Şimdi Ara

Sony Vaio F Serisi Ekran Parlaklığı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
26.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarımı açtığımda hoşgeldiniz yazısı çıktıktan birkaç saniye sonra ekran parlaklığım düşüyor ! Ekran parlaklığımı yükseltmeme rağmen ilk açtığım zamanki parlaklığa çıkaramıyorum...Yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: samet_1263

Arkadaşlar bilgisayarımı açtığımda hoşgeldiniz yazısı çıktıktan birkaç saniye sonra ekran parlaklığım düşüyor ! Ekran parlaklığımı yükseltmeme rağmen ilk açtığım zamanki parlaklığa çıkaramıyorum...Yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba,

Sony kullanmıyorum ama tahminim Güç seçeneklerindeki ayarlardan kaynaklı bu sorun. Windows 7 Kullandığınızı varsayarak aşağıdaki ayarları denerseniz büyük ihtimal sorun çözülecektir.

1 ) Denetim Masa'sına gelin. Kategori görünümündeyse - Pencere'nin sağ üst köşesindeki arama alanına " Güç " yazdığınızda " Güç Seçenekleri " ibaresi de olan bölümleri göreceksiniz. " Güç Planını Düzenle " seçeneğine gelin > Gelen ekranda " Pilde " ve " Prize Takılı " diye iki seçenek göreceksiniz. "Prize Takılı " seçeneğinin altında " Plan Parlaklığını Ayarla " kaydırma çubuğu var. Orada istediğiniz parlaklık ayarını ayarlayıp " Değişiklikleri Kaydet" seçeneği ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

• Yk hocam onları falan denedim hiçbiri olmuyor ! Acaba windows 7de mi su var şuanda home premium'u kullanıyorum pro'ya geçsem farkı olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet_1263

Yk hocam onları falan denedim hiçbiri olmuyor ! Acaba windows 7de mi su var şuanda home premium'u kullanıyorum pro'ya geçsem farkı olur mu ?

Pek emin değilim sorun çözülür mü diye. Yakın zamanda mı bu olay oldu yoksa laptopu aldığından beri mi ?

Ek olarak; ekran kartı sürücülerini de bir güncellemekte yarar var gibi. En son çare en kestirme olan format atmak olacak gibi.
    Bugüne kadar kullandığım Win7 sürümlerinin hiç birinde o tür bir sıkıntı ile karşılaşmadım ( Starter'dan Ultimate sürümüne kadar ).
  • ekran parlıklığı güç koruma modunda,
    ekran parlaklığı ayarları ile değiştirin..
  • pcyi media marktten aldım ilk açıldığımda beri böle ! İlk zamanlar normal zannediyodum ama anormalmiş demekki !
  • vaiolarda ışığa göre ekran parlaklığını ayarlama modu var. O açıksa eğer, windows açıldıktan sonra bilgisayar etraftaki ışığa göre ekran görüntüsünü açıp/kısıyor.

Kapatmak için denetim masasında "Vaio Control Center" var. Orda Display başlığında Auto Brightness gibi bişe var ilk sırada. Ordan iptal edebilirsiniz...

Ama şahsi tavsiyem iptal etmeyin. Ful açıkken çok parlak olduğundan gözünüzü yorabilir.
  • hocam biraz daha ayrıntılı yazarsan halledicem o işi
  • hocam başlattan vaio control center a girersen sol tarafta display sekmesi altında automatic brightness settings var ordaki seçeneği iptal ettikten sonra fn+f4 ile sorunu çözebilirsin sanırım
  • eyvallah kardeşim çok sağol...
  • caver kullanıcısına yanıt
    Bende ekran parlakligini indireyim biraz derken tamamen indirivermisim simdi ekranim tamamen karardı hiçbirşey goremiyorum nasil tekrar acabilirim yardim edin acilll

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samet_1263 S kullanıcısına yanıt
    Sizde bana yardimci olun acilll.ekran parlaklığını indireyim derken sıfırlamısım resmen ekran karardi napicam nasıl açabilirim hiçbirşey görünmüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

ekran parlıklığı güç koruma modunda,
    ekran parlaklığı ayarları ile değiştirin..

Ohh bee caver kardes sag ol senin dedigini yaptim duzeldi demekki otomatik olarak kendisi ayarliyormus o modu devre disi birakmak gerekiyormus format attiktan sonra ben o ozelligini bilmiyordum sayende ogrenmis oldum gozlerim bozulacakti yoksa tesekkurler.
  • egerki sensör var ise sony laptobunuzda kendi kendine parlaklık düşüyor ise ( Programlar/vaiocare/Troubleshootlng/Dispay yada image quality den ayarlayabilirsiniz.
  • PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    benım wın 10 yukledım otomotı k moddayken cok parlak oluyor.sensoru parmagımla kapattıgm halde parlaklık %88 e dusuyor .normalde %25 lre ınmesı lazım .bu hassalık olcusu nerden yapıyor acaba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.