Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.755
Cevap
96
Favori
365.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makro çekimde odaklanma sıkıntısı bende de var ayrıca benim de %90-93 arasında takılıyor sabah kalktığımda şarj oluyor görünüyor fakat en ufak ilerleme olmuyor. Şimdilik sadece bu sıkıntılar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: spysoul

quote:

Orijinalden alıntı: iboocum

Arkadaşlar kapanma sorununu servise gönderip çözebilen oldu mu ya da güncellemelerle çözüldü mü? Telefon çok garip yshu haftasonu kapanmıyor hafta içi her gün aynı saatte kapanıyor

hocam servis denk gelirse veya kronik sorun varsa modelde dikkate aliyorlar bugune kadar batarya degistirmek otesi birsey yapmiyorlar. ben sorunun cozulecegine inanmiyorum zira 1 ay normalse sonrasinda da yapabiliyor.

teleservice hala servis no bulunamadi diyor ..
    bi adamakilli servis bulamadik..

nasıl yani telefonun kapanma sorununu düzeltecek bir çözüm yok mu?

• Sağlıklı bir batarya için asla kendi şarj cihazı haricindeki başka bir batarya ile telefonunuzu şarz etmeyiniz.şarj cihazı ara kablosu bile inanın çok önemli şarj aletiniz orjinal ise telefonunuzun sabaha kadar şarjda kalmasında hiç bir sıkıntı yok eğerki şarjınız dolarsa şarj cihazı bataryayı zorlamayacak çünkü günümüz batarya teknolojisi lityum iyon oldugu için batarya dolduktan sonra akımı otomatik olarak keser cihazın şarj için bataryanın tam olarak bitmesine izin vermeyin tamamen bitmiş bataryanın şarj edilmesi bataryada dengesizliklere yol açıyor çünki lityun ion piller batarya seviyesi %20-10 arası şarj edilmek üzere tasarlanmışlardır işte bu yüzden günümüz akıllı telefonları %20 altında ekran işıgı vb donanımları kısarak sizi uyarıyor bizzat yaşadım 0a kadar tükettiğim m5 de %90 dan sonra ilerlemedi şarj.. kısa sürede yapılan şarjların sağlıklı olduğuna inanmıyorum yakın gelecekte 1-2 dk şarj edilecek bataryalar çıkacaktır ama bu mevcut telefonlarımızda bu imkansızdır.aklınızda bulunması dileği ile iyi geceler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maykey -- 28 Şubat 2016; 23:15:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• M5 imi değiştirdiğim için hediye gelen scr 48 orijinal kılıf siyah hiç kullanılmadı satmak istiyorum şehir ankara ilgilenenler pm atabilir fiyat 50 tl

• maykey kullanıcısına yanıt
    p bilgi almak lazım bu konuda 3, 5 kişi değiliz anlaşılan hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanucan

ucuza z3+ bulabilirseniz alın

Üzgünüm a5 veya M5 arasında seçim yapmak zorundayım

Kulladığım samsung şarj cihazı orijinal ara kablosu sonyi ile gelen kabloyu kullanıyorum. %15de doldurmayı denedim sanki daha kısa sürede bitiyormuş gibiydi 3saat 50 dk gibi sürelere düşünce bende %5lerde doldurmaya başlamıştım ama 4-5 defa %0a kadar geldiğide oldu. Sonyi aradığımda sordum ordakine kullanabilirsiniz dedi, bu konuda çok kişiye danıştım yarısı kullanabilirsin voltajı farklı olmadığı sürece dedi yarısı kullanma dedi. Biz İstanbulda yaşıyoruz İzmirde okuyorum ve bi şarj aletini yanıma alabilirdim bende hızlı dolduranı aldım yanıma orijinali evde kaldı yani :) Batarya bozulursa eğer garantiye verip değiştiririz artık 1-2 ay bekleyip napalım :)
  • metinoznur kullanıcısına yanıt
    Hocam servise verin
    Bataryalarda sikinti var
    Bataryanin degismesi lazim
    Dilerseniz degisimde talep etme hakkınız var
    Degisim olumsuz olursa batarya degisir
    Siz değişim yapilmadigi icin tuketici hakem heyetine basvurur
    Para iadesi istersiniz
    O aradada telefonu kullanmaya devam edersiniz
    Ilk 6 ay icindeki kusur ve ayıplarda degisim yapilmak zorunda
    Talep ederseniz tabiki...

• iboocum kullanıcısına yanıt
    Çünkü hafta ici hergun ayni saatte ayni yerdesiniz
    Be olduğunuz yerde cekmiyor
    Cekmedigi icin bataryaya yükleniyor sinyal ariyor
    Bataryada arizali oldugu icin gücü kesiyor
    Dolayisi ile kapanıyor
    Büyük olasilikla el fenerini 5 dk acip beklerseniz yine kapanacaktır
    Batarya degisimi yapiliyor benimde öyleydi

• QueenOfPopLadyGaga kullanıcısına yanıt
    Heyecan seviyorsaniz alin

• m5reis M kullanıcısına yanıt
    Ben 5v 2a lik lg şarjı ile dolduruyorum
    Digerine nispeten %30 daha hizli dolduruyor diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: farukafk

Kulladığım samsung şarj cihazı orijinal ara kablosu sonyi ile gelen kabloyu kullanıyorum. %15de doldurmayı denedim sanki daha kısa sürede bitiyormuş gibiydi 3saat 50 dk gibi sürelere düşünce bende %5lerde doldurmaya başlamıştım ama 4-5 defa %0a kadar geldiğide oldu. Sonyi aradığımda sordum ordakine kullanabilirsiniz dedi, bu konuda çok kişiye danıştım yarısı kullanabilirsin voltajı farklı olmadığı sürece dedi yarısı kullanma dedi. Biz İstanbulda yaşıyoruz İzmirde okuyorum ve bi şarj aletini yanıma alabilirdim bende hızlı dolduranı aldım yanıma orijinali evde kaldı yani :) Batarya bozulursa eğer garantiye verip değiştiririz artık 1-2 ay bekleyip napalım :)

Sonydekileri boşverin onlar 5.1 güncellemesi telefona geldıkten 2 gün sonra. Bile bihaberdiler hatta 5.1 olmayacak direkt 6 alacak demişlerdi sizin kullandığınız samsung orjinal sorun yok ama mah değeri yüksek 2.1 bizim cihazlarda ise 0.850 cihaz bataryası bu değere göre imal edilmiş şöyle düşünün 5 voltlük bir ampüle 7 volt elektrik vermek gibi bişey ampül kısa sürede biter işin ilginç kısmı bataryanızın ömrünü ne kadar uzatırsanız cihazın su geçirmezlik özelliği o kadar uzun çünki bataryanın değişmesi için arka kapak ısıtılarak açılıyor ve tekrar yapıştırılıyor tekrar yapışan kapakta ona göre oluyor sıkıntılı yani.. bir telefoncuya sorarsanız anlatır size o yuzden bu telefondaki bataryayı iyi kullanmamız gerekiyor sanırım xperia serisinin tamamı böyle yapışkan kapak....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maykey -- 29 Şubat 2016; 0:15:22 >

Anladımı batarya değişimleri sıkıntılı oluyor yani, verdiğiniz örnekten gidersek şarj cihazlarının voltajları aynı sadece amperleri farklı sanırım tam anlayamadım demek istediğinizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukafk

Anladımı batarya değişimleri sıkıntılı oluyor yani, verdiğiniz örnekten gidersek şarj cihazlarının voltajları aynı sadece amperleri farklı sanırım tam anlayamadım demek istediğinizi

Evet voltajlar anı 5v ama amperler farklı bizimki 0.85 mah iken yani 1 amper bile değilken lg g3 şarj cihazi 5 v 1.8 amper şimdi o cihazla şarj edersen muhtemelen 1saat 45 dk gibi yada 2 saatte şarj edebiliriz bataryayı ama sonrası işte orası önemli çünki batarya kendi şarj cihazına göre düzenlenip imal edilmiş ve mutlaka bunun bir sebebi var..sebeb bana göre kesinlikle bir maliyet hesabı değil sanki işlemci yada benzer bir teknik detayla alakalı....

• Bu bilgileri ukalalık yapmak istemiyorum ama sony müşteri hizmetlerinde verebilecek yada anlayıp anlatabilecek kimse yok keşke olsaydı...

Yaz tatiline kadar yapacak bir şey yok malesef samsungu kullanacağım
    yok estağfurullah ne ukalalığı zaten ben ordakine açıkca anlattım durumu ilk başta kadın şey dedi bu konu hakkında bir bilgim yok biraz bekletip tekrar döneceğim dedi sesini aldı telefondan müzik verdi sonra geldi hiçbir sorun olmaz dedi açıkcası sony center'a yoldan geçenleri toplayıp koyuyorlar heralde
  • Tlefonu stamima modunda kullanırsanız pil ömrü fena değil bazı uygulamalara izin verirseniz wifi ve mobil veri o uygulamalar için devre dışı kalmıyor ultla staminada zaten epey uzun sure giden bir batarya var fotoğraf çetimlerinde ben süper otomatik modu kullanıyorum çekimler süper zaten ön kamera muhteşem ötesi birde süper canlı modu kullanırsanız çektiğiniz resimler tablo gibi arka kamerada kotü resimler alınabiliyor zaman zaman onun içinde kamerayı ters çevirerek çözüyorum şöyle denklaşör kullanıyorsanız eğer ve karanlık bir ekran görüntüsü alıyorsanız telefonu ters çevirip denklaşörü elinizin alt kısmına getirip deneyin bende başarılı esasında sorunları olmasa fiyatına göre keyifli bir telefon özellikle kamera açısından .....

ben izin verdiğim halde mesajlarım gelmediği için uzatılmış bekleme modunu kapattım artık onunla uğraşamayacağım :D
  • PiSYaKiSiKLi34 kullanıcısına yanıt
    Ya inşallah hallolur sony teknik servisine göndermeyi düşünüyorum sağolun.

• 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.