Şimdi Ara

### Sony'den Yeni Fotoğraf Makineleri ' a37 ve NEX-F3 ' ###

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ### Sony'den Yeni Fotoğraf Makineleri ' a37 ve NEX-F3 ' ###

Sony'nin yeni makineleri hakkında görseller yayınlanmış arkadaşlar

Sony A37

Sony NEX-F3

Kaynak:http://photorumors.com/2012/04/28/more-leaked-images-of-the-upcoming-sony-a37-and-nex-f3-cameras/

• A37 A57 ye buyuk rakip bence. eski govdeye yeni sensor koymuslar diyebiliriz galiba A37 icin. hareketli lcd den vazgecmemeleri iyi olmus. govdeden motoru kaldirmamislarsa yemede yaninda yat bi makine olabilir(tabi fiyati uygun olursa)

nex f3 e dahili flas eklemeleri cok guzel olmus yanilmiyorsam sensoru nex5n dekiyle ayni. ki basarili bir sensor oldugunu biliyoruz.

sony makinelerinin standart ozellikleri yine yeni modellere de aktarilmistir herhalde.

en cok fiyatlarini merak ediyorum bu cihazlarin
    rekabet iyidir iyi
  • Bu Nex-F3'ün ozaman Nex-5N'den ne farkı var.Sensör aynı tipte benziyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Bu Nex-F3'ün ozaman Nex-5N'den ne farkı var.Sensör aynı tipte benziyor

micro adjustment i kaldirmislardir belki.
    teknoloji ucuzladikca ust seviye ozellikler asagi dogru yavas yavas iniyor
  • quote:

Bu Nex-F3'ün ozaman Nex-5N'den ne farkı var.Sensör aynı tipte benziyor

sensör aynı ama işlemci farklı, fotoğrafa etkisi olucaktır mutlaka bunun.ergonomisini biraz daha iyileştirmişlerdir diye tahmin ediyorum, burdan iyi gözüküyor valla 180 derecelik ekranı da facebook-twitter cemiyeti için yapmış adamlar işte dahili flaş da koymuşlar.. nex5n den 100 dolar daha ucuz olucak bir de

bu arada c3 de micro adjustment var diye biliyorum, bu özelliği çıkartmazlar.

• Hocam işlemcinin fotoğrafa nasıl bir etkisi oluyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Detaylar açıklandı arkadaşlar ;

Sony a37 specs (replacement for the a35):

-16.1 MP sensor
    -ISO range: 100-16,000
    -Steady-shot: 2.5-4 stops of image stabilization
    -15 points autofocus with 3 cross sensors
    -Tiltable LCD
    -100% coverage view finder
    -1080 24p HD video with face detection (60i option also available)
    -7fps
    -Weight: 448g
    -Price: $599 with 18-55mm lens | $799 with the 18-135mm f/3.5-5.6 SAM
    -Shipping will start in June

-Sony NEX-F3 mirrorless camera specs:

-16.1 MP sensor (same as a37)
    -Latest Bionz processor
    -ISO: 100-16,000
    -1080 24p HD video (60i option also available)
    -MP4 Codec
    -3:2 in MP4 mode
    -180 degree LCD for easier self portraits (no touchscreen)
    -Built in flash
    -Battery capacity: 470 images per charge
    -3fps
    -Three colors: silver, black and white
    -Kit price: $599
    -To start shipping in June

Kaynak:http://photorumors.com/2012/04/29/detailed-specs-for-the-sony-a37-and-nex-f3-cameras/

• islemcinin iyi olmasi jpeg kalitesini artiriyor bildigim kadariyla. mesela 550d ile 7d ayni sensoru kullaniyor ama 7d cift islemcili ve jpeg kalitesi daha iyi [modelleri karistirmis olabilirim:( ]
    ayrica raw lari makinedeki ayni ayarlarla bilgisayarda isledigimizde daha kaliteli goruntu elde ederiz.

yeni habere gelirsek nexf3 de sweep panorama var mi acaba 3fps ile biraz zor olur o
    A37 ise 600$ ile f/p makinesi olmus sanki. videodaki kisitlamalari ve dusuk fpsyi saymazsak A57den cok farki yok. (govde kalitesine birsey diyemem) gayet guzel haberler bunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 stop'a varan titreşim sistemi güzel olmuş gerçekten
  • Nex F3 anlaşılan biraz yavaş.
    A 37 ise görüldüğü kadarıyla A57 nin azıcık video özelliklerinde ve hızda kırpılmış hali.( bu haliyla bile çoğu Dsl-r den hızlı ama A57 müthişti)

Açıklanan detaylar doğru ise video da kırpılan özellikler sanıım 60p,50p çekim özelliği yok birde çekim sırasında manuel kontroller (pasm modları) yok galiba.

Yalnız fiyata dikkat çekmek istiyorum.2 kit le satışa sunuluyor ki 18-135 lens fena bir lens değil ve aralık olarakta tak-gez pek çok insanın işini görüp uzun süre lens ihtiyacı hissettirmeyecektir.Bu lensle bile fiyatı 799$ yani rakiplerinin kit lensli fiyatları ile aynı yada ucuz.Eğer nex5N ile aynı sensörü kullanıyorsa bu kit lensle ülkemizde de 1700-1900 arası bir fiyata satılacaktır ve gayet uygun fiyatlı bir ürün olacaktır.
  • quote:

4 stop'a varan titreşim sistemi güzel olmuş gerçekten

o sistemi ~3 yildir kullaniyor, A77/65/57 de daha gelismisi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozeba -- 29 Nisan 2012; 14:10:54 >
  • quote:

Hocam işlemcinin fotoğrafa nasıl bir etkisi oluyor ?

aslında ne gibi farklar göstericek orada soru işareti var ama atıyorum digic 3-digic 4 güncellemesine bakalım. hız konusunda bir artış var ve noise reduction daha etkili diyor, bunda da benzer şeyler görebiliriz. algoritmada da değişiklikler olabilir.. imaj kalitesine tam olarak nasıl etki eder bilmiyorum ama etkileyeceği kesin tek bildiğimiz yeni bir işlemci..

a37 nin gövde fiyatı harika bu arada, 500 dolar

• Teşekkürler cevap için
  • a37 yi geçtiğimiz pazar demirören saturn mağazasında gördüm 18-55 objektifle fiyatı 1400 küsür civarındaydı
  • bu a37 hiçbiryerde yok. fiyat da göremiyorum...
  • nex serisine nedense objektif yakıştıramıyorum
  • makina çok hızlı bugün izmir saturnde inceledim başarılı bir f/p ürünü gibi görünüyorbir kaç sitede incelmesi yapılmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

islemcinin iyi olmasi jpeg kalitesini artiriyor bildigim kadariyla. mesela 550d ile 7d ayni sensoru kullaniyor ama 7d cift islemcili ve jpeg kalitesi daha iyi [modelleri karistirmis olabilirim:( ]
    ayrica raw lari makinedeki ayni ayarlarla bilgisayarda isledigimizde daha kaliteli goruntu elde ederiz.

yeni habere gelirsek nexf3 de sweep panorama var mi acaba 3fps ile biraz zor olur o
    A37 ise 600$ ile f/p makinesi olmus sanki. videodaki kisitlamalari ve dusuk fpsyi saymazsak A57den cok farki yok. (govde kalitesine birsey diyemem) gayet guzel haberler bunlar

Valla örnek fotolara bakınca F3 ancak C3'e rakip olabilir gibi, Nex-5N seviyesinde değil. Ya aynı algılayıcıyı kısıtladılar ya da farklı algılayıcı var. Sweep panorama ile fps bence kıyaslanmamalı. Çünkü Sony makineler sweep panorama ile iğrenç kalitede fotoğraflar çekip birleştiriyorlar, yani detaya ineyim dediğin zaman normal kalitenin yanından geçmiyor.

• Bende aldım Nex f-3 den bakalım nasıl çıkacak
  • Geçen hafta mediamarkt'ta a-37'yi inceledim.Ürün gayet iyi.Diğer makinelerde olmayan özellikler var.Efektleri çok gerçekçi.
    Bu makineyi almayı düşünüyorum aslında ama lens seçeneği kafamı kurcalıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.