Şimdi Ara

Sony Ericsson XPERIA X10 mini (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.989
Cevap
5
Favori
279.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

barnacle wifi tether uygulamasi ile wireless modeme cevirebilirsiniz telefonu, bir de usb versiyonu vardi ama kullanmayali uzun sure oldu usb tether diye arastirirsaniz buyuk ihtimal cikar

2. hafiza kartina uygulama atma icin apps2sd uygulamasini arastirin, buyuk.olasilik root isteyecek link2sd olarak turkce bir uygulama da mevcut

3. androidin baska surumleri var ama bunlari sony saglamiyor, en son 2.1 surumu var orijinal olan. ama minicm olarak gecen ucuncu sahislarin yaptigi 2.3 ve 4.0 versiyonlari da bizim telefona uyarlaniyor(port etme olarak gecer). su an minicm final surumu gibi birsey, ben kullaniyorum hic sorun yok gibi sadece 3g de fazla pil yiyor o kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

ustteki sorulara cevaben;

barnacle wifi tether uygulamasi ile wireless modeme cevirebilirsiniz telefonu, bir de usb versiyonu vardi ama kullanmayali uzun sure oldu usb tether diye arastirirsaniz buyuk ihtimal cikar

2. hafiza kartina uygulama atma icin apps2sd uygulamasini arastirin, buyuk.olasilik root isteyecek link2sd olarak turkce bir uygulama da mevcut

3. androidin baska surumleri var ama bunlari sony saglamiyor, en son 2.1 surumu var orijinal olan. ama minicm olarak gecen ucuncu sahislarin yaptigi 2.3 ve 4.0 versiyonlari da bizim telefona uyarlaniyor(port etme olarak gecer). su an minicm final surumu gibi birsey, ben kullaniyorum hic sorun yok gibi sadece 3g de fazla pil yiyor o kadar

Alacak olanlara önerirsin yani bu X10 Mini'yi ?
  • hayir onermiyorum, orijinal halinde hic iyi degil, eger kurcalamam detseniz android 2.3 olanlara bakin mesela live with walkman e. pili cok kotu hele internete falan girecekseniz benim gibi gunde en az iki kere sarja takmaniz lazim. gerci bu het android telefonda gecerli ama x10 mini de abarti.

telefonu normal kullanicaksaniz her sabah sarj yeter ama o zaman da androidin bir anlami kalmiyor. uygulamalari deli gibi kullanmayacaksaniz samsungun badali modelletine bakin, babama aldik bi bada isletim sistemli samsung rahat 4 gun gidiyor

• quote:

hayir onermiyorum, orijinal halinde hic iyi degil, eger kurcalamam detseniz android 2.3 olanlara bakin mesela live with walkman e. pili cok kotu hele internete falan girecekseniz benim gibi gunde en az iki kere sarja takmaniz lazim. gerci bu het android telefonda gecerli ama x10 mini de abarti.

telefonu normal kullanicaksaniz her sabah sarj yeter ama o zaman da androidin bir anlami kalmiyor. uygulamalari deli gibi kullanmayacaksaniz samsungun badali modelletine bakin, babama aldik bi bada isletim sistemli samsung rahat 4 gun gidiyor

Ben internet'e giricem sürekli telefondan, uygulamalarıda kullanırım ama arada sırada. Şarj konusuda şöyle olsa süper olur. Ben akşam şarja takıcam sabah çıkartıcam yaklaşık 12-14 saat kullanıcam sabahtan akşama kadar sonra da akşam şarja takarım saat 9-10 gibi yani tam dolu bir bataryayı 1 gün kullansam yeter hergün şarja takmam gerekecek olsun o kadar. İnternet'e girerken donma filan ya da uygulamalarda donma oluyor mu? Çok ısınıyor mu? Eğer bu telefonu almazsam Samsung S3770 alıcam fiyat sınırım 350 TL. 3G, Wi-Fi, radyo, şart. Senin önerebileğin telefonlar varsa yaz lütfen.

• butcen yetiyosa walkman veya xpreia mini alabilirsin, x10mini donanim olarak zayif ilerde yavas kalicak

• quote:

cvp için teşekkürler umarım yapabilirim cünkü bu hafıza olayı deli etmeye başladı beni..

• quote:

ayrıca birsey söylemek istiyorum bilgisayardan baglandındığımda Partition Wizard da bölünmüş gözüküyor telefondada öle ama link2sd'ye girince "hafıza kartında ikinci bölüm algılamadı" yazıyor ve programları taşıyamıyorum... sitede bunu buldum ve tamamen bu sıraya göre yaptım neden olmuyor acaba yardım eder misiniz..

arkadaşım alttaki linkten root ve uygulamaları hafına kartına atmak için gereken programları indir sonra alttaki yazılanları takip ederek işlemleri yapabilirsin başka bir arkadaştan alıntıdır ben bu şekilde sorunsuz hallettim. türkcell uygulamalarını silmek içinde root yaptıktan sonra system app remover diye bi program var onu kurup istediğin uygulamaları silebilirsin

http://hotfile.com/dl/115511591/b0da1d6/...a.rar.html

öncelikle linkteki uygulamaaır indirip root etme programı içindeki superoneclick.eve dosyasını çalıştırıp pc ye kurun.superuser.apk yı hafıza kartına atıp telefona kurun.superuser ii kurduktan sonra daha önce kurudğunuz root programını açıp telefonu usb ayıklama modu ile bağlayıp root butonuna basın.telefonda superuser izni ile ilgili bazı şeyler göreceksiniz bu sırada.allow deyip devam edin.pc de root işlemi tamamlandıktan sonra telefonu kapatıp açın.sonra link2sd.apk yı hafıza kartına atıp tel.e kurun.şimdi sadece hafıza kartında bölüm oluşturmak kaldı.
    pwhe52 mini tool partition wizard ı pc ye kurun ve programı açın.size pc deki disk bölümlerini gösterecek.buradan hafıza kartınıza ait olanı bulun.bende fat32 dosya sistemi ile gönrünüyor.üzerine sağ tıklayıp move/resize yi seçin.bir ekran açılacak.oradan hafıza boyunutu gösteren bir çubuk çıkacak.sağ taraftan tutup sola doğru daraltın.ne kadar daraltırsanız o kadar bölüm açıyorsunuz hafıza kartında.ben 400 mb açtım.ok. deyip bir önceki ekrana gelin.allta unalocated diye bir disk bölümü açıldığını göreceksiniz.üzzerine sağ tıklayıp create yi seçin.burdan çıkan soruya yes deyin başka bir küçük ekran açılacak.ordan çıakcak ekranda create as kısmını primary,file system kısmını ext2 seçip ok deyip ana minitool partition programının ana ekranına dönün.hafıza kartına sırayla fat32 ve ext2 bölümlerini alt alta görecek,ikisini de primary disk olarak göreceksiniz.ekranın sol üst köşesinde apply yi seçip ekranı kapatın.
    telefonu usb den çıkarın ve link2sd programın ıaçın.program telefonu yeniden başlatmanızı isteyecek.başlatın.açıldığında yeniden programa girip menüye girerek (seçenek tuşu ile) filtreleme yapın ve kurulan yada indirilen uygulamaları secin.hafıza kartına atmak istediğiniiz uygulamalara tıklayarak açılan sayfayda sağ alttaki link yarata basın ve her uygulama için aynı yolu izleyin.ilkj başta uygulamaların ikonları menuden kayboluyor.telefonu yeniden başlatın.düzelir.

• partition wizard miydi tam hatirlamiyorum birinde olmuyordu mini tool olani denedin mi? ben de cok ugrasmistim ama programi falan bi degistir oyle dene bakalim

• arkadaşlar herkese merhaba,
    ilk önceleri pil konusu yüzünden pek memnun değildim ama task killer programıyla birde şimdi öğrendiğim data traffic modunu kapatmayla sanırım o sorun hallolacak yalnız,
    bu flash videoları oynatmama işi benim bayağı canımı sıkıyor, telefon bunu yapabilecek güçte, yabancı forumda yazdım desteği yokmu legal olarak diye bana xda developer sitesinden rom atmayı tavsiye ediyorlar ama o zaman garanti dışında kalıyor , açıkcası pek güvenemiyorum.
    Youtube uygulamasını indirdim bütün yotube videoları sorunsuz anlayamıyorum aynı flv uzantılı flash videoları site ismi değişik olunca hiç bir browser desteklemiyor, denemediğim kalmadı, dolphin, skyfire vs vs....
    yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimle,
    herkese hayırlı ramazanlar
  • selam arkadaşlar muıtlaka paylaşılmıştır fakat acil bi durum olduğu için soruyorum x10 mini ye ait batarya "bst 38" midir yani şu linktekiler midir ? bi yardım edin gözünüzü seveyim

http://www.dealextreme.com/p/replacement-3-7v-830mah-battery-for-sony-ericsson-c510-more-59754?item=28

http://www.dealextreme.com/p/nohon-replacement-3-7v-950mah-battery-pack-for-sony-ericsson-c905-k770i-k850i-k858-r306c-s500i-t303-109628?item=4

• flash destegi icin minicm yuklemeniz gerek diye biliyorum, ardindan armv6 icin olan adobe flash player i xda dan yukleyeceksiniz. bende bu sekilde flash calisiyor cok akici olmasa da is goruyor

• quote:

partition wizard miydi tam hatirlamiyorum birinde olmuyordu mini tool olani denedin mi? ben de cok ugrasmistim ama programi falan bi degistir oyle dene bakalim

onunlada denedim bir ara oldu uygulamalrı tasıdım hafızına kartına yine bozuldu bu sefer uygulamalarımda gitti nasıl yapcam bilmiyorum
  • Blackberry bold 9000 verilip bu telefon alınır mı arkadaşlar sizce? İnterneti çok fazla kullanan biriyimdir. E Androide geçince de uygulamaları vs de kullanacağız elimden düşmeyecek telefon. Dokunmatiğe alışık değilim ufak olması sorun yaratır mı? Bi de yoğun kullanımda 1 gün dayanır mı şarjı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgr11

Blackberry bold 9000 verilip bu telefon alınır mı arkadaşlar sizce? İnterneti çok fazla kullanan biriyimdir. E Androide geçince de uygulamaları vs de kullanacağız elimden düşmeyecek telefon. Dokunmatiğe alışık değilim ufak olması sorun yaratır mı? Bi de yoğun kullanımda 1 gün dayanır mı şarjı?

Minicik ekranda internet kullanmak tam bir eziyet. Şarjı da normal kullanımda bir gün gidiyor zaten. İnternete yüklenince ne olur tahmin edin. Özetle uzak durun bence .
  • quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

quote:

Orijinalden alıntı: ozgr11

Blackberry bold 9000 verilip bu telefon alınır mı arkadaşlar sizce? İnterneti çok fazla kullanan biriyimdir. E Androide geçince de uygulamaları vs de kullanacağız elimden düşmeyecek telefon. Dokunmatiğe alışık değilim ufak olması sorun yaratır mı? Bi de yoğun kullanımda 1 gün dayanır mı şarjı?

Minicik ekranda internet kullanmak tam bir eziyet. Şarjı da normal kullanımda bir gün gidiyor zaten. İnternete yüklenince ne olur tahmin edin. Özetle uzak durun bence .

Hadi ya o zaman hiç uğraşmayayım boşuna teşekkür ederim.

• quote:

go launcher i falan gecin, internette 360 launcher i bulun apk sini telefona yukleyin mukemmel bir launcher. diger launcherlarda hep bi eksiklik hissediyordum bunda hersey tamam ve o kadar gorsel ve akici ki iphone u olanlara tek harekette vayy dedirtebirsiniz gecis efektleriyle :)

android 2.1 e veya rootsuz olanlara yuklenir mi bilmiyorum gene de deneyin

+1
  • ben minicm7 yükledim gayet memnunum ama son 2 gündür telefon titremiyor yanlış birşey yapmış olabilirmiyim yani ayarlardan titreşimi her zaman yapıyorum falan yapamadım hiçbir şekilde yardımcı olabilecek varmı ?
  • ELİMDE SONY ERICSSON E 10 MİNİ VAR ACİL SATILIK 10.05.2011 TARİHİNDE ALINMIŞ ARKADAŞ ALMIŞ BENDE ONDAN ALDIM TAKASTA SATILIKTIR CİHAZIM FİYAT 300 NAKİT MANTIKLI TAKASTA OLUR CEP TELEFONLARIYLA TAKAS FİYATIM DEGİŞİKTİR FATURASI GARANTİSİ BENDE TELDEN GÖRÜŞELİM 0532 374 9298
  • Arkadaşlar bu cihazın ses kayıt menusu nerede.. Ne kadar süre kayıt yapabılıyor bılgısı olan varmı ? daha önce kullandınız mı ? Kalıtesı hakkında detaylı bılgısı olan varsa sevınırım.
  • bu telefonu almayı düşünüyorum ama hala fiyatı 500 tl. kullananlar möemnun mu acaba.kamerası nasıl
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.