Şimdi Ara

Sony'mi Xioami'mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selamlar, önceden Asus Zenfone 2 Laser 550KL kullanıyordum malasef bozuldu. Telefona fazla para verme taraftarı değilim o yüzden uzun araştırmalarım sonucunda iki tane telefonda aklım kaldı. 1.'si Sony Xperia X Compact 2.'si ise Xioami Mi 5S 64 GB. Benim oyunlarla hiç işim olmaz Instagram ve Twitter kullanırım yeni telefon alırsam bunların yanında Snapchat olabilir eski telefonumda çok kastığı için kullanamıyordum. Aradığım telefonda olmasını istediklerim geceleri ön kamerasını ve arka kamerasını kasmadan kullanayım ve çok selfie çeken biriyim o yüzden ön kamerada arıyorum. Xioami telefonu çok araştırdım işlemcisi çok güzel fakat panel ve yazılım sorunu varmış bunun yanı sıra teknik servis ve parça sıkıntısı var. Sony ise işlemcisi Xioami'ye göre düşük altı çekirdekli fakat arka kamerası XZ ile aynı kullanılmış ön kamerası da güzel gibi incelemelerden gördüğüm kadarıyla teknik servis içinde Sony Türkiye garantili. Bütçem 1.500 belki biraz fazla olabilir. Sony'nin işlemcisi ile mutlu olabilir miyim sizce? Fikirlerinizi söylerseniz çok mutlu olurum. İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Xperia c4 kullaniyordum bozuldu ve tekrar sony almak istiyorum . Xperia x yada ikinci el cok temiz bir xz sizde bunlari dusunebilirsiniz.

Xioami nin ozellikleri daha cok daha iyi tamam ama ithalatci garantili. Resmi garantilerde bile sikinti yasiyorsak bunlarda hayli hayli yasariz diye dusunuyorum.

20 22 ay garantili ciziksiz darbesiz bir xz alinabilir diye dusunuyorum.

• oguzhandere5858 kullanıcısına yanıt
    Oğuzhan bey yorumunuz için teşekkürler. Sony telefonların teknik servisini çevremden duyduğum kadarıyla süper. Arkadaşımın Xperia Z2'si vardı bozulduğu için servise yollamıştı ellerinde Z2 kalmadığı için Z3 yollamışlardı. Forumlarda teknik servis olayını okuduğumda çok kötüleyen olmuş telefonlara çok kötü yorumlar yapanlarda. Ben Sony'nin kalitesine güveniyorum çevremde Sony kullananlar hep mutlu o yüzden o yorumları dikkate almayıp büyük ihtimalle Sony Xperia X alacağım. X Compact'a göre laser focus ve çift LED flash yok ve full HD ekrana ufak pil koymuşlar o beni tedirgin ediyor. İşlemci olarak herhalde her türlü uygulamayı çalıştırır rahatlıkla diye düşünüyorum.

• farukdursun01 kullanıcısına yanıt
    C4 ümü aldıktan 1 yıl sonra anakartı yandı garantiye gonderdim anakart degisimi yapıp geri yolladılar eskisi gibi olmuştu .

2. Kez tekrar aynı sorun oldu bu sefer verdigimde yapıcaklardı ama arka tarafta derin kesikler vardı benim hatam ve on tarafindaki cercevede kırıklar vardı bunlar yuzunden garanti dışı kaldı hata bende oldugunu kabul ediyorum ama o kesiklerin garanti disi birakicagini bilmezdim.

2 kere anakart yanmasıda cok kullanmamdan kaynaklı herhalde sarjda bile oynuyordum saatlerce.

Sony ile ilgili konu var konuda herkes servisten şikayetçi. Sosyal ağlarında servis şikayetleri var. Ben sırf bu şikayetler yüzünden çıktığı gibi almak istediğim xz1 compacttan şuanlık vazgeçtim. Yorumları dikkate almazsan ileride o yorumlardan birinide sen yapabilirsin. Bende z2 ve m4 var yedek tel olarak duruyorlar hala çalışıyorlar. Tabi aldığın xiaomi ninde garantisi servisi iyi olmayacak seçim senin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 18 Eylül 2017; 19:0:2 >
  • Bula bula sony nin en berbat serisi olan x mi buldunuz?

Bir z5 bak derim 1500tl idi cift hatlisi sanirim.

• Kafam gerçekten çok karıştı araştırmaktan yoruldum artık... Eskiden az telefon markası vardı iyisi kötüsü belliydi şimdi öyle değil bir sürü alternatif çıkmış. Lenovo bakmaya başladım şimdide çok sıkıldım içimden bir ses al general mobile bak dalgana diyor.

• O kadar bıktım ki araştırmaktan alayımda kurtulayım diyorum artık.

• En berbat serisi x he

Hız testi izleyin bi z5 dualdan daha hızlı ve daha yeni .

Bir sürü alternatif olsa keşke, 1-2 marka harici alınacak telefon yok. Batarya olarak bakarsan lenovo p2 rakipsiz.
  • Sony derim ben kullandığımda baya memnundum servisten.

• Xioami de piyasayı salladı baya.

• mi 5s çok güzel telefon, özellikle snap821 var, sony düşünmenize bile gerek yok bence.
  • Evet dostum işlemci, kamera ve ram olarak çok güzel bir telefon fakat dediğim gibi kronik sorunları varmış İnternette okuduğum kadarıyla. Panelleride farklıymış birbirini tutmuyormuş LG panel gelince ghost screen denilen olay yaşanıyormuş. Teknik Servis ve yedek parça olmaması beni çok tedirgin ediyor...

• Aldınız mı hocam

• Xioami için sikayet cok var gibi gözüküyor ama satışların fazla olduğundan olsa gerek. Yoksa güzel telefon.
    Hayır hocam biraz daha bekleyeceğim. Ekim 10'dan sonra alacağım araştırıyorum bakınıyorum hala en mantıklı kararı vermeye çalışıyorum. Uzun ömürlü olmasını istiyorum aldığım telefonun bir sene sonra bu çöp oldu deyip köşeye atmak istemiyorum fakat büyük ihtimal sony olacak. Sizce Sony Xperia XA1 Ultra çok büyük olurmu?
  • forgot F kullanıcısına yanıt
    Telefonun işlemcisi çok güzel. Arka kamerada Sony sensör kullanılmış fakat diyelim bir şekilde ekranı kırıldı ghost screen oldu veya anakartı yandı Çin'den parça bekliyorlarmış bir ayı geçen bir süre bence değmez hocam risk almaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukdursun01

Hayır hocam biraz daha bekleyeceğim. Ekim 10'dan sonra alacağım araştırıyorum bakınıyorum hala en mantıklı kararı vermeye çalışıyorum. Uzun ömürlü olmasını istiyorum aldığım telefonun bir sene sonra bu çöp oldu deyip köşeye atmak istemiyorum fakat büyük ihtimal sony olacak. Sizce Sony Xperia XA1 Ultra çok büyük olurmu?

Bence çok büyük hocam 5.5 lik kullanıyordum önceden o max sınır olmalı. Onda bile tek el kullanmak zordu . Hem biraz dar pantolon giyiyorsanız birde kaplığı olunca 6" mümkün değil. Bende o tarihlerde alacağım 5 inde maaş yatar muhtemelen .

Bende dar giyiniyorum tablet gibi bana gelmez bence de. Yorumlarınız için çok teşekkürler hocam telefon aldığımda buradan bilgilendirme yapacağım ve görüşlerimi söyleyeceğim. Gününüz güzel olsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.