Şimdi Ara

Sony HT-ZF9 3.1 Dolby Atmos Soundbar + SA-Z9R kablosuz arka hoparlör seti incelemesi (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
38
Favori
33.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş

Hdmi ile bağlı zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DogWhisperer D kullanıcısına yanıt

Acaba arka hoparlörler sisteme bağlanmadı mı? Kontrol ettiniz mi? Hem arkalarındaki yeşil ışıklar sabit yanıyor olacak, hem de ayarlarda görebilirsiniz.

• ugur_91 U kullanıcısına yanıt

Arka hoparlörleri henüz almadım. Yine de soundbar codecleri desteklediği için aktarabilmesi lazım diye biliyorum. Amazon prime videoda aktarıp netflixte aktarmıyor. Sizle filmlerin yanında 5.1 ibaresi çıkıyor değil mi netflixte?

• Arka hoparlörleri bitirdiniz mi yahu :/
  • @TimFx netflix de dolby atmos 5.1 calısıyormu bu sistemle en iyi hissedilen filmler hangisidir ?

• Arkadaşlar belki konuyu tekrar hortlattım 🤔soracağım konuyu özellikle @TimFx yada forumdaki bilgili arkadaşlardan cevap verirlerse çok sevinirim gelelim soruma bu sony HT Z9F sound bar yakın zamanda alıcam yanlız söyle bir durum var televizyon olarak sony KD-49XG8377 modeli var ama bu modelde dolb atmos özelliği yok ben bu ses sistemini alırsam dolby atmos ses tvde olmamasına rağmen dolb atmos özelliklerinden faydalanabilirmiyim birde laptopa dolby acces die bir program satın almıştım win 10 proda sound barı laptopa bağladığımda dolb atmos özelliklerinden pcde faydalabilirmiyim sorum bu şekilde birde bu sounbar olmassa ht 700 serisi yine sonynin sound barı var daha orta sınıf bi model işimi görürmü ses konusunda pek sıkıntım yok müstakil evde otuyorum.umarım konuyu doğru yere açmışımdır vereceğiniz bilgiler veya öneriler için şimdiden teşekkürler
  • Arka hoparlörler ile birlikte ZF-9 almayı planlıyordum bende ama hicbiryerde Z9R ler yok ve hepsisony'e sordugum soruya istinaden Z9R lerin bir daha gelmeyeceğini bu ay sonuna kadar da varsa yeni ürün Sony tarafından tanıtılacağıni öğrendim. Ay sonuna kadar beklemeye devam artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Samsun 65tu8500 marka televizyonum var ve soundbar almayi dusunuyorum samsung q800t dusunuyordum.fakat forumda inceledigim kadariyla sikayet eden arkadaslar fazla ozellikle dusuk sesteyken bas alamadiklarini savunuyorlardi 2.el fakar kutusu acilmamis urunu alacaktim fiyati 3300 tl fakat olumsuz yorumlari goruncr arastirmaya basladim ve zf9 karsima cikti kullanan arkadaslar deneyimlerini anlatabilirlermi ozellikle atmos etkisini alabiliyorlarmi ?Bana konu hakkinda yardimci olmanizi rica ederim. onemli sorularim var :)

1-Dusuk seste veya normal kanallarda bir atmos etkisi olmasa bile bas vs performans nasildir?

2-Benim tvde baska araci olmadan atmos ozelligini kullanabilirmiyim?(e-arc giris mevcut)

3-atmos destekli filmlerde performandi nasildir? Soundbar uzerinde hoparlor yer almiyor sanirim bu bir sorunmu?atmosu etkiliyormu?

4-Q800T veya Sn11r modeli ile kiyaslarsak durum nedir?

Butcem max 5000-7000 farkli oneriniz varmidir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Arka seti ayrı olarak satan herhangi bir yer mevvut mu acaba . Arıyorum fakat bulamıyorum

• Ben de uzun zamandır SONY HT-CT370 2.1 Soundbar modelini kullanıyorum. Artık yenileme vakti geldi.

Bir süredir SAMSUNG HW-Q800T + Samsung SWA-8500S kombinasyonunu düşünüyorum. Bu sistemi SAMSUNG 75" Frame modelinde kullanmayı düşünüyorum bu arada.

Sony'nin ZF9 modelinin kalitesini de biliyorum, fakat şu an herkesin muzdarip olduğu arka hoparlörleri bulamama sorunu var. Yakın zamanda gelme durumu var mıdır acaba? Öyle ise, ben de listeme ekleyeceğim ZF9 modelini.

• serjanty kullanıcısına yanıt
    Sanırım konuyla alakalı bir görüş yada bilgi sahibi birisi yok🙄🙄
  • Başlık ve detaylı inceleme için teşekkürler ürünü alalı baya oluyor ve sizin sayenizde almıştım gayet de memnunum. Bir tek bazı filmlerdeki konuşmalardaki sesin kısık sonrasındaki efektlerin yüksek olmasını ayarlayamadım. Ama onu da baştan bir kurulum yapıp detaylı deneyeceğim. Soundbarı duvara monte edeniniz oldu mu ve hangi aparatı kullandınız?

• serjanty kullanıcısına yanıt

Maalesef tv atmos çözmüyorsa atmos ses alamazsınız. Çözüm olarak, apple tv yada benzeri bir atmos destekleyen cihaz alıp, ses sisteminin üzerinden sesi ve görüntüyü ayrı işletebilirsiniz...

• İyi akşamlar Sony ht zf9 almak istiyorum Ps5 e bağlamak için ama televizyonum earc desteklemiyor ama yabancı incelemelere baktım Ps5 i direkt htzf9 a bağlıyor hdmı ile oradan 2. Bir hdmı ile tv ye bağlıyor burada direkt Ps5 ten Dolby Atmos özelliğini alırmı tvden aktarmadığı için burada desteğinizi bekliyorum bence her alacak için önemli bir soru
    Teşekkürler

• naylondosya N kullanıcısına yanıt

İyi akşamlar Sony ht zf9 almak istiyorum Ps5 e bağlamak için ama televizyonum earc desteklemiyor ama yabancı incelemelere baktım Ps5 i direkt htzf9 a bağlıyor hdmı ile oradan 2. Bir hdmı ile tv ye bağlıyor burada direkt Ps5 ten Dolby Atmos özelliğini alırmı tvden aktarmadığı için burada desteğinizi bekliyorum bence her alacak için önemli bir soru 

Teşekkürler

• Öncelikle geç dönüş yaptığım için özür dilerim... Televizyonunuz hdmı 2.0 destekliyor diye varsayarak yazıyorum... 4k destekleyen bir hdmi kabloyu ses sisteminin eARC çıkışına takıp tv ye bağlayarak görüntü aktarın. Ses sisteminin(sony htzf 9) çıkışı hariç iki adet hdmi girişi vardır; Playstation 5 i bu ikisinden herhangi birine bağlayarak görüntüyü tv ye, sesi htzf9 a verebiliyoruz. Ancak Dolby Atmos ses alamazsınız( en azından şimdilik) zira sony Dolby Atmos ses lisansını almadı biliyorum. Onun yerine kendi sanal sesini kullanıyor ki bu bana sorarsanız en az Atmos kadar iyi çevresel ses veriyor. ( arka hoparlörleri de aldığınızı varsayarak söylüyorum) ses sistemi eARC 2.1 hdmi çıkış ve aklınıza gelecek bütün ses formatlarını destekliyor. İleride tv değişseniz bile sizi uzun yıllar idare eder. Ancak arka hoparlörleri ayrı satın almanız lazım ve ancak o zaman potansiyeline ulaşıyor. Fiyatı arka hoparlörler dahil bana göre max 6000 tl olması gereken bir cihaz.

• Universia kullanıcısına yanıt

Halen bi cvp bekleniyor:) Ben de sn11 ile arasındayım:)

• selam beyler mesajları biraz okudum d. atmos performansı nasıl ve tv sony uyumlu olsun diye alayım tarzında almayı düşünen arkadaşlar için şöyleki ilk mesajda arkadaş çok önemli bi değerlendirme yapmış; iyi bir atmos performansı için merkezde oturmanız gerekli ekrana dönük olmanız gerekli ve hatta başka yöne bakarsanız kulaklarınızın konumu değiştiğinde bile etkileniyor demişti bu dikkate alınmalı. barda ve arka kitlerde üst hop. olmadığı için oturma konumu çok önemli olabilir. bi diğeride özellikle hd sesler (d.atmos, dtsx v.s) için genelde kullanım şekli düz geçiş yani tv sese müdahale etmeden bara gönderir bar sesi işler yani uyum konusunda pek bi sorun olcağını düşünmüyorum burda kriter bence ses karakteri olmalı
    ben sn11 kullanıyorum sony soundbar kullanmadığım için kıyaslama yapamam ama baştaki değerlendirmeye bakarak atmos konusunda barda ve arka kitlerde fiziki hop. olduğu için en azından izleme yeri noktasında daha az seçici ve tvim philips ve uyum konusunda bi sorun yaşamadım
    sony kullanan arkadaşlar bu konudaki değerlendirmelerini yazarsa alacak arkadaşlar daha çok fikir sahibi olabilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• hiçbir yerde sa-z9r kalmamış, artık üretilmiyor sanırım. ikinci el olarak letgo'da da yok malesef. Sıfır veya ikinci el satmak isteyen olursa her zaman ulaşabilir

• laerdya L kullanıcısına yanıt
    Cumartesi hepsi buradadan aldım 5700 küsür sıfır bugun Pazartesi şansın varsa 67küsürden satılıyo bi bak derim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.