Şimdi Ara

SONY XPERİA BRİCK KURTARMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
11.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • XPERİA İON DA DENENMİŞTİR AMA BU BÜTÜN XPERİA LARDA GEÇERLİDİR DİE DÜŞÜNÜYORUM.BÜTÜN İŞLEMLER RİSKLİDİR VE SORUMLULUK NE BANA NE DE DONANIMHABER AİLESİNE AİTTİR.
    SORUMLULUK KENDİNİZE AİTTİR!

telefon hard brick olan arkadaşlar.telefonum açılmıyordu ve sadece prize taktığım zaman kırmızı led yanıyordu bir kaç saat sonra açılıyor sony yazısı geiyor ve bu işlem bir kaç kez tekrarladıktan sonra kapanıyordu.
    artık çaresizdim ve yapmadığım yöntem kalmadı.derseemle62 arkadaşın paylaştığı yöntem ve onunla konuşmam sonrası komada yatan bootloaderi açık (yani servise gitmesi sadece para ve zaman kaybettirecek yöntem)
    telefonu kurtarabildim.yöntem basit telefonda bootloaderi açık ve sadece kırmızı led yananlar için geçerli tabi zaman zaman sony yazısı gelen bu telefonlar için.

pc yi açın ve flastool u açık forumda 1. sayfada paylaşılan relock dosyasını seçtikten sonra flash butonuna basın.ekranda size geri tuşuna basarak telefonılu pc ye bağlayın yazısı gözükecek.
    buradan sonra ister elinizi geri tuşuna basarak telefonu pc ye bağlayın ister dersemlee62 kardeşin paylaştığı resim giibi paket lastiği bağlayarak geri tuşuna basılmasını sağlayarak pc ye bağlayın.
    yaklaşın 9 ile 15 dk arasında telefon açılmaya çalışacağından otomatikmen flashtool devreye girecek ve kırmızı led yeşil olduktan sonra program ekranında yazılar belirecek.
    muhtemelen ilk deneme ve 5 ile 6 denemede error error aborted hatası verecek ama denemeye devam.en sonunda yeşil hep yanacak ve finished yazısını göreceksiniz.yani bootloader kapanacak gerisi şam da kayısı
    hemen flashtoolu tekrar açın bu sefer stock romu seçin aynı yöntemle tekrar geri tuşuna basarak bekleyin ve yaklaşık 4 ile 5 dk arasıda ilk denemede stock rom yüklenecek, finished yazısını görünce elinizi 30 sn sonra çekin ve şarja takın.cihaz 1 saat sonra power tuşuna basın.
    iş te bu! günlerdir kalp krizi geçiren forum forum dolandığınız aradığınız şey.
    telefon iyileşmiş sana merhaba diyor.hoşçakal servis hoş geldin sony xperia ion.
    kimi anakart yandı kimi servise gönder dedi. kimi fastboot kimi bilmem ne dedil.
    ama derseemlee bu dedi.hakketen oldu.

tekrar dersemlee ve donanım ailesine TEŞEKKÜR EDİYORUM.

• quote:

Orijinalden alıntı: avrilem

XPERİA İON DA DENENMİŞTİR AMA BU BÜTÜN XPERİA LARDA GEÇERLİDİR DİE DÜŞÜNÜYORUM.BÜTÜN İŞLEMLER RİSKLİDİR VE SORUMLULUK NE BANA NE DE DONANIMHABER AİLESİNE AİTTİR.
    SORUMLULUK KENDİNİZE AİTTİR!

telefon hard brick olan arkadaşlar.telefonum açılmıyordu ve sadece prize taktığım zaman kırmızı led yanıyordu bir kaç saat sonra açılıyor sony yazısı geiyor ve bu işlem bir kaç kez tekrarladıktan sonra kapanıyordu.
    artık çaresizdim ve yapmadığım yöntem kalmadı.derseemle62 arkadaşın paylaştığı yöntem ve onunla konuşmam sonrası komada yatan bootloaderi açık (yani servise gitmesi sadece para ve zaman kaybettirecek yöntem)
    telefonu kurtarabildim.yöntem basit telefonda bootloaderi açık ve sadece kırmızı led yananlar için geçerli tabi zaman zaman sony yazısı gelen bu telefonlar için.

pc yi açın ve flastool u açık forumda 1. sayfada paylaşılan relock dosyasını seçtikten sonra flash butonuna basın.ekranda size geri tuşuna basarak telefonılu pc ye bağlayın yazısı gözükecek.
    buradan sonra ister elinizi geri tuşuna basarak telefonu pc ye bağlayın ister dersemlee62 kardeşin paylaştığı resim giibi paket lastiği bağlayarak geri tuşuna basılmasını sağlayarak pc ye bağlayın.
    yaklaşın 9 ile 15 dk arasında telefon açılmaya çalışacağından otomatikmen flashtool devreye girecek ve kırmızı led yeşil olduktan sonra program ekranında yazılar belirecek.
    muhtemelen ilk deneme ve 5 ile 6 denemede error error aborted hatası verecek ama denemeye devam.en sonunda yeşil hep yanacak ve finished yazısını göreceksiniz.yani bootloader kapanacak gerisi şam da kayısı
    hemen flashtoolu tekrar açın bu sefer stock romu seçin aynı yöntemle tekrar geri tuşuna basarak bekleyin ve yaklaşık 4 ile 5 dk arasıda ilk denemede stock rom yüklenecek, finished yazısını görünce elinizi 30 sn sonra çekin ve şarja takın.cihaz 1 saat sonra power tuşuna basın.
    iş te bu! günlerdir kalp krizi geçiren forum forum dolandığınız aradığınız şey.
    telefon iyileşmiş sana merhaba diyor.hoşçakal servis hoş geldin sony xperia ion.
    kimi anakart yandı kimi servise gönder dedi. kimi fastboot kimi bilmem ne dedil.
    ama derseemlee bu dedi.hakketen oldu.

tekrar dersemlee ve donanım ailesine TEŞEKKÜR EDİYORUM.

çok yararlı bi yazı
    bendede genelde öyledir bir sorun olduğunda kendim çözmeye çalışırım zaten telefonu kurcalıya kurcalıya servisten iyi olduk
    alakası yok ama komik bir anım var servisle ilgili ; cihazı servise gönderdim batarya bozuk ikide bir kapanıyor ekran takılı kalıyor söyledim bakın pil fazla ısınıyor batarya anında 70 den 50 ye düşüyor değiştirilmesi lazım adamlar sadece yazılımı yenilemiş kriz geçirdim teleservice yolladım adamlar biraz geç olsada cihazı yeniledir
    şimdi niye anlattım bilmiyorum ama o servise hala gıcığım :D :d :d

• benim tel c5 ultra firmware flaş sonrası sadece red led var. tel açılmıyor sadece usb takınca windowstan ses geliyor INFO - Device connected with USB debugging off böyle diyor flashtoolda. fastboot flashmode açılmıyor telefon ya sod yada hardbrick konumunda. telefoun bootloaderı açıktı. flashladım yazılımı sorunsuz bitti çektim kabloyu açılmadı. bu yöntemi denersem olurmu sizce ?
  • 1 öncelikle flastool sil c de kalıntı kalmasın yeniden yükle farklı sürüm yükle ama yükleme yapmadan telefonu ses kısma ve power tuşuna basılı tut üç kez titreyince bırak ama bilgisayara bağlama flastool aç yazılımı ver flaş a bas sonra kablo pc tak geri tuşu ile yazılımı bu şekilde yükle düzelir. Düzelmezse farklı bir şekilde hal ederiz sony telefonlarını en ölüsünü bile hallederiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motti79

1 öncelikle flastool sil c de kalıntı kalmasın yeniden yükle farklı sürüm yükle ama yükleme yapmadan telefonu ses kısma ve power tuşuna basılı tut üç kez titreyince bırak ama bilgisayara bağlama flastool aç yazılımı ver flaş a bas sonra kablo pc tak geri tuşu ile yazılımı bu şekilde yükle düzelir. Düzelmezse farklı bir şekilde hal ederiz sony telefonlarını en ölüsünü bile hallederiz.

Telefon titremiyo :) sadece akim geldiginde kirmizi led yaniyor. 3 saattir sarjda. Ftf flasladim sorunsuz cikarip acmak isteyince acilmadi. Flash fastboot modu acilmiyor sadece kirmizi led. Bootloop da yok

Su an sarjda bakiyorum ust kisim nornal gibi isiniyor sarjda. Kisacasi batarya sarji emiyor harcamiyor. Telefon sleep of death e mi girdi bilmiyorum. Pc ye bagladigimda unknown device diyor. Elle surucu yukleyince adb driver kuruyor buseferde mtp oldugundan emin ol, usb debug kapali diyor flashtool. Sonucta telefonda bir can var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingKat -- 29 Mayıs 2016; 1:38:37 >

• Telefonu şarja takıp kaç saat sonra tekrar deneyiniz.

• https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=F-vmrnpLa9 . Bu videoda sony de brickin nasil duzeltileceyini anlatiyor umarim yararli olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Obersturmbannführer

benim tel c5 ultra firmware flaş sonrası sadece red led var. tel açılmıyor sadece usb takınca windowstan ses geliyor INFO - Device connected with USB debugging off böyle diyor flashtoolda. fastboot flashmode açılmıyor telefon ya sod yada hardbrick konumunda. telefoun bootloaderı açıktı. flashladım yazılımı sorunsuz bitti çektim kabloyu açılmadı. bu yöntemi denersem olurmu sizce ?

Eeee ne yaptınız çözebildiniz mi durumu 3 ay falan olmuş ama benim c4 te aynı dertte şu anda.tam sizin tarife uyuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: futimuti

quote:

benim tel c5 ultra firmware flaş sonrası sadece red led var. tel açılmıyor sadece usb takınca windowstan ses geliyor INFO - Device connected with USB debugging off böyle diyor flashtoolda. fastboot flashmode açılmıyor telefon ya sod yada hardbrick konumunda. telefoun bootloaderı açıktı. flashladım yazılımı sorunsuz bitti çektim kabloyu açılmadı. bu yöntemi denersem olurmu sizce ?

Eeee ne yaptınız çözebildiniz mi durumu 3 ay falan olmuş ama benim c4 te aynı dertte şu anda.tam sizin tarife uyuyor.

Anakart değişim şart. Servis verirken de güncelleme mi ne geldi açılmadı yani mal ayağına yat

• quote:

quote:

quote:

Anakart değişim şart. Servis verirken de güncelleme mi ne geldi açılmadı yani mal ayağına yat

hocam bende xperia c4 kullanıyorum. rom attım başarılı dedi ve telefonun çıkardım ama telefon açılmadı. ses kısma power falan her şey denedim tık yok telefonda. sadece şarja takınca kırmızı led yanıyor. bilgisayara takıncada bilgisayardan ding ding diye ses geliyor.

garantiye vereceğim ama bootloader mi ne diyorsunuz o açık ve farklı bir rom var. adamlar anlarlar diye korkuyorum.

sizin telefon garantiden geldi mi?adamlar anladı mı sizden kaynaklı olduğunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: altı ok

quote:

quote:

quote:

hocam bende xperia c4 kullanıyorum. rom attım başarılı dedi ve telefonun çıkardım ama telefon açılmadı. ses kısma power falan her şey denedim tık yok telefonda. sadece şarja takınca kırmızı led yanıyor. bilgisayara takıncada bilgisayardan ding ding diye ses geliyor.

garantiye vereceğim ama bootloader mi ne diyorsunuz o açık ve farklı bir rom var. adamlar anlarlar diye korkuyorum.

sizin telefon garantiden geldi mi?adamlar anladı mı sizden kaynaklı olduğunu?

Bootloader açıkken rom attıysanız ftf olarak hard brick olur telefon. Tek çareniz yalan uydurmak mal ayağına yatmak

• arkadaşlar şimdi benim m5 de bu durumda ve mtp moduda açık ne yapabilirim
  • Arkadaşlar ben de Sony Xperia C5 Ultra'ya Australia Android Marsmallow Android 6.0 resmi ftf yüklemeye çalıştım flash tool ile hata verdi. Cihaz Red Led Brick oldu. Şu an serviste çözüm bekliyorum eğer çözüm olursa size yazarım burdan en azından bu güzel telefonu merakından kurcalayıp benim gibi kullanılmaz hale getiren birinden bi yardım olur herkese.
    saatlerce yerli ve yabancı forum sitelerinde çözüm bulamadım.Bilgisi olan yazabilir özelden ya da yorumun altına.

şimdiden herkese bol şans.

Bu cihaz için ANDROID 5.1 yeterli üstünü yükleyip macera aramayın.

iyi günler
  • selam relock dosyası nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: forum13

selam relock dosyası nedir?

sizin cihaz sıkıntılı mı=?
  • ahmetturgay kullanıcısına yanıt
    evet softbrick oldu..servise vermeden çözebilirmiyim uğraşıyorum.....kırmızı ışık yanıyo şarjda
  • quote:

Orijinalden alıntı: forum13

evet softbrick oldu..servise vermeden çözebilirmiyim uğraşıyorum.....kırmızı ışık yanıyo şarjda

takipte kal.bugün altınay iletişimi arıcam.benim cihaz serviste.aynı sorun ben de de var.
    üç çözüm düşünüyorum

1. Usb JIG method

2. Universal flash tool

3. fastboot

akşama yazarım
  • istanbul'da boyutgsm sirketi eger mmc chipseti arizali degilse 2 gunde cozeriz dediler.diger servis cozemezse bu servise gondericem persembe. gelismeleri yazarim buraya herkez icin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  •  SONY XPERİA BRİCK KURTARMA

benim cihazın kvk raporu.
  • baska bir yabanci forumda JTAG ile sorunu cozdugunu okudum. mesaj yazdim forumdaki yaziya ve mesaj olarak. tamir edene baklava gondericem :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.