Şimdi Ara

SON KONTROLLER (AMD SİSTEM İÇERİR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sistem ile yapmak istediğim, Knight oynayıp 1080p video çekmek. Dota 2 ve Nfs Rivals gibi oyunları high ayarlarda oynamak. Solidworks, AutoCad dar boğaz olmadan kullanabilmem yeterlidir. Ve tabii ki birazcık OC yapıcam :)

Sizden ricam sistem uyumlu mu, stabil çalışır mı bir sıkıntı çıkarır mı. Birde sisteme uyumlu bir ekran kartı önermenizi rica edicem 700-1000 Benim aklımda R9 380 4gb var ama hangi marka?

CPU: AMD FX X8 8350

PSU: CORSAIR VS650 (650W) 80+

RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) 1866MHz

SOĞUTUCU: COOLER MASTER HYPER 212EVO

ANAKART: MSI 970 GAMING AM3+ 2133MHz(O.C)

SSD: Kingston HyperX 3K 120GB 550MB-510MB/s SATA3

KASA: CORSAIR CARBIDE SERIES CHAMP/SPEC-02 MidT ATX

HDD: WD 3.5" 500GB Cavair Green Intellipower Sata 3.0 64MB

MONİTÖR: BenQ RL2240HE 21.5" 1Ms DVI/HDMI Gaming Led Monitör(Sarı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNervffy -- 28 Temmuz 2015; 0:32:57 >

• Intel Core i5 + R9 280'li sistem daha performanslı olur.

http://www.sinerji.gen.tr

• quote:

Orijinalden alıntı: redd2nt

Mrb öncelikle yapmak istediğim knight oynayıp 1080p video çekmek akıcı şekilde, dota 2yi mediumun biraz üstünde oynayabileyim, solidworks, Autocad tıkanmadan kullanabileyim. Orta düzeyde OC yaparım.

Bütçe: max 2000tl

Ben böyle bişey topladım ama yorumlarınıza açık..

intel ve daha iyi bir işlemci + 1 tb hdd+ 120gb ssd ve bütçeni çok aşmadı. Ekran kartından daha pahalı oldu işlemci ama senin isteğini karşılayacak bir sistem.

SON KONTROLLER (AMD SİSTEM İÇERİR) SON KONTROLLER (AMD SİSTEM İÇERİR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyasyon35 -- 24 Temmuz 2015; 8:50:40 >

• İntel işlemci yaparsan daha iyi olur Hayırlı olsun bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheAmphitrite

İntel işlemci yaparsan daha iyi olur Hayırlı olsun bu arada

neden intel hocam ben senelerdir amd kullanıyorum intel kullanacağımı sanmam
  • yok mu yardım edecek
  • Knight oynarken 1080p stream mi yapicaksin video cekmek derken. Fx6300 6 cekirdekli oldugu icin 4 u oyuna 2 si kaydetmeye gidiyor sanirim intelden daha iyi yapar bu isi. Intel ile amd yi tek cekirdek icin incelersek intelin teknolojisi daha ileride modern, amd ninki geri fakat amd farki daha fazla cekirdek koyarak kapatmaya calisiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Video çekmek derken işte bandicam ile çekip editliycem aynı işlem oluyor herhalde o yüzden 6 çekirdek önemli
  • Aslinda iyi denk geldi bende buna benzer bir sistem toplamak istiyordum az once ilk konumu actim :) bende fx6300 dusunuyordum ama r9 380 le falan 2. El satabileceksem. R7 270 750ti yi geciyormus bu arada simsi baktim

• Birde bak

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4460-vs-AMD-FX-6300

Arada neredeyse 300 tl var degilmi?

• Ben birazda işlemciyi zorlayacağım ya o yüzden 6300 anlıycan amd candır boş ver yanınada bi sapphire r9 280 tamamdır işte @mufocan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNervffy -- 25 Temmuz 2015; 1:46:37 >
  • yardımmmm
  • yardımmmmmmmmmm
  • yok mu yardım edecek
  • I5+H81
  • Sitem Güzel her oyunu yüksekte oynarsın ekran kartı ne düşünüyorsun oyun içinse amd işlemci güzel şeçim ama çizim video gibi işlerde varsa inter tercih ederim
  • Sapphire R9 280 düşünüyorum hocam oynayacağım oyunlar o kadar zor değil olur da besleyemez ise kartı tek tuş oc u kullanıcam
  • Neredeyse 300lira fark var o kadar aşamam bütçeyi 6300a biraz oc ile kartı rahat beslerim diye düşünüyorum 6 çekirdekte cabası tşk yorumun için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redd2nt

Neredeyse 300lira fark var o kadar aşamam bütçeyi 6300a biraz oc ile kartı rahat beslerim diye düşünüyorum 6 çekirdekte cabası tşk yorumun için.

Aldığınız anakart ve işlemci 700 TL yapıyor.

I5 4460 - 550 TL

H81 Anakartlar da - 150 lira civarlarında.

300 lira farkmı ?
  • Hayır ben 4460 alırsam h81 ile kullanmam ya z97 ile anca ikisi de 900tl civarı yapıyor. Yani yine 250-300tl fark cıkıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNervffy -- 25 Temmuz 2015; 21:39:03 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.