Şimdi Ara

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU] (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.857
Cevap
240
Favori
797.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Emin olun sorunu yasayip farkeden nerdeyse herkes buraya geliyor zaten cozum bulmak adina. Burasi xh90 forumu degil servis alani gibi. Yani burada gorup cok dediginiz zaten bu kadar. Ah keske kac kiside oldugunu bi toplayabilsek. Ama en azindan turkiyeden baska yerde denk gelmedim. Reddit te yok en azindan. Muhtemelen turk yayin oleratorlerinin kullandigi dandik sistemlerle alakasi olmali. Yani onlarla bi uyumsuzluk olmali. Sayi toplamak icin bir yol bilen varsa lutfen göstersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the duderino -- 28 Aralık 2020; 22:1:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rash.87 kullanıcısına yanıt

Bende heryerde kapalidir o. Ama gecen gun bloomberg de kayan yazilatin cok frame atlar gibi gittigini farkedince tv kanallari icin actim ve goz kirpma falan olmadi bi kere bile. Oyunlar icin cok gereksiz filmler icinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: nickelx

Sony x9096h de resim mode larinda böyle bir ayar yok... bazi youtube x900h setting ayarlarinda var bende gördüm.. dolby vision dark ve bright ayarlari.. picture mode da bu ayari olan arkadaş varmi.. varsa nasil yapti cok merak ediyorum.. 10 gündür araştırıyorum böyle birsey bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademkont -- 28 Aralık 2020; 22:21:44 >

• ademkont A kullanıcısına yanıt
    Yayında varsa otomatik açılıyor amazon prize var bazı dizilerde
  • the duderino T kullanıcısına yanıt
    Ben şuan 2011 model LG42LW4500 kullanıyorum. O sistemini adi bu tv de True Motion. Aldığımdan beri kapalı kullanıyorum. Neden derseniz açtığım zaman görüntü çok hızlı işliyor gibi oluyor bi garip oluyorum.Hiç alışamadım ve kapalı olarak mutluyum. Yazıları okumasakta olur. Alternatif çözüm olarak uydu kutusunu HDMI dan bağlarım (Harici girişte o problem yok diyorlardı )ama o zaman da çok kumanda kirliliği oluyor. Bir arkadaşta Sony ile iletişim kurmuş düzelteceğiz demişler ama bence hazır cevap vermişler.

Yahu bi tv aldık daha gelmeden dertli olduk. Bugün öğrendim Atmos sesler sadece eARC ile alınıyormuş. Benim Dav Dz_740 Sadece Arc destekli. Hani şimdi ben sesleri ne olarak alacağım anlamdım. DTS olarak mı ? Çok soru sordum kusura bakmayın.😊😊

Amazonda toplamda sadece 2 dizide var. Netflix te bi dolu var. Dolby vision yayin baglarsaniz o zaman çıkıyor sadece. Zaten yayin dolby vision degilse o öyle normal goruntiye eklenen bi filtre gibi birsey degil. Yani yayin yoksa ayar yok.

• the duderino T kullanıcısına yanıt

Netflix de bağlanıyorum gene çıkmıyor..bi ayarmi yapmam gerekli?

Netflix’de UHD paketine abone olmalısınız.
  • Arkadaslar lg 55cx ile sony xh9505 arasinda.kaldim sizce hangisi
  • Selam arkadaşlar. Bilginize ihtiyacın var? Fikir almak istiyorum.
    Bir çok TV’im oldu ancak aşağıdaki fotoğraf gibi daha önce hiç biri bu kadar dikkatimi çekmemişti.

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU]

Bu altyazılarda falanda oluyor ve inanılmaz dikkat çekip, keyif bozuyor. 65XH9096 bu cihaz. Sizce bu normal mi?

• freedom77 F kullanıcısına yanıt

Öyleyim zaten 41₺ ödüyorum 4k .. netflixde bir film önerin bakayım... mesela extraction filmi vision atmos.. giriyorum gene yok o mode lar.

• ismail0344 kullanıcısına yanıt
    55 cx der geçerim muhteşem görüntü kalitesi oled farkı şahsi fikrim. Sony oled de düşünebilirsin
    4k diye aratın, filmlerin üzerinde yazıyor
  • hocam konuda onlarca kez konuşuldu keşke bi göz atsaydınız..bahsettiğiniz durum blooming sony ler bu konuda sıkıntılı maalesef..

• ismail0344 kullanıcısına yanıt

hocam ağırlıklı olarak karanlıkta film izlenmeyecekse genel anlamda xh95 daha fazla keyif verir..

• Örümcek adami acti. Ultrahd 4k 5.1 gene olmadı. Kumandadan 0 in yanındaki i tuşuna basıyorum video 1080 yaziyor orada 2160 i yakalayamiyorumki.. acaba tv ayarindan birseymi yapmam lazim bir türlü çözemiyorum

Bakınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom77 -- 28 Aralık 2020; 23:52:2 >

Sizinki 9505 mi 9096 mı... benimki 9096

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademkont -- 29 Aralık 2020; 0:0:24 >
  • 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.