Şimdi Ara

''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α'' (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.938
Cevap
38
Favori
356.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Carmelo_Anthony

A700 alırsan sadece Body gıtmıs olur ama her turlu zarar cok fazla A100 yeter aslında genel cekımler yapıyorsun herhalde ıdare eder senı yav bence hız kasma objektıfe para yatır bu ıslerı bılıyorsun sen Body den daha fazla hısettırecegı kesın kendısını

+1 benden de.

Lensin etkisi body den çok çok fazla. Lense para yatırmak daha sağlıklı olmazmı?? Body den bir şikayetiniz varmı??
  • Valla Alehar ı herkes biliyor forumdan yeniler bilir mi bilmem onu bilmiyorum kendisi 300d ile çok iyi işler yapıyor

bu arada bende D70 i verip üste para alsam mı bir 300D sahibi buldum

rouvax a da sorayım bakalım ne diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carmelo_Anthony -- 16 Ekim 2007; 15:57:28 >
  • Bu da ilk günkü deneme çekimlerimden biri.

''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dnn -- 26 Ekim 2007; 20:23:44 >
  • quote:

Valla Alehar ı herkes biliyor forumdan yeniler bilir mi bilmem onu bilmiyorum kendisi 300d ile çok iyi işler yapıyor

1 nikoncuyu daha mı kaybettik
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dnn

Bu da ilk günkü deneme çekimlerimden biri.

''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α''

Gördüklerime inanamıyorum ya.. .o

Harika..
  • quote:

Valla Alehar ı herkes biliyor forumdan yeniler bilir mi bilmem onu bilmiyorum kendisi 300d ile çok iyi işler yapıyor

ciddi ciddi düşünüyosan msnde konuşuruz ama bana sorarsan 300d şuan alınacak bir makina değil
    en azından 350d varken
  • ALFA 100 ün yanında verilen,kit lenslerden biri olan 75-300 için farklı forumlarda yapılan yorumların ortak noktası şu:Bu lens bir kit lens için gerçekten başarılı sonuçlar veriyormuş.Örümcek fotoğrafları bu lens ile çekildi.Çok fazla deneme fırsatım olmadı ama önümüzdeki günlerde bu lensle bol bol fotoğraf çekip elde edeceğim sonuçları açıkçası bende çok merak ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kythera

DNN makinan hayırlı olsun tekrar bu topiğide takip edececeğiz artık desene :)

'kythera'
    Bu arada biraz gecikmelide olsa TEŞEKKÜRLER.
  • quote:

Cevapladım
  • quote:

Alehar ı tanıyorum, kendisinden çok şey öğrendim. Makinada lens - sensör - yazılım üçlüsü çok önemli. Ayrıca forumda bu konulardan ahmetdemir nickli arkadaştan da çok şey öğrendim. Nikon d70 ve 300d meselesine gelince, bana göre ihtiyacınız olan lens aralıklarını ve bunların d70 ve 300d için neler olduklarını, bulunabilme ve fiyat vs. şeyleri araştırıp, size uygun olan lenslere göre hareket etmenizde fayda var.
  • Ya abisi benimkisi Canon hayranligi nedense Canon almak istiyorum hep keske Alper abiden sifir 300d yi alsaydim ya
    quote:

Orjinalden alıntı: Ahmet1980

quote:

Alehar ı tanıyorum, kendisinden çok şey öğrendim. Makinada lens - sensör - yazılım üçlüsü çok önemli. Ayrıca forumda bu konulardan ahmetdemir nickli arkadaştan da çok şey öğrendim. Nikon d70 ve 300d meselesine gelince, bana göre ihtiyacınız olan lens aralıklarını ve bunların d70 ve 300d için neler olduklarını, bulunabilme ve fiyat vs. şeyleri araştırıp, size uygun olan lenslere göre hareket etmenizde fayda var.
  • Oğuz duymamış oliyim; Canon hayranlığı falan... Cık cık...

Ben Canon'un sadece noise performansına hayrandım -ki artık Nikon Cmos'a geçtiğine göre ve elimde D300\D3 canlı örnekleri olduğu için Canon'a bakmıyorum pek Nikon'dan aynen devam, seti bozmaya değmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ahmet1980

quote:

A700 alırsan sadece Body gıtmıs olur ama her turlu zarar cok fazla A100 yeter aslında genel cekımler yapıyorsun herhalde ıdare eder senı yav bence hız kasma objektıfe para yatır bu ıslerı bılıyorsun sen Body den daha fazla hısettırecegı kesın kendısını

+1 benden de.

Lensin etkisi body den çok çok fazla. Lense para yatırmak daha sağlıklı olmazmı?? Body den bir şikayetiniz varmı??

lense para yatırmak elbette daha doğru olur.
    body den bir şikayetim yok .
    a100 ün sevmediğim iki şeyi var, deklanşör sesi :) biraz kaba, iso 800-1600 arasında da kirlenme o sınıftaki bir dslr ye göre fazla. bunlar benim için çok da önemli olmayan şeyler aslında.

quote:

ALFA 100 ün yanında verilen,kit lenslerden biri olan 75-300 için farklı forumlarda yapılan yorumların ortak noktası şu:Bu lens bir kit lens için gerçekten başarılı sonuçlar veriyormuş.Örümcek fotoğrafları bu lens ile çekildi.Çok fazla deneme fırsatım olmadı ama önümüzdeki günlerde bu lensle bol bol fotoğraf çekip elde edeceğim sonuçları açıkçası bende çok merak ediyorum.

75-300 canlı renklere ve güzel kontrasta sahip. fiyatına göre iyi. ama sigma 70-300 APO ve tamron 70-300 de yaklaşık olarak o fiyata satılıyor. onları da düşünmek lazım.
    70-300 G serisi bir objektifin duyurusunu da yaptı SOny, o bunlardan açık ara daha iyi olacak.
  • Ohhhoooo radara yakalandık

Valla buffalo nıose konusunda haklısın valla SLr kullanıyorsan dogal olarak nıose performansı beklıyor ınsan aslında body degıstırmakte haklısın ama su an pıyasa cok durgun mıllet hep sıfır yenı modellere yonelıyor valla 20d lerın yuzune kımse bakmıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Oğuz duymamış oliyim; Canon hayranlığı falan... Cık cık...

Ben Canon'un sadece noise performansına hayrandım -ki artık Nikon Cmos'a geçtiğine göre ve elimde D300\D3 canlı örnekleri olduğu için Canon'a bakmıyorum pek Nikon'dan aynen devam, seti bozmaya değmez
  • "Carmelo_Anthony"
    Yorumunu okuduktan sonra merak edip CANON un 20 D modelinin fiyatlarina baktim.Ilginctir 2-3 farkli sitede de 20 D, 30 D den daha eski model olmasina ragmen fiyatlar nerdeyse ayni.TURKIYE de bu durum nasildir bilmiyorum ama burdaki sartlari goz onunde bulundurdugumuzda sanirim pekcok kisi tercihini 30 D den yana kullanir.Yoksa 20 D yi bu kadar ustun kilan benim bilmedigim bir ozelligimi var?

Buda fiyatlarin yer aldigi sitelerden birinin linki:

http://product.pchome.net/digital_dc/list_1_103_90___hits__2.html
  • Dediğinde haklı olabilrisin ama adam elindeki kalan makinanın fiyatını indirmiyor maalesef doğubank ta sony VAIO lara Pentıum M ler hepsi adam 1500 EURo para istiyor ama daha iyi C2D makinalara da daha düşük fiyat idtiyot o o fiyattan almış.

ama 2. eller bakarsan temiz makinalar bulabilirsiniz
  • 'buffalo '
    ALFA 100 de rakamlarla ifade edilen (3200K,5600K...vb) sanırım 'Kelvin' ayarları var.Bu ayarlardan henüz birşey anlamış değilim.Bu ayarların hangi şartlarda nasıl yapıldığına dağir bir bilgin varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dnn

'buffalo '
    ALFA 100 de rakamlarla ifade edilen (3200K,5600K...vb) sanırım 'Kelvin' ayarları var.Bu ayarlardan henüz birşey anlamış değilim.Bu ayarların hangi şartlarda nasıl yapıldığına dağir bir bilgin varmı?

kelvin değeri fotoğrafın sıcaklığını belirler. Kelvin değeri arttıkça fotoğrafın da sıcaklığı artar. (sıcak renkler kırmızıya doğru, soğuk renklerse maviye doğrudur)
  • 'flywalker'
    Açıklaman için çok Teşekkürler.
  • güzel makine
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.