Şimdi Ara

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.911
Cevap
238
Favori
801.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam renk karartma gibi algoritmaları yapan sony değilmi yazılım derken işletim sisteminden bahsetmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

tamam hocam bende aynısını dedim zaten :) hangi konuda ayrı düştük onu anlamadım
    Eyvallah o zaman belki de yanlış anladık birbirimizi hayırlı geceler ciddi geç olmuş

• Ptolomeo kullanıcısına yanıt

• quote:

hocam renk karartma gibi algoritmaları yapan sony değilmi yazılım derken işletim sisteminden bahsetmiyorum
    Evet x1 yapar ama tek değil faldı çalıştıran sistemde eşlenik çalışır x1 le mesela samsung sorun yaşıyor bu sistemle o da işlemci tasarımı ve gücünden sony burada da en iyidir bakmayın blooming gösterilen demolara onlar görüntü anlamında gerçeği yansıtmıyor yarın paylaşırım bir kaç şey bunla ilgili resim vb inşallah. Bir örnek vereyim samsungda menü açın görüntü varken motion aşırı etkilenir sony de asla olmaz bu sebep üstte bahsettiğim sebeplerdendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 23 Haziran 2020; 23:38:28 >
    hocam blooming gerçeği yansıtıyor artı dediğim gibi iş işlemcinin gücünde değil öyle olsa diğer markalar daha güçlüsünü koyar daha iyi olurlar iş algoritmada bloomingde tamamen kendi tercihleri bölge sayısı düşük olduğu için detaydan ödün vermeden bunun önüne geçemiyorlar ya samsung gibi detaydan ösün verecek şekilde algoritma yapacaklardı yada modellerdeki aydınlatma sayısını ciddi derecede arttıracaklardı ama yapmadılar sony in eski modellerini bilirsiniz 600-700 bölge vardı yine başka üst modellerde 200-300 dü bı sayı şimdi 50-100 gibi komik rakamlara düştüler samsungtada durum farklı değil

• quote:

x1 sadece isimlendirmedir her marka kafasına göre isimlendirme yapar..işlemci istediği kadar güçlü olsun yazılım kısmı iyi olmadıktan sonra hiçbir anlamı olmaz sony yazılım konusunda iyi olduğu için öne çıkıyor kullandığı işlemci daha güçlü olduğu için değil

zeka konusuna ise hiç girme benimki belgeli 2 sınıf atlamış üstün zeka sınavlarına katılmış hacettepe onaylı :))
    Hacettepe onaylı ama işlerin kötü besbelli, baksana günün tamamında burdasın, saat 1 olmuş hala laf yetiştiriyorsun. Buraya ayıracağın vakti işine gücüne ayırda kazancın artsın.
    Kendini işinin patronu.....

• numberten_ank kullanıcısına yanıt
    sen öyle şeyleri dert etme boşver kendi işine bak
  • quote:

hocam blooming gerçeği yansıtıyor artı dediğim gibi iş işlemcinin gücünde değil öyle olsa diğer markalar daha güçlüsünü koyar daha iyi olurlar iş algoritmada bloomingde tamamen kendi tercihleri bölge sayısı düşük olduğu için detaydan ödün vermeden bunun önüne geçemiyorlar ya samsung gibi detaydan ösün verecek şekilde algoritma yapacaklardı yada modellerdeki aydınlatma sayısını ciddi derecede arttıracaklardı ama yapmadılar sony in eski modellerini bilirsiniz 600-700 bölge vardı yine başka üst modellerde 200-300 dü bı sayı şimdi 50-100 gibi komik rakamlara düştüler samsungtada durum farklı değil
    Aslında 50 karartma ile 700 arasında fark normal görüntü senaryolarının %1 inde fark ortaya çıkar bir örnek; gece bile bir sokak lambasının aydınlattığı alan küçük değildir ve aslında o kadar küçük aydınlatma maliyet ve uzun ömür için efektif değildir ben bu çözümü destekliyorum cidden iyi resim için yüzlerce karartmaya gerek yok onun zaten kendi handikapları var ve fald management büyük sorundur resimde. Zaten gündüz alacakaranlık senaryolarını saymıyorum bile. Bakın samsung 0 karartma zon ile ne işlet yaptı yıllarca native kontrast zaten o açığı kapatıyor. Resim işlerken çok ciddi iller yapabilirler zon sayısı düşük panel çok daha başarılı olabilir dediğim gibi yarın inşallah bunla ilgili resim paylaşırım tam anlatamıyorum.

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Zaten kendi işimdeyim çok şükür, merak etme sende. Ama işde bazen vızıltı yapanlar olabiliyor, onlarada cevaplarını vermek gerekebiliyor.
    Anladığım kadarıyla sen anlayacak bir tip değilsin. Lafdan anlamaz....

hocam dediğiniz lambada belki çok önemli değildir ama kibrit yandığını ve bu kibritin aydınlatabileceği çevreyi düşündüğümüzde önemlidir yada ay ışığı yıldız vs onlarca örnek olabilir bu durum için..zone sayısının fazlalığı her zaman iyidir hem resimde hem vurguda hem hdr içeriklerde ama algoritma kötü olduktan sonra sayının bir önemi yok önemli olan fazla sayıyı düzgün kontrol edebilmek native kontrast açığı bir yere kadar kapatır
  • numberten_ank kullanıcısına yanıt
    tamam vızıltımı kestin cevabımıda verdin ben anlayamıyorum o yüzden uzatmanın bir anlamı yok
  • quote:

tamam vızıltımı kestin cevabımıda verdin ben anlayamıyorum o yüzden uzatmanın bir anlamı yok
    Eyvallah, uzatmanın anlamı yok.
    Nokta koyalım.
    Sağol anlayışın için.

• İyi mi değer hocam pek alakam yoktu tvlerle :)

• Şu tv için takipteyim. Gelse de alaam diye bakıyorum. Ne paylaşılmış diye yorumları okuyorum. Muhabbet hep aynı.

Paneller nerede üretiliyor, eski kalite yok.

Yoksa yok. Alternatif nedir ? Bu daha iyi denilen bir model göremedim.
    Bu marka daha etkili denilen bir yorum göremedim.
    Buranın servisi daha iyidir diye bir şey de paylaşılmamış.

Ama montaj xxx de, eski kalite yok.

Tamam arkadaşlar anlamayan var mı ? Hiçbir tvde eski kalite yokmuş. Bunu almayın şunu alın da denmiyor. Kuru gürültü. 50 mesajın 35i aynıysa sorun kişinin kendisindedir bence. Çünkü anlattığınızı kimse anlamıyordur. Bu da sizi üstün kılmaz çünkü anlatabildiğiniz kadar oluyorsunuz maalesef.

Sanat sanat içindiri savunmayacaksak ya bu modelin incelemelerini, sony ürünleri ile kıyaslamaları, bütçe durumuna göre alternatif önermeler konuşalım ya da hepimiz çıkalım.

• SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Maalesef DH'de neredeyse her konuya bulaşan bir Trol ekibi var. Konfor düğmesini (Bloklama) kullanarak bir nebze rahat okuyabiliyorsunuz konuları.
  • Çok saçma tartışmalar dönüyor bana göre tabi ve tartışmalar o kadar terimselki okuyup anlamıyorum bilmediğim için bu sebepten foruma giresim gelmiyor.

• Sizden aldığımızda tv'yi ölü pixel veya panelde farklı bir problem çıktığında yenisiyle birebir değişim yapıyormusunuz servisin insiyatifine kalmadan ?

• @RNNN,sana arada 9005'ide öneriyorsun dedik'te yeter artık,samsung konusu sende,tv tavsiye konusu sende,ordan çıkıyorsun sony'in 2020 serisine,9005 serisine,2019 konusuna, devamlı polemik laflar yazıyorsun,ordan çıkıp LG konusuna yazıyorsun,bu nasıl bir hayattır,amacı sadece hobi ve öneri olsun diye yapılacak işler değil,kaldıki birçok kişi ile hakaret,küfür,telefon vermeler,v.s. işleri çıkıyor muhabbetlerinde,alacağımız ne TV? peki sen yorulmuyorsun 7/24 bu işlerle uğraşmaktan,TV tavsiye etmenin zevk'i nedir? ben mesela ses üzerine deneyimim çok fazla,benden bazen kulaklık tavsiyesi isteyen oluyor o zaman cevaplıyorum,ama kulaklık konusuna girip neden insanlars devamlı kulaklık önerisi yapayım? bana ne milletin kulağına sokacağı,takacağı cihazdan,kaldıki arada 9005 öneriyorsun ama dengelemek için gelip sony üretim ürünlerine toplama vestel muamelesi yapıyorsun,insanların seni samsung çalışanı v.s. ithamlarının nedeni bu sadece evde,işte vs. oturup dur insanlara TV tavsiyesi vereyim diye yapılacak işler değil..

• SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    daha da düşer bence ama ne kadar bekleyeceğin önemli

• complete_ kullanıcısına yanıt
    kime hakaret küfür etmişim telefon vermişim? insanların bana karşı yaptıkları şeyleri neden ben başkalarına yapıyormuşum gibi yazıyorsunuz? artı olarak insanlar mesaj atıyor konularda alıntı yapıyor öneri istiyor bilgi istiyor cevap vermeyeyimmi bu insanlara? dükkanda bazı saat aralıklarında boş vaktim oluyor insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum bunun altında neden bişey arıyorsunuz?

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.