Şimdi Ara

SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
867
Cevap
33
Favori
52.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-A26B83BEF

Diğer sistemlerim çok iyi hocam.

1. Sony xf9005 55” 4k tv.
    2. Torrent 4k remux ve 1080p yüksek bitrate li filmler.
    3. Zidoo z9s
    Kaynak, player ve görüntüleme çok iyi.
    Dediğim gibi kurmak istediğiniz sistem vereceğiniz paraya dğecektir diye düşünüyorum.
    Hele 2. el temiz seçenekler bulursanız çok daha iyi olur.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Elim ikinci ele hiç gitmiyor. Aslında ikinci ele gitse elim maliyet bayağı düşecek ve benimde kararsızlığım bitecek ama, ben bir daha sistem toplamayı düşünmüyorum. Ömürlük kullanırım düşüncesi olduğundan dolayı ikinci ele sıcak bakmıyorum. Sıfır olarak alırsam bayağı maliyetli bir iş. Ne yapacağımı şaşırdım doğrusu hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Elim ikinci ele hiç gitmiyor. Aslında ikinci ele gitse elim maliyet bayağı düşecek ve benimde kararsızlığım bitecek ama, ben bir daha sistem toplamayı düşünmüyorum. Ömürlük kullanırım düşüncesi olduğundan dolayı ikinci ele sıcak bakmıyorum. Sıfır olarak alırsam bayağı maliyetli bir iş. Ne yapacağımı şaşırdım doğrusu hocam.
    Hangi ildesiniz?
    aynı ilde yada yakın çevrede cihaz bulursanız deneyerek alabilirsiniz.
    Faturası garantisi devan edenler ürünler oluyor.
    Ama özellikle 2. el hoparlör alırken işi bilen birini yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederim.
    sıfır olarak almak şu anki kurlarla çok maliyetli.
    Aceleniz yoksa 2. el satan sitelerde takibe alarak sistemi yavaş yavaş da kurabilirsiniz.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    İstanbul hadımköydeyim hocam. Aslında deneyerek görerek dediğiniz gibi alınabilir. Biraz araştırmak gerekir. Ben bu konuyu biraz daha düşünüp son kararımı vericem üstad.

Teşekkür ederim vermiş olduğun bilgiler için

• quote:

İstanbul hadımköydeyim hocam. Aslında deneyerek görerek dediğiniz gibi alınabilir. Biraz araştırmak gerekir. Ben bu konuyu biraz daha düşünüp son kararımı vericem üstad.

Teşekkür ederim vermiş olduğun bilgiler için
    ok kolay gelsin
  • Apartman da mı yoksa müstakil evdemisin. Size birde sub lazım.
    3 yıldır ev de film izleniyor anladığım kadarı ile, eşinizde film izlemeyi seviyorsa,suçunuza ortak etmeye çalışın,
    yani kanına girin,cok ciddi fark olacak diye,zaten öylede olacak.
    Bende istanbul da yım isterseniz gelin müsait bir anımızda,avr yi test edin.Sistemim alt da imzam da yazılı farklı hop.sistemi var ama size olacak fark hakkında bilgi verir.

Teknika sizi bir konuda uyarmaya çalışmış ama zaten siz bulaşmış sınız bu hobiye ucundan kıyısından.
    Sıfırda alsanız özelikle formu takip ediyorsanız bir süre sonra okuduklarınızdan etkilenip yetersiz gelmeye başlayacak her şey.teknoloji yenilenir,kaşıntı başlar, elinizde birazda imkan varsa..
  • erdote kullanıcısına yanıt
    Hocam sitede oturuyorum. Sinek vızıldasa şikayet gelir. Öyle bir site yani. Altımda üstümde karşımda hep çocuklu aile var. Yani evet tam randımanlı belki kullanamayacağım ama heves ettik işte.

Daha önce hazır paketli sistem olan harman kordon avr 161s ev sinema sistemini test etmiştim. Bu sistem bile beni bayağı bir doyurmuştu ki sanırım bu sistem zensör 3 paketli sistem ile mukayese bile edilemez diye düşünüyorum.

Ailecek film izlemeyi çok seviyoruz. Bu bir artı ama. Hanım daha çok salonun şeklinin bozulmasından şikayetçi. Şu anda evdeki ev sinema sistemi kule tipi ama incecik çok hoş duruyorlar. Zensör 3 hoparlörleri gösterdiğimde bunu kesinlikle eve sokmam tepkisini aldım.
    o yüzden kule tipine de hiç bulaşmak istemiyorum.

Birbirimize uzağız ama yolum o tarafa düştüğü zaman sizde müsait olduğunuzda avr yi test etmek isterim hocam. Bunun içinde ayrıca teşekkür ederim.

Bu arada pm de sorun var hocam mesaj atamıyorum size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A26B83BEF -- 11 Nisan 2019; 0:55:8 >

• Bende MM'a gidip 1080 alicaktim fakat stoklarda yoktu. Bende kücük kardesi 790 aldim ki o gün,sansima cihaz agir bir indirim yemis ve MM Klüp kartimla 30€ daha indirimle aldim. Toplamda 267€ ücrete mal oldu. Gercekden hic ummadigim performans sunuyor cihaz. Her tiniyi,en ince ayrintisina kadar duyabiliyorum. Özellikle aktiv subwoofer'in canina okuyor cihaz. Surround dagilimi cok iyi ve odayi ses ile dolduruyor.

Eski vsx832 avr de,ses seviyesini 35-45 arasinda tutuyordum fakat bu avr de Auto Calibration yaptikdan sonra sesi 20 den yukari alamiyorum zira yer yerinden oynuyor. 6 yillik Pioneer hoparlör setime adeta can geldi

• FCKöln F kullanıcısına yanıt
    Aslında 790 da bana yeter hocam ama bir kere alayım en güçlüsünü alayım dedim. İlerde bir daha amfi derdiyle uğraşmayacağım böylece. 790 için söylediğiniz olumlu yorumlar 1080 için beni iyice iştahlandırdı

• Ne yalan söyleyeyim cidden ödedigim Komik paraya evime,resmen sinema deneyimi geldi. Mad Max ve Gladiator'ü izlerken,eski avr de duyamadigim ses ve surround efektlerini duyduktan sonra suratimda koca Pis bir gülümseme olustu . Esim bile bu ne yahu her yerden ses geliyor diyor

Daha da agir testler yaptim. Matrix'in 4K versyonu ile lobi ve helikopter sahnesini Test ettim. Subwoofer evi yerinden oynatti,saka yapmiyorum. Mermiler atmos etkisi ile sanki evin icinde dolasiyordu.

HDR ve Dolby Vision desteklemesi de ayric büyük bi arti benim icin cünkü OLED B7 TV kullaniyorum. Münemmel bir receiver bu ki ben Sony'yi bu sektörde hep kücük görmüstüm ama yanilmisim.

Hocam Cihazın dolby atmos ve dolby vision desteklemesinden dolayı benimde tercihim bu yönde oldu. Hoparlör olarak marka model ne kullanıyorsunuz merak ettim. Bende sizin yaşamış olduğunuz deneyimleri yaşayabilir miyim diye merak ediyorum açıkçası.
    Tabiki zensör 3 hoparlörler ile.

• Önceki mesajlarınıza istinaden sakın 18m2’lik bir odaya kule hoparlör almayın. Raf tipi sizin için en doğru hoparlör olacaktır.
    Kule hoparlör için odanın mutlaka daha büyük olması gerekli. Aksi takdirde ses sizi boğacak ve 20-30 dk sonra yorulup sesi kısma ihtiyacı duyacaksınız.

Buradan artan para ile daha iyi bir sub alın. Sub kötü olunca yada hiç olmayınca mevcut hoparlörlerden bas sesleri almak için sesi açmanız gerekecek, bu da gece saatlerinde sorun yaratacaktır.

Yıllarca sistemi 5.0 kullanan biri olarak, sub ekledikten sonra sesi daha az açıp daha keyifli şekilde film seyredebiliyorum. O yüzden önleri daha büyük bir raf tipi, arkaları da küçük modelinden seçerek bütçeyi sub için arttırmak çok daha doğru bir hareket olur.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Evet daha önce de böyle bir tavsiyede bulunulmuştu. 18m2 de kule tipinin olmayacağı, sesin boğulacağı yönünde. Hem bu yüzden hemde ev halkının tepkisinden dolayı zaten kule tipine kesinlikle yönelemeyeceğim. Sub konusunda ise aklımda magnat monitör sub 302 vardı ama daha sonradan bu düşünce dali sub E12F modeline dönüştü. Sizce bu dali e12f nasıldır. O parayı vermeye değer mi bu suba.

• Hocam öyle özel bir setim yok. Pioneer S11-A tipi setim var ve fiyati 85€. Daha güclü hoparlörler olsa demek darum daha da vahim olacak

Hocam sen o uydulara mı sony 790 nı bağladın. Eğer öyleyse dediğin gibi daha güçlü hoparlörler duman eder ortalığı. O zaman zensör 3 ler bana bayağı yeterli gelecek gibi duruyor.
  • Arkadaşlar bu receiver a kablosuz surround hoparlörler bağlanabiliyor mu? Kablosuz hoparlörler için gerekli donanım ne olmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalege2000 -- 19 Nisan 2019; 14:48:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalege2000

Arkadaşlar bu receiver a kablosuz surround hoparlörler bağlanabiliyor mu? Kablosuz hoparlörler için gerekli donanım ne olmalı?
    Hayır,kablosuz bağlantı yok.
  • erdote kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..
  • Dsd formatında müzik dinleyebilen oldumu 1080 de????

• quote:

Orijinalden alıntı: brahmatura

Dsd formatında müzik dinleyebilen oldumu 1080 de????
    Yazınız üzerine dün indirip denedim, daha önce hiç dinlemediğim format,
    yanlış indirmedi isem iki farklı dosya indirdim, biri stereo biride 5+1
    Stereo çalışyor ama 5+1 çalışmadı,
    varsa test edebileceğim bir dosya net den adresini url yapın ..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.