Şimdi Ara

Sony Alpha a7 II + Zeiss 24-70mm f/4 ve Alternatifler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony Alpha a7 II + Zeiss 24-70mm f/4 almaya niyetliyim...

Sony Alpha a7 II + Zeiss 24-70mm f/4 ve Alternatifler?

Bu fiyata acaba daha iyi bir tercih yapılabilir mi diye bir soru aklımda belirdi...

Elbette aynı fiyata veya daha ucuza GÖRÜNTÜ KALİTESİ DAHA İYİ olan bir alternatif var mı?

SORULARIM;

1). Sony Alpha a7 II + Zeiss 24-70mm f/4 ikilisini en ucuza nereden veya nasıl alabilirim? En ucuz fiyat nedir?

2). Aynı fiyata veya daha ucuza "Görüntü Kalitesi" IQ daha iyi olan bir alternatif varmıdır? Varsa nedir? Nereden en ucuza alınır ve fiyatı?

Teşekkürler

• Sahibindende gerçekten çok çok az kullanılmış ürünler var . Sıfır almaya gerek yok diye düşünüyorum . Tabi tercih sizin . Hayyama da bakmak lazım .
  • aynı görüntü kalitesini en ucuza verebilecek 2 makine daha var canon 6d ve nikon d600
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcudur_abbas

aynı görüntü kalitesini en ucuza verebilecek 2 makine daha var canon 6d ve nikon d600

biraz araştırınca özellikle nikon d600 daha ilgi çekici gelmişti...
    san franciscoda iken fullframe alıp tr ye dönmek fikri ile nikon d610 a yönelmiştim...
    almak için gittiğim mağaza sony a7 II gösterip body nikon d610 + 24-85mm ED VR = 1315 gr iken sony a7 II + 24-70mm = 1024 gr diyip hem ufak hem de hafif olduğu için sony önermişti....
    body+lens 1400 gr gelen üst sınıf dslr ım zaten var ve yenisi daha hafif ve ufak olsun diyince aklım sony e gitti ama kesin karar veremeden tr ye döndüm... bir sonraki sefere demiştim... :)
    sağolun son ana kadar analiz yapmak lazım... zor beğenenler için mal almak kolay bir iş değil....

edit: pardon bana önerilen sony a7 II + 28-70mm idi....... onların ağırlığı 894 gr.... 1400 grama göre 900 gram tabiiki oldukça cazip kalıyor.... açıkçası 28-70mm daha hafif bir lens olduğu için kalitede çok büyük bir ödün vermeyeceksem onu bile düşünebilirim.... ancak tabiiki zeiss 24-70mm kafa karıştırıyor
    dxomark da aralarındaki kalite farkının fiyat ve ağırlık farkı kadar olmadığına yönelik bir karşılaştırma var = karşılaştırma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 7 Kasım 2015; 16:14:26 >

• 5 yönlü stabilizasyon olayından dolayı dahi a7m2 tercih edilebilir bir makina durumunda. benimde hayalimdeki makine durumunda şuan.
  • Güncel....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sony a7 II + 24-70mm = 1024 gr
    sony a7 II + 28-70mm = 894 gr

fark = 130 gr

hafta sonu her ikisini de elime aldım. inceledim.
    çok fark etmiyor demeyin fark ediyor... 24-70mm lens daha ağır olduğu için öne doğru eğilmeye yatkınlık daha fazla..
    sony a7 II + 28-70mm elde daha dengeli... body 556 gr olduğundan tek elle çekimler bile keyifli... denge var ve öne yatma olmuyor
    aklım a7 II + 28-70mm de kaldı... hafiflik ve denge açısından

görüntü kalitesinde çok birşey farketmediğine ikna olursam 28-70mm ile alabilirim....
  • En başta 4mm gibi küçümsenmeyecek bir odak farkı var hocam . Tabi 28 de dar sayılmaz ancak zeiss kalitesini de işin içine katınca 24-70 daha ön planda bana göre . sabit diyafram da var bir yanda . Ama tabi fiyat farkı da var
  • quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

En başta 4mm gibi küçümsenmeyecek bir odak farkı var hocam . Tabi 28 de dar sayılmaz ancak zeiss kalitesini de işin içine katınca 24-70 daha ön planda bana göre . sabit diyafram da var bir yanda . Ama tabi fiyat farkı da var

bir inceleme buldum.... geniş açıda 28-70mm daha iyi demiş... dar açıda da 24-70mm yi yine pek beğenmemişler...
    24-70mm parasının karşılığı değilmiş gibi duruyor....hafiflik ve ucuzluk birarada düşününce sanki 28-70mm fiyat/performans seçimi olacak...
    lafta aynen şöyle = Ouch, the 24-70mm f/4 OSS is weaker than the 28-70mm OSS at the shortest focal length – only its mid-frame performance is better.

bu ikisinin yanısıra 16-35mm lense bayılmış...

ingilizce biliyorsanız alttaki yazıyı mutlaka okuyun...
    https://photographylife.com/best-and-worst-sony-fe-lenses-for-a7-cameras

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 16 Kasım 2015; 1:25:35 >

• Konu biraz eski olsa da kendi hazırladığım bir kaç video ile ilgilenen arkadaşlara yardımcı olmak isterim.

• Hafiflik sizin için önemli ise
    ve Full Frame + zoom lens şart değilse

RX1M2 hem görüntü kalitesi hem de taşınabilirlik için daha iyi olur (Ama sabit 35mm)

Fuji X100F
    Sony RX100m4
    Panasonic ZS100
    Sony A6500

Gibi makinalardan 2sini seçip 2 küçük makine de kullanabilirsiniz.

Benim fotoğraf için $5000+ bütçem olsaydı ben öyle yapardım.
    Ama tabi stüdyoda kullanacaksanız bu kadar kompakt olmasına gerek yoktur.
    Ben sokak çekiyorum, imzamda örnekleri var, inceleyebilirsiniz.
  • Hocam pentax k1 Öneririm. Lens seçimi sizin bütçenize kalmış. ve pentaxın piyasada birçok eski FF lenside mevcut + olarak body kalitesi pixel shift astrotracer gibi birçok özelliği var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Hafiflik sizin için önemli ise
    ve Full Frame + zoom lens şart değilse

RX1M2 hem görüntü kalitesi hem de taşınabilirlik için daha iyi olur (Ama sabit 35mm)

Fuji X100F
    Sony RX100m4
    Panasonic ZS100
    Sony A6500

Gibi makinalardan 2sini seçip 2 küçük makine de kullanabilirsiniz.

Benim fotoğraf için $5000+ bütçem olsaydı ben öyle yapardım.
    Ama tabi stüdyoda kullanacaksanız bu kadar kompakt olmasına gerek yoktur.
    Ben sokak çekiyorum, imzamda örnekleri var, inceleyebilirsiniz.

yahu güldürdün akşam akşam.

full frame ve zoom şart değilse; adamın zaten fotoğraf makinesi almasına gerek yok.

hocam siz bot değilsinizdir inşallah. konu iki yıl öncesinin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali bey amca -- 10 Haziran 2017; 16:35:22 >

• ali bey amca kullanıcısına yanıt
    Eskiymiş, şimdi farkettim. :D
    Birsi hortlatmış, tarihe bakmamışım.

Bu ekipman önerisi başlığı kısayolda benim, sık sık bakıyorum.
    Sabit lensli makinalar pek bilinmediğinden alternatif olsun diye mümkün olan her başlıkta uygun olanlarını öneriyorum.

Yukarıdaki tipte soru bugün de birinin aklına gelebilir, googledan filan gelirler tavsiye olsun.

Bahsettiğim tarz makinalar pek bilinmiyor maalesef, mümkün olduğunca gündeme getirmeye çalışıyorum ben de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 10 Haziran 2017; 17:13:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.