Şimdi Ara

[ Sony Xperia P { 1 GHz DC | 4' qHD BE LCD | 8MP - 1080p | 16GB | HDMI - NFC ] (698. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.224
Cevap
68
Favori
564.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 696697698699700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cwm ye giriyorum ancak ilk olarak ne yapmam lazım . 200 mb lık bi cm11 nightly 23 dosyası indirdim zipli halde. bunu telefon içine attım. yanlış bişey yapıorm galiba yüklemiyor o dosyayı installation abort.... gibi bişe dio wipe data felan da yapmıştım korktum bi an ama reboot yaptığımda orjinal rom duruyordu. şimdi bootloader unlocked yes yazıroy burda soun yok root var titanium çalışıyor cwm yede girebiliyorum ne yapmam lazım ilk olarak bu romu yükleyebilmem için :D son bi sorumda orjinal rom buldum 600mb lık LT22i_6.2.A.1.100_CE yazıyor uzantısı ftf bunu telefona atarken zipli mi atmam lazım
  • kısaca sı elimde orjinal 6.2.a.1.100 jb yüklü unlocked root lu cwm yüklü bi makine var 200mb cm11 nightly 23 (percy die birisi) rom var kurulumda 1. basamak fastboot kernel rom zip diyor galiba ilk bunu yapmam lazım ama o nasıl olacak çözemedim cwm den direk romu denedim olmadı (olmaması normal galiba :D) buradan sonrasında yardımcı olursanız sevinirm
  • Sup3rNatural kullanıcısına yanıt
    hangı cwm yı yukledınız hocam ona gore .. zıpın ıcındekı kernelse sony yazısındansonra acma kapama tusu.. yok cwm dosyasından yukledıysenız telefon acılırken ses kısma tusu bas bırak yapıcaksınz...
  • azizsilin A kullanıcısına yanıt
    hocam real racıng hıc oynamadım ama 4.4 oldugundan desteklemıyo olabılır oyun daha.. o yuzden olabılır. malum 4.4 yenı cıktı.. sımgeler orjınal launcherde o skeılde oluyo 4.4 launcherı oldugu ıcın ben nova auncherle ıkon paketlerı kullanıyorum gayet guzel buyuklugu..
    hocam flashtool ıle fastboot moduna gırıp o nıhtly 23 ıcındekı boot. ımg dosyasınına flashlamanız lazım .. google flashtool kernel flashlama yazın bulursunuz.. daha sonra kernleden sonra mount and storageden format systm data cache yapın tekrar cwmye gırın ve romu ınstal from sd cart yapıp bulun.. romu hafıza kartına tam atamamıs pc galıba bı dosya olusturp ole deneyın onun ıcıne kopylayaın bıde romu.. cwm boot ımg dan sonra sony yazından sonra tıtrıcek telefon ve acma kapama tusu ıle gırılıyo.. orjınal rom ıse flashtool ıle flashboot modunda ftf olark flashlananır o zıp olarak cwmden atılmaz...
    flashtool acın telefonu kapatın ses acma tusuyla pcye baglayın daha sonra sımsek ısaretıyle fastboot moduna gorın select kernel deyın kernelın dosyasını bulun zıpten cıkartmanız lazım boot.img dosyasını doysayı bulup tamam deyıp flsahtoolda yazılar gelcek 2 sn surmuyo zaten. cıkarın kabloyu acın telefonu sony yazısından sonra aacma kapama tusuna bas bırak yapın sureklı cwmye gırın mount and storageye gelın format ddata cache system yapın.. ınstall from sd cart deyıp romu bulun ve ok deyın . resetleyın telefonu bu kadar..
  • hocam 4 saattir kerneli attıktan sora telefonu kullanamadım ses kısma ile cwm ye giriyordum hata veriyodu sony yazısından ileriyede geçmiyodu şimdi sen power açma ile cwm ye girince (galiba dediğin kernelin cwm si biraz farklı dokunmatik felan :D) ordan zip ile yükledim cm romunu şuan kullanıyorum şükürler olsun D teşekkürler.
  • advanced ayarlara dokunmadım. greenify ile beraber kullanıyorum bu programı gerçekten hem akıcı hem de batarya daha dayanıklı oldu bir günü çok rahatlıkla çıkarıyor telefon
    evt hocam farklı cm romlarında cwm o sekılde gırıyo.. rıca ederım hocam hayırlı olsun...
  • rom bence gayet iyi telefon uygulaması hızı çok iyi en çok canımı sıkan sorun du ancak simgeler biraz büyük ve görüntü keskinliği pek iyi değil gibime geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talha_89

hocam real racıng hıc oynamadım ama 4.4 oldugundan desteklemıyo olabılır oyun daha.. o yuzden olabılır. malum 4.4 yenı cıktı.. sımgeler orjınal launcherde o skeılde oluyo 4.4 launcherı oldugu ıcın ben nova auncherle ıkon paketlerı kullanıyorum gayet guzel buyuklugu..

Nova launcher i parayla mi satin aldiniz. Netten indirdigim prime apk si İle full surum yapamadim nova yi. Bi de honami klavyeyi cwm ile kurdum ama durduruldu hatasi veriyo. Playstation dualshock kurdum cwm ile ama nereye kuruldu bilmiyorum. Onceki romda xperia menusunun icinde oluyodu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sup3rNatural

rom bence gayet iyi telefon uygulaması hızı çok iyi en çok canımı sıkan sorun du ancak simgeler biraz büyük ve görüntü keskinliği pek iyi değil gibime geldi.

Simgelerin buyuk olmasi beni de rahatsiz ediyo. Nova launcher yukledim ama simgeleri kucultmek icin parali surum almak lazim

• ana ekrana sayfa eklenmiyormu yada benim beceriksizliğimmi :D birde mesaj tonunu kendi attığım bi tona çeviremedim.
    yo hocam ınterntte bulabılırsınız full dıyehttp://www.apkmania.com/2013/08/nova-launcher-prime-v22-apk.html buyrun lınk

hocam honamı klavye falan calısmaz dualshock ta calısmaz onlar sadece sony orjınal romlarda calısır portlanmıs varmı cmye bılmıyorum. su an artık sony romu degıl cm romu kullanıyosunuz... tamamen farklı seyler yanı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sup3rNatural

ana ekrana sayfa eklenmiyormu yada benim beceriksizliğimmi :D birde mesaj tonunu kendi attığım bi tona çeviremedim.

Ana menuden bos ekrana basili tut widgete bas. Sol taraftan sayfa acilmiyo. Sag taraftan aciliyo yeni sayfa. Mesaj bildirimleri hakkinda bisey bilmiyorum kurcalamadim o ayarlari

hocam yenı wıdget ekledıgınızde yada bısey koymak ıstedıgınızde otomatık olusuyo yenı sayfa ılk sayfayı doldurun bak dıgerı nasıl acılacak... ben zedge kullanıyorum ordakı seslerden yapıyorum .. o yuzden bı bılgım yok ...
    hocam ayarlara gırın masaustu kılavuzundan 6-5 yada 5-5 falan yapın buyuklugunu ona gore ayarlaryın.. ben 5-5 kullanıyom gayet ıyı ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: talha_89

yo hocam ınterntte bulabılırsınız full dıyehttp://www.apkmania.com/2013/08/nova-launcher-prime-v22-apk.html buyrun lınk

hocam honamı klavye falan calısmaz dualshock ta calısmaz onlar sadece sony orjınal romlarda calısır portlanmıs varmı cmye bılmıyorum. su an artık sony romu degıl cm romu kullanıyosunuz... tamamen farklı seyler yanı..

Burdaki full surum oldu. Tesekkur ederim

• hocam son bir soru peki mesela bu rom geliştirme aşamasında bugün nightly 24 çıktı dielim onu nasıl yapıcam update gibi bişe oluomu yoksa tekrar sıfır kurulummu yapmak gerekiyor.
    sıfır kurulum onerılıyo hocam cunku daha nıghtly surumler ama memnunsanız bı kac nıghtly beklersınız degısıklıklere bakarsınız ben 22 deyım mesela 23 cıkmıs ama cok ozel bı degııklık yok benım ıcın. o yuzden kurmadım zaten haftada bır cıkıyo nerdeyse.... update kısmı olmuyo daha sadece yardım edenlere ozel var galıba update.. ama sıfırlamadan yuklmeyı deneyın bootloopa gırerse temızler o seılde kurarsınız yanı..
  • 
Sayfa: önceki 696697698699700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.