Şimdi Ara

sony mi yoksa samsung'mu 3d tvde!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
8.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: bil-es

öncelikle siteye yeni üye oldum bende tv almak istiyorum yaptığım araştırmalar sonucunda 3D görüntü kalitesini en iyi şekilde veren Lg olduğunu söyleyebilirim.3D tvlerde önemli olan sadece görüntü kalitesi değil. mesela samsung ve sony nnı kullanmış olduğu gözlüklerden dolayı 3d görüntüde sıkıntı verdiğini öğrendim.samsung ve ya sony aktif denilen gözlükleri kullanıyormuş.buda gözlerde belli bir süre izlendikten sonra bulanıklık ve görme bozukluğu yapabiliyor hem maliyeti yüksek hemde 15 20 dk sonrasında pilli gözlüklerin bittiği söyleniyor tekrar pilini değiştirmk gerekiyormuş. düşünsenize bir film izleyeceksiniz film bitene kadar en az 4 defa pil dğişitirmeniz gerekecek. buu yanı sıra şarjlı gözlüklerde 300 defa şarj edildikten sonra artık çöp oluyor yeni bir gözlük almak gerekiyor.Ama LG de o şekilde değil adamlar aktif gözlük yerine knedilerine has pasif gözlük yapmışlar . istediğin kadar izle film ortasında yok bitti yok şarj edeyim derdi yok. Aynı sinemalarda verilen 3D gözlükler gibi. BU yüzden LG nin 3 boyut teknolojisinde daha başarılı olduğunu soyleyebilirim.

selam yeni üye
    yanlış bildiğin bazı konularda sana doğruları söyleyeyim. maksat muhabbet olsun
    pilli gözlükler 50 saat gidiyor, şarjlılar 1000 kez doloabiliyor. 20 dakika da nereden çıktı? sen lg gazına fena gelmişsin
    yapmış adamlar tadında, ilginç bir yorum yapmışsın. gençlik

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: bil-es

öncelikle siteye yeni üye oldum bende tv almak istiyorum yaptığım araştırmalar sonucunda 3D görüntü kalitesini en iyi şekilde veren Lg olduğunu söyleyebilirim.3D tvlerde önemli olan sadece görüntü kalitesi değil. mesela samsung ve sony nnı kullanmış olduğu gözlüklerden dolayı 3d görüntüde sıkıntı verdiğini öğrendim.samsung ve ya sony aktif denilen gözlükleri kullanıyormuş.buda gözlerde belli bir süre izlendikten sonra bulanıklık ve görme bozukluğu yapabiliyor hem maliyeti yüksek hemde 15 20 dk sonrasında pilli gözlüklerin bittiği söyleniyor tekrar pilini değiştirmk gerekiyormuş. düşünsenize bir film izleyeceksiniz film bitene kadar en az 4 defa pil dğişitirmeniz gerekecek. buu yanı sıra şarjlı gözlüklerde 300 defa şarj edildikten sonra artık çöp oluyor yeni bir gözlük almak gerekiyor.Ama LG de o şekilde değil adamlar aktif gözlük yerine knedilerine has pasif gözlük yapmışlar . istediğin kadar izle film ortasında yok bitti yok şarj edeyim derdi yok. Aynı sinemalarda verilen 3D gözlükler gibi. BU yüzden LG nin 3 boyut teknolojisinde daha başarılı olduğunu soyleyebilirim.

selam yeni üye
    yanlış bildiğin bazı konularda sana doğruları söyleyeyim. maksat muhabbet olsun
    pilli gözlükler 50 saat gidiyor, şarjlılar 1000 kez doloabiliyor. 20 dakika da nereden çıktı? sen lg gazına fena gelmişsin
    yapmış adamlar tadında, ilginç bir yorum yapmışsın. gençlik

Aman diyeyim active gözlük kullanan bir kişi kör oldu , tavsiye ettiği kişilerde şimdi çeşitl, göz rahatsızlıklarından hastanede yatıyorlar...Sony, samsung, panasonic hepsi LG kapısında ne olur bizimle anlaş diye yalvarıyorlar...Fpr gözlüğü sadece LG kullanır... Pilli active gözlük ne yahu?? kapkara gösterir hemen pili biter , pil parasından ocağınıza incir ağacı dikilir .. LG full HD 3D gösterir ( bi göze 540p diğer göze 540p , ee ne oldu 2 göz var, 2 x 540 = 1080p , 2 tane yayın geliyor 2 x 1080p : 2160p ahanda sana full+full 3d )..

Yukarıda yazdıklarımın gerçekle ilgisi yoktur

FPR müthiş bir teknoloji ancak çözünürlük problemi halen helledilemediği için Sony, Panasonic, Samsung gibi firmalar ortaklaşa xpand gözlük teknolojisini geliştirmek , bu marka panellerde ortak gözlük kullanmak üzere , çalışma başlattılar, oyunlarda gayet verimli çalışan FPR , hafiflik, bütçe dostu ve kolay izlenebilirlikle ön plana çıkıyor, ancak , reklerdeki canlılık, keskin hatlar ve netlik konusunda active gözlükler halen bir adım önde ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 18 Ocak 2012; 15:12:50 >

• herkes birşey yazmışra aliden ses çıkmamış, ne oldu arkadaşım hangi tv ye karar verdin yada aldın.
  • hocam süper yorum :D:D
  • uzmanı konuştu daha laf yok
  • İyice kafam karıştı:)) Samsung d6500 alacaktım saglık problemi kafamı karıştırdı:)) peki sorunsuz olan arızayı az çıkaran hangi model? Sony mı Samsung mü lg mı?
    Teşekkürler
  • Asrın sorusu sorulmuş. "sorunsuz olan arızayı az çıkaran hangi model?"

Orta halli vatandaş için yok öyle ütopik bir dünya arkadaşım maalesef. Hah çıkabiliyorsan SONY HX serisine akabilirsin ama emin ol öyle sorunsuz bir panel yok.
  • Sony kendi patentli teknolojilerini açıklıyor. Benim favorim Simulview PS 3 ekranı. sizde inceleyiniz, aynı ekranda ekranı bölmeden her oyuncu gözlükle farklı ekran görüntüsü görebiliyor. Yer yüzünde 3D varsa kralıda Sony dir. Dünyada ilk defa 3D canlı yayınını 2010 da yaptı. ilk FULLHD kamerası olan HDW-F900 ü 1997 de üretti. Blu-ray teknolojisini 2003 de geliştirdi ve il Blu-ray playerını 2006 da tanıttı. Sadece Sony Columbia Pictures ve Sony music in yıllık karı LG nin yıllık karı kadar. TV lere gelince Sony FULL HD 3D TV Ler 1920X1080 iki ayrı kare oluşturuyor. 3D Sony de FULL HD sağ göz için 1920X1080 bir kare, sol göz için 1920X1080 bir kareyle daha net ve detaylı görüntüler elde ediliyor. Gözlerimle gördüm. Samsung kendi 3D teknolojisini açıklamamıyor, çünkü Sony de olduğu gibi 3D Full HD değil. Samsung'un açıklamaya cesareti yok. araya karışmaya çalışıyor bilmeyen gidip alıyor. Umarım biri açıklar.. Samsung ve LG de 3D ye geçildiğinde kalitenin düştüğünü ve net olmadığını detayların azaldığını hepimiz biliyoruz. Ben Sony satıcısı değilim, burada didişmek yerine bilgi paylaşıyorum. Dileyen araştırır, Simulview PS 3 ekranı şuanda satılıyor. Hayali ürünlerden söz etmiyorum. Kafa karıştırıcı bir kaç kelimeyle okuyucuları kandırmıyorum. Yazılarımda oldukça açık olurum. Saçmalamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabremetric -- 18 Eylül 2012; 3:04:57 >

• Lg nin pasif 3D si çözünürlüğü oldukça düşürüyor. Mağazalarda denediğimde bana pek keyif vermedi ama izlemesi rahattı ve izlerken gözümü rahatsız etmedi.
    Hemen yanında ki panasonic aktif gözlüğü denedim. Görüntü hafif karardı fakat görüntüde çözünürlük yüksektir ve daha netti. Yalnız aktif gözlüğü takıp biraz izlerken, sanki gözlerim şaşı olmuş hissine kapıldım. Rahatsızlık verdi.

Kısaca 3d teknolojisi oturmadan, bu özellik için şimdiden fazla para vermeye gerek yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony 40ex720 3d TV sahibim çok rahat 3d kanallar ve belgeseller izliyorum .
  • Görüntü kalitesi ve stabilite ön planda ise Sony ayda Philips al bak keyfine....
  • Yeni 214cm 84'' Sony XBR-84X900 4K 3-D LED TV Yurt dışı fiyatı 24.500 USD Ful HD den 4 KAT daha fazla çözünürlük sunuyor. Detay severler için üretilmiş. Sony 4K 3D TV, 4K Blu-ray player, 4K Kamera ve 4K projeksiyon üretiyor. Geçmiştede üretiyordu
    Mercekten göze 3D deneyimini izleyicilerine sunabilen ve bu konuda tek lider olan Sony 3D çekimi için kullanılan ekipman ve sistemler ile içerik oluşturan film ve oyunları üreten, tüketiciye 3D teknolojisini sunan ve ulaşmasını sağlayan tek şirket olarak Sony, tüm bu komple çözümlerini “mercekten göze 3D deneyimi” olarak tanımlıyor. aynı zamanda 2012 ye kadar UEFA Şampiyonlar Liginin ve 2014e kadar FIFA nın resmi sponsoru. Ayrıca 2010 ve 2014 FIFA World Cup ın (FIFA Dünya Kupası) küresel sponsoru olarak futbola çok uzun yıllardır büyük destek veriyor. Şimdide standart 1920X1080 in 4 katını evimize getirmeye hazır. Firmanın elindeki 4K çözünürlük destekli filmlerinin bir listesinide internetten ulaşabilirsiniz. Sony gelecek demek ! geçmiş geçmişte kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Percipience -- 20 Eylül 2012; 3:41:23 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.