Şimdi Ara

Sony, Çin akıllı telefon pazarından çekilebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony, Çin akıllı telefon pazarından çekilebilir
    Özellikle Ericsson'un hisselerini satın aldıktan sonra Sony, akıllı telefon pazarındaki yolculuğuna güçlü ve hızlı bir başlangıç yapmıştı. Ancak ilerleyen yıllarda Sony, rekabet noktasında geri kalarak kullanıcıları cezbedecek ürünler ortaya koymakta zorlandı. Bu durum firmanın çoğu pazardan çekilmesiyle sonuçlanırken yeni bir rapor Sony’nin Çin akıllı telefon pazarından da çıkacağını söylüyor.

Sony, Çin'den çıkabilir

Aktarılanlara göre Japon teknoloji devi akıllı telefon stratejisinde köklü bir değişiklik yapacak. Şimdilik detaylar belli olmasa da Sony’nin dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin’den çıkabileceği belirtiliyor. Bu kararın arkasında ise Sony'nin Çin'de pazar payı kazanmakta zorlanması olabilir. Mevcut söylentiler Sony’nin bir sonraki Xperia telefonunu Çin’de satışa sürmeyeceği ve mobil bölümünün de ülkeden tamamen çekileceği yönünde.

Ayrıca Bkz.Tasarımıyla dikkat çeken Nothing Phone 2a Türkiye fiyatı açıklandı

Çin’den ayrılış Sony’nin akıllı telefon işindeki bir başka büyük hayal kırıklığı olsa da bu her şeyin sonu olmayacak ve firma mobil sektördeki yoluna devam edecek. Özellikle akıllı telefonlardaki kamera sensörleri Sony’yi bu piyasada tutmaya yetecektir. Elbette şimdilik bu bilgiler birere söylentiden ibaret. Bununla birlikte ufukta Xperia 1 VI ve 5 VI hakkında söylentiler var.

Önceki raporlar Sony'nin yeni nesil Xperia telefonlarına dünyanın ilk kamera içi dijital imza teknolojisini dahil edeceğini söylüyordu. Bu özellik, kullanıcıların fotoğrafları doğrudan kamerada dijital olarak imzalamasına olanak tanıyarak fotoğrafların gerçekliğini garanti altına alacak ve üzerinde oynanmasını önleyecek. Bu yılın başlarında ortaya çıkan bilgilere göre ise Xperia 1 VI, her üç lens için de 48MP sensörlere sahip olacak.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2024/03/08/sony-may-exit-the-chinese-smartphone-market-report/

• Sony yi batıran burunlarının kaf dağinda olmasıdır.90 lı yıllardan bu tarafa her cihazı aşırı pahalıdır.tamam kalite filan biyere kadar.eskiden çok rakipleri yoktu diyer markalara göre kaliteli geliyordu,ama 2000 li yıllarda sonra dünyada bir çok rakip çıktı karşılarına ve rakipleride kaliteli ürün çıkarmaya başladı.buda ellerinde doğru düzgün bir playstation kalmasına sebep oldu.tabi ben son kullanıcı ürünlerden bahsediyorum.telefonlar için ürettikleri kameralardan filan bahsetmiyorum
  • Xperia ları çok seviyorum önceden yıllarca kullandım da ama piyasa değişti ve piyasaya adapte olamadılar. Bundan sonrada ileriye gitmeleri çok zor ama inşallah giderler.
  • Hala yaşamaları bile mucize (Telefon pazarı için).
  • Bu adamlar sony marka kamera satışları azalmasın diye telefonlarına ois koymuyordu:)
  • Sony her zamanki gibi telefonuna ederinden fazla etiket koyduğu için satamaz. Zaten ben sony'nin geleceğini iyi görmüyorum. Kodak gibi iflas etse hiç şaşırmam. Eskiden sony marka çok cihazım vardı, hep pişman olduğum için uzun zamandır yanına uğramıyorum, çok memnunum.
  • Sony direk telefon işini salsin olmayacak bu iş belli, asyanin apple i gibi takılıyor, tüm androidler tasarımda iyiye giderken bunlar kap kalın çerçeveli cihaz çıkarıyordu, geriden geliyorlar belli ki ve düzlüğe de cikamayacaklar gibi
  • Sony ses ve telefon işinde aslında harika ama nedense piyasayı rakiplerine kaptırdı. Eskiden en yenilikçi modellere öncülük ederdi (telefon) . Zaten ses sisteminde hala da öncülerden biri ama ürünleri ya ulaşılabilir değil ya da sessiz sedasız piyasaya sürülüyor diye bilinmiyor. Youtuberler, fenomenler piyasayı domine ettiği için saçma sapan marka modeller satış rekorları kırıyor.
  • Telefonları sorunluydu forumlar sorunlardan geçilmiyordu diğer markalar aynı özellikte malzemede telefonu uygun satarken yüksek fiyattan satıyordu. hala yurtdışında da pahalı satıyorlar ki 2 yıl destek veriyorlar yazılımda sürekli kameradan yürüyorlar hala üst alt çerçeveleri var kendileri yön vermiyorlar teknolojiye artık hala bu kafadalar ama
  • Özgün olmaya gerek yok mi söyle piyasaya bakarsan ayni kasa aynı tasarim sadece markalar farklı. Kamera konusunda farkını yarat gerisi aynı olsun yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 8 Mart 2024; 21:34:33 >
  • Sony yi batıran burunlarının kaf dağinda olmasıdır.90 lı yıllardan bu tarafa her cihazı aşırı pahalıdır.tamam kalite filan biyere kadar.eskiden çok rakipleri yoktu diyer markalara göre kaliteli geliyordu,ama 2000 li yıllarda sonra dünyada bir çok rakip çıktı karşılarına ve rakipleride kaliteli ürün çıkarmaya başladı.buda ellerinde doğru düzgün bir playstation kalmasına sebep oldu.tabi ben son kullanıcı ürünlerden bahsediyorum.telefonlar için ürettikleri kameralardan filan bahsetmiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.