Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.754
Cevap
96
Favori
365.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler forumun ilk sayfalarında bu sorunu ilk ben dile getirmiştim. Kapanma sorunu çok büyük bir sorun demiştim. Işık sızması bazı cihazlarında sık'a görülen bir durum (özellikle aydınlık en yüksek ayarda ve siyah ekranda çok belli oluyor ama büyük bir sorun değil bence).Bu cihazı ben de almayı düşünüyordum fakat vazgeçtim. Böyle cihazlarda güncelleme gelmeden veya sorunlar giderilmeden lütfen telefonu almayın diye uyarmıştım. Sony eski Sony değil dedim bir Sony Ericssoncu ve Sonyci olarak.Donanımsal ve sağlamlık olarak bence üstüne yok fakat yazılımsal sıkıntılar çok fazlasıyla yaşanıyor Sony'de. İnanın alternatif custom romlar daha stabil çalışıyor cihazlarında. Sony artık saldım çayıra Mevlam kayıra piyasaya sürmeye başladı telefonları. Benim de bir kere sütten ağzım yandı (xperia L) neyseki custom rom ile düzelttim ve şu an çok memnunum. Bundan sonra cihazı alacak arkadaşlar lütfen 1000,1500,2000 TL'ler az paralar değil. Ürünleri piyasaya çıkar çıkmaz almayın, stabil hale geldikten sonra tercih edin. Hem daha ucuza almış olursunuz. Yoksa alternatif stabil cihazlara yönelin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sariyerli53_34 -- 14 Aralık 2015; 21:24:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: maxthon23

quote:

Orijinalden alıntı: Furkanby

Rev3 4 olayı ne oluyo?

Revize 3-4 den kasıt anladığım kadarıyla hataları gördükçe yapılan değişiklikler ve buna göre üretilmiş telefon

Ben nasıl öğrenebilirim?

• Arkadaşlar cihazı farklı bir surume yazılıma nasıl guncelleriz. Yazılım çok kotu çunku. Ornegin Kamera hatası veriyor bazen.

• quote:

quote:

quote:

Rev3 4 olayı ne oluyo?

Revize 3-4 den kasıt anladığım kadarıyla hataları gördükçe yapılan değişiklikler ve buna göre üretilmiş telefon

Ben nasıl öğrenebilirim?

Kutusunda yazıyor.
  • poyazoraj P kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar kapanma sorununun sebebi telefon istasyon değişirirken gerçekleşiyor forumlardan anladığım kadarıyla durum şu yani telefon bir baz istasyonunna şuan 3G ile bağlı iken başka bir konuma gittiğinizde o yerde 3G yoksa gsm e geçerken veya 3G var ama farklı bir baz istasyonuna bağlandığında bu geçiş sürecinde yanıt vermeyi kesip kapanıyor.Benim daha önce kullandığın s4 minide bu geçiş süreçlerinde bazen telefona bakıyorduk bi 2-3 dk hiç çekmiyordu telefon muhtemelen bi kararsızlık oluyordu.Bu telefondada istasyon geçiş sürecindeki problem kapanma sorunu olarak ortaya çıkmış.Her telefonda yok ama denk gelen arkadaşlar var aramızda bu sorunun çok yazılımı bağladığını düşünmüyorum yaşıyanlar hemen iade etsinler.Ben cihazı alalı 1 ay oldu o kdar gezdim dolaştım hiç bu sorun olmadı.
    bendeki REV 3 KUTUDA IMEI in YAZDIĞI KISIMDA YAZIYOR
    Bu sorunu nasıl test edersiniz : Eğer sorun belirttiğim sebebten ise 3G ve internete (3G üzerinden) bağlı şekilde çıkın evinizden bi şehir turu atın.Özellikle E, 3G,H ve H+ ın değiştiği yerlerde telefonu gözlemleğin kapanma sorunu varmı diye yoksa yoktur.Sorun söylediğim sebebten ise test yolu budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ts2000 -- 14 Aralık 2015; 22:43:27 >

• brhncglr B kullanıcısına yanıt
    XDA da konusu açılmış bootloder kilidini açmayı başarmışlar yakın zanmanda özel romlar çıkar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Rev3 4 olayı ne oluyo?

Ben nasıl öğrenebilirim?

Kutusunda yazıyor.

Benim kide rev 4, ne tür sıkıntılar var genel olarak?

• Benimkisi rev3

• ts2000 kullanıcısına yanıt
    Anladım dostum teşekkürederim,beklemedeyim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Rev3 4 olayı ne oluyo?

Ben nasıl öğrenebilirim?

Kutusunda yazıyor.

Kapanma sorunu var bende 2 kere oldu
    Şarj aletini takmadan açılmıyor
    En büyük sıkıntı bu
    Şarjın erken bitmesi benim için çok sorun değil

• maxthon23 kullanıcısına yanıt
    Benim rev 3 kapanma sorunu yok şuanlık. Fakat kamera sorunu oluyor bazen, mesela çektiğim resmi anında tıklayıp goremiyorum. İlla fotoğeaflardan girip bakıyorum. Yazılım guncelleme yılbaşında mı olacak?

oncelıkle merhaba kardesım telı nerden aldın ve 1 ay oldumu 1 ay olmadıysa ıade sansın %85 yazılım guncellemeyle hal olacagını zannnetmıyorum yoksa cok tan yazılım cıkardı servıs te herkes bu telı bırakıp kufur edıyor sonucta sen para verıp bır hızmet satın alıyorsun ve tel 30 tlık bır telın gorevını yapamıyor yane kapanıor ve acılmıyor bu kesınlıkle ayıplı mal sınıfa gırer
  • bir kapanma sorunundan iade talebi ile servis vakası da bende var.
    cihaz 2.gününde kamera ile kayıt yaparken kendiliğinden kapandı ve şarja takılmadan açılmadı.
    3.gününde de önce hafıza kartı takılınca daha sonra da durup dururken kapandı ve bir daha hiçbir şekilde açılmadı.
    ne şarja takmak, ne hard reset ne de sony pc companion cihazın açılmasını sağlamadı.
    evet fiyatına göre kaliteli bir telefon ama bir telefonda olması gereken en önemli şeyden, güven hissinden yoksun.
    m5 almayı düşünenlerin bir süre beklemesinde yarar var.
  • günaydın beyler siyahını aldım bnde rev4 serisi şarj sorunu var bildirim ledinin olduğu yere kırılmaz cam oturmuyor telefoncu usta hava çıkışı olmadığını tlefonun eğimli olduğunu söyledi telefon bildiğiniz yamuk akşam baya antalyada gezdik 3g geçişlerinde vs kapanma olmadı ''şimdilik''. siyah ekran testi yaptım hafif bir ışık demeti var en üst ortada ancak sorun ekrana uyguladığı baskıdan sanırım dün derbi maçı ikinci yarısı başlamadan telefon %1 şarz vardı 3A şarj aleti ile taktım güncelleme swarm twitter ınstagram vs gerekli programları kurdum maç bitti şarj %60 telefonla gelen şarj aletine 5 lira vermem . kamera hatası almadım snapchat retrica vs kurdum tabii

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Rev3 4 olayı ne oluyo?

Ben nasıl öğrenebilirim?

Kutusunda yazıyor.

Kapanma sorunu var bende 2 kere oldu
    Şarj aletini takmadan açılmıyor
    En büyük sıkıntı bu
    Şarjın erken bitmesi benim için çok sorun değil

Bende öyle sorunlar yok ama batarya 15ten sonra hızla azalıyor %1 kaldığında ise yaklaşık 15 20 dk daha gidiyor sanki batarya yüzdesi yanlış gösteriyor gibime geldi, kameradan atma olayı var ekranda ışık sızıntısı falan var ekranda pek belli değil ve ekran ışığı hiç kısılmıyor sıkıntı bu gece resmen parıl parıl parlıyor, telefonu media marketten aldım 5 gün oldu istesem iade edebilirmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: nakamura__10

oncelıkle merhaba kardesım telı nerden aldın ve 1 ay oldumu 1 ay olmadıysa ıade sansın %85 yazılım guncellemeyle hal olacagını zannnetmıyorum yoksa cok tan yazılım cıkardı servıs te herkes bu telı bırakıp kufur edıyor sonucta sen para verıp bır hızmet satın alıyorsun ve tel 30 tlık bır telın gorevını yapamıyor yane kapanıor ve acılmıyor bu kesınlıkle ayıplı mal sınıfa gırer

Telefonu bi tanıdığın çalıştığı tanınmış bi mağaza dan aldım, değiştirebiliriz ama iade zor galiba.
    Bugün mobil şebeke ayarını lte den wcdma ya aldım, ofiste kapanmadı bugün
    Ama bu soruna çözüm değil bence tabi
    Telefonu iade veya değiştirmek istemiyorum, çünkü bu fiyatlara alternatif yok gibi, ve Sony i seviyorum ama Sony nin bizlere yardımcı olması lazım bu sorun için

• Merhabalar

Ben de telefonu alanlar ve telefonla problem yaşayanlar kervanına katıldım. İki günde iki kere kapandı telefon. Birisi evde iken durup dururken oldu. Diğeri telefonların hiç çekmediği asansöre binip inince oldu. Ön kamera ile sürekli takılma yaşadım bu arada. Fotoğrafı çekiyor kaydeder gibi yapıp sürekli ekran dönüyor ancak resimleri kaydetmiyor. Telefona sd kart takmıştım. Kayıt yerini sd karttan dahili hafızaya çevirince ön kamera düzeldi gibi. Ama genel olarak telefon hiç güven vermiyor. İlk fırsatta yetkili servisin yolunu tutacağız bakalım...
  • Uzun bi aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar, benim telefon sık sık kapanıyor bir hafta önce cumartesi gününe kadar maşallahı vardı.
  • Arkadaşlar ben bu sabah cihazın durumuyla alakalı sony xperia müşteri hizmetleri aradım, görevliyle 20 dakikaya yakın konuştum. Yazılımsal gözüken genel sorunlardan bahsettim sık görülen kamera ve hatla ilgili olduğunu düşündüğümüz sorunlar, şarj problemi bu sorunlarla ilgili geri bildirim aldınız mı diye bazı sorular sordum. Cihazı kendisinin kullandığını hatta kamerayla ilgili sorunu adım adım söyledim kendisi denedi ama görevlideki cihazda kamerada problem çıkmadı. Ama kamerayla ilgili problemi not aldı ilgili birimlere ileteceğini söyledi. Cihazla ilgili çok fazla geri bildirim gelmediğini de ekledi ne kadar doğru kadar yanlış bilmiyorum artık. Telefonu alan çoğu kişinin sorunlar yaşadığını belirttim, hem yazlımsal hemde donanımsal.

Kendi donanımsal problemlerimle ilgili cevap alamadım, bende detaylı bi şekilde alttaki linke mail attım. Vakti olan arkadaşlar aşağıdaki linke yaşamış oldukları sorunları yazıp mail atsınlar. En azından firmaya sorunlar iletilsin, bu forumda yazılanları sadece telefon sahipleri ve telefonu alıcak araştıran insanlar görüyor.

http://support.sonymobile.com/tr/contactUs/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghan87 -- 15 Aralık 2015; 11:17:41 >

mantıklısı şuan wcdma modunda durması, bende telefonu aldığımda ilk olarak lte demi yoksa wcdma mı diye kontrol etmiştim, bendeki wcdma modundayıdı 20 günlük kullanımda kapanma yaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.