Şimdi Ara

Sonsuz Güç Üreten Manyetik Motorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
5
Favori
25.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzmir’li emekli emniyet amiri Muammer Yıldız, polis akademisinde öğrenciyken yerçekimini yenmek amacıyla başlattığı çalışmayı 4 sene uğraş sonunda bitirir fakat mesleğe başladığı için bir kenara bırakarak pratik uygulamaya geçiremez. 20 yıl sonra emeklilik ikramiyesini alıp tekrar kaldığı yerden devam ederek, 2 yıl uğraş daha sonunda manyetik monopol cihazını tamamlar. Bu motor sonsuz bir döngü içerisinde kendi kendine elektrik üretebilen tam verimli bir icad olup, dünyaca kabul görmüştür.

Bu icad dünya için bir dönüm noktası olabilir. Fakat Muammer Yıldız isimli bu vatandaşımız şimdi nerededir? Hayatta mıdır? Bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.

Konunun Detayı: http://www.bilgiustam.com/manyetik-motor-nedir-turk-mucidimiz-muammer-yildizin-bsmh-isimli-icadi-neler-vadediyor/.

•  Sonsuz Güç Üreten Manyetik Motorlar

• Yazilana gore Hollanda'da test yapmak isteyen arastirma gorevlisinin 5 saatten fazla test yapmasina ve cihaz icindeki kapali bir bolmeyi acmasina izin vermemis. 5 saatlik testte ise voltaj ve akim zamanla dusme egilimi gostermis.

Bir de karmakarisik cizimler falan yapiyorlar. Sanki 100 tane disli koyunca daha fazla enerji uretecekmis gibi. Boyle bir iddiasi olan kisi ilk once fizigin hangi kuralindan enerji urettigini aciklar. Sonra makinayi yapan biri bulunur zaten...

Standart bir donergec haberi daha... Geciniz.
  • Pek inandırıcı gelmedi bana nedense.
  • Mıknatıs doğal bir enerji kaynağı fakat içerisindeki statik enerji. Bu enerjiyi yine statik bir kuvvet olan yerçekimi kuvveti ile beraber kullanarak dönel bir hareket elde etmek bana gayet mantıklı geliyor. Neresi inandırıcı gelmiyor anlamadım
  • yeni bir erke dönergeci.
    yüke bindiklerinde güç üretemezler, kullanım alanı yok denecek derecede kısıtlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Neresi inandırıcı gelmiyor anlamadım

kısa ve net bir cevap vermek gerekirse;

quote:

Orijinalden alıntı: C4

yüke bindiklerinde güç üretemezler, kullanım alanı yok denecek derecede kısıtlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timurlénk

quote:

quote:

Sizde hata bulmuyorum. Anlamadan-dinlemeden ilk önce karalamayı gelenek haline getiren medyamız sayesinde bu önyargı insanımıza da aşılandı ne yazık ki. İlk mesajda verilen yazıdaki videoları incelerseniz, motor miline pervane takılıp ölçüm yapılıyor ve 250W düzeyinde elektrik enerjisi açığa çıkıyor. Hatta bir ara elle mili sıkıştırıp yavaşlatmaya çalışıyorlar ama olmuyor.

Başka birşey demiyor ve yorumsuz olarak aşağıdaki videoyu ekliyorum sadece:

• banada pek inanddırıcı gelmedi tutmaz bu.yılllardır nerdeyse her hafta şu türk mucit şunu buldu bunu yaptı yeni bi çığır açtı tarzı saçma haberler yapılıyor.ama HİÇ BİRİ PRATİKTE Bİ HALTA yaramıyor.yeterli maddi destekmi verilmiyor anlamadımki.
  • Con Ahmet'in makinesini araştırmanızı tavsiye ederim. Bu konuyla doğrudan ilgili.
  • quote:

yeni bir erke dönergeci.

Hakikaten erke dönergeci vardı bi aralar ne oldu o projeye ses seda yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ranger_66

quote:

yeni bir erke dönergeci.

onun tanıtımında half-life isimli oyunun ses efektleri kullanılmıştı , konu dışında sanırım bu konu hakkında bayağı bir dalga geçilmişti :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

quote:

Orijinalden alıntı: ranger_66

quote:

yeni bir erke dönergeci.

onun tanıtımında half-life isimli oyunun ses efektleri kullanılmıştı , konu dışında sanırım bu konu hakkında bayağı bir dalga geçilmişti :)

@C2H5OH bu konu hakkında ki düşüncelerin nedir?
  • Termodinamik yasalarına göre bu tip makinalar imkansızdır. Eline iki mıknatıs alanın hemen aklına gelen şeyler bunlar ama istediğiniz kadar ölçüm yapın verdiğiniz enerjiden daha fazlasını alamadığınızı görüceksiniz. Bu arada mıknatıs enerji kaynağı değildir
  • manyetik kuvvetin doğrudan doğuş noktasını bilmiyorum fakat manyetizmanın oluşumunu şöyle izah edeyim:

lise kimyasının üstüne koyarak gidelim tam anlaşılması amacıyla(detaya girmeden en kısa, en basit haliyle):

elimizde elektronlar vardı ve bunlar 1s2-2s2-2p6-3s2... gibi dizilimini hatırlarsınız bunun yanında s=1 kutucuk , p=3kutucuk
    1 kutucuk 2 tane elektron alabiliyor , bunlar düz ve ters olarak yerleşiyorlar (hatırlarsanız +1/2 ve -1/2 spinli denirdi)

(-) yüklü parçacık olan elektronumuzu spin devinimi ve hareketinden dolayı bir manyetik moment oluşur. tabi bu elektronların dizilimi her madde de farklı olacağı için manyetik özellikleride birbirlerinden farklıdır. Pauli dışlama ilkesi ne göre aynı 4 kuantum sayılı aynı anda bulunamaz bundan dolayı düz ve ters spinli yerleşen 2 elektron birbirinin etkisini söndürür. Orbitallerinde çiftlenmemiş elektron bulunduran maddeler paramanyetik , çiftlenmiş olanlar ise diyamanyetik lerdir.
    Paramanyetik maddeler manyetik kuvvet çizgilerini çekerler , diyamanyetikler ise iterler. Kristal yapılarda tekrarlanan paramanyetik atomların çiftlenmemiş elektronları paralel olarak yönlenirse , birbirlerine paralel spinli olduklarından bileşke manyetik moment çok fazla yükselir ve kuvvetli manyetik alan oluşur. Bu çok yüksek manyetik momente sahip olan maddelerede ferromanyetik maddeler denir. Aksi olurda birbirlerinin spinlerine ters ve manyetik alanı söndürcek şekilde yerleşim varsa anti-ferromanyetik olur.

demir-nikel ve kobaltın oda ısısında ferromanyetik yani birbirlerinin manyetik momentlerini güçlendirecek şekilde yerleşen spin/atomları olduğu için mıknatıslar tarafından çekilirler.

bu manyetizmadan bahsettik şimdide yine lise fiziğinde ki bir formülden bahsedelim:
    F=qvBsin(a)
    alan vektörleri arasındaki açı=a(alfa dersem hatırlarsınız). Vektorel carpim nedeniyle kuvvet vektorunun yonu hiz ve manyetik alan vektorlerinin bulundugu duzleme dik olmak zorundadir.
    İş neydi birde onu hatırlayalım:
    W=Fxcos(a) a=0 ise iş pozitif, 180 ise iş negatif, =90 ise iş 0 dır

buradan şuna ulaşırız
    kuvvet vektoru hiz vektorune dik olacagi icin mekanik iş yapilmaz. kinetik enerjide bir değişme olmaz fakat yön değişebilir. (bu sebeple uçaklar havadaki manyetik alan tarafından düşmeye zorlanmıyor)
    Manyetik kuvvet manyetik alana diktir, manyetik kuvvet olması için yük hareketli olmak zorundadır.
    Elektriksel iş ile çok karıştırılır halbuki elektrik alan paraleldir ve hareket eden parçacığın hızından bağımsızdır bu sebeple o iş yapabilir.

konu en basit haliyle böyle anlatılır.İndüklenme, metallerde iletkenlik/süperiletkenlik ile manyetizma ilişkisi , diya ve paramanyetik sapma(molekül orbital konusu)... alakalı olan diğer konular ve detayları forum üzerinden yazarak anlatamam.Zaten fizikçi değilim işin tam olarak ehli olmadan yargıdada bulunmayım , konu süperiletkenlere geldiğinde yani kuantum işin içine girdiği vakit dahada dallanıp budaklanıyor.Bir görüşe göre süper iletken ve indüklenecek sarmal tel ile kayıpsz sonsuz manyetik potansiyel oluşturulabilir gibi bir düşünceye rastladım.Genel olarak yanlış bilinen(eğitimi olmayan kandırılan arkadaşlardan bahsediyorum) elektrostatik çekim kuvveti ile manyetik kuvvetin birbirine karıştırılmasıdır.Forumlarda , tartışmalarda görülme ihtimali çok yüksektir , manyetik alan diye başlayan tartışmalar 1/4 (pi) * epsilon0 la sonuçlanır sonra örgü enerjisi kristaller derken erke dönergeci nasıl olursa mümkün çıkar :)

Birde olayın asıl koptuğu yer manyetik kuvvetin aslında varolmadığı yalnızca elektrik kuvveti ile beraber varolabildiği elektromanyetik olmadan mümkün olmayacağı gibi bir yasa vardı herhalde net hatırlamıyorum. Fizikçi bir arkadaş gelirse elektromanyetizmayı ve foton un spin=1 olma olayını daha iyi açıklar. elektromanyetizma nın denklemini ifadesini anlatmak beni aşar. o kısımdan sonrası ancak benim alanıma giriyor.

şuan mevcut birkaç sarılı metal ile enerji ürettiğini idda edenlere inanmamak lazım , termodinamikte yukardaki bir arkadaş bahsetmiş , termodinamikten bahsedip buraya yazmaya mecalim yok, niceliklerinde zaten böylebir parametre değişken bulunmuyor.

edit sebebi: birkaç cümle ekledim ve düzeltme yaptım , iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctauren -- 30 Nisan 2012; 3:44:09 >

• 3-5 yılda bir böyle haberler çıkar,
    bir türk mucit sınırsız enerji buldu, yok benzinsiz araba buldu, onu buldu bunu buldu,
    sonuç, sıfır.
  • http://tr.wikipedia.org/wiki/Termodinamik_kanunlar%C4%B1

önce şu üç KANUN u okuyun sonrada bidaha böyle saçmalıklara kulak asmayın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Timurlénk

quote:

quote:

Sizde hata bulmuyorum. Anlamadan-dinlemeden ilk önce karalamayı gelenek haline getiren medyamız sayesinde bu önyargı insanımıza da aşılandı ne yazık ki. İlk mesajda verilen yazıdaki videoları incelerseniz, motor miline pervane takılıp ölçüm yapılıyor ve 250W düzeyinde elektrik enerjisi açığa çıkıyor. Hatta bir ara elle mili sıkıştırıp yavaşlatmaya çalışıyorlar ama olmuyor.

Başka birşey demiyor ve yorumsuz olarak aşağıdaki videoyu ekliyorum sadece:

dostum bunda önyargı yok. gerek erke dönergeci fiyaskosu gerekse de bu arkadaşın sözde icadı -sözde diyorum zira kendisinden çok daha önceleri tasarlanmış olan bir mekanizma bu, sadece ufak tefek detaylar eklenmiş- insanımızın "aaa evreka buldum buldum" diyerek henüz kullanılabilirliği kanıtlanmadan ortaya atladıkları ve sonrasında fos çıkan hayalkırıklıklarından sadece birisi.

aratıp araştırısanız konu hakkında detaylı bilgiler internette var.

geçenlerde ülkemizde elektrikli minibüs yapıldı ve deneme aşamasında. keza hibrit motorlar son derece geliştiler ve dünya çapında kullanımdalar. tüm bu adamlar bilmiyorlar mı bu manyetik motoru kullanmayı? hayır yeni bir şey de değil perendev'in senelerce önce yaptığı bir şey. onca senedir tüm dünya bunu gerek sanayide gerekse araçlarda neden kullanamıyor bir düşünün.

"kendi insanımız harcanıyor, kendi insanımıza güvenmiyoruz kompleks içindeyiz, efendim biz yapamayız önyargısı ile yaklaşıyoruz" argumanlarını geçiniz yok öyle bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4 -- 30 Nisan 2012; 15:48:44 >

• bu tur yazilara halen inanlarin olmasi cahilligin etkilerinin tipik bir ornegi.
  • entropi üretimi her zaman 0 dan büyük olacağı için devirdaim makinaları imkansızdır. Aldırmayın gülüp geçin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.