Şimdi Ara

Sony MP3 Walkman kullananlar, müjde!!! Artık Sonicstage'e mahkum değilsiniz!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
96.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: argural
    Aslında pekçoğumuz potansiyel hırsız!!! değilmiyiz zaten...

Dediğin doğru ama yine de büyük bir şirketin böyle düşünmemesi lazım, muhataplarını yani müşterilerini aksi ispatlanmadığı sürece yasalara saygılı olarak kabul etmeli ve şirket politikasını buna göre belirlemeli. Sen sürekli karşındakini hırsız yerine koyarsan ve hırsızlık yapacaklarını düşündüğün kişilere göre önlem alırsan, bir gün hırsızlık yapmayanlar bu işten bıkar ve dıpdızlak kalırsın ortada.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mturker

quote:

Dediğin doğru ama yine de büyük bir şirketin böyle düşünmemesi lazım, muhataplarını yani müşterilerini aksi ispatlanmadığı sürece yasalara saygılı olarak kabul etmeli ve şirket politikasını buna göre belirlemeli. Sen sürekli karşındakini hırsız yerine koyarsan ve hırsızlık yapacaklarını düşündüğün kişilere göre önlem alırsan, bir gün hırsızlık yapmayanlar bu işten bıkar ve dıpdızlak kalırsın ortada.

• quote:

Orjinalden alıntı: mturker

quote:

dediklerinde haklısın aslında sony'nin yaşadığı ikilemde bu olsa gerek...

ama yinede eger yasal olmayan müzik dinlemeyeceksen aslında verdiği programlar ve connect müzik sitesi (i-tunes kadar çekici olmasada) bu iş için çok çok iyi programlar, ama sadece yeni alacağın şarkı ve yeni ripleyeceğin müzikler için geçerli. Elinde koca arşivi bulunan kimseler için dediklerin çok dogru ki hemen herkesinde kendi çapında bir mp3 arşivi vardır.

• yaw argural bişi sormak istiyom ben Sony NW-E105 alcam 20 gün sonra eğer ben bu programı alır o aletin içine yüklersen herhangi bri bilgisyarar bubu tanıyacakmı flash disk olarak yani ben çok gezen bi insanım eğer bi arkadaşın yada birisinin bilgiisayarındaki mp3 ü atmak isitcem o zamanda yapabilirim dimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: berkayonen

yaw argural bişi sormak istiyom ben Sony NW-E105 alcam 20 gün sonra eğer ben bu programı alır o aletin içine yüklersen herhangi bri bilgisyarar bubu tanıyacakmı flash disk olarak yani ben çok gezen bi insanım eğer bi arkadaşın yada birisinin bilgiisayarındaki mp3 ü atmak isitcem o zamanda yapabilirim dimi

yaparsın...ancak bu programla alete kaydettiğin mp3'leri başka bilgisayara atamıyorsun! bu programı kullanmadan mp3 atıp başka bilgisayara zaten bu program olmadan da taşıyabiliyorsun. yani alet zaten bildiğin flash bellekler gibi çalışıyor! ama o zamanda içine koyduğun mp3'leri atıyorum bir word dokümanı gibi algılıyor ve çalamıyor..

sony'nin politikası sanırım yaptığı cihazlarla herkes kendi mp3'lerini dinlesin, kimse birbirine mp3 taşımasın gibi..buna razı olan satın alsın gibi davranıyorlar.ben razı oldum zaten bana ne başkasının mp3'lerinden. çok istersem ya cd'ye yazdırırım yada aletin hafızasına flash bellektekiler gibi atarım. eve gider o dosyayı kendi bilgisayarıma kaydettikten sonra istediğim gibi tekrar cihaza kaydederim..bunları yapmak çok da zor diil...illa o mp3'ü alete kaydettiğim anda dinlemeye başlamam mı gerekiyor? o yüzden bu bahaneler de bu cihazı almamak için neden diil!

• peki a1000 modeline göre böyle birşey çıkarmışlarmıdır. A1000 almayı düşünüyorum. arkadaşımın bilgisayarından mp3leri alıp kendi bilgisayarıma atıp ordan sonicstagele filan yuklesem ordanda A1000 e tabi. böyle bir şey oluyormu? ve tabi illa cd yuklemek zorundamıyım arkadaşımın bilgisayarınada? yardımcı olursanız sevinriim
  • yani ben şimdi flash disk olarak kullandığım sonye bir bilgisayardan sonic stagesiz bir mp3 atınca hemen dinleyemiyomuyum
  • quote:

Orjinalden alıntı: berkayonen

yani ben şimdi flash disk olarak kullandığım sonye bir bilgisayardan sonic stagesiz bir mp3 atınca hemen dinleyemiyomuyum

dilimizde tüy bitti bişeyler anlatabilmek için hala daha sorduğun soruya bak...yazdıklarımızın nesini anlamadın arkadaş?

alete firmware yüklemeden flashdisk olarak kullanabiliyorsun! istediğin her türlü datayı da taşıyabilyorsun. mp3'de taşıyabiliyorsun. ama sonicstage olmayan bir bilgisayardan yüklediğin mp3'ü dinleyemiyorsun! evine gidip paşa paşa bilgisayarına aktarıyorsun..sonra ne yaparsan yap sana kalmış..

firmware yüklediğin zaman alete yine istediğin gibi data yükleyebiliyorsun! mp3'de yükleyebiliyorsun eklediğin firmware'i kullanarak..tek farkı alet mp3'leri tanıyor ve dinleyebiliyorsun. istediğin bilgisayardan sonicstage olmadan mp3 yüklersin...dinlersin...ama bu sefer de taşıdığın mp3'ü başka bilgisayara atamazsın..yine de flashdisk olarak kullanabilirsin aleti ve mp3 taşıyabilirsin başka bilgisayardan kendi bilgisayarına ama dinleyemezsin..neden? çünkü alete yüklediğin programı kullanmadan yükledin mp3'ü..programı kullanırsan dinlersin ama kopyalayamazsın! kullanmazsan kopyalarsın ama dinleyemezsin! yeterince kolay oldu mu? anlayabildin mi?

bana kalırsa sen git bi i-river creative falan al uğraşma sony'yle! seni aştı bu sonicstage!

bu da bu konuda attığım son mesajdır, merak eden girer sony support sitesinden kendisi araştırır!

• ne bu hiddet ya?? gazamı geldin arkadaşım? lafların bana değil ama bu kadar sert çıkman hiç hoş değil .
  • Arkadaşlar ben sony nw a-1000 aldım çok memunum.Alet süper,sesi çok berrak ve net. Ancak aynı şeyi connect yazılımı için söyleyemem rezalet ötesi çünkü. program kendi başına bilgisayarımdan 300mb bellek götürüyor(1gb ram var),acayip kastırıyor.Bende sonicstage 3.3v indirdim.güzel program sürükle bırak olayını iyi yapmışlar.tıkır tıkır atıyor cihaza
    ayrıca eq kendiniz ayarlayın ses daha güzel geliyor.
    sony ist. aradım yeni değiştirme kapakları 2006 da geliyor. haberiniz olsun.
    çok sıkı cihaz alan pişman olmaz.......
  • bişi sorcam ama benim sony mp3 çalarım yok ama denemk için sonic stage yi alıp atrac3plus a çevirmek istiyom nerden bulabilirim sonic stageyi
  • Merhaba arkadaşlar bilgiler için teşekküler. Bir şey danışacağım. Sony nw e-305 512 mb mp3 player almayı düşünüyorum. Mp3 yükleme olayı ilginçmiş onu öğrendim artık. ama bir şekilde hallederim diorum. Benim için önemli olan playlist oluşturulabiliyor mu alette. Ses kalitesi falan demeyeceğim. İyidir kuvvetli ihtimal. Tavsiye eder misiniz? Fikir verirseniz sevinirim.
  • merhaba arkadaşlar ARGUAR yazdıgın programı indirdim yalnız bende kullanma klavuzu yok nasıl cihaza atcam bende e-505 var şimdiden sagol.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: shadowmfgk

merhaba arkadaşlar ARGUAR yazdıgın programı indirdim yalnız bende kullanma klavuzu yok nasıl cihaza atcam bende e-505 var şimdiden sagol.....

http://www.sonydigital-link.com/DNA/FAQ/FAQ.asp?l=en&c=DNA&sc=NWF&f=soft_MP3FM
  • quote:

sony'nin politikası sanırım yaptığı cihazlarla herkes kendi mp3'lerini dinlesin, kimse birbirine mp3 taşımasın gibi..buna razı olan satın alsın gibi davranıyorlar.ben razı oldum zaten bana ne başkasının mp3'lerinden. çok istersem ya cd'ye yazdırırım yada aletin hafızasına flash bellektekiler gibi atarım. eve gider o dosyayı kendi bilgisayarıma kaydettikten sonra istediğim gibi tekrar cihaza kaydederim..bunları yapmak çok da zor diil...illa o mp3'ü alete kaydettiğim anda dinlemeye başlamam mı gerekiyor? o yüzden bu bahaneler de bu cihazı almamak için neden diil!

çok haklısın.. almamak içi,n bahane bulunur rahat sen onlara bakma
  • Ben bunu 8 aydir kullaniyorum zaten...

Bu arada NW-E99 var bende...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Children of Bodom

Ben bunu 8 aydir kullaniyorum zaten...

Bu arada NW-E99 var bende...

Sanırım bu post ''Children of Bodom'a özel'' diye açılsaydı haklı olurdun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi internetboy -- 29 Ocak 2006 8:57:54 >
  • selam arkadasım ben sony a3000 kullanıyorum walla bana da gına geldi sonis stage den. ama a3000 de senin dediğin program yazmio. yardımını acil bekliyorum. simdiden tşk.
  • quote:

Bu yazılımlar sadece Sony Flash hafızalı MP3 Walkman'ler için geçerli...Tamamen official...

http://www.sonydigital-link.com/DNA/WM/WM.asp?l=en

...Bu adrese girerek Walkman modelinizi seçin
    ...Downloads bolumunden "MP3 file manager" yukleyin (2.3 MB)
    ...Yazılımı yukleyin, hepsi bu kadar.

Artık sürükle bırak şeklinde MP3 lerinizi direkt alete atabiliyorsunuz, hatta klasör yapmaya ve klasör olarak atmaya da olanak tanıyor.

İşin en güzel yanı bu yazılımı bilgisayara değil Walkman'in içine yüklüyor. Siz Walkman'inizi herhangi bir bilgisayara taktığınız anda "Removable Disk" olarak gorunuyor ve bunun içindeki "Esys" klasörünü açıp
    "MP3 File Manager" ı tıklıyorsunuz. Sadece sürükle ve bırak. Hepsi bu kadar....

SonicStage den gına gelenlere müjdeler olsun:)

ya arkadaşlar ben mp3 file magerı yükledim fakat aletin içine girip çalıştırıp içine şarkı attığımda hepsinin yani bütün parçaların ismi birsürü küçük "a" olarak görünüyo .. aynen böle : "aaaaaaaaaaa"

neden böle oluyo arkdaşlar yardım ederseniz sevinirim..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.