Şimdi Ara

SONY TR ve KVK SKANDALI (Sonuca bağlandı tüketici haklı bulundu) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
3
Favori
13.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya bu teknoloji siteleri ne işe yarıyor iki ürün inceleyip yabancı sitelerden makale cevirmeyle olmaz tüketicinin sorunlarını dile getirir birşeyler yapar. Bende bile bile lades diyip xa ultra aldım ki lanet olsun o gune. Nereden bulastim da aldim bu marka telefon. Telefonu aldım 1 ay olmadan iki kere garantiye gitti ilkinde sorun yok diyip gönderdiler ve üzerinde bir yerden ışık sızmaya başladı garantiden sonra. Sonra başka bir KVK servisine gönderdim. Orada da şuan 18. İş gününde ve hala bir hareket yok hergun arıyorum sovuyorum ama almıyorlar. Yok biz bir şey yapamayız bu de KVK nin sitesinden bakıyoruz. Adamlar resmen parayı gasp ediyorlar. 20 günde elime ulasmayacak o kesin zaten kargo iki günde geliyor İstanbul'dan. Ne bir daha Sony telefon alır ne de tavsiye ederim. Ben böyle rezil firma görmedim ya ağzıma geleni sayıyorum ki umarım hak ettikleri degeride bulurlar. Beceremiyorsan yada arkasında duramiyorsan yapma kardesim......
  • koray_dx K kullanıcısına yanıt
    Valla helal olsun bu firma batmayi hak ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zidan650

Ya bu teknoloji siteleri ne işe yarıyor iki ürün inceleyip yabancı sitelerden makale cevirmeyle olmaz tüketicinin sorunlarını dile getirir birşeyler yapar. Bende bile bile lades diyip xa ultra aldım ki lanet olsun o gune. Nereden bulastim da aldim bu marka telefon. Telefonu aldım 1 ay olmadan iki kere garantiye gitti ilkinde sorun yok diyip gönderdiler ve üzerinde bir yerden ışık sızmaya başladı garantiden sonra. Sonra başka bir KVK servisine gönderdim. Orada da şuan 18. İş gününde ve hala bir hareket yok hergun arıyorum sovuyorum ama almıyorlar. Yok biz bir şey yapamayız bu de KVK nin sitesinden bakıyoruz. Adamlar resmen parayı gasp ediyorlar. 20 günde elime ulasmayacak o kesin zaten kargo iki günde geliyor İstanbul'dan. Ne bir daha Sony telefon alır ne de tavsiye ederim. Ben böyle rezil firma görmedim ya ağzıma geleni sayıyorum ki umarım hak ettikleri degeride bulurlar. Beceremiyorsan yada arkasında duramiyorsan yapma kardesim......

ilgilenmediler, gereken sitemi bende yaptım teknoloji sitelerine.. Hepsi teslimiyetçi olmuş.. Şurada şöyle bir olay yaşanmış, arayalım görüşelim demeleri lazım gerekirken oralı bile değiller. Sırf onlar bu olayların üzerine gitseydi zaten tüketici haklarımızı bu denli ayaklar altına alınmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koray_dx

bu arada kusura bakmayın yazmayı unuttum, bu kadar mühim bir şeyi ; KVK'ya inanmadığım ve ciddiye almadığım için birazda..

3 gün önce KVK Kartal'dan aradılar;

KVK Bayan: 'Yaptığımız incemeler sonucu , Sony'nin de kararı bu şekildedir, cihazınıza yapabileceğimiz hiç bir destek yoktur, garanti kapsamı dışındadır.'

k: Siz kafa mı buluyorsunuz? Gözünüzün önünde haklı bulundum, 2 denetlemeci yolladılar, onların yanında tekrar beni ağırladınız, kapıda karşıladınız, 45 gündür bu kararı mı düşündünüz?

KVK: (alel acele kapatmaya çalışarak) evet koray bey son karar budur, bu bilgiyi paylaşabilirim sadece iyi günler (yüzüme kapattı)

Yuhh diyorum

Bu ne terbiyesizliktir be. Cevaba bak, usluba bak, hareketi kes

Valla dostum, su saatten sonra ne yaparsan hakkındır bence.. Bunların herşeye hakkı var, bi bizim yok be yazık ya

Sony TR ye ve servislerine işin düşmesin, düşünce durum iste budur, Sony severler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok ya ondan sonra konuşuyorlar yok biz ondan para almıyoruz da bilmem neyde yap haberi konuş Sony ile anca note 7 patladı note 7 patladı
  • artakalan kullanıcısına yanıt
    Biraz önce Huawei konusunu okudum bir tane Sika yok arkadaş adamlar hak ediyor inşallah onlarda kendilerini bozmadan devam ederler. Canlı test yaptı adamlar 5 günde telefon garantiden geldi hemde sikintisiz ve sağı solu telefonun dağılmadan perte çıkmadan. Ya general mobile bunlardan iyi yemin ederim adamlar bir günde çözüp gönderiyorlar zaten parasını da sonuna kadar hak eden telefonlar az para veriyorsun ne aldığını biliyorsun en azından.
  • Neredeyse 4 sayfayı okudum bu ne rezilliktir böyle. Şaşırdım açıkcası daha 1 hafta önce Ankara Teleservise ekranında beyaz lekeler bulunan Z5imi bırakmıştım. Çarşamba bıratım perşembe günü Ekranı, kasası ve hoparlörleri değişmiş şekilde geri aldım çok memnun kaldım. Sony heralde olaya mudahele etti servisler artık daha ilgili diye düşünmüştüm çünkü 1 günde bu şekilde bir sonuç almam mucize gibi ama sizin yaşadıklarınıza bakınca hala yapılması gerekenler var. Yani o köşe parçasını değiştirmek 5 dk lık iş ben garantiye vermeden önce köşenin birini Aliexpresten sipariş verip kendim değiştirmiştim. Neden bu kadar uzattıklarını anlamak mümkün değil
  • Ben şu an ücret talep edebiliyor muyum?

kanunda maddesini bulabilir misiniz? Sony'ye gidip ücreti isticem.
  • Şaka gibi bir olay. Bende benzer mevzuyu teleservis ve lg tr ile yaşadım. Reklamını çok iyi yapıyorlar ama destek kısmı tamamen yalan.

• bu ülkedeki firmaların ve servislerin hepsi aynı,çünkü sağlam bir yaptırım yok
    insanlar böyle tek tek uğraşmak zorunda mı ?
    o kadar uğraşıyorsunuz , THH .ye gidiyorsunuz ve kazanıyorsunuz
    tamam da bu işten firmanın ne kaybı oluyor ?
    bu şartlarda adamlar tabi ki her türlü zorluğu çıkartır ,sen bıkıp vazgeçesin diye uğraşır
    sağlam tazminatlar olmadıkça bu işler değişmez ,bu gün sony -yarın samsung -diğer gün başka bir firma için yine birileri yaşadığı zulmü anlatmak için gelip konu açar
    sözde garantili ürün satarlar ama en ufak bir arızada hemen kullanıcı hatası deyip ,garantinizi alıp gidin demeye getirirler
  • Ben yaklaşık sony ericsson dan beri sony kullandım ama bende z2 mi gönderdim kapakçıkları değişsin diye kvk ya ama bana 20 gün sonra garanti dışıdır 500 küsür lira istediler tertemiz cihaz için, bende istemiyorum cihazımı gönderin dedim. Ve bi daha sony almamaya yemin ettim. Gittim Oneplus3 aldım dünyalar var dedim. Ben sonyden baya eziyet çekmişim. Bunun sonra ne sony alırım nede aldırım. Kalitesine bişey demiyorum.

• NRLLH42 kullanıcısına yanıt
    Kalite sadece satışta olmaz satış sonrasında kaliteli olmalı insanları kendinden soğutuyor böyle yaparak. Servise dusmezsen iyi ama düşersen geçmiş olsun.
  • Hocam japonyaya ulasin icaplarina bakarlar aman diktat edin uluslararasi operasyonu yoneten japon yada japonlar intihar filan etmesin

• Benim z2 z3 ile değişti. Batarya bazen amansız srkild bitiyordu. Ssesboğuk cikiyordu. Takip ettim parca değişimi oldu güncel yazılım yüklendi aradım başka parça bekleniyor dedi sonra değişim çıkmış. Garanti bitmesine 10 gün kalmıştı. Simdi almaya gidiyorum. Bakalım hangi renk verilecek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün yine aradım biraz daha bekleyin diyor 1 aydır bekliyoruz zaten neyin kafası bu paramı talep ettim zaten KVK ile konuş dediler onlarda ulaşmak dert zaten.

Benimde 21. iş günü doldu ve telefonu almak istemiyorum artık. Ücret iadesi için sony aradım biz bakmıyoruz KVK ile görüşülecek dedi. Malum KVK nında müşteri hizmetleri ücretli diğerine de bakmıyorlar. Ne yapmak lazım siz nasıl bir yol izleyeceksiniz. Ben 6s almaya karar verdim para gelirse :D
  • Dolandırıcı firmayı ne ararım ne de sorarım. Direkt yerine git.
    Ben kayserideyim o yüzden mecbur bu şekilde yapmam lazım

• Yorumları okuduktan sonra telefonu servise vermeye korktum öncelikle geçmiş olsun tek tek okudum söylenecek söz yok. Z3 cihazımda ekranda sararma ve sd kart ile sim kartın olduğu yerde ışık sızdırıyor daha önce ölü piksel ve alt hoparlör yüzünden teleservise göndermiştim 4 gün içinde cihazı almıştım bu skandaldan sonra kvk ya göndermem sanırım

Krom fazla varsa satarmsını

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.