Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.622
Cevap
40
Favori
109.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1500 TL cıvarında bir bütçe için hangi avr yi öneririsiniz acaba? Hoparlör seti olarak HKTS 60 için ne dersiniz?

sağlıcakla kalın
  • sayın solestar cevabınız için çok teşekkür ederim.Hemen incelemeye başlıyorum.Siz bu sistemden memnunmusunuz.çevresel ses için uygunmu yüksek sesde bozulmalar nasıl diyede sorayım :)
  • Arkadaşlar eger kampanya bitmedi ise M/M lerde H/K avr 255 ve hkts16 takım olarak 1700 tl gibi satılıyordu bu butce ile bu kampanya var ise ben şahsen bu sistemi kaçırmam ama konu eger F/P ürünü standart olarak bakıldıgında str dh520 kesinlikle güzel bir cihazdır ama H/K nın bu kampanyasıda bana göre kaçmaz fırsattır zaten H/K başlıgında bunu defalarca yazdık cizdik bu tip münferit kampanyalarda mutlaka degerlendırın derım ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: ring

Merhaba,

1500 TL cıvarında bir bütçe için hangi avr yi öneririsiniz acaba? Hoparlör seti olarak HKTS 60 için ne dersiniz?

sağlıcakla kalın

selamlar, sorunuz bana mıydı anlayamadım, bana sorduysanız önerim marantz sr5004 ya da sr5005 olacaktır, farkları 5005'in 3d yi desteklemesi 5004'ün desteklememesidir. kampanyaları takip ederseniz 1600 TL dolaylarında bulunabiliyor.

HKTS 60 ise -tabi bu şahsi görüşümdür- orta üstü kalite bir sistem diyebilirim. subwoofer çok çok iyi, uydular film izlemek için fazlasıyla yeterli ancak müzik için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. ön sağ ve sol konumlarında bir bookshelf ya da floorstand'ın eksikliğini hissediyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetem

sayın solestar cevabınız için çok teşekkür ederim.Hemen incelemeye başlıyorum.Siz bu sistemden memnunmusunuz.çevresel ses için uygunmu yüksek sesde bozulmalar nasıl diyede sorayım :)

Ben sistemden oldukça memnunum. Çevresel ses için uygun elbette, yalnız unutulmaması gereken önemli bir nokta var; ses, en fazla kaynak kadar kaliteli olabilir. Yani oynattığınız medya ne kadar kaliteliyse o kadar kaliteli ses alırsınız. DTS ve DD ile kodlanmış geniş bir mkv film ve konser arşivim var; bunun yanında internetten indirdiğim onlarca DTS müzik albümüm var. Kayıt kalitesine göre aldığım ses kalitesi ve çevresel ses etkisi değişiyor. 1400-1500 TL maliyetle daha iyi bir sistem kurabileceğimi zannetmiyorum, onun için tekrar sistemden çok memnun olduğumu ve bu bütçeyle sistem kurmayı düşünenlere tavsiye ettiğimi söyleyebilirim.
    Yüksek ses konusu ise biraz göreceli bence, çünkü apartman dairesinde yaşayan bir insan olarak henüz sesi %60'tan fazla açmışlığım yok. O da sesin kısık kaydedildiği bazı filmlerde. DTS albüm dinlerken ise sesi %40 seviyesinde ancak açabiliyorum. Bu ses seviyelerinde herhangi bir bozulma olmadı tabi ki. Amfinin gücü ile ilgili olarak; çok fazla güç isteyen kule hoparlörler dışında hoparlörleri sürmede sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fixxxxxer

quote:

Merhaba,

sağlıcakla kalın

selamlar, sorunuz bana mıydı anlayamadım, bana sorduysanız önerim marantz sr5004 ya da sr5005 olacaktır, farkları 5005'in 3d yi desteklemesi 5004'ün desteklememesidir. kampanyaları takip ederseniz 1600 TL dolaylarında bulunabiliyor.

HKTS 60 ise -tabi bu şahsi görüşümdür- orta üstü kalite bir sistem diyebilirim. subwoofer çok çok iyi, uydular film izlemek için fazlasıyla yeterli ancak müzik için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. ön sağ ve sol konumlarında bir bookshelf ya da floorstand'ın eksikliğini hissediyorsunuz.

merhaba,

Yanıtınız için teşekkür ederim. Aslında bu konulara yabancıyım. Henuz Logitech bir sistem dışında (5450 serisi), bir ses sistemi tecrübem olmadı (ki bu da bir ecrube sayılmaz). İstediğim sisitem aşırıya kaçmadan ama beni uzun bir süre idare edebilecek, çoğunlukla film ve müzik konserleri izleyebileleceğim (dinleyebileceğim) bir ses sistemi.Belki muzik dinlemek için ayrı bir ek gerekebilir ve bunu da zaman içersinde yaparım diyorum.Sadece önceden alacağım sisteme uygun olsun ki sonradan keşke almasaydım demeyeyim.

Bir de arkadaşların önerisi için bir M/M gidip sete bakayım diyorum.Zaten HKTS 60 da orda görmüştüm.

En zorlandığım ve en az bilgi sahibi olduğum konu bu. Blurayplayer ve bluray filmlerim hazır ama ses sistemimi kuramadığım için ne yazk ki filmlere yazık olmasın diye izleyemiyorum, sadece alıp bir kenera koyuyorum.

Bana öneride bulunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

sağlıcakla kalın

• size gerekli tavsiyeyi yazdım yukarıda ve son gunler bılgınıze
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

sağlıcakla kalın

merhaba,

Yanıtınız için teşekkür ederim. Aslında bu konulara yabancıyım. Henuz Logitech bir sistem dışında (5450 serisi), bir ses sistemi tecrübem olmadı (ki bu da bir ecrube sayılmaz). İstediğim sisitem aşırıya kaçmadan ama beni uzun bir süre idare edebilecek, çoğunlukla film ve müzik konserleri izleyebileleceğim (dinleyebileceğim) bir ses sistemi.Belki muzik dinlemek için ayrı bir ek gerekebilir ve bunu da zaman içersinde yaparım diyorum.Sadece önceden alacağım sisteme uygun olsun ki sonradan keşke almasaydım demeyeyim.

Bir de arkadaşların önerisi için bir M/M gidip sete bakayım diyorum.Zaten HKTS 60 da orda görmüştüm.

En zorlandığım ve en az bilgi sahibi olduğum konu bu. Blurayplayer ve bluray filmlerim hazır ama ses sistemimi kuramadığım için ne yazk ki filmlere yazık olmasın diye izleyemiyorum, sadece alıp bir kenera koyuyorum.

Bana öneride bulunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

sağlıcakla kalın

Selamlar, rica ederim. Dediğim gibi sinema performansı oldukça iyi bir set, pişman etmez. Müzik için de denemeniz gerek, sonuçta ses hususunda öncelikli kriter kendi kulak ve kişisel beğenilerimizdir. Daha sonra ek yaparım diyorsanız alın derim, kalibrasyonu iyi yaptıktan sonra hoparlörler arasında ses karakteristiği olarak uyumsuzluk yaşamanız çok zor, zira h/k'nın uydularnın bant genişliği oldukça iyi, midbass ve bass eksiği var sadece (ön hoparlör olarak kullandığınızda) ve yine kaliteli bir ek yapıp (jbl e-30 gibi) iyi bir ayarla sıkıntısız eşleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Esasen amplifikatörde ön hoparlörler için a ve b grubu ya da zone 2 gibi çıkışları varsa tadından yenmez, bir gruba hkts leri diğer gruba sonradan aldıklarınızı bağlayıp stereo ve sinema için farklı konfigürasyonlar yapabilirsiniz, hkts leri ön yüksek, ek alınanları ana pozisyonda kullanarak dolby plIIz formatının hakkını verebilirsiniz.

• Sizlere bir sorum olacak. Benim Lg marka ev sinema sistemim var. Bu sisteme digiturk optik kablo ile bagli. Sistem gerekli ayarlarla DD 2'yi cozuyor ve ekraninda DD II yazisi cikiyor. Ama kanal gecislerinde ayar gidiyor ve her defasinda tekrar ayar yapiyorum. Ben bunla ugrasmamak icin bu receiveri alip tum hoparlörleri buna baglayip burdan cikis almayi dusunuyorum. Ne dersiniz, akillica olur mu? Ses sistemleriyle ilgili cok az bilgim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phaon -- 27 Ağustos 2011; 22:56:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phaon

Sizlere bir sorum olacak. Benim Lg marka ev sinema sistemim var. Bu sisteme digiturk optik kablo ile bagli. Sistem gerekli ayarlarla DD 2'yi cozuyor ve ekraninda DD II yazisi cikiyor. Ama kanal gecislerinde ayar gidiyor ve her defasinda tekrar ayar yapiyorum. Ben bunla ugrasmamak icin bu receiveri alip tum hoparlörleri buna baglayip burdan cikis almayi dusunuyorum. Ne dersiniz, akillica olur mu? Ses sistemleriyle ilgili cok az bilgim var

selamlar, soruyu bana mı sordunuz anlayamadım ama aynı sıkıntıyı yaşadığım için cevaplayayım; digiturk cihazları çok kaliteli (!?) yapıldığından mıdır nedir kanal değişiminde ya da sesin azaldığı anlarda sinyali kesiyor, eski pioneer receiver'ımda sıkıntı olmuyordu, sanırım dijital sinyal girişi sürekli "açık" konumda kalıyor ancak şu an kullandığım marantz'da otomatik sinyal algılama var ve tam bahsettiğiniz sıkıntıyı yaşıyorum (dvd veya bluray'de kesinlikle bir sıkıntı yok tabi) ayar değişmiyor ama ses gidip geliyor, dolayısıyla analog stereo bağlayarak başa çıkabildim. sizin sisteminiz analog stereo kaynağı çok kanallı hale getirebiliyor mu bilemiyorum ama pro-logicII'ye sahip her avr yapabilir sanırım.

şimdi; ben digiturk'u sony avr ile optik veya koaksiyel üzerinden denemedim (avr'nin sadece bir koaksiyel girişi olup ona da dvd bağlı olduğundan) , dolayısıyla sonuç ne olur bilemiyorum ve sizi de yanlış yönlendirmek istemem, ama analog stereo bağlantı yapıp plIIz ile ya da a.dec, hd-dcs gibi formatlarla çok kanal ses aldım bu ampliden, imkanınız varsa optik-koaksiyel ile deneyin diyeyim ama zor olur, buradaki arkadaşlardan tecrübesi olup paylaşabilecek olan varsa seviniriz diyelim.

• Sony'nin şimdi üretimde olan en üst düzey amfisi hangiisidir? Örneğin 90lı yılların başlarındaki ES (Espirit) serisine eşdeğer ürünleri var mı?
  • Teşekkürler.
    Bir ara Sony'nin 7600ES modeli vardı. Ama Türkiye'de satılıyor muydu, emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sami Ertaga

Teşekkürler.
    Bir ara Sony'nin 7600ES modeli vardı. Ama Türkiye'de satılıyor muydu, emin değilim.

bence sony anfi işinde 70 ve 80 yılların çok gerisinde şimdi.
  • STR-DA5600ES var şu anda flagship olarak. Bence oldukça başarılı. Çok güçlü ancak dinamik olmayan bir karakteri var. Uygun hoparlör takımlarıyla eşleşirse çok başarılı olabilir ancak Sony Eurasia artık getirmiyor bildiğim kadarıyla zaten eskiden de pek memnun değillerdi TV satışları onlara yetiyor sanırım.
    STR-DA 1200ES ve 5300ES zamanında oldukça iyi fiyat politikalarıyla iyi satışlar yapmışlardı ...

STR-DA5600ES modelini karşılaştırabileceğiniz rakip modeller Marantz SR7005 , Denon AVR3312 , Yamaha RX-V3067 , Onkyo TX-NR3008 , Harman Kardon AVR 760 , Pioneer LX73

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

STR-DA5600ES var şu anda flagship olarak. Bence oldukça başarılı. Çok güçlü ancak dinamik olmayan bir karakteri var. Uygun hoparlör takımlarıyla eşleşirse çok başarılı olabilir ancak Sony Eurasia artık getirmiyor bildiğim kadarıyla zaten eskiden de pek memnun değillerdi TV satışları onlara yetiyor sanırım.
    STR-DA 1200ES ve 5300ES zamanında oldukça iyi fiyat politikalarıyla iyi satışlar yapmışlardı ...

STR-DA5600ES modelini karşılaştırabileceğiniz rakip modeller Marantz SR7005 , Denon AVR3312 , Yamaha RX-V3067 , Onkyo TX-NR3008 , Harman Kardon AVR 760 , Pioneer LX73

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU

fiatı rakiplerine göre düşük olursa bayağı satılır tabi getirilirse tabi adamlar biraz avr satacağız diye sıcak bakmazlar.

• HepsiSony.com 'da STR-DA5600ES yolda görünüyor sanırım DA3600 'ü getirmişler. 2.700TL gibi fiyat var ve çok pahalı değil. Onkyo TX-NR809 ile çarpışabilir sanırım 3.000 TL üzerinde fiyatı var.
    DA5600 ise gelirse ve fiyatıda 4.000TL civarında olursa iyi bir seçim olur. Ben tercih edebilirim mesela...
  • bende suan , 5400 es var , bu kadar torklu ve guclu olduguna inanamadim, 5600 es alinabilir bencede....paradigm monutor 11 v5 ile kullaniyorum , perf, super diyebilirim , yamaha z7 den sonra beni sarmaz dedim ama yanilmisim...

bayraminizi en icten dileklerimle kutlarim...
  • quote:

quote:

Sizlere bir sorum olacak. Benim Lg marka ev sinema sistemim var. Bu sisteme digiturk optik kablo ile bagli. Sistem gerekli ayarlarla DD 2'yi cozuyor ve ekraninda DD II yazisi cikiyor. Ama kanal gecislerinde ayar gidiyor ve her defasinda tekrar ayar yapiyorum. Ben bunla ugrasmamak icin bu receiveri alip tum hoparlörleri buna baglayip burdan cikis almayi dusunuyorum. Ne dersiniz, akillica olur mu? Ses sistemleriyle ilgili cok az bilgim var

selamlar, soruyu bana mı sordunuz anlayamadım ama aynı sıkıntıyı yaşadığım için cevaplayayım; digiturk cihazları çok kaliteli (!?) yapıldığından mıdır nedir kanal değişiminde ya da sesin azaldığı anlarda sinyali kesiyor, eski pioneer receiver'ımda sıkıntı olmuyordu, sanırım dijital sinyal girişi sürekli "açık" konumda kalıyor ancak şu an kullandığım marantz'da otomatik sinyal algılama var ve tam bahsettiğiniz sıkıntıyı yaşıyorum (dvd veya bluray'de kesinlikle bir sıkıntı yok tabi) ayar değişmiyor ama ses gidip geliyor, dolayısıyla analog stereo bağlayarak başa çıkabildim. sizin sisteminiz analog stereo kaynağı çok kanallı hale getirebiliyor mu bilemiyorum ama pro-logicII'ye sahip her avr yapabilir sanırım.

şimdi; ben digiturk'u sony avr ile optik veya koaksiyel üzerinden denemedim (avr'nin sadece bir koaksiyel girişi olup ona da dvd bağlı olduğundan) , dolayısıyla sonuç ne olur bilemiyorum ve sizi de yanlış yönlendirmek istemem, ama analog stereo bağlantı yapıp plIIz ile ya da a.dec, hd-dcs gibi formatlarla çok kanal ses aldım bu ampliden, imkanınız varsa optik-koaksiyel ile deneyin diyeyim ama zor olur, buradaki arkadaşlardan tecrübesi olup paylaşabilecek olan varsa seviniriz diyelim.

Soruyu ortaya sormuştum ama problemi aynen söylediğiniz şekilde çözdüm. Optik kadar kaliteli olacağını sanmıyorum ama stereo bağlantıdan en azından ses sistemimi kullanabiliyorum :) Optikle digiturkun kumandasından sesi kısmak işe yaramıyordu şu anda o da düzeldi. Teşekkürler...

• quote:

quote:

quote:

Soruyu ortaya sormuştum ama problemi aynen söylediğiniz şekilde çözdüm. Optik kadar kaliteli olacağını sanmıyorum ama stereo bağlantıdan en azından ses sistemimi kullanabiliyorum :) Optikle digiturkun kumandasından sesi kısmak işe yaramıyordu şu anda o da düzeldi. Teşekkürler...

rica ederim, sorununuzun çözüldüğüne sevindim. eğer kullandığınız receiver digiturk plus filan değilse (gerçi onu da deneme şansım olmadı) bendeki gibi SD digiturk ise kalite hususunu hiç kafanıza takmayın derim, 50TL'lik dvd ler gibi maşallah cihaz, optik var, coax var, analog var, ama hepsinin sesi berbat ve birbirinden farksız

Herkesin zafer ve şeker bayramını kutlarım

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.