Şimdi Ara

SONY VEGAS PROGRAMINDA DONMA SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde AVCHD formatında videolar var.Bu videoları SONY VEGAS'ın MOVİE STUDYO PLATİNUM 13.0 programında editliyorum fakat editlediğim videoyu play tuşuna bastığımda program kasıyor ve görüntüyü kesik kesik izliyorum.

Bu durum gerçekten sinir bozucu.Editlerken videolara vermiş olduğum efektleri kasmadan dolayı göremiyorum (izleyemiyorum)

Bu sorun sizce neden kanaklanıyor olabilir?

BİLGİSAYARIMIN SİSTEM ÖZELLİKLERİ:

Ram=6 GB
    Sistem= 64 bit
    İşletim= Windows 7
    İşlemci= İntel core i7 CPU 2.00 GHZ

• Sen aslında o yaptığın efektleri izlerken bile program ufak bi renderdan geçiriyo videonu,kasması normal

Kasmamasını istiyosan yeni işlemci şart (i7 4790k olabilir çok profesyonel değilseniz) diyelim yeni işlemci aldın anakartın uyumsuz çıkabilir bu seferde ona para dökmek zorundasın;ölme eşeğim ölme yani,paran varsa direk yeni sistem toplayıp edit/render işlerinde rahatlayabilirsin,kasmaz donmaz,rahat rahat akıcı bi şekilde işlemini yerine getirebilirsin

Bu arada ekran kartınız nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor_bey

Sen aslında o yaptığın efektleri izlerken bile program ufak bi renderdan geçiriyo videonu,kasması normal

Kasmamasını istiyosan yeni işlemci şart (i7 4790k olabilir çok profesyonel değilseniz) diyelim yeni işlemci aldın anakartın uyumsuz çıkabilir bu seferde ona para dökmek zorundasın;ölme eşeğim ölme yani,paran varsa direk yeni sistem toplayıp edit/render işlerinde rahatlayabilirsin,kasmaz donmaz,rahat rahat akıcı bi şekilde işlemini yerine getirebilirsin

Bu arada ekran kartınız nedir?

Öncelikle geç yazdığım için özür dilerim...

Hmmm demek efekt verme esnasında bile render faaliyeti oluyor heee????? @doctor_bey Valla bunu bilmiyordum.Şimdi bir klip montajı yapıyorum efektlere süsleyerek biraz profesyonel olmasını istiyorum ama dediğim gibi proje daha yapım aşamasındayken kasarsa benim işim çok zor olacak.Görüntüleri yine SONY HD kamerayla çektim.Örneğin 1 dklık görüntü 250-300 MB Kafayı yememek elde değil.Acaba video formatını değiştirip,video boyutunu düşürüp o şekilde montajlama yapsam programda yine bir kasma sorunu olur mu?
    Şimdi sırf bu program kasmasın diye de pc'yi değiştirmenin maliyeti benim için çok yüksek olacak hocam

Ekran kartım NVİDİA

• Sony Vegas çok fazla kasan, kaliteli ama yavaş bir program zaten, başka programları denemenı öneririm.
    Özellikle Macbooklar için çok daha iyi kurgu programları var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.