Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.182
Cevap
38
Favori
201.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    malesef oturduğum yerde (Balıkesir Merkez) hiç bir yerde bulamadım ec450 kabloyu ec600 var anlamadığım bende mobilcaddeden baktım oradan alacaktım ama bir arkadaşımız yukarıda kablonunda ec450 olması gerektiğini söyledi garanti için ben ilk kırıldığında kabloyu bulamayınca sıradan micro usb başlıklı 5 liralık bir kablo aldım ama kullanmaya korktum lakin tüm telefoncular sarj başlığınız orjinal olduğundan kullanmanızda bir sakınca yok telefona zarar vermez dediler benim içime sinmedi bende 2 gündür blackberry şarj cihazımla şarj ediyorum olmadı artık alıcağız mobilcaddeden kabloyu başka hiç bir yerde yok malesef telefon yeni olunca böyle oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 77kadir77

malesef oturduğum yerde (Balıkesir Merkez) hiç bir yerde bulamadım ec450 kabloyu ec600 var anlamadığım bende mobilcaddeden baktım oradan alacaktım ama bir arkadaşımız yukarıda kablonunda ec450 olması gerektiğini söyledi garanti için ben ilk kırıldığında kabloyu bulamayınca sıradan micro usb başlıklı 5 liralık bir kablo aldım ama kullanmaya korktum lakin tüm telefoncular sarj başlığınız orjinal olduğundan kullanmanızda bir sakınca yok telefona zarar vermez dediler benim içime sinmedi bende 2 gündür blackberry şarj cihazımla şarj ediyorum olmadı artık alıcağız mobilcaddeden kabloyu başka hiç bir yerde yok malesef telefon yeni olunca böyle oluyor :)

doğru söylemişler.kablo sağlamsa ki değilse anlarsınız zaten tipinden. şarj topuzunuz orjinalse hiçbir sorun yaşamazsınız.ben sadece garanti durumunda, değişim olursa eğer şarj aletini vesaireyi de isterler diyerek bu çözümü önerdim.herhangi bir kabloyu kullanmanız sorun teşkil etmez, sadece şarj topuzunuzun orjinal olması yeterlidir...

Ayrıca blackberry şarj aletiyle yani topuzuyla eğer şarj ediyorsanız amper farkı yüzünden sorun yaşayabilirsiniz, düşük ihtimal. bence herhangi bir kablo ile, orjinal şarj topuzunuzla şarj edin.

• Şunu da herkese belirtmek isterim arkadaşlar.Konu biraz kirlenmeye mahkum oldu.sürekli alıntılar yapıyoruz ve bazı çözümler göz dalgınlığıyla aradan kaçıyor.bunun için ben genel sorunlar ve çözümleri gibi bir düzenleme yapmak istiyorum bu konuda bana fikir belirtin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helloween

quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

takdir ettim o zaman, dediğim gibi.2 adet büyük oyunu ve birçok programı barındıracak hafızası bence mevcut.:)

+ hoparlar fotoğraf ve ekran kalitesi s3'ten bile iyi...

ama malesef kulaklık müzik kalitesi tartışılır.bundan önce motorola atrix kullanıyordum urbanears ile. Urbanears iyi bir kulaklıktır fiyatına göre ancak düşük ses gelmekte.yalıtımlı kulaklık olduğu için pek fark edilmiyor ama önceki telefonumda müzik dinlediğimde daha yüksek bir ses alıyorum.

ön kamerası da facia.yani VGA kamera, kamera olalı böyle eziyet görmemiştir.Yazılımsal bir kusur ki, son gelen güncellemede daha iyi bir hal aldı.Umarım 4.3 alırız, tasarımda yenilikler olur ve ön kamera düzelir...

Hoperlör ise şahane...

• isminivermeyenizleyici kullanıcısına yanıt
    değişim için dediniz aa şimdi anladım ben herhangibir servis işleminde onuda yollarız gibi düşündüm bir an...
    şuan kablo alana kadar orjınal başlığına takayım aldığım usb yı öyle şarj edeyim madem tekrar teşekkürler :)

bir sorum daha olacak hiç baktınızmı bilmiyorum stamina modunu açtığında bazı fotoğraflarda 9 gün 8 saat yazıyor bende en fazla 3 gün 12 saati gördü ayrıca şarjım benim 1 günü görmüyor ön kamera berbat denilecek kadar kötü bunlar hep sorun hepimizde mi mevcut ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: I_tech

quote:

Orijinalden alıntı: extremist123

Rehbere girdiginde zil sesini degiştirmek istedigin kişinin üstüne tıkla orada ayarlar var (kalem şeklinde işaret) girdiginde zil sesi atama ayarı var (hepsinde varsayılan olarak ayarlı onu değiştirmelisiniz), denemedim ama değiştiriliyor sanırım.

Orada sadece varsayılan mp3 ile telefonun kendi zil sesleri var. İkinci bir mp3ü zil sesi yapmak istediğimde olmuyor.

emin olmadan kesin yargıya ulaşmayın :)

şimdi baktım, rehbere girip düzenlemek istediğiniz kişiye gelip, sol üstteki düzenleme tuşuna basın.alt tarafa gelin zil sesi menüsünü açın ve sol üst köşedeki nota/müzik simgesine basın ve müziğinizi seçin :)

maalesef o müzikler telefonda yer alan zil sesleri ile en üstte benim varsayılan olarak atadığım mp3ten ibaret. yani o listede mp3 ler yer almıyor.. seçeceksem telefonun kendi listesindekilerden birini seçmek zorunda bırakıyor.. ben birden fazla mp3 ü farklı kişiler için kullanmak istiyorum. telefonun kendi listesindekilerden değil.. telefonun kendi zil seslerinin olduğu klasöre mp3 kopyalasam o listeye eklenir diye düşünüyorum ama zil seslerinin olduğu dosyayı da bulamadım??

• quote:

quote:

quote:

takdir ettim o zaman, dediğim gibi.2 adet büyük oyunu ve birçok programı barındıracak hafızası bence mevcut.:)

ama malesef kulaklık müzik kalitesi tartışılır.bundan önce motorola atrix kullanıyordum urbanears ile. Urbanears iyi bir kulaklıktır fiyatına göre ancak düşük ses gelmekte.yalıtımlı kulaklık olduğu için pek fark edilmiyor ama önceki telefonumda müzik dinlediğimde daha yüksek bir ses alıyorum.

ön kamerası da facia.yani VGA kamera, kamera olalı böyle eziyet görmemiştir.Yazılımsal bir kusur ki, son gelen güncellemede daha iyi bir hal aldı.Umarım 4.3 alırız, tasarımda yenilikler olur ve ön kamera düzelir...

Hoperlör ise şahane...

ön kamera kötü. headphone çıkış olarak HTC One'dan sonra en kaliteli telefonlardan biri deniliyor. gsmarena incelemesinde "solid audio output" deniliyor xperia L için.. fakat beraberinde gelen kulaklık çok iyi değil. sony mdr ex50lp veya bir sennheiser kulaklıkla test etmek lazım. daha önce çok walkmanim oldu. genellikle sorun kulaklıktandır. kaliteli bir kulaklık iş görür. xperia L'nin çıkışı kötü değil. tamam bir HTC One değil fakat kendi fiyat aralığındaki telefonlardan daha kaliteli ses sunuyor.

aslında şu alttaki linkteki modu yapabilirsek çok daha ses kaliteli olacak fakat root istiyor. telefon yeni benim yapmam ii olmaz... 2 sene sonra yaparım anca

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2000749

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: extremist123

Rehbere girdiginde zil sesini degiştirmek istedigin kişinin üstüne tıkla orada ayarlar var (kalem şeklinde işaret) girdiginde zil sesi atama ayarı var (hepsinde varsayılan olarak ayarlı onu değiştirmelisiniz), denemedim ama değiştiriliyor sanırım.

Orada sadece varsayılan mp3 ile telefonun kendi zil sesleri var. İkinci bir mp3ü zil sesi yapmak istediğimde olmuyor.

emin olmadan kesin yargıya ulaşmayın :)

şimdi baktım, rehbere girip düzenlemek istediğiniz kişiye gelip, sol üstteki düzenleme tuşuna basın.alt tarafa gelin zil sesi menüsünü açın ve sol üst köşedeki nota/müzik simgesine basın ve müziğinizi seçin :)

maalesef o müzikler telefonda yer alan zil sesleri ile en üstte benim varsayılan olarak atadığım mp3ten ibaret. yani o listede mp3 ler yer almıyor.. seçeceksem telefonun kendi listesindekilerden birini seçmek zorunda bırakıyor.. ben birden fazla mp3 ü farklı kişiler için kullanmak istiyorum. telefonun kendi listesindekilerden değil.. telefonun kendi zil seslerinin olduğu klasöre mp3 kopyalasam o listeye eklenir diye düşünüyorum ama zil seslerinin olduğu dosyayı da bulamadım??

hocam güncellemenizi yaptınız mı ?

ben rehberde kişiyi açıp düzenlemeye giriyorum.alt tarafta zil sesini seçeceğimiz yer var.oraya basınca telefon zil seslerinin olduğu menü açılıyor.sonra sağ üstteki müzik ikonuna tıklayınca telefonumdaki müzikleri görüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hoperlör ise şahane...

ön kamera kötü. headphone çıkış olarak HTC One'dan sonra en kaliteli telefonlardan biri deniliyor. gsmarena incelemesinde "solid audio output" deniliyor xperia L için.. fakat beraberinde gelen kulaklık çok iyi değil. sony mdr ex50lp veya bir sennheiser kulaklıkla test etmek lazım. daha önce çok walkmanim oldu. genellikle sorun kulaklıktandır. kaliteli bir kulaklık iş görür. xperia L'nin çıkışı kötü değil. tamam bir HTC One değil fakat kendi fiyat aralığındaki telefonlardan daha kaliteli ses sunuyor.

aslında şu alttaki linkteki modu yapabilirsek çok daha ses kaliteli olacak fakat root istiyor. telefon yeni benim yapmam ii olmaz... 2 sene sonra yaparım anca

o sadece root değil, bootloader unlock ve CWM de istiyor.

• amatör ufak çekimler.

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC

• quote:

quote:

lütfen biri anlatsın; yüklediğim mp3 lerden kişiye özel ayrı ayrı zil sesi yapmak istiyorum ama nasıl ? mp3 ten zil sesi yaptım fakat rehberdeki tüm kişilere aynı zil sesi oluyor, fakat farklı kişilere nasıl yapılacağını biri izah edebilir mi?

bu kimsenin bilemediği bir şey galiba??

tahminim; bir dosya yöneticisi ile kişiyi düzenlerkenki o varsayılan diye gidilen yer neresi ise orasını tesbit et ve istediğin şarkıların hepsini oraya at. denemedim ama büyük olasılaıkla olacaktır.

Edit: zaten sende benim düşündüğümü düşünmüşsün ama o ilgili dosyayı bulamadığını yazmışsın. lakin arkadaşlar zaten varolan yolu da söylemiş daha ne istiyorsun anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutluerol -- 29 Eylül 2013; 0:26:49 >

• bende dün 1.5 m den elimden parke taşın üstüne düşürdüm benimkini. yere düşünceye kadar artık kaç salise geçtiyse aklımdan kimbilir kaç şey geçti. mesela inşallah ekranın üstüne düşmez dedim :) gerçektende tam tamına olduğu gibi arka kapak tam yüzey olarak yeri öptü. bu sayede olacakki hiç bir yerinde en ufak çizik bile olmadı. yani allah korudu resmen.

telefonun hoşuma gitmeyen tek bir özelliği var titreşimini hiç hissetmiyorum. bacağımın üstüne koyup deniyorum o halde bile yani.. bu gün bi bayiye sordum şimdiki telefonlarda titretme motoru daha önceki klasik telefonların yarısı kadar ondan az dedi. gerçektende 9 yılllık tuşlu telefonumun titremesini kaban v.s . gibi kalın giysilerden bile hissediyordum. titreme motoru değişse düzelmezmiki? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: merter2006

bende kurulu olan uygulamalar:

applock :telefondaki gizlemek istediğimiz uygulamaları gizlemek için
    X-plore :telefonun içindeki dosyalara ulaşmak için
    Appmgr :dtelefondaki kurulu uygulamaları başka hafızalara taşımak için
    Dice player :film izlemek için
    cep feneri :el feneri
    Go keyboard :benim beğendiğim bi klavye uygulaması
    İşcep :işbankası işlemleri için ücretsiz bağlantısı olan bi program
    Pcm recorder : ses kayıt için
    Record my call :telefon görüşmelerini kaydetmek için
    Sms backup&restore : sms yedeklemek için
    Sms popup :gelen smsleri özelleştirmek için(bildirim ışığı rengi,sms sesi,sms simgesi)ayrıca kişiye özel simge,müzik ve bildirim ışığı rengi atabiliyorsunuz
    Sms awake :sms geldiğinde ekranın yanma süresini ayarlayabiliyorsunuz
    Zarchiver : rar-zip dosyalarını açmak için
    Line :internet üzerinden ücretsiz telefon görüşmesi için
    Mobil care :telefondaki gereksiz uygulamaları kapatmak telefonun ön belleğini vs temizlemek için
    Root explorer :rootlu telefonlar için vazgeçilmez bi program(root gerektirir)
    Greenify :arka planda çalışan uygulamaları kapatmak ve uyutmak için (root gerektirir)
    Folder mount :telefonun dahili hafızasındaki uygulamaları harici hafızaya taşımak için
    Clean master :ram ve gereksiz dosya temizliği için
    İGO :çok sevdiğim bir navigasyon uygulaması fakat telefonum rootlu olduğu halde bi türlü yükleyemedim :-) yükleyen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

bazı arkadaşlar oyunlardan yana sıkıntılarını söylemiş ama benim telefonda yukardaki programlar ve dahada fazlası kurulu.ilave olarak oyunlardan asphalt 8-real racing 3-nfs most wanted 2013-candy crush-temple run OZ-temple run 2 gibi büyük boyutta oyunlar var ve bu kadar uygulamalar ve oyunlar yüklü iken hiçbir kasma olmuyo.hafıza problemi bir şekilde hallolur önemli olan telefonu sevmek :-)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hoperlör ise şahane...

garanti bitince yaparım onu ozmn. 2 yıl sonra sonucu buraya yazarım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hoperlör ise şahane...

garanti bitince yaparım onu ozmn. 2 yıl sonra sonucu buraya yazarım

şu an xda'daki konuları okuyorum. anladığım kadarıyla bootloader unlock yapmadan önce TA denen bir yedek alarak, cihazımızın bootloader'ını daha sonradan kilitleyebiliyormuşuz.Yani bootloader unlock yaptıktan sonra, bootloader relock ta yapabiliyormuşuz.

Root zaten sürümü tekrar yükleyince kalkıyor.Şimdilik stock halde devam edicem ama, kaşıntım devam ederse önceki Atrix'te de olduğu gibi bootloader'ımı ve rootumu yapıcam sanırım... :)

• Daha önce telefonun sinyal durumundan bahsetmiştim. Biraz daha kullanınca sorunun 3g kaynaklı olduğunu gördüm. Durum şu: yalnızca gsm'e alınca sinyalde sorun yok ancak otomatik veya wcdma'yı seçince ya hiç çekmiyor ya da tek diş güç bela çekiyor. Üstelik bu sadece mobil veri açıkken değil, kapalıyken de böyle. Yani seçimi wcdma'da bırakınca telefonun sinyali çok düşük kalıyor. Avea kullanıyorum, Vodafone'da durum böyle değilse geçiş yapacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Immune

Daha önce telefonun sinyal durumundan bahsetmiştim. Biraz daha kullanınca sorunun 3g kaynaklı olduğunu gördüm. Durum şu: yalnızca gsm'e alınca sinyalde sorun yok ancak otomatik veya wcdma'yı seçince ya hiç çekmiyor ya da tek diş güç bela çekiyor. Üstelik bu sadece mobil veri açıkken değil, kapalıyken de böyle. Yani seçimi wcdma'da bırakınca telefonun sinyali çok düşük kalıyor. Avea kullanıyorum, Vodafone'da durum böyle değilse geçiş yapacağım.

ben de avea kullanıyorum.belli başlı noktalarda bende de aynı sorun var.mesela ankaranın meşhur semti bahçelievler'de bir meyhanedeyiz.telefon çekmiyor.hatunla papaz olduk bu yüzden, telefonun niye kapalı "ne bok yiyorsun" diye :p

ben de şu aralar internet hızı ve çekim kalitesinin düşüklüğü nedeniyle Turkcell'e geri dönüş yapmayı düşünüyorum.Ama tarifeleri inanılmaz pahalı.Avea'da 27 TL'ye 1GB İnternetim ve kayda değer SMS ve Konuşma adedim var.Bunu göz ardı edemediğim için aylardır Turkcell'e geçicem diyorum ama geçemiyorum :/

• Kafamı duvarlara çarpıcam vallahi bu mıllet harbiden kaliteden anlamıyor. gm discovery bir kulaklıkla dinleyin bukadar çöp bir telefon olamaz yahu. xperia L verdiğim her kuruşa değersin. seviyorum telefonumu !
  • Arkadaşlar mesaj geldiginde telefon mesajda yazanları üstte gösteriyor bunu engellemenin yolu varmıdır? yani telefon çalsın mesaj yazmasın üst barda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extremist123 -- 29 Eylül 2013; 16:56:46 >
  • quote:

quote:

bende kurulu olan uygulamalar:

applock :telefondaki gizlemek istediğimiz uygulamaları gizlemek için
    X-plore :telefonun içindeki dosyalara ulaşmak için
    Appmgr :dtelefondaki kurulu uygulamaları başka hafızalara taşımak için
    Dice player :film izlemek için
    cep feneri :el feneri
    Go keyboard :benim beğendiğim bi klavye uygulaması
    İşcep :işbankası işlemleri için ücretsiz bağlantısı olan bi program
    Pcm recorder : ses kayıt için
    Record my call :telefon görüşmelerini kaydetmek için
    Sms backup&restore : sms yedeklemek için
    Sms popup :gelen smsleri özelleştirmek için(bildirim ışığı rengi,sms sesi,sms simgesi)ayrıca kişiye özel simge,müzik ve bildirim ışığı rengi atabiliyorsunuz
    Sms awake :sms geldiğinde ekranın yanma süresini ayarlayabiliyorsunuz
    Zarchiver : rar-zip dosyalarını açmak için
    Line :internet üzerinden ücretsiz telefon görüşmesi için
    Mobil care :telefondaki gereksiz uygulamaları kapatmak telefonun ön belleğini vs temizlemek için
    Root explorer :rootlu telefonlar için vazgeçilmez bi program(root gerektirir)
    Greenify :arka planda çalışan uygulamaları kapatmak ve uyutmak için (root gerektirir)
    Folder mount :telefonun dahili hafızasındaki uygulamaları harici hafızaya taşımak için
    Clean master :ram ve gereksiz dosya temizliği için
    İGO :çok sevdiğim bir navigasyon uygulaması fakat telefonum rootlu olduğu halde bi türlü yükleyemedim :-) yükleyen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

bazı arkadaşlar oyunlardan yana sıkıntılarını söylemiş ama benim telefonda yukardaki programlar ve dahada fazlası kurulu.ilave olarak oyunlardan asphalt 8-real racing 3-nfs most wanted 2013-candy crush-temple run OZ-temple run 2 gibi büyük boyutta oyunlar var ve bu kadar uygulamalar ve oyunlar yüklü iken hiçbir kasma olmuyo.hafıza problemi bir şekilde hallolur önemli olan telefonu sevmek :-)

ben kuramadım gitti bi oyun nasl kuruyorsunuz özellikle apshalt 8 yardımcı olsanız biriniz

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.