Şimdi Ara

'Sony Vegas' Çözümleri (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.223
Cevap
39
Favori
269.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nikefootball

arkadaşlar bu .ts uzantılı dosyaları nasıl vegasa atabilirz. bu formatı desteklemiyor ancak tv den kaydettiğim videolar da hep bu formatta kayıt ediliyor onun için bu şekilde yapabilirsem çok güzel olacak

video convertorler var, bende formatı değiştiriyorum böyle olduğu zaman..
  • Merhabalar , Twitch plugin aradım fakat bulamadım vegas 10 için elinde olan varsa mümkünse gönderebilir mi teşekkürler.
  • Yakinda samimi bir arkadasimin dogum gunu var. Cekecegimiz fotolari How i met your mother introsunda oldugu gibi video yapmak istiyorum. Fotograflari nasil o sekilde yapacagim ve videoyu nasil oyle yapacagim sony vegasta?
    Fotograflara photoshop ile HIMYMdeki gibi nasil efekt verebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OMéR

Yakinda samimi bir arkadasimin dogum gunu var. Cekecegimiz fotolari How i met your mother introsunda oldugu gibi video yapmak istiyorum. Fotograflari nasil o sekilde yapacagim ve videoyu nasil oyle yapacagim sony vegasta?

Fotoğrafı vegasa attıktan sonra pan/crop kısmında mask seçip fotoğrafın istediğin bölümünü keseceksin. Bunu daha detaylı olarak youtube dan mask ile ilgili videolardan öğrenebilirsin. Eğer alta 2. bir fotoğraf yada aynı fotoyu koymazsan kestiğin kısmın arka planı siyah olur. Daha sonra aynı bölümden yakınlaştırıp uzaklaştırarak o efekti sağlayabilirsin. Biraz zahmetlidir. Foto başına 2-3 dk. harcaman gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uk77

quote:

Yakinda samimi bir arkadasimin dogum gunu var. Cekecegimiz fotolari How i met your mother introsunda oldugu gibi video yapmak istiyorum. Fotograflari nasil o sekilde yapacagim ve videoyu nasil oyle yapacagim sony vegasta?

Fotoğrafı vegasa attıktan sonra pan/crop kısmında mask seçip fotoğrafın istediğin bölümünü keseceksin. Bunu daha detaylı olarak youtube dan mask ile ilgili videolardan öğrenebilirsin. Eğer alta 2. bir fotoğraf yada aynı fotoyu koymazsan kestiğin kısmın arka planı siyah olur. Daha sonra aynı bölümden yakınlaştırıp uzaklaştırarak o efekti sağlayabilirsin. Biraz zahmetlidir. Foto başına 2-3 dk. harcaman gerekebilir.

Hocam bu konuda daha yeniyim bir sorum daha var. Fotograflarin ard arda videoda gecmesini nasil saglayacagiz himymdeki gibi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Hocam bu konuda daha yeniyim bir sorum daha var. Fotograflarin ard arda videoda gecmesini nasil saglayacagiz himymdeki gibi ?

Fotoları track kısmına arka arkaya attığın zaman videoda o sırayla geçer. Track e fotoyu attığında fotonun en sağında pan/crop kısmı var.oraya tıkladığında alt kısımda mask seçeneğini göreceksin. o kısımdan fotoyu istediğin gibi kesebilirsin.youtube da "sony vegas masking" diye aratırsan birçok detaylı video bulabilirsin. işyerinden bu siteye giremediğim için link atamıyorum.

Fotoları önce kes, sonra da istediğin şekilde hareketlendir. (Youtube da "sony vegas pan/crop" yazarsan mutlaka bi şeyler bulursun)

Fotolar birden diğerine geçmesin ilki kaybolurken diğeri oluşsun istersen sonra gelen fotoyu tutup öncekinin içine doğru sürükle, fotolar iç içe geçsin. Ne kadar uzun bir geçiş olursa bu efekt o kadar uzun sürer.

• Yerimizi alalım arkadanda olsa.
  • arkadaslar selam,

go proyla çekim yapıorum saniyede 120 fps ayarında,
    ama sorun suki vegasta o kadar yavaslatamıyorum,
    bunu nasıl yaparım??
    ctrl le saga cekince o kadar yavaslatmıyr ayrı bir yolumu var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: prodans

arkadaslar selam,

bunu nasıl yaparım??

Twixtor plug-in çok havalıdır. Tavsiye ederim. Youtube dan örneklerini görebilirsin.

Yok manuel yapacam dersen vegasta yapabildiğin kadar yavaşlat. Render ladıktan sonra videoyu Vegasa alıp tekrar yavaşlat. Plug in kadar iyi olmayabilir ama
  • quote:

quote:

arkadaslar selam,

bunu nasıl yaparım??

Twixtor plug-in çok havalıdır. Tavsiye ederim. Youtube dan örneklerini görebilirsin.

Yok manuel yapacam dersen vegasta yapabildiğin kadar yavaşlat. Render ladıktan sonra videoyu Vegasa alıp tekrar yavaşlat. Plug in kadar iyi olmayabilir ama

hocam süpersin , hemen yapıorum ama evet ya tekrar renderlamak neden aklıma gelmed, senmi cinyussun benmi saf anlamadım ama :)

simdi yeni bi sorum daha var parcaları tam saniyesine gore ayrmak istiyorum ama cizgiyi tutturamıorum mousela aralıklar daha fazla, bunu nasıl yaparım mesela atıorum 10.54;05 den kesmek istiyorum ?

• quote:

quote:

quote:

arkadaslar selam,

bunu nasıl yaparım??

hocam süpersin , hemen yapıorum ama evet ya tekrar renderlamak neden aklıma gelmed, senmi cinyussun benmi saf anlamadım ama :)

simdi yeni bi sorum daha var parcaları tam saniyesine gore ayrmak istiyorum ama cizgiyi tutturamıorum mousela aralıklar daha fazla, bunu nasıl yaparım mesela atıorum 10.54;05 den kesmek istiyorum ?

önce PM ini gördüğüm için oradan cevapladım

• alttaki videonun ilk 8 saniyedeki logonun parçalı gelmesini yapamadım sony vegas hd platinum 11.0 ile.nasıl yapacağımı biri anlatabilir mi?
    http://www.gorselproductions.com/site/page.asp?dsy_id=724
  • http://www.youtube.com/watch?v=bmlC7c51mXY&feature=related

Şu videodaki gibi bir yazı yazmak istiyorum ama linear blur dan o seçtiği şeyi sürükledikten sonra gelen ekran ben de gelmiyor(video event fx).Nasıl çözebilirim bunu ?

• bu videodaki gibi sesin ritmine göre videoda oynamalar nasıl yapılıyor
  • Videoyu yaparken izlediğimiz pencerede takılmalar oluyor herangi bir codec programı yüklü değil ondansa eğer hangi programı kullanayım değilse sorunu nasıl çözebilirim ?
    Biraz daha açıklayayım videoyu görüntülediğimiz pencerede geçişlerde takılıyor yani ben nasıl videoyu editlerken izlicem :S

i7 3.4 ghz Ati radeon 7950 8gb ram kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 24 Eylül 2012; 18:59:08 >
  • bir videodaki seste istemediğimiz yerleri nasıl ayıklarız...

mesela bir futbol maçında tribün sesleri kalsın ama spikerin sesini sileyim.. bunun gibi şeyler.. karaoke gibi birşey yani.
  • Panasonica, Vegas'ta noise reduction yok ama BCC7 de var!
  • ararştırmadığım kayak site video kalmadı. Sony Vegas 11 yüklü bilgisayarımda.. ben multicamera ile montaj yapmak istiyorum yani farklı açılardan çektiğim 2 kamera görüntüsü var (diyalog) haricen çektiğim ses var bu üçünü birleştirip, diyalogta kim konuşursa o kişinin videosunun görünmesini multicam ile yapmak istiyorum. bilen varsa anlatırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gigli

ararştırmadığım kayak site video kalmadı. Sony Vegas 11 yüklü bilgisayarımda.. ben multicamera ile montaj yapmak istiyorum yani farklı açılardan çektiğim 2 kamera görüntüsü var (diyalog) haricen çektiğim ses var bu üçünü birleştirip, diyalogta kim konuşursa o kişinin videosunun görünmesini multicam ile yapmak istiyorum. bilen varsa anlatırsa sevinirim.

patron çok iyi değilim bende ama cevaplamaya çalışayım.. yanlış anladıysam da kusra bakma..
    1- önce 2 videoyuda video track ekle alt alta koy..
    2-play de başla izlemeye, hangi videoyu izliyorsan onun cümlesi bitince CTRL+S YE bas baştan o kısmı kesersin .. (hangi trackı izliyorsan tabi)
    kestiğin kısmı ayırıp başka bi projeye kaydedebilirsin..
    3-sonra öteki kişinin diyaloğu bitince aynı şekilde orayıda kes, kopyala 2.açtığın projenin sonuna ekle
    4- aynı işlemleri bi o bi o diye diye kes..
    5- en son ses dialoğunu yapıştırırsın.

aklıma anca böyle bi çözüm geldi.. buna benzer işi tek bi proje üstünde de keser biçer yaparım ama burdan yazıp anlatması zor.. kolay gelsin.. yaparsan paylaşırsan seviniriz.. kolay gelsin

• Vegas 12 için Türkçe yama filan yok mu? Bazı yerler gerçekten çok karışık.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.