Şimdi Ara

Sony Tablet ve Xperia Tablet Kullanıcıları Kulübü (202 üye) (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.455
Cevap
41
Favori
191.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BorckaArtvin
    quote:

Orijinalden alıntı: shadow006
    quote:

Orijinalden alıntı: BorckaArtvin
    Şarj ettik yüzde 91 de şarj oldu yazdı.bu nedir.acaba bir sıkıntımı var...

Cihazı ilk aldığında boşalt doldur yaptın mı. Bir kaç kere şarjı yüzde onun altına kadar kullandıktan sonra şarj et. Eğer hala sorun yaşarsan yukarıda anlattığı gibi Recovery Mod açarak fabrika ayarlarına döndür.
    Ayrıca hiç tablette battery uygulaması yükledin mi benzer bir sorunu Neo V de yaşamıştım yüklediğim bir uygulama pilin doluluk oranını düşük gösteriyordu. Uygulamayo kaldırınca sorun düzelmişti.

bir pil programı yüklemedim dostum.çok teşekkür ederim bilgilerin için...birde son soru olarak acaba bu cihazlara jelly bean çıkacakmı 4.1.

Bu senenin ilk yada ikinci çeyreğinde çıkacak diye biliyorum. Sony güncellemeri biraz yavaştan alıyor yazılım donanım uyumunu en iyi şekilde sağlamaya çalışıyorlar. Bu sayede güncelleme sonrası sorun pek sorun yaşanmıyor.

• SGPT121TR modeli ile aranıza katıldım, listeye eklersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ufocu

İKİ SEÇENEĞİM VAR .

1. Garantili Sıfır Sony Tablet SGP-T112R 32GB ---------------600 TL
    2. Garantili SIFIR SONY XPERIA SGPT121 TR -----------------753 TL

Xperia cihazlar bildiğim kadarı ile Su geçirmezlik özelliğini karşılayamadığı için SONY tarafından toplatıldı.

Biri önceki model Tegra 2 işlemcili sorunsuz.
    Diğeri Tegra3 işlemcili yeni model ama Sony satışını durdurdu.
    Kaynak :http://www.androidcanavari.net/sony-xperia-tablet-s-satislari-durduruldu/

Bu durumda Hangisini alayım ???

xperia tablet s al bence. o sorun ilk parti ürünlerde vardı, satılanlar servislerde tamir edildi. sonra piyasaya tekrar sürüldü sorunsuz olarak. ama gördüğüm kadarı ile haber sitelerinde güncellenmemiş bu durum. bu arada tegra 3 tegra 2'den oldukça üstün.

• quote:

Orijinalden alıntı: t@so

arkadaşlar hepinize iyi günler

+1

çok düşündüm taşındım ne alsam ne alsam diye araştırmalarım sonucunda xperia sgpt121tr model tabletin siparişini bugün verdim. sabırsızlıkla bekliyorum gelince incelemelerimi buradan sizler ile paylaşacağım :))

hayırlı olsun alır almaz alt tarafta arka kapakla panel arasında açıklık varmı konrol etmeni öneririm bende çıktı bu gün servise verdim değişim için merkeze gönderdiler

Almadan önce senin mesajını okumuştum zaten gelince ilk baktığım şey arkasıydı neyseki bende böyle bir sorun yok
    Gelelim şimdi özelleştirmeye arkadaşlar sizler hangi uygulamaları yüklememi önerirsiniz yardımcı olacak olan arkadaşlarda şimdiden teşekkür ederim
  • arkadaşlar bizim tabletlere uyumlu uygulama önerileriniz yada forum sayfası varmı
  • Orijinalden alıntı: mimseckin

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

Merhabalar;

Cihaz yazılımında bug olduğunu düşünüyorum. Sırasıyla şu adımları izledikten sonra tabletin son durumu hakkında bigi vermenizi rica ediyorum.

1. Tableti kapatma tuşuna basarak kapatın.

2. Tabletin kapandığından emin olduktan sonra AC Adaptörünü prize takarak Tableti şarja bağlayın.

3. Şimdi Tableti Recovery Modda açıp fabrika ayarına döndüreceğiz.

4. Recovery modda tableti açmak için Önce Kapatma tuşuna basın. Basmadan önce parmağınızın biri Vol + tuşunda dursun SONY yazısı çıkınca Vol + tuşuna uzun basın ta ki Android simgesi çıkana kadar ( sakın basıp bırakmayın sürekli basın)

5. Şimdi Android simesi göründükten sonra Recovery Mod açıldı demektir. Recovery Modda ilerleme Yapmak için Yukarı için (Vol+) Aşağı için (Vol -) Onaylamak için ( Power tuşu ( Kapama tuşu ) )

6. Şimdi Recovery Moddaki seçeneklerden Reset the Factory Settings e gelin ve onaylamak için Power tuşuna hafif basın. Ardından eminmisiniz tarzı Yes/No SORUSU çıkarsa YİNE VOL + VE VOL - İLE ilerleme yaparak YES yazısının üstüne getirip Power tuşuyla onaylayın.

7.Tablet fabrika ayarlarına dönmüştür. Tüm uygulamalarınız silinmiştir.

8. Sorununuz bu adımları uyguladıktan sonra düzeleceğini düşünüyorum. Bu adımları uyguladıktan sonra ;

Tablet Düzelirse ; Toplu iğne veya kürdan gbi sivri bişey alın ve Reset tuşunun oraya hafifçe kürdan yardımıyla bastırın yanda kırmızı ışık yanacak ve tablet yeniden başlayacaktır ( Bu işlem olası bir bug ( örneğin kendinden başlatma vb gibi hatalar ) u önleyecktir.

Sorun giderilmesse lütfen yardım istemekten çekinmeyin. Görüşmek Üzere ....

İyiki bu forum var..
    İyiki sizler varsınız...

Sıkıntılı bir durumuma çözümde yardımcı oldunuz...

TEŞEKKÜRLER...

Rica ederim sorununuzu giderildiyse ne mutlu bize :)

• quote:

Orijinalden alıntı: w4rsoul

quote:

Orijinalden alıntı: w4rsoul

Ekrana dokununca bazen ekran titriyor, güncellemeden (4.0) sonra bu sorun basladı , benden baska bu sorunu yasayan varmı acaba.???

Yokmu önerisi olan

Hocam yazımdaki bug dan kaynaklı olduğunu düünüyorum onun bazı tabletlerde ortaya çıkabiliyor. Recovery mod da fabrika ayarına döndürürseniz sorunun çözlüeceğini düşünüyorum.
  • arkadaşlar
    tabletin orijinal hdmi kablosu 95 tl daha uygun nerde bulabilirim
    kılıf yok olanlar 150 tl oda lazım
    ayrıca dlna konusu benim için hala muamma gerçi tablet şu anda serviste arka kapağı değiştireceklermiş
    gelince bunu kolaylaştıran yada android telefonla konuşturan bir apps var mı markette

tablet tv ye bağlıyken telefonu uzaktan kumanda olarak kullanmak istiyorum archos tablette bu uygulama var bunda niye yok
    bilenler yardımcı olursa sevinirim
  • Arkadaşlar Sony S tablete klavye almak istiyorum..Fiyatı uygun satılan bi site ya da yer bilen varmı acaba? yardımcı olursanız sevirinirm
  • hepsisony sitesinde var klavye ve kilif bi arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar merhaba, Xperia Tablet S donma sorununa nasıl çözüm buluyorsunuz? Pilinin bitmesini beklemek çok uzun sürüyor.
  • Powera 10 sn basılı tuyeter;)

• arkadaşlar merhaba... sony experia 131 almayı düşünüyorum fakat aklımda bir kaç soru var yardımcı olursanız sevinirim :)

1. root yapmadan usb bağlantısı kurulabilir mi?
    2. root yapılırsa bir daha tabletin açılmama gibi bir durumu olur mu? yani ne gibi sorun çıkarsa çıksın root esnasında geri dönüşü var mı?
    3. ofis programlarını sık kullanıcam... tablette düzenlediğim bir word dosyasını bilgisayarımda ya da bilgisayarımda düzenlediğim bir dosyayı tablette tekrar düzenleyebilirmiyim?
    şimdilik sorularım bu kadar şimdiden teşekkürler :)
  • Arkadaşlar xperia 121 tabletim var buna root atmak istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim malum ıos tan androide geçince biraz acemilik oluyor
  • Şurada komik bir incelemesi mevcut.
    http://www.atgozlugu.com/sony-xperia-tablet-s-incelemesi/
  • neden hala listede benim adım yok
    32 gb SGPT112TR
  • Arkadaşlar sony tablet s sgpt121 kuıllanıcısıyım herşeyden çok memnunum fakat bir sorun yaşıyorum sizdede varmı bu sorun ona göre servise gideceğim ana kamerada kamerayı aşağı yukarı hareket ettirdiğinde çekilen resim ve video da kontrast yükselmesi parlama yapıyor bu sadece ana kamerada var diğerinde yok

• Arkadaşlar maalesef köpeğimiz Tablet S'in adaptör kablosunu yedi.

Cihazı kullanılmaz duruma gelen / elinde fazla adaptörü olan olursa Mesajla temasa geçerse sevinirim.

Teşekkürler

• tablet s i en uygun nerden bulabilirim ? kaç paraya bulunur en uygun bu saatten sonra iyi bir tercih midir?
  • merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2-3 ay önce satın almış olduğum Sony Xperia Tablet S 32GB WIFI cihazım acil nakit ihtiyacım olduğu için satılıktır. ürün son derece temiz kullanılmış olup herhangi bir sıkıntısı bulunmamaktadır. almayı düşünen arkadaşlar benimle irtibata geçebilirler, gerekli resim ve diğer konuyla ilgili bilgi alabilirler. fiyat olarak 800 tl den vermeyi düşünüyorum. ayrıca taşıma çantası da hediye olarak göndereceğim. saygılarımla.
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.