Şimdi Ara

Sony KD-49XE8005 2017 model (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
12
Favori
29.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Bu 49xe8005 tv den bende almak istiyorum tavsiye edermisiniz rica etsem

Dün mağazaları gezdim baktım Sony tv ler kadar gözüme güzel gözüken tv olmadı ne yazıkki

Resim netliği malzeme kalitesi gerçekten mükemmel Sony tv lerde

Diğer tv lerde iş yok desem yalan söylemiş olmam herhalde

Önceki sayfalarda benim ve kullanıcı arkadaşların yorumlarını okumanı tavsiye ederim. sana bir fikir verebilir.
  • Arkadaslar Yotube 4K videolarda dahil hizli gecislerde tekleme, takilmalar oluyor. Bu neden kaynaklaniyor? Motion Flow yumusak yapiyorum yinede oluyor. Bilen varmi? Youtube videolarini Fire TV‘den calistiriyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k video oynatmak başlı başına sıkıntı hocam bence veri çok büyük boyutlu olunca Bitrate değerleride yüksek oluyor dolayısıyla tv akıcı bir şekilde oynatamıyor kanımca...

Bence 4k gereksiz şu an için fhd tv kalmadığı için bu 4k lar satılıyor bi yerde mecbur kalıyoruz almaya.

Neyse artık bu modeli alıcaz gönül isterdi ki 8505 va panel 100 hz tv almak ama çok pahalı o yüzden geriye bi tek bu kalıyor f/p ürünü olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu Ürünü Allah nasip ederse inşallah alacağım nerden almamı tavsiye edersiniz değerli üstadlarım?

• Youtube uygulaması güncellendi. Yeni youtube logosu çıkıyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali119 -- 8 Aralık 2017; 11:46:3 >
  • Youtube güncelledim ama çözünürlük ayarlarını bulamiyorum var mi bilen biri
  • 49XE8005 aldım. Milyon tane kılkuyruk mesajı okudum sonra gittim canlı kaynağa sordum, teknosa satıcısı hepsini çürüttü bir de güldüler diğer müşteri temsilcileriyle beraber. Aldım eve kurdururken servise de kılkuyrukların tespitlerini aktardım onlar da gülerken takamayız bir dur abi dediler. Yani bütçeniz varsa sony istiyorsanız alın bilader. Araştıracağım derken suyunu çıkarmaya gerek yok tv çok güzel. Forumda yazan çok rakip firma elemanı var bunu da unutmayın. Teknik hiçbir soru cevaplamıycam diyeceğimi dedim. Bye.
  • master neden 55 ınc almadın bende alcam yılsonu beklıyom 300 500 ındrm olur dıye ... soncta almısken 1000 verıp alnır bıde kaca aldın
  • Sony nin kdl 50w805c model tv si Babamlara var Sony kalitesini trinitron teknolojisinden beri bilirim diğer markalar Sony nin eline su dökemez

Çok detaylı incelemeye hiç gerek yok

Ips panel kötü siyah performansı geniş izleme açısı

VA panel süper siyah performansı dar izleme açısı

Banding Ghosting vs problemleri yoksa gerisine takılmayın bence

İndirime girince bu tv yi alacağım artık araştırma yapmaktan beynim sulandı kafam karıştı

• Vatanda seçili sony philips ve samsung tvlerde %10 indirim kampanyası var ilgilenenler baksın

• slm 55xe8505- 55xe9005 serısınde ne gıbı farklılık var aradakı 1000 deger mı ıslemcı dıye duydum ama emın degılım 24 pazar gdıp kurcalıycam hfataya da ındırmlı kampanysından almayı dusunuyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbr

slm 55xe8505- 55xe9005 serısınde ne gıbı farklılık var aradakı 1000 deger mı ıslemcı dıye duydum ama emın degılım 24 pazar gdıp kurcalıycam hfataya da ındırmlı kampanysından almayı dusunuyorum...

Buradan bakabilirsin.

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/73165-73210/sony-kd-55xe8505_sony-kd-55xe9005/
  • quote:

Orijinalden alıntı: geomaster

49XE8005 aldım. Milyon tane kılkuyruk mesajı okudum sonra gittim canlı kaynağa sordum, teknosa satıcısı hepsini çürüttü bir de güldüler diğer müşteri temsilcileriyle beraber. Aldım eve kurdururken servise de kılkuyrukların tespitlerini aktardım onlar da gülerken takamayız bir dur abi dediler. Yani bütçeniz varsa sony istiyorsanız alın bilader. Araştıracağım derken suyunu çıkarmaya gerek yok tv çok güzel. Forumda yazan çok rakip firma elemanı var bunu da unutmayın. Teknik hiçbir soru cevaplamıycam diyeceğimi dedim. Bye.

kimleri kast ediyorsunuz bilmiyorum ama forumda yazılanlara inanmayıp, teknosa'daki cahil-i cühela takımına inanmanız da çok isabetli bir tercih olmuş gerçekten...

biz zaten boşuna bin tane yabancı kaynaktan araştırıyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz, aramızda tartışıyoruz... oysa ki gidip teknosadaki ips ekranın camına şaplak vurarak tv satan, her müşteriye bin tane yalan uyduran top sakallılara sorabilirdik. nasıl bunu akıl edemedik biz hayret? öyle bir hava yapmışsınız ki gören de sony tokyo headquarter'ına gidip, ilgili yönetici ve mühendislerle görüştünüz sanacak...

hayır bir de madem burası bu kadar gereksiz bir yer, gelip hala niye buraya bu mesajı atıyorsunuz? ben söyleyeyim, kendi içinizi rahatlatmak için...

hey allahım yaa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 19 Aralık 2017; 14:18:33 >

• pasam epey netten baktım da sonuc olarak ne gb fark var almaya deger mı 1000 fark var mı sadece x1 ıslmecısı bıldıgım baska ne farklar var
  • barbr B kullanıcısına yanıt
    Teknosaya gittim 3750ye nette var pesin alıcam kaca olur bu dedim. 4400 tl fiyatı vardi 4000 tl indirim var bunfa diyordu. Ben oyle deyince bir telefon zincirine girdi. 20 dk. sonra okey geldi ve aldım. Kredi kartina 4 taksit yaptılar. :)

26 metrekare salonum var 55e gerek yok. Tv ye yakin koltuklar cok memnunum urunden de boyuttan da.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Sen araştırmalarına devam et ben çok memnunum. Sanki geride kalan markaların ceoları ile sen toplantı yaptın da ahkam kesiyorsun. Araba da kesin Hyundai'dir senin. Ben üründen cok memnunum herkese de tavsiye ederim. Herkese iyi alışverişler.

• hayırlısı olsun hangi teknosadan aldın burdaki mağazalarda halen 4699 etiket var birde tv den karanlıkta ışık sızması varmı resim paylaşabilirmisin birde mağazada gördüm panelin alt elleyince kasa ile panel arasında aralık var panel esniyorgibi sendede öylemi ölü pixel çıktımı birde androidten memnunmusun kanal geçişi video oynatma vesaire bilgi verebilirmisin almaya niyetim var ama kararsızım
  • quote:

Orijinalden alıntı: geomaster

Sen araştırmalarına devam et ben çok memnunum. Sanki geride kalan markaların ceoları ile sen toplantı yaptın da ahkam kesiyorsun. Araba da kesin Hyundai'dir senin. Ben üründen cok memnunum herkese de tavsiye ederim. Herkese iyi alışverişler.

1) Kötü bir tv almamışsın ancak senin çok memnun olman o televizyonu doğru tercih yapmaz. İstediğin kadar ters üslup kullan, burada bilgi paylaşan insanlara kılkuyruk diye aklınca hakaret et ama kimse senin yaptığın alımı onaylamak zorunda değil. Sadece markasına bakıp 50 hz, ips panelli ortalama bir tv almışsın, bir de tebrik plaketi mi bekliyorsun?

2) Benim bir şey almadan önce kimseyle oturup toplantı yapmama gerek yok. Kendi kendime araştırma ve değerlendirme yapacak kadar aklım da var, bilgim de var çok şükür... Tabii toplantı yapacak olsam alacağı komisyondan başka hiçbir şey zerre kadar umrunda olmayan teknosa satış temsilcileriyle toplantı yapmam, onları muhatap bile almam.

3) Arabam Hyundai değil ama kullandığı araba markası üzerinden insanları aşağılayacak kadar görmemiş birisi değilim, ben asla o kadar küçülmem.

şimdi hadi koş sarıl yeni televizyonuna...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 19 Aralık 2017; 21:4:39 >

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Mahalle cazgırlığı yapamıycam. Benim senin gibi 50 hertzi ayıran gözlerim yok bu arada panel VA. Herkes forumun sütünü kendine kadar sağsın . Kaymağını da aklı olanlar yesin. Aşağılık kompleksi ayrı mevzu. TR piyasasında kore ve türk malı dışında yıllardır ayakta kalmayı başaran tek japon malı ile kıyaslamak sidik yarıştırmak ömür törpülemek saçmalık. 55 inç ile benim salonumun hiç işi yok. Söylediklerim 49 panel içindir. Herkesten özür diliyorum. Teknik tartışmalar devam etsin ben unumu eledim hiçbir TV umurumda değil artık. O yüzden artık yorum yapmıycam . Teşekkürler.

• geomaster G kullanıcısına yanıt
    panel va değil ayrıca aldığınız tv de yazılım ve kasasındaki sony logosu dışında hiçbirşeyin sony le uzaktan yakından alakası yok keşke çok bilgili satış elemanları bunlarıda söyleseymiş size..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.