Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.754
Cevap
96
Favori
365.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Wifi sürekli kopuyor sizdede var mı öyle bir durum?

Ve sarj süresini kısaltanınız var mı hangi adaptörü kullanıyorsunuz acaba? Mediatek in pompa Express i sarj aleti varmis bulabilir miyiz acaba var mıdır bilen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m5reis -- 27 Şubat 2016; 14:29:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isa_001453 İ kullanıcısına yanıt
    Ilk 6 ay içerisinde arizalanan ürünü birebir değişim talep etme hakkina sahipsiniz
    Yasalar geregi degistirirler

• qerrard! kullanıcısına yanıt
    Yazilim ile ilgili bir sorun olsa
    Otomatik modda Herkeste olur
    Ama herkeste yok bazilarinda var
    Bendede vardi
    Lensin değişmesi lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: spysoul

quote:

Orijinalden alıntı: batuhan.m

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batuhan.m

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xeqtr_cs

arkadaşlar ben oyun oynamam telefonda sadece whatsapp ve face de takılırım mobil veri veya wifi ile ortalama kaç saat sarj alırım

hocam eger sorunlu telefona denk gelmezsen 4 saat civari ekran bir gun civari da sarjin gider .
    cok ciddi beklentin olmasin zira bu serinin buyuk kisminda sorun var ve bu sorun henuz tam manasiyla duzelmedi.
    servise gonderen arkadaslarin genel sikintilari;
    sarj dengesizligi ve az gitmesi
    telefonun sarji varken kapanip sarja takmadan acilmamasi
    3g 2g gecisleri sorunu sonrasi kapanmalar
    ekran renk sorunu
    arka kamera odak sorunu
    on kamera zoom yapmama sorunu( teknosa m5 yapiyordu denedim)
    konusmaci sesi az gelme sorunu( ahize)
    bazi oyunlarda donma ve acilmama sorunu

diye siralamak mumkun
    ayrica ;
    kvk servislerinin duyarsizligi ve servis suresinin uzamasi , 11820 dk sinin 3 tl olmasi
    doa yani cihaz degisim talebine olumsuz cevap verilmesini sayabiliriz

Doa nin onaylanmaması gibi bir durum mu söz konusu ??

hocam sen doa talebiyle servise verirsin servis de seni hakli bulursa sony den doa sebebini talep eder sony parca ile cozume gitmek isteyebilir mesela sarj unitesi bozuktur pili degistirip geri gonderebilirler.

yoo hocam ben sadece servise gönderdim değişim falan belirtmemiştim. şimdi cihazı sorguladığımda DOA bekleniyor yazıyor ?

sony doa yi onaylamasi bekleniyor hocam onaylamazsa batarya degisebilir.
    onaylarsa doa cihazi ellerinde varsa test edip gonderecekler bu da ortalama 15 gunu bulur kargo ile gonderdiysen. ileride olusacak anlasmazliklar icin ekran goruntusu almayi unutma..

Değişim onaylanmazsa sadece batarya değişmeyecek, batarya, ön kamera, arka kamera, dokunmatik panel ve anakart tamamen değişmesi lazım.

• PiSYaKiSiKLi34 kullanıcısına yanıt
    eyvallah.. neyse uygun bir zaman garantiye gönderirim artık..
  • m5reis M kullanıcısına yanıt
    Ekran kapalıyken mı kesiliyor açıkken mi ?
    Ben kyk yurdunda kaldığım için bilgisayardan internet paylaşımı yapıyorum o zaman çok fazla kesiliyor ondan sonra telefona bağladım 1 kere kesildi dikkat ettimde. Daha sonra kesilirse yine haber veririm :)
  • PiSYaKiSiKLi34 kullanıcısına yanıt
    Arizalansa iyi sıfır kutudan arızalı çıkıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: farukafk

Ekran kapalıyken mı kesiliyor açıkken mi ?
    Ben kyk yurdunda kaldığım için bilgisayardan internet paylaşımı yapıyorum o zaman çok fazla kesiliyor ondan sonra telefona bağladım 1 kere kesildi dikkat ettimde. Daha sonra kesilirse yine haber veririm :)

Yav gardaşım bende kyk dayım ekran kapalıyken dikkat etmedim ama kyk dan mı kaynaklanır bilemedim ki yav demin müşteri Hizmetlerini aradım böyle bir kronik sorun için bizi arayan 2.kişisinizdir.belkide diyo valla takipleşelim odada bir arkadaşımda daha var m5 ondada kesiliyor, Benim telefona bağlı tek kyk interneti. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m5reis -- 27 Şubat 2016; 17:06:26 >
  • m5reis M kullanıcısına yanıt
    kyk neti sadece bilgisayara yettiği için internet paketi kullanıyorum telefon için onda da whatsapp mesajları gelmiyor belli bir süre sonra ekranı açıp whatsapaa girene kadar. Eğer wifi kesilirse kesin yazarım bi hal çaresine bakarız bende ararım müşteri hizmetleri denen işe yaramaz yeri :)
  • isa_001453 İ kullanıcısına yanıt

• qerrard! kullanıcısına yanıt
    Uygun bir zamana kadar başka kusurlarida çıkar topyekûn verirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: farukafk

kyk neti sadece bilgisayara yettiği için internet paketi kullanıyorum telefon için onda da whatsapp mesajları gelmiyor belli bir süre sonra ekranı açıp whatsapaa girene kadar. Eğer wifi kesilirse kesin yazarım bi hal çaresine bakarız bende ararım müşteri hizmetleri denen işe yaramaz yeri :)

Valla ortak çözemedim bende ula 2dakka da bir kopuyor geri geliyor bu nedir nasıl wifidir bu var mı başka yaşayan arkdaşlar Wifi kopmasını

• Arkadaşlar telefonu aralık ayında aldım,ilkten sorunsuz mükemmel denebilecek şekilde çalışıyordu ancak son zamanlarda telefon kendiliğinden kapanıp şarja takmadan açılmıyor,günde belki 10 kere kapanıyor ve kapanma sıklığı gittikçe artıyor. Telefonu açıp kenara koyuyorum 2 dakika geçmeden kapanıyor. Ne yapmam lazım,yorumlarınız önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnnecessaryMan -- 27 Şubat 2016; 22:21:04 >
  • Telefonu ikidir kvk üzerinden servise gönderdim ama ikisinde de hiçbir şey yapmadan sadece yazılım yükleyerek geri gönderdiler. Ön kamera zoom yapmıyor, arka kamera doğru odaklama yapmıyor, çamur gibi fotoğraf çekiyor, her telefon görüşmesinde sık sık 3-5 saniye sesim karşı tarafa gitmiyor ve kvk bu telefonda bir sorun görmüyor! Sony türkiye gözümde bitmiştir sadece mail atmaktan başka hiçbir şey yapmıyorlar. Para iadesi isteyeceğim ama ürünü ttnet üzerinden kontratlı aldığım için bu süreç nasıl olacak, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• UnnecessaryMan kullanıcısına yanıt
    Servise verip batarya değişimi yaptırmanız lazim

• Panik Paranoya P kullanıcısına yanıt
    Hocam elden verin verirken orada gösterin
    Alırken ayni hataların devam etmesi durumunda almayacaginizi belirtin
    Kamera lensi degismesi lazim

• Merhaba. Kararsızdım ve gözümü kapatıp M5 aldım. Uzun zamandır iphone kullanıp da andrıod e geçmek biraz zor oldu. Elbette avantajları ve de avantajları var. Her iki sistemin de kendine özgü avantajları var.

Aldığım cihaz rev 4. Şuan için kronik sorunların hiçbiri yok. Kamera odaklanması,kapanma vs. İleri ki zamanlar ne gösterir tabi bilemiyorum.

İphone 5s den M5e geçen birisi olarak, ekran gerçekten küçük geliyordu iphone da. Bu ekran boyu tam ideal. Tabi tek elle kullanım biraz zor oluyor.

Kasa kalitesi iyi. Plastik,kapağı pilı çıkan telefonları sevmiyorum. O yüzden ilk tercihim sony oldu.

Telefon görüşme ahize sesi,hoparlör sesi vs bana göre gayet yeterli.ancak ahize iphone kadar net değil. Yani bu sony de biraz boğuk geliyor. İphone da çok daha berraktı.

Kamera elbette iphone dan üstün. Özellikle gece çekimlerinde. Ama deklanşöre bastıktan 1_2 sn geç çekmesi biraz problem. Manzara fotoğrafları çekiyorsanız bu problem. Özellikle çocuklarınızn fotoğraflarını çekiyorsanız biraz problem olacak.

Pil olayı tam bir facia. Dolması ayrı bir dert, tüketimi ayrı bir dert. Bir cihaz 5 saatte dolup, 4 saatte nasıl bitebilir? Ekran açıkken dk da yüzde 1 yiyor. Bu nasıl verimlilik anlamadım. En çok problem olacak konu bu benim için. Ya hadi az gidiyor anladım da bu dolma süresi nedir. 2 saatte dolsa tamam eyvallah dersin. Savaşa hazırlanır gibi batarya dolum süresi var.

İphone 7 çıkana kadar bununla idare edeceğim.

Bir de klavye küçük yazarken klavye görüntüsündekı harfler de küçük oluyor. Bunu küçük yada büyük farketmezsızın büyük gösterebilir miyim?

• Arkadaşlar güncelleme verilecekti en son ne oldu??

• Üç ay önce aldım telefonu iphone 4ten büyük bir hevesle geçtim artık yenilemem gerekiyordu bütçe de kısıtlıydı sonye güvendik alalım dedik. Tam bir ay sonra kapanma sorunu başladı hala devam ediyor sadece 3gyi açınca dışarda oluyor. Hiçbişey yapmadım bekliyorum.Güncellemeyle düzelir mi falan filan haftalardır forumu okuyorum sürekli takip ediyorum telefon işinden de anlamıyorum ama çok pişmanım. Büyük soğudum telefondan şimdi napıcam bilmiyorum. Servise göndersem telefonsuz kalıcam iade için uğraşıcam iade yapmayacaklar. Değerinde alsalar hemen satıcam birine sırf kurtulmak için ama o da zor. Bir telefoncuya sorayım dedim 550 dedi dalga geçiyor heralde.

Ya yardımcı olur musunuz marshmallow güncellemesini beklemek mantıklı mı? Düzelme ihtimali var mı?
    Yoksa bir an önce kurtulmaya çalışıcam düzelse bile kullanasım yok alahın belası sony. Kurtulsam gidip iphone 5s alıcam başkasına param yetmez o da sadece apple a güvendiğimden. Sağlamlıktan başka bi beklentim kalmamış durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinoznur -- 28 Şubat 2016; 15:47:49 >

• birindar44 B kullanıcısına yanıt
    Dikkat ettim benim cihazda %90larda çok yavaş dolduruyor bazen 90-93 civarı sabitleniyor bi anda %100 oluyor felan sanırım bataryaların bazıları sıkıntılı
  • 
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.