Şimdi Ara

SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
867
Cevap
33
Favori
52.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir alt modeli olan STR-DN 1070 kullanıyorum bana göre tek eksiği Dolby ATMOS.
    Daha üst seviye bir cihaza geçmek istiyorum.
    ilgilenen arkadaş olursa PM den yazabilir
    Teşekkürler
  • Bir tanıdığım bu cihazdan aldı, Cihazı kapattıktan sonra cihazdan ıslık gibi bir ses geldiğini ve bundan dolayı cihazı aldığı Sony kanyon Avm'den değişim yaptığını fakat yeni gelen cihazdada aynı sorunun olduğunu söyledi,
    Sanırım cihazdaki bu ses sorunu kronik bir problem .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_84 -- 14 Şubat 2019; 10:53:6 >

• Legend_84 kullanıcısına yanıt
    Benim cihazda böyle bir şey yok,
    Cihaz piştikce daha da keyifli olmaya başladı.
    Atmos hoparlöre giden kablolarda sıkıntı olmuş daha önceden, eskimiş kablolar ve ince idi, değiştirip daha kalın yeni kablo kullandım, ciddi fark oldu ses de.
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben AVR konusunda sıfır bilgi sahibi olarak ilk defa bir avr li sistem toplayacağım. Şu an evimde Sony BDV-N9100W 1000Watt 5.1 ( hazır paket sistem ) ev sinema sistemim var. Salonum 18m2. Bu sinema sistemimi yeni ses kodeklerini desteklemediğinden dolayı değiştirmek istiyorum. Sinema sistemime ait resim ve özellikler şu şekildedir.

SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI

Teknik Özellikler
    Amplifikatör Bölümü
    GÜÇ ÇIKIŞI (ölçülen)
    Ön Sol/Ön Sağ:
    125 W + 125 W (6 ohm, 1 kHz, %1 THD'de)

GÜÇ ÇIKIŞI (referans)
    Ön Sol/Ön Sağ:
    200 W (kanal başına 6 ohm, 1 kHz ile)
    Orta: 200 W (6 ohm, 1 kHz'de)
    Subwoofer: 200 W (6 ohm, 80 Hz'de)

Surround amplifikatör
    Amplifikatör Bölümü
    GÜÇ ÇIKIŞI (referans)
    Surround Sol/Surround Sağ:
    100 W (kanal başına 3 ohm, 1 kHz ile)
    Ölçülen empedans: 3  – 16 

Toplamak istediğim AVR li sistem ise şu şekilde

ÖN SAĞ / SOL : DALİ ZENSOR 3 bookself hoparlör
    ARKA SAĞ / SOL: DALİ ZENSOR 3 bookself hoparlör
    CENTER : DALİ ZENSOR VOCAL HOPARLÖR
    SUBWOOFER : MAGNAT MONİTOR SUPREME SUB 302A SUBWOOFER
    AMFİ : SONY STR - DN1080 7.1.2 KANAL 4K HDR RECİEVER

Bu Avr li sistem yaklaşık bana 12.000 TL ye gelecek.

Şimdi öğrenmek istediğim asıl mesele şu.

Elimdeki Sony N9100W 1000Watt 5.1 ev sinema sistemi hem 1000Watt, hemde kule tipi. Bu hoparlörlerin her bir uydusunun watt güçleri teknik özelliklerde mevcut.
    Ben bu ev sinema sisteminden vazgeçip yukarıdaki bookself tipi avr li sistemi topladığım zaman sesin kalitesi bakımından olsun, sesin şiddeti bakımından olsun Sony N9100W ev sinema sistemime göre ne kadar iyi olur ? Daha İyi mi olur yoksa daha mı kötü olur ? Beni filmlerde gerçekten içine çekebilir mi ? Bir tarafta kule tipi ev sinema sistemi, diğer tarafta bookself tipi Avr li sistem. Yani vereceğim 12 bin tl ye gerçekten değecek bir fark yaratır mı ? Bana o farkı yaşatır mı ?

Not : Toplayacağım AVR li sistem sadece ve sadece film amaçlı kullanılacaktır. Müzik olayı çok nadir olacaktır. Amacım sinemayı içinde yaşamak.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

• https://www.gsaelektronik.com/sony-str-dn1080-heco-victa-prime-502-5-0-set

bu seti de değerlendirmene alabilirsin,yanına güzel bir sub ile ,kullandığın sisteme ciddi fark atacaktır.
  • erdote kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında bende kule tipi düşünmüştüm ama 18 m2 de ses ciddi anlamda boğulmaz mı ?

Ayrıca bookself olarak heco 302 ile dali zensör 3 arasında kalmıştım zamanında. Filmlerde hangisi iyidir.

Tavsiye etmiş olduğunuz setin fiyatı bayağı uygun geldi açıkçası ama kulelerin geniş olması yer bakımından beni düşündürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A26B83BEF

Hocam aslında bende kule tipi düşünmüştüm ama 18 m2 de ses ciddi anlamda boğulmaz mı ?

Ayrıca bookself olarak heco 302 ile dali zensör 3 arasında kalmıştım zamanında. Filmlerde hangisi iyidir.

Tavsiye etmiş olduğunuz setin fiyatı bayağı uygun geldi açıkçası ama kulelerin geniş olması yer bakımından beni düşündürüyor.
    Bence yukarıda arkadaşın verdiği set fiyat ve performans olarak çok iyi bir seçenek.
    heco 601 kuleleri sont 1080 avr ile kullanmıştım hem sinemada hem müzikte çok iyiydi.
    Ayrıca diyelim kule almadınız önleri ayaklamı kullanacaksınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Bu mesaj silindi.
    İnanın 502 kuleler ayaklı raff tiplerinden daha derli toplu duracaklar.
    Tabiki seçim sizin.
    Ama illaki önleri raf istiyorsanız ilerisi için şöyle bir seçenek var.

Daha sonra önler için kule alıp. elinizdekileri surround ve back surrounda alarak 7.1 yapabilirsiniz ortam müsaitse.

yada 5.1.2 yaparsınız yukarı öne de 2 tane koyarsınız
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Evet hocam. Bütün uydulara ayak takacağım. Aslında bende kule düşünüyordum. Ama bu kuleler enine göre çok geniş ve aşırı yer kaplayacaklar. Ayrıca salonun görüntüsünü de bozacağı için hanımla papaz olma ihtimalim bayağı yükselmiş olacak
    Hocam ortam hiç müsait değil desem yeridir. Zor ikna ettim ev halkını ama kule tipine biraz daha bakacağım. Ölçüp biçip karar vereceğim. Peki marka konusunda heco mu dali mi dersiniz ?
  • quote:

Hocam ortam hiç müsait değil desem yeridir. Zor ikna ettim ev halkını ama kule tipine biraz daha bakacağım. Ölçüp biçip karar vereceğim. Peki marka konusunda heco mu dali mi dersiniz ?
    Hanıma bu işi sevidrmek ten başka çareniz yok ben öyle yaptım:)

Heco mu daki mi derseniz.

şu anda front olarak dali ikon 6 mk2, sorround olarak dali lector 1 kullanoyorum.

Daha önce de kule oplrak heco 602, sonra dali zensor 7, surround olarak da dali zensor 1 kullanmıştım.

Kulelerde zensor 7 daha iyiydi.

Siz raf olarak alacağınıza göre zensor öneririm.

İki markada sony avr ile uyumlu olacaktır.

Sanırım heco lar fiyat olarak biraz daha hesaplı.

Deneme imkanınız varsa dinleyip öyle karar vermenizi öneririm.

Bir de şimdi dikkat ettim sanırım siz sinema ağırlıklı kullanacaksınız.

O zaman raf tipinin dezavantajı olmayacaktır size.

Evet hocam sadece sinema amaçlı kullanılacak. Müzik için kullanmayacağım.

Hocam peki evdeki sinema sisteminden daha iyi, kaliteli, şiddetli bir ses alır mıyım yoksa onun altında mı kalır. Evdeki 1000w sony n9100w ev sinema sistemi. ( hazır paket ) Bu terfi olayı 12 bin tl ye değer mi kaliteli ses ve doyurucu bakımından ?
  • quote:

Evet hocam sadece sinema amaçlı kullanılacak. Müzik için kullanmayacağım.

Hocam peki evdeki sinema sisteminden daha iyi, kaliteli, şiddetli bir ses alır mıyım yoksa onun altında mı kalır. Evdeki 1000w sony n9100w ev sinema sistemi. ( hazır paket ) Bu terfi olayı 12 bin tl ye değer mi kaliteli ses ve doyurucu bakımından ?
    Kusura bakmayın ama şu elinizdeki sistem bunun yanında oyuncak kalır karşılaştırılmaz bile.
    Sony 1080 avr 4k hdr dolby atmos gibi tüm güncel formatlara desteği olan bir avr.
    4k hdr doby atmos ve dts-x filmlerde farkı siz de göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 10 Nisan 2019; 11:19:58 >

• Kardeş hiç kıpraşma. 9100'ü kullanıp mutlu olmaya bak. Diğer türlü, bulaştığın bu hobiden çıkamazsın. Kaldı ki, burada bahsettiğin diğer seçenekler de giriş seviyesinin en baz modelleri.
    Fark yaratır ve buna değer diyorsunuz yani. Bakalım ben biraz daha düşüneceğim bu konuda hocam. Maddi yönden ciddi anlamda çok yüklü bir meblağ. Euro kurundan olsa gerek ki. Yoksa bu avr li sistemin ederi bu olmasa gerek.

Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam
  • teknika kullanıcısına yanıt
    Hocam bir kere alayım ömürlük gitsin diyorum. Zaten bu yüzden de ikinci ele bulaşmıyorum. N9100w 5-6 sene oldu götürdü beni. Hala da en az 3 yıl götürürdü beni ama işte teknoloji insanı yoldan çıkarıyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A26B83BEF -- 10 Nisan 2019; 19:51:50 >
  • quote:

Fark yaratır ve buna değer diyorsunuz yani. Bakalım ben biraz daha düşüneceğim bu konuda hocam. Maddi yönden ciddi anlamda çok yüklü bir meblağ. Euro kurundan olsa gerek ki. Yoksa bu avr li sistemin ederi bu olmasa gerek.

Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam
    Şimdi madenm iş bu aşamaya geldi benim birkaç sorum olacak?

1- Tv niz 4k hdr desteği varmı?

2- filmlerde kaynak nedir (bluray arşivi, apple tv, torrent vs ?)

3- Oynatıcı olarak ne kullanacaksınız? ( 4k bluray player, media player vs)

Diğer sistemlerim çok iyi hocam.

1. Sony xf9005 55” 4k tv.
    2. Torrent 4k remux ve 1080p yüksek bitrate li filmler.
    3. Zidoo z9s
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.