Şimdi Ara

sony hc1e error code C:31:23 UZMAN YARDIMINA İHİTİYACIM VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
23.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EVT NİHAYET KORKTUĞUM BAŞIMA GELDİ. 4 AY ÖNCE DOĞU BANKTAN ALDIĞIM HC1E KAMERAM ARTIK HATA VERİYOR. SAĞ ÜSTTE ERROR CODE C:31:23 BU YAZARKEN EKRANDA KOCAMAN RE-İNSERT CASETTE (KASETİ TEKRAR TAK) YAZIYOR. kASETİ TEKRAR ÇIKARTIP TAKIYORUM FAKAT İKİ DK SONRA YİNE AYNI HATA. iLK BAŞLARDA KASETTENDİR DEYİP YENİ KASET ALDIM FAKAT SONUÇ DEĞİŞMEDİ. GOOGLE YAPTIĞIM BİR ARAŞTIRMAhttp://www.camerahacker.com/Forums/DisplayComments.php?file=Video%20Camera/Sony/Sony_DCR-TRV18_-_Error_Code..html AMA İNG,LŞ,ZCEM YOK BIURADA NE YAZIYOR

• hepsini genel olarak okudum ve soyledikleri sey;
    kameranin kaset kismina avuc icinle defalarca sertce vur(5-10 defa) sonra basa sar(rewind) pili cikar 60 saniye beklet sonra tak.
    O sitede genel olarak herkes bu sistemin ise yaradigindan ve bir suru servis parasi vermekten kurtulduklarindan bahsetmis.

sony hc1e error code  C:31:23 UZMAN YARDIMINA İHİTİYACIM VAR

hatta bir kisi bu vurma olayinin resimde gozuken beyaz parcanin takildigi yerden kurtardigi icin ise yaradigindan bahsetmis,ve hatta vurmadan once o bolumun sikisip sikismadigina bakmayi tavsiye etmis.
    ve bu hata cok yayginmis,yani senin kameran bozuk falan degil,bu genel bir sony arizasiymis,hatta birtanesi sony ye mail atmis 'sizin yuzlerce dolar istediginiz tamiri ben birkac yumrukla hallettim' diye.
    not: ben sadece sitedekileri cevirdim,yapacagin uygulamadan ve sonuclarindan hicbir sorumluluk kabul etmem.

• kaset kismi derken kameranin kaset takilan tarafindan(sag tarafi)bahsediyor,kaset mekaniginden degil,yani kamera normal haldeysen kameranin sag tarafina vuracaksin.
  • sorun motor ileri oynatırken yada ileri sararken meydana geliyor tamamen yani büyük ihtimal motorda. bu sonuca vardık en sonunda.
  • Hocam geçmiş olsun.HC1E sahibi biri olarak bende şaşırdım.Sony kameralarda genel bir hata olarak söyleniyor ama işin aslı çok da görmediğim bir arıza.Kaset sarma motorda arızalara neden olabiliyor ama bu kadar kısa zamanda hata vermesi çok garip.İnşallah arıza çabuk yapılır.Tekrar geçmiş olsun diyorum.
  • Hocam ne yapıp edip ya Murata ya Yakuba çözdüreceğiz bu problemi
  • quote:

Orjinalden alıntı: cepagent

hepsini genel olarak okudum ve soyledikleri sey;
    kameranin kaset kismina avuc icinle defalarca sertce vur(5-10 defa) sonra basa sar(rewind) pili cikar 60 saniye beklet sonra tak.
    O sitede genel olarak herkes bu sistemin ise yaradigindan ve bir suru servis parasi vermekten kurtulduklarindan bahsetmis.

sony hc1e error code  C:31:23 UZMAN YARDIMINA İHİTİYACIM VAR

hatta bir kisi bu vurma olayinin resimde gozuken beyaz parcanin takildigi yerden kurtardigi icin ise yaradigindan bahsetmis,ve hatta vurmadan once o bolumun sikisip sikismadigina bakmayi tavsiye etmis.
    ve bu hata cok yayginmis,yani senin kameran bozuk falan degil,bu genel bir sony arizasiymis,hatta birtanesi sony ye mail atmis 'sizin yuzlerce dolar istediginiz tamiri ben birkac yumrukla hallettim' diye.
    not: ben sadece sitedekileri cevirdim,yapacagin uygulamadan ve sonuclarindan hicbir sorumluluk kabul etmem.

dostum aynı hata kodunu bende yaşadım mesajını okuduktan sonra söylediklerini aynen uyguladım ve şimdi çalışıyor teşekkür ederim kameram aylardır bir kenarda duruyordu ve sayende kullanmaya başladım saol

• sony dcr hc24 kameram kaseti ileri doğru sardığımda ekrana kaseti yeniden takın diyen bir hata geliyor.

sağ üst köşede c:31:22 yazan bir kod yanıp sönüyor.
  • 31 22 hatası ile 31 23 hatası geliyor
  • bu arza tamamen sensor arzası tamırı saglam bıyerde yapılırsa bırdaha tekrarlamaz... beyaz makaranınaltındakı sensorden yada motor uzerındekı sensorden kaynaklanıyor

www.sonyservisankara.com
  • yaw arkadaslar bnde de kaset haznesi takildi bastirdim icine girdi calisti ama kaseti okumuyor ekranda yesil bi kaset isareti geliyor yardimci olurmusunuz...acil
  • bu konuyu açandan allah binkere razı olsun şaka gibi geliyor ama işe yaradı 4 tane şamar attım düzeldi elli sefer tamire götürdüm bir süre çalışıyordu aynı hatayı tekrar yine veriyordu sirkeciye gidip gelmekten illallah demiştim şu konuya katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum çok sağolun
  • Allah razı olsun.İşlerin iyice azaldığı şu günlerde kameradan cd ye kayıt yapan biri olarak sony kameramda yıllar sonra aynı hatayla az önce karşılaştım.Arkadaşın dediği gibi kaset tarafından kamerayı dövünce hata giderildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cepagent

hepsini genel olarak okudum ve soyledikleri sey;

Allah razı olsun 16 yıllık kasetleri sayende tekrar izleyebiliyorum, çok teşekkürler. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  sony hc1e error code  C:31:23 UZMAN YARDIMINA İHİTİYACIM VAR
    Benim kameramın sensörü kopmuş tamir olurmu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aksemseddin

Hocam geçmiş olsun.HC1E sahibi biri olarak bende şaşırdım.Sony kameralarda genel bir hata olarak söyleniyor ama işin aslı çok da görmediğim bir arıza.Kaset sarma motorda arızalara neden olabiliyor ama bu kadar kısa zamanda hata vermesi çok garip.İnşallah arıza çabuk yapılır.Tekrar geçmiş olsun diyorum.

14 yıl önceki mesajı alıntıladım. Dün 2. el Sony kamera aldım. Dakika 1. Gol 1. Aynı hatayı verdi. Kaseti yeniden tak. Anlaşılan seyrettiğimiz kasetleri bu kamera ile sardırmayacağız. Bunun için Daha önce kullandığım, fakat görüntü kartı arıza veren, ama mekanik ve motoru sağlam olan Canon MD110 kamerayı kullanacağım. Canon'da sarıp Sony'de seyredeceğiz anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: OZBERK68

Allah razı olsun.İşlerin iyice azaldığı şu günlerde kameradan cd ye kayıt yapan biri olarak sony kameramda yıllar sonra aynı hatayla az önce karşılaştım.Arkadaşın dediği gibi kaset tarafından kamerayı dövünce hata giderildi.

Biri şu kamera dövme işini taksiciye yol tarif eder gibi tarif edebilir mi acaba. Tam olarak neresini dövüyoruz. Kamera elektrikte mi oluyor. Yoksa olmuyor mu. Kaset takılı mı oluyor. Nasıl yani?

• Sorun halloldu.

• cepagent C kullanıcısına yanıt

Teğmenim sır sana teşekkür edebilmek için forma kaydoldum harikasın. Dankeşüün :))

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.