü beklemeye karar verip romu sildim.
    şimdi de OpenSEMC-U diye bi rom vardı onu kurdum, iyi gibi geldi deneme aşamasındayım...

umarım birilerine yardımcı olmuşumdur.

OpenSEMC-U rom hakkındaki düşüncelerini bizlerle de paylaşırsan sevinirim hocam. Bu sayede telefonu artık takoz haline dönmeye başlayan birçok kişi güncel bir rom ile telefonun kullanım ömrünü uzatabilir bi nebze.

• Hocam her şey için teşekkürler bugün romu yükledim ilk açılış biraz uzunu sürünce korkuttu ama neyse ki sonra problem olmadı.Hocam ayrıca sormak istediğim bir kaç soru var.

Rehberde bazı kişilerden 5 tane falan oldu onu düzeltmenin bir yolu var mı?
    Ana sayfaya birden fazla ekran eklemeyi bulamadım bir türlü .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citizen'in Pengueni -- 17 Nisan 2015; 15:38:30 >
  • Başka bir launcher ve klavye yükle bence. Custom romdaki launcher ve klavye uygulaması pek iyi değil. Yandex launcher ve swiftkey işini görür.

Rehber konusunda neden öyle oldı tam bilemedim ama tahminim aynı numaralar hem telefonda, hem simde hemde google hesabında vardı. O yüzden birçok kopyası çıktı. Onları birleştirme seçeneği vardır illa ki.

• lollipop kullanıyorum şu an.
    telefonu çift dokunma ile açabiliyorsunuz o güzel bi şey. fakat şimdi deneme amaçlı kapattım.
    şarjı kullanımda çok hızlı akıyor. beklemedeyken gece toplamda %5 kadar gitti. daha doğrusu saatte bi yüzde bir yiyor.
    kamera normal çalışıyor fakat dün fotoğraf çektiğim an kameraya ulaşılamıyor dedi.
    şarjın çabuk gitmesine sebebp tabii ki ısınıyor. yalnızca 1010 oynuyorum ben. stokta da çok şarj yiyip ısıtıyordu telefonu ama burada biraz daha fazla.
    ama performans konusuna diyecek yok. denemek isteyen varsa şarj benim için önemsiz, stok android arayüzü de problem değil derseniz öneririm. gerçi ben bir iki haftaya bi sony romuna geçerim ama eheh
  • gegirti kullanıcısına yanıt
    eve şarj inanılmaz hızlı tükeniyor. Bir de stock rom da yapılabilen yalnızca wcdma modu bunda mobil ağ ayarlarından yapılamıyor. Fakat bu sorun *#*#4636#*#* yaptığımızda girilen test menüsünden yalnızca wcdma seçilerek çözülebiliyor. XDA'de mickybartın üzerinde çalıştığı rom daha iyi diyorlar ama ben her flashalamaya çalıştığımda "E: Error executing updater binary in zip" hatası alıyorum. TWRP den mi kaynaklanıyor diye twrp sürümünü değiştirdim ama yine de çözemedim. Bu sorunu daha önce yaşayan ve çözebilen varsa konuya bekleniyor :)
  • baktım da şimdi ben o romu indirmişim eheh
    kuma şeklim sanırım şöyleydi benim eheh
    flashtool'la kernel.elf dosyasını flaşladım, sonra twrp flaşladım. romu ve gappsı yükledim.
    tabi zipi yüklemesi ve sistemin yüklenmesi çok uzun sürdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gegirti

baktım da şimdi ben o romu indirmişim eheh
    kuma şeklim sanırım şöyleydi benim eheh
    flashtool'la kernel.elf dosyasını flaşladım, sonra twrp flaşladım. romu ve gappsı yükledim.
    tabi zipi yüklemesi ve sistemin yüklenmesi çok uzun sürdü.

Onun üzerinde çalıştığı 2 rom var dostum. Sen hangisini yükledin?
    uCyan mı yoksa nAOSP b20 mi?
  • nAOSP b20
  • benim sony xpria S LT 26i telefonumda altta bulunan 3 adet tuş bazen çalışıyor bazen çalışmıyor yani tutukluluk yapıyor. buna bir çözim var mı? android 4.1.2 yüklü. acaba android 2.1.7 yi yüklesem düzelir mi?
  • mafamafa3 M kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemi şişmiş gibi görünüyor. Yani boş ram kalmamış ve telefon zorlanıyor. Stock romu tekrar flashlarsan ve rootlayıp gereksiz sistem uygulamalarını kaldırırsan, üstüne de greenify ve lagfix fstrim kurarsan sorunun çözülür.
    Sonuçta bu telefonlar 2012 yılının telefonu ve üzerinden 3 sene geçti. Hem işlemci yoruldu hem de güçsüz kalmaya başladı.
  • ben advanced ram booster diye bir program yükledim. kullanılan ram'i ve boş ram'i gösteriyor.
    buna göre ram 685 falan gösteriyor. ama telefon ram'i 1gb olması gerekmez mi?
    acaba android 4.0.4 ram'i azaltıyor mu?
    mesela wifi'yi açınca telefonda kasmalar oluyor. tuşların google play de yazmasında tutukluluk oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mafamafa3

ben advanced ram booster diye bir program yükledim. kullanılan ram'i ve boş ram'i gösteriyor.
    buna göre ram 685 falan gösteriyor. ama telefon ram'i 1gb olması gerekmez mi?
    acaba android 4.0.4 ram'i azaltıyor mu?
    mesela wifi'yi açınca telefonda kasmalar oluyor. tuşların google play de yazmasında tutukluluk oluyor.

Ram in bir kısmını saf Android kullanıyor diye biliyorum. Diğer kısmı arkada çalışan uygulamalar için.

• mafamafa3 M kullanıcısına yanıt
    O yüklediğin uygulama telefonun işlemcisini yormaktan ve pilin daha çabuk tükenmesinden başka bir işe yaramıyor. Kaldır gitsin.
    Stock romlar içerisinde en stabil ve performansı en yüksek olan 4.1.2 JB stock romunun 6.2.B.1.96 sürümüdür.
    Flashtool ile flashmode da çok rahatça flashlayabilirsin.
    Ardından telefonu rootlayıp xposed installer ve greenify kurduğun zaman çok rahatlarsın.
    Greenify facebook vs gibi sık uyanan uygulamaların sürekli olarak uyutulmasını sağlıyor. İstediğin uygulamaları uyutup, istediklerini uyanık tutabilirsin.
  • muhtemelen sizin dediğniz yüklü.
    peki ben android 2.3.7 ye geri dönsem daha hızlı olur mu? oyun falan oynamam zaten
    yükleme linklerini nerden bulabeilirim?
  • telefonun hızlanmasını istiyorsanız facebook'a dair ne varsa kaldırın. facebook lite apk'sı bile kasmasına sebep oluyor. buna artık iyice emin oldum ben.
    şimdi androdi 4.4 kullanıyorum telefon çok akıcı. yalnızca evde değilken facebook'a bakmıyorum o kadar. bi bakıma güzel de bi şey eheh
  • 
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.