Şimdi Ara

Sonsuz Güç Üreten Manyetik Motorlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
80
Cevap
5
Favori
25.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Enerjiyle gücü ayırt edebilecek seviyeye gelin, sonra buradaki mühendislere çamur atmaya yeltenin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence bunu yapmanın tek yolu manyetik alanı geçirmeyen ve etkilenmeyen bir materyal bulmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bozok6666 B kullanıcısına yanıt
    Karanlık madde ve atom altı parçacıkları çözdükçe çok verimli enerji kaynağı bulunabilir hale gelecektir.

Ama Cern deneyi ve onun devamındaki gelişmelere bağlı olarak ilerleyecek bu konular..

Henüz keşfetmek için daha çok zaman lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Mevcut manyetik alandan yararlanarak enerji elde etme dısında bence sonsuz enerji elde etme yöntemi olamaz.

Pusulaları düşünün siz ne kadar enerji harcarsanız harcayın o sürekli kuzeyi gösterir. Çünkü onda enerji bitmez

Ayrıca haber yalan haber. Onca mühendis yapamadı bu adam yaptı ha?. Bir de 20 yıl sonra yapmıs

https://docs.google.com/file/d/0B2GRHIhjQGBlRDNFUGRWdFpwZlE/edit

• Evet Muammer Yıldız yaptığı motorun patentlerini almış. Hatta Hmsb motorda 500 kw'dan 3300kw'ya kadar jeneratörler hazırlanmış fotoları ve kataloğu bile var. 2,5 senede de kendini amorti ettiği iddia ediliyor. Motoru gördük, videosunu izledik. Ama Türkiye'de jeneratörleri kullanan yada bir şekilde Muammer Yıldız'ın prototip dediği ve çalıştırdığı bir jeneratör yok. Enteresan doğrusu.

Bana da inandırıcı gelmedi. Kendinde projesinin çalınacağı yada kopyalanacağı korkusu olabilir. Lakin bugün Tedaş'a elektrik satabiliyorsunuz. Madem 2,5 senede kendini amorti ediyor şu ana kadar kendinin ufak bir elektrik santrali olması gerekmez miydi? (Finans destekleri, leasing destekleri, Avrupa Birliği kalkınma projesi destekleri gibi birçok destek mevcut. Hatta bu tip bir projeye devlet bile destek verir sonuçta enerji üretiyorsunuz.)

Düşünün; 1600cc bir dizel motor yaklaşık 80kw güç üretiyor. Ve Hsmb'nin kataloğunda taşınabilir 500kw jeneratör var. Demek ki 80kw lık bir motor rahatlıkla bir arabaya sığar. Hem sessiz hem de bedavaya giden 0 emisyon, çevreci ve fosil yakıtın sonunu getiren bir araba. (Çok tehlikeli ve düşündürücü, bir o kadar da enteresan, inanmak istediğimiz ancak ikna olamadığımız birçok soru işareti olan konular.)

• Dunyanin, marsin, ayin v.b gotunde benzinli motor var o yuzden 5 milyar yildir donuyor :)

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    patent almak bir isin basarili oldugunu gostermez. O yuzden her patent aldim diyene inanmayin.
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Evet ben de aynı mesajı vermek istedim aslında.
    Bir üst mesajda Qui- gon jin arkadaşımız patent linkini vermiş. Aslında ona bir cevaptı.

Patent almış ve o kadar güçlü bir motor-jeneratör (3300kw- 3,3megawatt) üretebiliyorken niye bunca sene sonuç yok işte insan onu merak ediyor.
    Parası yok yapamıyordur diyenler için; bu tip işler, özellikle enerji üretimi için devlet desteği var.

Hadi onu geçtim şöyle basit bir hesap yapın; sistem kendini madem 2,5 senede amorti ediyor, küçük bir sistemle başlayıp 1 sene sonra geri ödemeli 3 sene kredi çekin. Nasıl olsa sistem kendini 2,5 senede geri ödüyor. Bedava enerji üretiyorsunuz, ürettiğiniz enerjiyi satıp kredinin geri ödemesini yapın, 1,5 senede de faizini ödersiniz. Bunu bir ben mi düşünebiliyorum? Hayır. Peki niye yapılmıyor? Çünkü?????????

Aynı şey güneş panelleri için de geçerli. Ancak onların da kalitelilerinin yararlı ömürleri 15 sene ve ürettiği enerji 15 senede ilk yatırım ve bakım maliyetini bile karşılamıyor.

Kendi şahsi fikrim; Bunca çalışma yapılıp patent alındıysa ortada muhakkak birşey vardır. Gönlüm de olmasından yana. Ancak harekete geçilememiş ve bunca sene de yol alınamamış olması üzücü ve düşündürücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Qui-Gon Jin

quote:

Mevcut manyetik alandan yararlanarak enerji elde etme dısında bence sonsuz enerji elde etme yöntemi olamaz.

Pusulaları düşünün siz ne kadar enerji harcarsanız harcayın o sürekli kuzeyi gösterir. Çünkü onda enerji bitmez

Ayrıca haber yalan haber. Onca mühendis yapamadı bu adam yaptı ha?. Bir de 20 yıl sonra yapmıs

Patent almak kadar kolay bir şey var mı? Affedersin ama kendi dışkımın patentini bile alabilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Patent almak kadar kolay bir şey var mı? Affedersin ama kendi dışkımın patentini bile alabilirim.

Eindhoven üniversitesine başvur al o zaman.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eindhoven üniversitesine başvur al o zaman.

Tamam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

sen tecrubesizsin anlasilan.

Patent almak icin birseyin basarili oldugunu veya calistigini kanitlanmasi gerekmez. sadece bir dusunce gerektirir. Mesela sen bir dokuzgen prizma icine Qoi-Gon-Jin yazisi yazip bunun isinlanmaya yarayan makine oldugunu ve gelistirme asamasinda oldugundan korunmasi gerektigini bildirip patent alabilirsin.

aynen angelicanin dedigi gibi diskinin degilde diskilama tarzinin bile patentini alabilirsin.( eger daha onceden alinmadiysa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 16 Ocak 2016; 17:35:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

quote:

quote:

sen tecrubesizsin anlasilan.

Patent almak icin birseyin basarili oldugunu veya calistigini kanitlanmasi gerekmez. sadece bir dusunce gerektirir. Mesela sen bir dokuzgen silindir icine Qoi-Gon-Jin yazisi yazip bunun isinlanmaya yarayan makine oldugunu ve gelistirme asamasinda oldugundan korunmasi gerektigini bildirip patent alabilirsin.

aynen angelicanin dedigi gibi diskinin degilde diskilama tarzinin bile patentini alabilirsin.( eger daha onceden alinmadiysa)

Sen tecrübelisin anlaşılan.

• Üstadım akşam akşam 15 dk güldüm. Allah'ta seni güldürsün. :)))
  • Bizim ülkenin sorunu, cahillerin egolarının beyinlerinden çoook daha büyük olması.

Bin defa yazdık, termodinamiğin ilk üç kanununu okuyun. Anlayabilirseniz (ki orta seviyede bir insan rahatlıkla anlayabilir) böyle salak dolandırıcıların icatları ile değerli zamanınızı boşa harcamamış olursunuz.

• Cevabını görünce dünyanın dönmediğini söyleyen bir arap din adamı aklıma geldi hala gülüyorum ..
    Bu adam diyorduki dünya 1600km hızla dönüyorsa kuşlar helikopterler havada nasıl asılı kalıyor asılı kaldığını görebiliyoz o zaman dünya dönmüyor diyordu seninkide bu cevaba benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozok6666 -- 13 Mayıs 2016; 8:00:34 >
  • Termodinamik kanunları. İlahi kanun gibi sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 15 Mayıs 2016; 11:55:12 >
  • Ne kadar cahilsiniz. Sizin adınıza utandım.

• k2fg9 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.Sizde ne kadar bilgilisiniz kültürlüsünüz, ne kadar erdemlisiniz hemen cahillere haddini bildiriyorsunuz. Sizin egonuz beyninizden küçük. Şimdi termodinamik kanunlarını okuyordum. Birden cahilliğim geçti. Bilgim arttı Hatta IQ um bile arttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 15 Mayıs 2016; 13:33:52 >
  • * Elektrik enerjisi nerdeyse bütün enerji çeşitlerine kolayca dönüşebilir. Isı dönüşür, ışık dönüşür, akülerde kimyasal enerjiye dönüşür, aküden elektrik alabiliriz. Elektromanğetik (alana) enerjiye dönüşür (mekanik hareket enerjisine dönüşmeden önce) ...vs. Manyetik alanların bir birlerini itmesi prensibi ile DC elektrik motorları çalışır. Yani manyetik alan da bir tür enerjidir. Eğer olmasaydı elektrik enerjisi manyetik alana dönüşmezdi. Enerji başka bir enerjiye dönüşür. Terside doğrudur manyetik enerjide hareket yada değişken mağnetik alan ile elektriğe dönüşür.(Bkn. Transformotorlerin çalışma prensibi). Bunlar kabulünüzmü ?

* Ayrıca sabit mıknatıslı basit DC motorlarda, gelişmiş DC motorlarda manyetik alanların bir birbirini itmesi prensini ile çalışır. AC motorlar ise döner mağnetik alanın rotoru manyetik olarak yakalaması prensibi ile çalışır.

* Dolayısı ile manyetik motorda yoktan bir enerji ile dönmüyor. İçindeki neodmiyum güçlü mıknatısların birbirlerini itmesi prensibi ile çalışıyor. Duran gövde kısmında değişik açılarda neodmiyum mıknatıslar var, dönen rotor kısmında da değişik açılarda neodmiyum mıknatıslar var. Bunlar birbirlerini iterler ve rotor döner.

* Neodmiyum mıknatıslar hafızalı metallerdir aslında. Nötr neodmium aşırı yüksek bir DC elektromagnetik alan içine sokulur. Bu manyetik alanı hafızaya alır yada içindeki nötr domenler bir hizaya girerek kalıcı bir mıknatısıyet elde edilir. Ömrü 18-20 yıldır. Ömrü dolunca yada mağnetik alanı azalınca tekrar şoklanarak manyetik özellik yüklenebilir.

*Manyetik motorun patenti yok demişsiniz. Buraya Muammer Yıldız Beyin patent dosyasını atıcam ama 4.7mb rar uzantılı dosyayı buraya nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. Yardım eder misiniz? Bi arkadaş yukarıda patent dosyalarını paylaşmış sağolsun.

Bu videoyu soununa kadar izleyin. Türkiyeden patent alamayan M. Yıldız Almanya ve Hollandadan aldı patenti.

https://www.youtube.com/watch?v=mHW6b1aFPfU videoda 03:12 de başlıyor gösteri. 2000 rpm ile dönen mağnetik motor.

http://hmsbturk.com/img/photos/urunler/belluna-2-2-120Hp.jpg 120Hp gücünde mağnetik motor.

Yukarıda yazdıklarımı bir yerden kopyala yapıştır yapmadım. Kendin yazdım. Lütfen başka yerlerde kopyala yapıştır şeklinde kullanılmasın.

Muammer Yıldız benim gözümde çağımızın Nicola Teslasıdır.

Cahil halimle ve vakit darlığından bu kadar yazabildim. Yazdıklarıma itimat etmiyorsanız bir elektrik mühendisi yakınınız ile beraber bakın yazıma. Bir hata ettiysek affola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 15 Mayıs 2016; 13:35:17 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.