Şimdi Ara

Sony Xperia 5 V tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir dönem akıllı telefon sektöründe başarılı işlere imza atan, ancak 2023 yılı itibariyle rekabetin gerisinde kalan Sony, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu bağlamda teknoloji devi, Xperia ailesinin yeni üyesi Xperia 5V modelini duyurdu. Peki akıllı telefon kullanıcılara neler sunuyor? İşte Sony Xperia 5V özellikleri ve fiyatı…

Karşınızda Sony Xperia 5 V

Xperia telefonların alışık olduğumuz tasarım çizgilerini koruyan Sony Xperia 5V, ön yüzünde 120Hz yenileme hızı ve FHD+ sunan 6,1 inç OLED ekranla geliyor. Aynı zamanda ekranda 21:9 en boy oranı mevcut ve bu uzun ekrana rağmen telefon kompakt boyutlarını koruyor. Ek olarak selefinden 11 gram daha ağır olan ve çok az kalınlaşan telefona ön yüzünde ki adet stereo hoparlör eşlik ediyor.

Akıllı telefon, Qualcomm'un mevcut amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 2 platformundan güç alıyor. 4 nm fabrikasyon süreciyle üretilen yonga seti; 1 adet Arm Cortex-X3 çekirdek (3.2 GHz), 4 adet performans odaklı çekirdek (2.8 GHz) ve 3 adet verimlilik odaklı çekirdek (2.0GHz) ek olarak Adreno 740 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

Amiral gemisi donanım ve kompakt tasarım

Sony Xperia 5 V, 30W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil, 8 GB RAM ve microSD kart yuvası aracılığıyla genişletilebilen 128 GB depolama alanı sunuyor. Ayrıca 3,5 mm kulaklık girişi de yerini korumuş. Arkaya doğru baktığımızda cihazın iki bir kamera kurulumundan destek aldığını görüyoruz. Bu noktada Xperia 5 V, Xperia 1 V ile aynı 52 MP 1/1,35 inç boyutlarında birincil sensörü korurken12 MP çözünürlüğünde ultra geniş lens ile geliyor.

İkinci kamera 16 mm odak uzaklığına sahip ve 1/2,5 inç boyutlara ek olarak Çift pikselli otomatik odaklama özelliği sunuyor. Ön tarafta ise görüntülü görüşmeler ve selfie çekimleri için 12MP 1/2,9 inçlik bir ünite konumlandırılmış. Xperia 5 V'nin diğer özellikleri arasında Android 13 işletim sistemi, 5G desteği, Type C, güç tuşuna entegre parmak izi sensörü ve Bluetooth 5.3 yer alıyor. 

Xperia 5 V özellikleri

• Ekran: 6,1 inç, FHD+, 120Hz, 21:9, OLED

• İşlemci: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2

• Bellek: 8 GB RAM

• Depolama: 128GB (2TB'a kadar artırılabilir)

• Batarya: 5.000 mAh, 30W şarj

• Arka kamera: 52MP 1/1,35''+ 12MP geniş açı

• Ön kamera: 12MP 

• İşletim sistemi: Android 13

• Diğer: 5G desteği, Bluetooth 5.3, Type-C

Sony Xperia 5 V fiyatı

Sony Xperia 5 V'nin hangi bölgelerde mevcut olacağı veya renk seçenekleri henüz açıklanmadı. Ancak amiral gemisi telefon, Eylül sonundan itibaren 849 eurodan başlayan fiyatlar ile satışa çıkacak.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/the_sony_xperia_5_v_is_official__its_new_main_camera_does_1x_and_2x-news-59747.php

• Sony yöneticisi bile bu özeliklere 849 euro vermez. Biz nasıl verelim.

• wolf silver W kullanıcısına yanıt
    Çöpsung'a verirken iyi oluyor ama?

SONY™ yaparsa kralını yapar, bunu herkes bilir.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt

Bu hurda çirkinlik abidesi s23 ün kıçını yesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resmi olarak satılsa alabilirdim S23 yerine. Bıktım şu pil için bişeyleri kapatmaktan S23 te.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • , mükemmel bir cihaz

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Bunu anlayacak kafa var mı bu millette. Sony her zaman en iyi

• Xtrud kullanıcısına yanıt
    S23 bölümünde çoğu kişi pilden memnun, tsmc üretimli 8 gen 2 den dolayı. Bence sizin telefon sorunlu.

Samsung üretimli 8 gen 1 e sahip s22 olsa bir şey diyemezdim o durumla ilgili.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lexco

S23 bölümünde çoğu kişi pilden memnun, tsmc üretimli 8 gen 2 den dolayı. Bence sizin telefon sorunlu.

Samsung üretimli 8 gen 1 e sahip s22 olsa bir şey diyemezdim o durumla ilgili.
    2 kere servise gitti sorun yok zaten tanıdık yerden aldığım için ilk aldığımda da değiştirdim kötü pil muhabbeti yapıyorlardı çünkü. Memnum olanlar telefonla hiç bişi yapmayan tipler doğru dürüst bence.

• Keşke eski rağbet gördüğü günlere geri dönebilse, düşünmeden alırdım.

• Şu telefonu 1 cm daha geniş yapsalar deli gibi satılacak ama 21.9 film izlerken altta üstte boşluk kalmasın diye dar ekran yapıyorlar, bu sony adam olmaz.

• sony neden hala "zeis" lens kullanıyor, kendi ürettiği "G" lensler çok mu kötü?

• Bir süre sonra satamayacağını tekrar hatırlayacak ve yine küsecek bir ara verecek devran böyle dönüp duracak.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Pixel gibi ülkemize gelmeyecek telefonlardan biri. Apple ile Samsung'a muhtacız.

• Tasarımı ucuzcu redmiler gibi, 2013 yılında olsaydık güzelmiş derdim
    Bi görünüyor bi kayboluyor bu sony, bu modelden sonra birkaç yıl daha görmeyiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: man utd

Tasarımı ucuzcu redmiler gibi, 2013 yılında olsaydık güzelmiş derdim
    Bi görünüyor bi kayboluyor bu sony, bu modelden sonra birkaç yıl daha görmeyiz
    Nasıl yani? Aralıksız her sene 3 telefon tanıtıyor minumum 1 5 ve 10

• Türkiye de olsa bu fiyata zor derdim ama en dandikler 30,35k dayandi iphone gibi sony sevdalilari da var.Keske az daha dayansaydi cekilmek için cok acele etti sanirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sony telefon pazarından çekiliyor haberlerini hiç mi görmedin, ısıtıp ısıtıp çıkıar bu haberler
    https://shiftdelete.net/sony-artik-telefon-uretmeyecek-mi
    https://www.webtekno.com/turkiye-deki-faaliyetlerini-durduran-sony-nin-telefon-pazarindaki-son-durumu-h69045.html
    Böyle haverlerin ardından durup durup ismi cismi saçma sapan cihazlar çıkarıp kazık fiyattan itelemeye çalışıyor.
    Milet katlanabilir telefonun 5. neslini çıkarmış, bir de şuna bak rezillik sanki 10 yıl geriden geliyor
    Sonra sorarlarsa sony kalite yeea

• quote:

Orijinalden alıntı: man utd

Sony telefon pazarından çekiliyor haberlerini hiç mi görmedin, ısıtıp ısıtıp çıkıar bu haberler
    https://shiftdelete.net/sony-artik-telefon-uretmeyecek-mi
    https://www.webtekno.com/turkiye-deki-faaliyetlerini-durduran-sony-nin-telefon-pazarindaki-son-durumu-h69045.html
    Böyle haverlerin ardından durup durup ismi cismi saçma sapan cihazlar çıkarıp kazık fiyattan itelemeye çalışıyor.
    Milet katlanabilir telefonun 5. neslini çıkarmış, bir de şuna bak rezillik sanki 10 yıl geriden geliyor
    Sonra sorarlarsa sony kalite yeea
    Söylediğin şey ile alakası nedir? Stabil olarak ürün üretiyor satışları daha butik ama satılıyor sonuçta belli ülkelerde.

Belli ki anlama sıkıntısı var,
    Sürekli telefon pazarından çekiliyor haberleri geliyor sony artık üretim yapmayacak haberlerinden sonra tekrar saçma sapan isimlendirmeli saçma sapan bir cihaz kazık fiyattan piyasaya giriyor diyoruz ne anlatmaya çalışıyorsun diyorsun
    Çıkan haberleri örnek veriyorum bu sefer de butikmiş şuymuş buymuş
    Butik üretime geçiyor demiyor ki piyasadan çekilecek diyor
    Şu cihaza kaliteli imasında bulunuyorsan Kalite algısı da düşük anladığım kadarıyla .
    Fark yaratan nesi var ? Sony olması mı?
    Dinazor devrinden kalma tasarımı mı?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.