Şimdi Ara

Sony Hx1 (Ana Başlık) (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.295
Cevap
4
Favori
153.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ANTALYALII DAHA GÜZEL FOTOLAR BEKLİORUZ ; )
  • BEYHES FOTOLAR ENFES HEREKE-HDR OLANA BAKIYORUM ŞİMDİ GÖZÜMÜ EKRANDAN AYIRAMADIM BRAVO, BÜTÜN FOTOLARINI HX1 İLE Mİ ÇEKTİN
  • Arkadaşlar bence Hikaye gibi geliyor bende de HX1 var 1000 pişmanım şimdi biri 100 TL verse vereceğim Makinayı daha taksitleri duruyor keşke o paraya 1650 ye ne makineler alırdım bir fotoğrafçı tanıdığım dedi ki NİKON dan şaşma ama çok büyük hata yaptım.... Bazı güzel çekiyor bazıda çok mat çekiyor ben anlamadım bu işi... Otomatik modlarda kullanıyorum genelde.... Efe arkadaşımızın o fotoları HX1 ile çektiği bilmiyorum meçhul gibi geliyor bana.... Bende resimler upload ettim siteye inceleyenler bilirler ama güzel resimleri koyuyorum birde gece çekimler çok berbat niye öyle... birazdan birkaç iyi ve kötü resimler yükleyecğeim bakalım sonucu siz karar verin....

Not : 06.03.2010 Tarihinde aldım Memnuniyetsizlikten geri verme şansım varmı Bilgili ve İlgili arkadaşlara duyurulur ?

Sony Hx1 (Ana Başlık)

Sony Hx1 (Ana Başlık)

Sony Hx1 (Ana Başlık)

Sony Hx1 (Ana Başlık)

Sony Hx1 (Ana Başlık)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_Sert -- 14 Nisan 2010; 20:51:48 >

• @By_Sert, yapma dostum, tam da bir makinada karar kılmışken yapılmaz bu, gerçekten bu kadar
    memnuniyetsizlik mi yarattı, acaba çekim yaptığın modlarda bir yanlışlık mı yapıyorsun? Daha önce like makina kullanmış mıydın?
    Canımı sıktın gece gece ya, Tam da Canon SX20 değil HX1 almaya karar vermişken
  • By_Sert arkadaşım;

İnsanların aklını karıştırmaya gerek yokBuraya başka makine ile çekilen fotoğrafı neden koyayım ki
  •  Sony Hx1 (Ana Başlık)
  • quote:

Orijinalden alıntı: efege

By_Sert arkadaşım;

İnsanların aklını karıştırmaya gerek yokBuraya başka makine ile çekilen fotoğrafı neden koyayım ki

Üzerinde oynanmış fotoları koymanında bir anlamı yok.
  • By_Sert
    Makineni 100 değil 200 TL'ye alıyım senden
    Birincisi sana daha önce -yanlış hatırlamıyorsam- makinenin TR garantili fiyatı yüksek, o paraya değmez demiştim.
    Makinenin ederi en fazla 1000 TL'dir -ki ABD'den ya da Doğubanktan daha da ucuza bulunur.
    İkincisi, buraya sürekli foto ekleyen arkadaşların hepsi HX1 sahibidir, bu mesajınla onlara da yalancı demiş oluyorsun.
    Üçüncüsü fotoğraf makinelerini her eline alan muhteşem fotoğraf çekse FOTOĞRAFÇILIK diye bir sanat olmazdı
    Fotoğraf çekim teknikleri hakkında yeterli bilgiye sahip misin?
    Eğer sadece Auto modunda çekeceksen bence de bu makineyi almakla "makineye" haksızık etmişsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgboy

quote:

Orijinalden alıntı: efege

By_Sert arkadaşım;

Üzerinde oynanmış fotoları koymanında bir anlamı yok.

Bırak ona koyan karar versin, rahatsız olduysan bakmazsın olur biter

• Ben niye rahatsız olayım. Sadece makineyi almayı düşünenlere daha iyi fikir vermesi açısından yazdım. Yoksa photoshopla en kötü makine kral olur.
  • quote:

Ben niye rahatsız olayım. Sadece makineyi almayı düşünenlere daha iyi fikir vermesi açısından yazdım. Yoksa photoshopla en kötü makine kral olur.

Fotoğrafı sunarken üstünde biraz değişiklik yapmak her fotoğraf çekenin yapması gereken bir şey bence.Tutupda fotoğrafı tümden değiştirmiyorum kiGöz zevkime göre çok hafif gölgelendirme yapıyorum photoscape de,Siyah çerçeve ve imza ekliyorum o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efege -- 15 Nisan 2010; 0:14:39 >

• quote:

Ben niye rahatsız olayım. Sadece makineyi almayı düşünenlere daha iyi fikir vermesi açısından yazdım. Yoksa photoshopla en kötü makine kral olur.

Başlık yaklaşık 30 sayfa, makineyi alacak kişi başlığın içinde ya da net aleminde yeteri kadar raw foto bulacaktır.
    O zaman Canon ve Nikon DSLR başlıklarına da "lütfen fotoyla oynamayın, makineyi alacakları yanıltıyosunuz" diyelim olsun bitsin

• Tartışılan şeye bak yaMakineyi aldını,kullanamadınız,satıp daha alt bir seviye makine alarak hobinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz bence.
  • Makinaya Çok para vermek = Çok iyi fotoğraflar çekmek
    değildir.

Al eline Canon Eos 1Ds (5000$ dan aşağı değil) aç-doğrult-çek.!
    Çektiğin fotoğraf hiçte öyle süper değildir, hatta çamur gibidir, öyle olsa fotoğrafçılık olmazdı.

iyi makina sana uğraştığın takdirde iyi fotoğraf çekme fırsatı verir.

Ayrıca standard ayarlarda Hx1 çok iyi çeker, hiç bilmeyenler için bile idare eder
    çünkü ortama göre hazır modlardan birisini kendisi seçer.

Dslr yada Dslr-like makina aldıysan, ayarlarıyla uğraşıp deneyeceksin.
    Menüsünde bilmediğin özelliği olmayacak ondan sonra eleştirebilirsin ancak.
  • Arkadaşlar Sony HX1 i çok incelyerek günlerce bu sayfalarda yorumlara bakarak aldım ama sorunum şu. Fotoğrafçılık konusunda dediğiniz gibi bilgim yok Fakat bilgi ile ilgisi yok bu işin Çekim kalitesi diyorum. Resimler tam renginde ve canlılığında değil gibi geliyor bana. Yinede yorum sizi kalmış bu arada Efe arkadaşımızın resimleri güzel fakat bunlar HX1 ile mi çekildi inanamıyorum demek istedim yani bu resimleri çekemez bu makine demek istiyorum. Birde Resmin doğallığından yanayım yoksa al bir tane dijital makine çek o zaman Photoshop ile gölge ışık renk ayarları ile oyna süper resim yap neden peki ? Ben yaptıktan sonra bu kadar oynama Makine ne yapacak peki :) Arkadaşlar dediğim gibi verdiğim Parayı haketmiyor o kadar kim ne derse desin kararım kesin. Dediğiniz gibi 1000 TL eder belki ama yazık yani birde bu fiyatlara SLR ve Çok Canlı çeken makineler alabilirdim. Neyse ilerde sanırım dediğim gibi SLR in Kralı Makinayı alırım.

Ben Bilgisayarcıyım arkadaşlar Teknolojiye uzak biri değilim Kitabını okumadan bile çözerim Elektronik ürünleri kitabını okudum Mod tuşlarını ve ne işe yaradığını 1-2 cümle ile anlatmış bunları zaten makineyi eline alıp çeksen bile yarım saatte anlarsın. Modların anlam ve önemini. Bazı arkadaşlarımda Amatör kullanıcılar SLR ile çekilmiş resimlerini gördüm Profesyonel olmasan bile Mükemmel canlılıkta resmin içindesin o kadar diyeyim sizlere...
    Sizler bu konuda daha bilgili arkadaşlarsınız ama lütfen pek memnun olmadım gibi Ama Yine paylaşım yapıyorum resimlere yorumlar bekliyorum bakalım neler olacak.

• İzmir Yaşam Tarzı Resimlerim - 2

Sony Hx1 (Ana Başlık)

Sony Hx1 (Ana Başlık)

Sony Hx1 (Ana Başlık)

Sony Hx1 (Ana Başlık)

Sony Hx1 (Ana Başlık)

Sony Hx1 (Ana Başlık)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_Sert -- 15 Nisan 2010; 12:22:06 >

• Dslr yi bırak bence senin daha basit bir compact alman gerek.
    Enstanteneyle, beyaz dengesiyle, pozlama telafisiyle uğraşmadan istediğin dslr yi al,
    şip şak canlı (senin deyiminle) görüntü elde edemezsin.

quote:

Orijinalden alıntı: By_Sert

Arkadaşlar Sony HX1 i çok incelyerek günlerce bu sayfalarda yorumlara bakarak aldım ama sorunum şu. Fotoğrafçılık konusunda dediğiniz gibi bilgim yok Fakat bilgi ile ilgisi yok bu işin Çekim kalitesi diyorum. Resimler tam renginde ve canlılığında değil gibi geliyor bana. Yinede yorum sizi kalmış bu arada Efe arkadaşımızın resimleri güzel fakat bunlar HX1 ile mi çekildi inanamıyorum demek istedim yani bu resimleri çekemez bu makine demek istiyorum. Birde Resmin doğallığından yanayım yoksa al bir tane dijital makine çek o zaman Photoshop ile gölge ışık renk ayarları ile oyna süper resim yap neden peki ? Ben yaptıktan sonra bu kadar oynama Makine ne yapacak peki :) Arkadaşlar dediğim gibi verdiğim Parayı haketmiyor o kadar kim ne derse desin kararım kesin. Dediğiniz gibi 1000 TL eder belki ama yazık yani birde bu fiyatlara SLR ve Çok Canlı çeken makineler alabilirdim. Neyse ilerde sanırım dediğim gibi SLR in Kralı Makinayı alırım.

Ben Bilgisayarcıyım arkadaşlar Teknolojiye uzak biri değilim Kitabını okumadan bile çözerim Elektronik ürünleri kitabını okudum Mod tuşlarını ve ne işe yaradığını 1-2 cümle ile anlatmış bunları zaten makineyi eline alıp çeksen bile yarım saatte anlarsın. Modların anlam ve önemini. Bazı arkadaşlarımda Amatör kullanıcılar SLR ile çekilmiş resimlerini gördüm Profesyonel olmasan bile Mükemmel canlılıkta resmin içindesin o kadar diyeyim sizlere...
    Sizler bu konuda daha bilgili arkadaşlarsınız ama lütfen pek memnun olmadım gibi Ama Yine paylaşım yapıyorum resimlere yorumlar bekliyorum bakalım neler olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamboree -- 16 Nisan 2010; 8:20:29 >

• Fiyat konusuna gelirsek, evet 1600 TL bu makinaya çok, (ben yurtdışından 800 e aldım)
    hem ayarlarla oynayıp hemde bir sürü çeşitli objektif taşımak istemeyenler için Hx1.
    Ben çok dolaştığım için dslr taşımak bana zor geliyor.

Senin resimlerde sanırım sorunun hep gece resimlerinde,
    bunun basit bir çözümü var, makinanın sabit bir yere koyup uzun enstantene ile çekim yapmayı dene,
    örneğin 2sn gibi. Öyle bir imkanın yoksa Hand Held Twilight modunu kullan ki, ışığı daha iyi alsın.

Karar senin, ayarlarla uğraşıp daha iyi sonuç için Hx1 le devam edebilirsin,
    Dslr alıp daha çok ayarla uğraşıp daha güzel resimler çekebilirsin.
  • @jamboree,

Dostum ben de çok hobici değilim fotoğraf konusunda, ama yorumlarınızdan sonra yarı kompak makina alıp almama konusunda gene kararsızlığa düştüm keza ben de alacağım makina iyi olsun istiyorum ama her duruma göre de dakikalarca ayar yaparak çekim yapmak istemiyorum.

Örnek vermek gerekirse, eş dost misafir, nişan düğün vs. ortamlarında iyi resim elde etmek için yarı kompak makina (ya da HX1) almak saçma mı yani? Onun yerine kompak makinalara mı yönelmek gerek, biraz kafam karıştı da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 15 Nisan 2010; 16:01:44 >
  • Eozen kardeş, aslında compact makinaların çoğunda artık bu bahsi geçen ve aslında uğraşması çok zor olmayan ayarlar mevcut.
    Hx1'in compactlardan çok daha komplex bir yanı yok yani.
    Gece çekimi yaparken, düğün nişan vb ortamlarda compact makinada da ışık sorunu yaşarsın Hx1 de de,
    bu tarz ortamlarda ya tripod kullanmak yada Hand Held Twilight gibi modlarda çekim yapmak gerekiyor
    (Bu bahsi geçen mod, 5 tane yüksek iso değerinde resim çekip bunları birleştirip daha aydınlık ve net 1 resim oluşturuyor)

Bana compact mı, hx1 mi dersen, gidip küçük bir Fuji alıp Hx1 kalitesinde fotoğraf çekimi yapabilirsin.Evet.
    Compactlarda olmayıp Hx1 de olan ne peki?
    1 - Biraz daha çok ayara müdehale imkanı
    2 - OPTİK Zoom yeteneği
     Sony Hx1 (Ana Başlık)

3 - HD çok kaliteli video çekimi
    4 - Panorama çekimi
     Sony Hx1 (Ana Başlık)

Bu maddeler sana cazip gelmiyorsa Hx1 yerine compact al bence.

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

@jamboree,

Dostum ben de çok hobici değişim fotoğraf konusunda, ama yorumlarınızdan sonra yarı kompak makina alıp almama konusunda gene kararsızlığa düştüm keza ben de alacağım makina iyi olsun istiyorum ama her duruma göre de dakikalarca ayar yaparak çekim yapmak istemiyorum.

Örnek vermek gerekirse, eş dost misafir, nişan düğün vs. ortamlarında iyi resim elde etmek için yarı kompak makina (ya da HX1) almak saçma mı yani? Onun yerine kompak makinalar amı yönelmek gerek, biraz kafam karıştı da

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.