Şimdi Ara

Sony SLT A58 Almayı düşünüyorum yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
11.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soluk çekme diye bir şey yok. Her markanın jpeg algoritması farklıdır, bazı canlı fotoğraflar verir, bazısı daha doğal gibi, ama bu menü ile değiştirilebilen bir şey. Bu makina üzerinde ön tanımlı olarak gelir, bunu değiştirmek kullanıcının elindedir. Natural, vivid, portrait gibi kategoriler içinde istediğin değişikliği yapabilirsin. Ya da en güzeli raw çekip istediğin gibi fotoğrafı elde edersin. Bu bir kusur değil, tercihtir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coxackie -- 21 Ağustos 2013; 1:14:25 >
  • teşekkürler coxackie

sony a 58 in kullanma kılavuzu birçok dilde var ama detaylı olarak Türkçe yok. yada ben bulamadım.
    ben kendi makinemde akıllı sahneyi farklı ayarlayıp sürekli oayarlarla foto çekebilirmiyim acaba.yada sizin bildiğiniz, benimde anlattığım gibi daha sıcak renklerde foto çeken bir kamera varmı bildiğiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferit67670

teşekkürler coxackie

sony a 58 in kullanma kılavuzu birçok dilde var ama detaylı olarak Türkçe yok. yada ben bulamadım.
    ben kendi makinemde akıllı sahneyi farklı ayarlayıp sürekli oayarlarla foto çekebilirmiyim acaba.yada sizin bildiğiniz, benimde anlattığım gibi daha sıcak renklerde foto çeken bir kamera varmı bildiğiniz.

Ben sony servisinden talep etmiştim yollamışlardi ve alphaturk forumda kullanım kılavuzları bölümünde paylaşmıştık. Oradan PDF olarak indirebilirsiniz;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouz77

quote:

teşekkürler coxackie

Ben sony servisinden talep etmiştim yollamışlardi ve alphaturk forumda kullanım kılavuzları bölümünde paylaşmıştık. Oradan PDF olarak indirebilirsiniz;)

KARDEŞ MERHABA BENDE BU A58 E TAKTIM BU ARALAR..ACABA BİR KULLANICI OLARAK YORUMUN NEDİR MAKİNA HAKKINDA..OLUMLU YADA OLUMSUZ YÖNLERİNİ OBJEKTİF OLARAK BELİRTİRSEN ÇOK SEVİNİRİM..

• merhaba kanarya avcısı

ben makinayı 1 ay önce aldım. aslında ben makınada otomatık modu kullanıyorum genelde. çünkü anlık gezilerde ve durumlarda manuel ayarlamaları yapmak zaman alıyor. sadece ben a58 de otomatık sahne modunda resimlerin birat mat çıktığını tespit ettim. gölgeleri sanki biraz daha vurguluyor bu mod. ama makine pil ömrü, kullanışlılık açısından ıyı. ergonomik yanı.aslında detaylı bilgi verebilecek seviye de değilim. bende yeni kullanıcıyım. çekimlerimden örnekler ilerleyen zamanlarda buraya yüklerim.
  • quote:

merhaba kanarya avcısı

ben makinayı 1 ay önce aldım. aslında ben makınada otomatık modu kullanıyorum genelde. çünkü anlık gezilerde ve durumlarda manuel ayarlamaları yapmak zaman alıyor. sadece ben a58 de otomatık sahne modunda resimlerin birat mat çıktığını tespit ettim. gölgeleri sanki biraz daha vurguluyor bu mod. ama makine pil ömrü, kullanışlılık açısından ıyı. ergonomik yanı.aslında detaylı bilgi verebilecek seviye de değilim. bende yeni kullanıcıyım. çekimlerimden örnekler ilerleyen zamanlarda buraya yüklerim.

VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞ..BEKLİYORUZ GÜZEL RESİMLERİNİ..

• ben 1 4 -5 gündür kullanıyorum a58 imi, beklediğim gibi kaliteli bir alet bence. Resimler hoş çıkıyor şu oled vizörü görene kadar anlamamıştım nasıl birşey olduğunu şuanda anlıyorum :) ve gayet güzel bir buluş. gördüğünüz gibi çekiyorsunuz resimi. pil ömrü muadillerine göre gayet iyi. çektiğim resimlerehttp://www.flickr.com/photos/100506734@N04/ den bakabilirsiniz. Profesyonel değil ama fikir verme açısından yardımcı olur.

merak ettiğiniz başka konu varsa cevaplamaya çalışırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tranz

ben 1 4 -5 gündür kullanıyorum a58 imi, beklediğim gibi kaliteli bir alet bence. Resimler hoş çıkıyor şu oled vizörü görene kadar anlamamıştım nasıl birşey olduğunu şuanda anlıyorum :) ve gayet güzel bir buluş. gördüğünüz gibi çekiyorsunuz resimi. pil ömrü muadillerine göre gayet iyi. çektiğim resimlerehttp://www.flickr.com/photos/100506734@N04/ den bakabilirsiniz. Profesyonel değil ama fikir verme açısından yardımcı olur.

FOTOĞRAFLAR ÇOK GÜZEL..DOĞUDA YAŞIYORSUNUZ SANIRIM..FISTIKLAR OLMAYA BAŞLAMIŞ..

• teşekkür ederim. ever urfada yaşıyorum şimdilik işim gereği.
  • selam bende uzun araştırmalardan sonra slt a58 aldım.420 euro ya.18-55mm lik lensle birlikte.çok memnun kaldım kesinlikle doğru tercih.hayırlı olsun dostum iyi çekimler
  • slmlar izmri kardeş 420 euro ya nerden aldın ya bizede söyle bizde alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tntmete

slmlar izmri kardeş 420 euro ya nerden aldın ya bizede söyle bizde alalım

Yurtdışı olabilir zira Türkiyede euro ile fiyat verilmiyor Sonylerde.

Eğer almayı düşünürseniz yardımcı olabilirim.

http://goo.gl/2Qb9o 1.444TL 12 Tasit
    Nakitte %5 iskonto

Sony Eurasia Türkiye 2 yıl garantisine ek olarak 1 yıl Mapfre Genel sigorta tarafından bir çok riske karşı koruma paketi dahil.
  • Sizce nikon d5100 mü almalıyım Sony A58 mi aşağı yukarı aynı fiyat tavsiyeniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 3 gün önce Dubai'den aldım. Çok iyi bir fiyat yakaladım cihazda. Orijinal ve garantili sıfır makinayı 8 gb kart, kılıf ve 18-55 mercek dahil 1.200 tl'ye aldım. Aldığımdan beri cihaz elimden düşmüyor. Inanılmaz memnunum. Hatta yarın Sony 75-300mm lens alayım diyorum. Dubaideki fiyatı 647 tl. Sony Store'de. Bundan önce canon 650d'ye baktım ancak bu cihaz daha kuvvetli, iyi geldi bana. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • Ben Dubai'den 8 gb kart ve kılıf dahil 1200tlye aldım. Cihaz mükemmel, kesinlikle tavsiye ederim. Çok güzel fotolar yakaladım hele pil ömrüm o ne yaaa!!! Çok iyi.
  • Ben cok uygun fiyata satıyorum arkadaslar almayı düşünen varsa açtığım konuya bakabilir;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BhuRkY

Ben de 3 gün önce Dubai'den aldım. Çok iyi bir fiyat yakaladım cihazda. Orijinal ve garantili sıfır makinayı 8 gb kart, kılıf ve 18-55 mercek dahil 1.200 tl'ye aldım. Aldığımdan beri cihaz elimden düşmüyor. Inanılmaz memnunum. Hatta yarın Sony 75-300mm lens alayım diyorum. Dubaideki fiyatı 647 tl. Sony Store'de. Bundan önce canon 650d'ye baktım ancak bu cihaz daha kuvvetli, iyi geldi bana. Kesinlikle tavsiye ederim.

Selamlar,

Sony kullanıcısı olarak sizleri de forum.alphaturk.com da görmek isteriz

bu arada 75-300 lens dubaide 647TL ise çok pahallı, eğer Türkiyedeyseniz aynı lensi 355TL ye sıfır Sony Eurasia Türkiye garantili olarak verebiliriz
    http://goo.gl/pSgXtI
    yada Tamron 70-300 5 yıl garantili 329TL
    http://goo.gl/myjIs

• quote:

Orijinalden alıntı: tranz

ben 1 4 -5 gündür kullanıyorum a58 imi, beklediğim gibi kaliteli bir alet bence. Resimler hoş çıkıyor şu oled vizörü görene kadar anlamamıştım nasıl birşey olduğunu şuanda anlıyorum :) ve gayet güzel bir buluş. gördüğünüz gibi çekiyorsunuz resimi. pil ömrü muadillerine göre gayet iyi. çektiğim resimlerehttp://www.flickr.com/photos/100506734@N04/ den bakabilirsiniz. Profesyonel değil ama fikir verme açısından yardımcı olur.

usta bana dogruyu söyle sen bu fotoları sony a58denmi cektin lütfen PLS

• Yok şaka yaptım demeyi isterdim ama evet a58 ile çektim :) Ben beğeniyorum a58 bazı eksileri var ama benim kullanmadığım yada çok önemsemediğim şeyler. Resimde kalitesi için hiçbir eksisi yok diyebilirim. en azından fiyat performan oranı güzel
  • Arkadaşlar konuyu hortlatayım. Bu günlerde fotoğraf makinesi kafaya koydum. Ben normalde nikon 3100d 18-55VR + 55-200VR modelini alacaktım. 1399 tlye. Arkadaşım canon 600d al daha iyi dedi. Araştırırken bu makineyi gördüm. Araştırdım. Özellikleri çok iyi kullanıcı tavsiyeleriniz nelerdir?

Birde çözünürlüklere baktım misal 5456 x 3632(20M) en boy oranı 16:9 değil de 16:10,5 gibi bir şey oluyor. Hangi en boy oranlarını tercih edebiliyoruz bu makinede yazar mısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem552 -- 11 Ağustos 2014; 19:36:58 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.