Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Son O/C Bombam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
48
Cevap
0
Favori
616
Tıklama
Giriş
    1337 Mesaj
    İlgi gösteren arkadaşlara teşekkürler.

Öncelikle dün işten geldiğimde PC'min 250 FSB ile 1800 Mhz hızında çalıştığını gördüm ve anlam veremedim.AiBooster ile baktığımda da 250 FSB ve 1800 Mhz gözüküyordu.FSB'yi 251 yapıp apply dediğimde 3765 gibi bir değer göstermesine rağmen CPU-Z ve Windows hala işlemciyi 1800 Mhz olarak görüyordu.Fırsat bu fırsat FSB'yi 300 yaptım yukraıdaki SS'i aldım.Sonra 400 Yaptım 6 Ghz'e yakın bir değer gösterdi , sonra bu beni kesmez dedim programın müsade ettiği en yüksek FSB'yi verdiğimde ise makina resetledi ve normal değerlerine döndü.Özet olarak Asus'un yazılımının bir sapıtması bu.Ama bence hoş oldu

Diğer yandan bu sayede 4.8 Ghz yapmış olan arkadaşları içimizde keşfetmiş olduk. Şaka bir yana benim işlemci 4.0 Ghz'e yakın değerlerde kötü bir soğutma sistemi ile stabil oluyor.Sistemi sağlam olan ( water box etc.) bir arkadaşta bir gün denemek lazım.Umarım canınızı sıkmadım
    |
    |

2011 1.3 CDTI Astra Cosmo

• Binbaşı
    1278 Mesaj
    Selam arkadaşlar konu biraz sapıcak ama bu waterbox'u nerden buluruz?
    |
    |
    365 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: java

Sanırım arkadaş apply demeyi unutmuş gbi geldi bana...

Eğer böyle ise aynen....

evet olay budur aekadaş apply dememiş. boşuna ss beklemeyin.
    |
    |

Orjinalden alıntı: EX_PRO

BEYLER İMZAMDA BULUNAN SİSTEMLE VOLTAJ VERMEDEN BENDE 4.8 GHZ ÇALIŞTIRABİLİYORUM. (Thermaltake-BigWater ile)

İŞ RAM VE ANAKARTA BAKAR SADECE AMA CPU'YU BU KADAR KASMAYA GEREK YOK BENCE BEN 4,3 KULLANIYORUM GENELEDE

SL7PU MALEZYA İNTELİN EN İYİ KOD'LU CPUSU

smartcard DOSTUM SL7PM COSTA RİCA KOD'DA İYİBİR KOD ELİNDEN SAKIN ÇIKARTMA

Arakdaş yaptım diyorsa yapmıştır, ben güveniyorum ona Yarın ss'yi koy da herkes görsün Emre
    |
    |
    |
    |
    Bu olay tamamda be @EX_PRO arkadaşın ss'lerini bekliyorum...
    |
    |
    Ryzen1700X, ASUS X370Pro, 16GB Corsair2400Mhz Ram, GTX1060 6Gb Graphics, 2x250GB EVO 850 SSD Raid0, Samsung BX2350 led, Logitech Z5500 5 1 Digital, Momo Wheel, ThermalTake 650WToughPower, Armor Case...
  • Yüzbaşı
    365 Mesaj
    foruma giren kişileri kandırmaya çalışıyolar.
    |
    |

Orjinalden alıntı: java

Sanırım arkadaş apply demeyi unutmuş gbi geldi bana...

Eğer böyle ise aynen....

Bu arada aklıma gelmişken apply demeden zaten girilen değerler aktif olmaz.Yani FSB'yi 300 yaptığınızda apply demezseniz fsb hızınız eski değerini gösterir AiBooster'da .Kısaca eğer benim verdiğim resim gerçekten 300 FSB'li bir CPU'nun değerini gösteren bir resim olsaydı apply yapılmamış olması gibi bir ihtimal olmazdı
    |
    |

2011 1.3 CDTI Astra Cosmo

• Yarbay
    7309 Mesaj
    neyse sonuçta değerler gerçek dışı.... yani
    |
    |
    Q6600@3.8G__1.385v__Vid1.2125v_Thermalright Ultra-120 Extreme__ 2x NANOXIA FX12-1250 __DFI Lanparty DK P35-T2RS__Crucial Ballistix Tracer 2*2Gb_HİS 5850 Cooling_Thermalright HR-03 GT ___Sandisk 120GB Extreme SSD __ 22'' Samsung SyncMaster T220 __Logitech MX1000 _Logitech G15___ Nova Killer __GIGABYTE 3D AURORA 570 Case_ Silverstone Olympia 850W

Windows 7 x64
  • Emekli Yönetici
    6172 Mesaj
    3200+ 64 sc939 2850 çalıştırıyorum boot edip açıyo ama gel bi test dene gümmmmm..

yoksa açıp göstermek kolay...
    |
    |
    herkes inanmak zorunda degil arkadaşlar fakat şunu biliyorum ki voltaj sız 4220 mhz ya çıktım ben de ama stabil lkesinlikle imkansız BURDA KI ARKADAŞLAR ONU EKLEMEYİ UNUTMUŞLAR STABİL OLMADIKTAN SONRA İSTERSEN 5000 MHZ A ÇIK NE ANLADIM Kİ BEN O İŞTEN! BU KANAL DA GELMİŞ GEÇMİŞ EN İİ OVERCLOCK BİLİNDİGİ GİBİ MEKE VE TAKIMI !! NEDEN İ ÇOK BASİT HEM SUPER PI HEM DE STABİLİTE !!!İŞTE BİZDEKİ SORUN STABİLİTE YOK.!
    |
    |
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: DeVil_BoZZo

EEE hani nerde ss?

+1 yani...
    |
    |
    Ryzen1700X, ASUS X370Pro, 16GB Corsair2400Mhz Ram, GTX1060 6Gb Graphics, 2x250GB EVO 850 SSD Raid0, Samsung BX2350 led, Logitech Z5500 5 1 Digital, Momo Wheel, ThermalTake 650WToughPower, Armor Case...
  • Yarbay
    6143 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: EX_PRO

EVET PEGASUS DOSTUM VOLTAJ VERMEDEN BENDE ÇOK SAPITTIM İLK BAŞTA HATTA OLAMAZ BÖYLE BİRŞEY DEDİM VE DİJİTALTRENDİ ARADIM ONLARDA Bİ ANLAM VEREMEDİ (ANLAMADILAR YANİ)
    1,370 V DA 4,8 GHZ GÖREN BÜTÜN ARKADAŞLAR HALA ŞOKTA BENDE DAHİL

ss
    |
    |
    yok ya nerde ss ler

|
    |
    Arkadaşlar kötü bir haberim var. Ex_Pro nickli arkadaş anakart ve ramlerini yaktı Nasıl oldu bilmiyor ama olmuş. Inanmayanlar olabilir.

Benim tek sözüm bekleyin arkadaş en kısa zamanda yenilerini temin edecek o zaman ss'leri hep beraber göreceğiz

Lütfen saygısızlık yapmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-GeN -- 18 Mayıs 2005, 20:41:23 >
    |
    |

gecmiş olsun

ne diyelim

beklicez biraz daha
    |
    |
    tabiki o/c risk işi. böle yarını bekleyin derken gümbürtüye gitti işde parçalar
    |
    |

Orjinalden alıntı: smartcard

İlgi gösteren arkadaşlara teşekkürler.

Öncelikle dün işten geldiğimde PC'min 250 FSB ile 1800 Mhz hızında çalıştığını gördüm ve anlam veremedim.AiBooster ile baktığımda da 250 FSB ve 1800 Mhz gözüküyordu.FSB'yi 251 yapıp apply dediğimde 3765 gibi bir değer göstermesine rağmen CPU-Z ve Windows hala işlemciyi 1800 Mhz olarak görüyordu.Fırsat bu fırsat FSB'yi 300 yaptım yukraıdaki SS'i aldım.Sonra 400 Yaptım 6 Ghz'e yakın bir değer gösterdi , sonra bu beni kesmez dedim programın müsade ettiği en yüksek FSB'yi verdiğimde ise makina resetledi ve normal değerlerine döndü.Özet olarak Asus'un yazılımının bir sapıtması bu.Ama bence hoş oldu

Diğer yandan bu sayede 4.8 Ghz yapmış olan arkadaşları içimizde keşfetmiş olduk. Şaka bir yana benim işlemci 4.0 Ghz'e yakın değerlerde kötü bir soğutma sistemi ile stabil oluyor.Sistemi sağlam olan ( water box etc.) bir arkadaşta bir gün denemek lazım.Umarım canınızı sıkmadım

SEN ŞİMDİ BANA ŞUNU SÖYLE
    bu 4.0 ghz i kaç v ile yaptın.
    malum benim cpu seninki ile aynı kodlu ve uretimli. birde default v ile maz kaç yapıyor
    |
    |
    AMD PHENOMII X6 1090T ~ GIGABYTE GA-890GPA UD3H ~ ZOTAC 760GTX 2GB ~ KINGSTON HYPERX 2x2GB DDR3 1600 ULV ~ SANDISK ULTRA PLUS 256GB SSD ~ LG 32LW4500 3DTV MONITOR ~ CREATIVE X-FI TITANIUM FATALITY PRO ~ CREATIVE MEGAWORKS 5+1 THX ~ GIGABYTE 3D MARS FULL TOWER ~ HIGH POWER ABSOLUTE 600W ~ PLEXTOR CDRW PX-W5224A ~ ASUS DVDRW 1814BLT

• Yarbay
    8310 Mesaj
    voltaj artırımı yapmadan 4.5ghz yapmak o kadar kolay değil.
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.