Şimdi Ara

Son Karar Yardım GTX950 mi R7 370 Nitro mu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    380 de 960 da 370'ten daha güçlü kartlar. Bu nedenle sahip oldukları 4 gb vrami daha etkili şekilde kullanabilirler diyeceğim de maksimum fark 5-6 fps'yi de geçmemiş yine. Hatta bazılarında değişen bir şey bile olmamış. Yani bu karşılaştırmaları koyarak dediklerimin doğruluğunu tekrardan sağladın.

Gelelim benim ve bölüm ahalisinin merak ettiği asıl soruya: Bir insan neden sürekli kendini haksız çıkarmak için bu kadar uğraşır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

380 de 960 da 370'ten daha güçlü kartlar. Bu nedenle sahip oldukları 4 gb vrami daha etkili şekilde kullanabilirler diyeceğim de maksimum fark 5-6 fps'yi de geçmemiş yine. Hatta bazılarında değişen bir şey bile olmamış. Yani bu karşılaştırmaları koyarak dediklerimin doğruluğunu tekrardan sağladın.

Gelelim benim ve bölüm ahalisinin merak ettiği asıl soruya: Bir insan neden sürekli kendini haksız çıkarmak için bu kadar uğraşır acaba?

Bu bahsettiğim Assassin's Creed için bir kullanıcının başlığı vardı forumda, seçenekleri en düşüğe getirse bile bellek kullanımının 3.4 GB'tan sekmediğini söylüyordu. Kendisini bulamadım, bir başka değerli kullanıcı arkadaşımızın mesajını alıntılıyorum. [Kaynak] Bahsettiğim konuda resimlerin üzerindeki bellek tüketimi de yer alıyordu.
    Şimdi bunlar mevcut, tek ben de söylemiyorum forumda konusu var. Siz kendinizi zaten gtx 960 daha güçlüydü diyerek mi avutacaksınız 4GB şart koşulduğunda? Niye gtx 950'de de 4GB bellek olamıyormuş? Ama siz elde ne varsa ona göre konuşuyorsunuz, çünkü ezberlemişsiniz.

• Direk 950 Hiç tartışmasız şüphesiz
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Bir şeyi merak ediyorum dostum, hadi her konuda AMD fanboyluğu yapmanı geçtim(ki fark ettiysen ben de çok AMD öneririm ama seninki bariz Fanboy'luk, Skylake'e karşı FX önermek falan) sana cümleleri karmaşık yazman için para mı veriyorlar. Şimdi sakın ben has Türkçe konuşuyorum deme ben de biliyorum Türkçe olduğunu, ancak dil kurallarında akıcılık ve yalınlık da var ve sen bunlara dikkat etmiyorsun, üstüne özel isimlerin çevrilmemesi gerektiği halde neden çeviriyorsun. Düzgünce söyle işte, Gtx 950 daha güçlü ama oyunlar 2'den fazla Vram isteyince 950 yetmez de, zaten bu kartları alanlar neden 1440p oyun oynasın ki, o çözünürlük için en az 380x(tercihen 390) veya 970 gerekiyor. Sırf bu klasmanda Nvidia daha güçlü diye niye lafı dolandırıyorsun ki. Bu arada yanlış anlama, AMD tarafıyla ilgili çok bilgin olduğunun hepimiz farkındayız ancak bu üstte belirttiklerimi yaparak bütün o bilgi birikimini çöpe atıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerding_Gamers

Bir şeyi merak ediyorum dostum, hadi her konuda AMD fanboyluğu yapmanı geçtim(ki fark ettiysen ben de çok AMD öneririm ama seninki bariz Fanboy'luk, Skylake'e karşı FX önermek falan) sana cümleleri karmaşık yazman için para mı veriyorlar. Şimdi sakın ben has Türkçe konuşuyorum deme ben de biliyorum Türkçe olduğunu, ancak dil kurallarında akıcılık ve yalınlık da var ve sen bunlara dikkat etmiyorsun, üstüne özel isimlerin çevrilmemesi gerektiği halde neden çeviriyorsun. Düzgünce söyle işte, Gtx 950 daha güçlü ama oyunlar 2'den fazla Vram isteyince 950 yetmez de, zaten bu kartları alanlar neden 1440p oyun oynasın ki, o çözünürlük için en az 380x(tercihen 390) veya 970 gerekiyor. Sırf bu klasmanda Nvidia daha güçlü diye niye lafı dolandırıyorsun ki. Bu arada yanlış anlama, AMD tarafıyla ilgili çok bilgin olduğunun hepimiz farkındayız ancak bu üstte belirttiklerimi yaparak bütün o bilgi birikimini çöpe atıyorsun.

Yüklü sual diyoruz senin dediğine. Cevap versem kabul etmiş olacağım, yok vermesem cevap verememiş olacağım. İkisi de aynı yola çıkıyor.
    Gtx 950 güçlü falan değil. 2-3 fps için kullanım ömrü Directx 11'le sınırlı kalacak ekran kartı alınmaz.

Dikkat edersen ben farklı bir şey söylemiyorum, bence de 4 gb daha geleceğe dönük ama piyasadaki en vram canavarı oyunun 1440p'de o kadar kullandığını yazmak da alakasız olur, zaten bu kartlar 1440p için değil ki o çözünürlükte düşünelim. Bu arada
    quote:

GTX 950 ile düşük görüntü kareleri daha az olur;
    gtx 950'nin daha güçlü olduğunu sen kendin yazmışsın işte. Konuyu açan arkadaş da 370'i alıp geçebilir, onu da belirteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerding_Gamers

Dikkat edersen ben farklı bir şey söylemiyorum, bence de 4 gb daha geleceğe dönük ama piyasadaki en vram canavarı oyunun 1440p'de o kadar kullandığını yazmak da alakasız olur, zaten bu kartlar 1440p için değil ki o çözünürlükte düşünelim. Bu arada
    quote:

GTX 950 ile düşük görüntü kareleri daha az olur;
    gtx 950'nin daha güçlü olduğunu sen kendin yazmışsın işte. Konuyu açan arkadaş da 370'i alıp geçebilir, onu da belirteyim.

Basite indirgiyorum. Gtx 950 öndeyken Directx 11'deydik; şimdi directx 12'deyiz. İnanmayan alsın, sonucunu görsün. Hiç gtx 950 artık önde demiyorum.

• Gtx950 tabiki.

• 380 alınamıyorsa gtx 950 alınabilir. R9 370 gerçekten zayıf 950 ye göre. Burada amd den ekmeğini yiyen insanlar var ama yapacak bişey yok. Onlar söyleyemiyorsa gerçeği biz söyleriz.

• Hadi ben AMD'den para alıyorum diyelim, bu oyunların yapımcıları da mı para alıyor vram'i yüksek tutmak için ??? Bol keseden sallamak bedava tabi. Çoğu yerde Mete'ye katılmam ama bu konuda haklı, kesinlikle 4 gb vram tercih edilmelidir. 4k olanlara bakmayın, 1080p bile yeterli bence. İnsanları yalancılıkla suçlamak hoş değil, sözlerinize dikkat edin lütfen.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Son Karar Yardım GTX950 mi R7 370 Nitro mu Son Karar Yardım GTX950 mi R7 370 Nitro mu Son Karar Yardım GTX950 mi R7 370 Nitro mu Son Karar Yardım GTX950 mi R7 370 Nitro mu

• quote:

Orijinalden alıntı: tersmantik

380 alınamıyorsa gtx 950 alınabilir. R9 370 gerçekten zayıf 950 ye göre. Burada amd den ekmeğini yiyen insanlar var ama yapacak bişey yok. Onlar söyleyemiyorsa gerçeği biz söyleriz.

Gtx 560 önerseydin bi de.
    Kuantum Kesilmesi adlı eserde Nvidia'nın gtx 760 ile 256 bit modeli en temel önerilerde yer almış, AMD'nin ise 128 bit kartı r7 260x. Acaba gtx 760 ile gtx 950'nin performansının denk olmayacağından olabilir mi? Hitman, Crysis, Batman eserlerinin durumu ne alem a dostlar? Alışın bence şimdiden vasatı geçememeye.

Son Karar Yardım GTX950 mi R7 370 Nitro mu

• Gtx 950 alın 380 serisi gibi renk sıkıştırma yok 370te kullanamaz o veri yolunu verimli. Bütçem kısıtlı derseniz 2gb 370 bakabilirsiniz fiyatına birebir oranla performans veriyor bu iki kart. Bütçe artar derseniz r9 380 4gb bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

Orijinalden alıntı: tersmantik

380 alınamıyorsa gtx 950 alınabilir. R9 370 gerçekten zayıf 950 ye göre. Burada amd den ekmeğini yiyen insanlar var ama yapacak bişey yok. Onlar söyleyemiyorsa gerçeği biz söyleriz.

Gtx 560 önerseydin bi de.
    Kuantum Kesilmesi adlı eserde Nvidia'nın gtx 760 ile 256 bit modeli en temel önerilerde yer almış, AMD'nin ise 128 bit kartı r7 260x. Acaba gtx 760 ile gtx 950'nin performansının denk olmayacağından olabilir mi? Hitman, Crysis, Batman eserlerinin durumu ne alem a dostlar? Alışın bence şimdiden vasatı geçememeye.

Son Karar Yardım GTX950 mi R7 370 Nitro mu

Ben olsam "quantum break"'i "sızmasız hayat" veya "tünelin sonu" hatta "kesikli durumların sürekliliğe etkisinin son buluşu" diye çevirirdim ama özel isimlerin çevrilmemesi gerek yoksa hangi oyun olduğu da anlaşılmaz oyunun yerli/yabancı olduğu da. Belki oyundan mı yoksa başka bir konudan mı bahsediliyor o bile anlaşılamayabilir(oyunla ilgili bir başlık yoksa)

"Kuantum Kesilmesi adlı eserde" belki de cern'de yapılan bir deney, bir roman veya nvidia'nın bir demosu bile olabilir.

Mesela "dün demirci sahibi oldum" demezler. Ferrari aldım derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 12 Nisan 2016; 12:04:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0netw0

Gtx 950 alın 380 serisi gibi renk sıkıştırma yok 370te kullanamaz o veri yolunu verimli. Bütçem kısıtlı derseniz 2gb 370 bakabilirsiniz fiyatına birebir oranla performans veriyor bu iki kart. Bütçe artar derseniz r9 380 4gb bakın.

Renk sıkıştırma bit veriyolunun yerine geçmez. Vektör sıkıştırmaya yaramıyor, multisampling örneklem alınan Kuantum Kesilmesi gibi oyunlarda millete su koyucak ekran kartı önermekten vazgeçiniz. Oyunun önerilerinde gtx 950 önerilmemiş! Yeter ama ha! Fanboyların kovanına mı girdik nedir?
  • Karşılaştırma yapacaksanız kartları en çok ısıtan oyunları karşılaştırın. En çok transistörü onlar kullanıyor olabilir.
  • https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_950_STRIX_OC/33.html

Birazda overlock ile fena kart değil... 370 dediğimiz kart 12 gb olsa neye yarar ki, aynı şey 950 içinde geçerli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_950_STRIX_OC/33.html

Birazda overlock ile fena kart değil... 370 dediğimiz kart 12 gb olsa neye yarar ki, aynı şey 950 içinde geçerli...

Mübalağa yapmayalım, 12gb bir karttan söz etmiyoruz, gayet geçerli bir gereksinim olan 4GB bir karttan söz ediyoruz. Kinaye kaldırmaz bir konuda tartışıyoruz.
    GTX 950 önerenler nedense pek konuyu kavrayamadı neden gtx 950 değil de 760'ın önerildiğine dair diye düşünüyorum. Desteksiz atış gerçekleştirmeyelim, benim elimde kaynak mevcut: 260x öneriliyor ve bu oyun full Directx 12 olarak çıkan ilk oyun.

• Coming kullanıcısına yanıt
    GTX950 daha iyidir.Ancak 500TL-750TL arası fiyatlarda alınabilecek fiyatını hakeden bir kart yok.Hele ki 2GB vramli bir karta 600TL civarı verilmesine karşıyım.Tabii bunun anlamı 4GB 370 almak demek değil.Güçlü gpuya sahip bir kartı 3GB+ vramli olarak almalısınız.Veya minimum harcama yaparak fiyat performans ürünü almalısınız.Örneğin 4GB GTX 960 ya da 4GB R9 380...770-791TL fiyatı vardır ya da 2GB GTX950 alın.560TL civarı fiyatı var.Belki forumda falan sıfır kutusu açılmamış ürün bulunabilir.Veya ikinci el 380X,4GB GTX 960,GTX 770 ya da 4GB R9 380 bulabilirseniz onu alabilirsiniz 600-650 civarına...

http://www.teknobiyotik.com/donanim/sapphire-r9-380-nitro-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-ekran-karti-11242-13-20g.html
    http://www.hepsiburada.com/zotac-nvidia-gtx-960-amp-edition-4gb-128bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-zt-90309-10m-p-BD803907
    http://www.sanalmarketim.com/gigabyte-gvn950wf2oc2gd-gtx950-2gb-gddr5-128bit-16x-pcie-30/p_63079/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 12 Nisan 2016; 12:35:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_950_STRIX_OC/33.html

Mübalağa yapmayalım, 12gb bir karttan söz etmiyoruz, gayet geçerli bir gereksinim olan 4GB bir karttan söz ediyoruz. Kinaye kaldırmaz bir konuda tartışıyoruz.
    GTX 950 önerenler nedense pek konuyu kavrayamadı neden gtx 950 değil de 760'ın önerildiğine dair diye düşünüyorum. Desteksiz atış gerçekleştirmeyelim, benim elimde kaynak mevcut: 260x öneriliyor ve bu oyun full Directx 12 olarak çıkan ilk oyun.

370 in grafik işlemcisi 4gb için mi sizce? şimdi bende r9 290 var ve 4 gb, o zaman amd kullanıcıları kazıklıyor... Bak her iki kartta 4 gb ama arada dağlar kadar fark var... Hali hazırda elimde 7870 2 gb var ve eğer ayarları abartırsak vram kullanımı 2gb olmasa bile oynanabilirlik azalıyor...

Bu seviye kartlarda 2gb bellek gayet yeterli, onun haricinde geçen haftaya kadar gtx670 kullanıyordum 2 gb bellekli ve bu meşhur gta5 de bellek 2400 üzerini gösterirken bile akıcılık anlamında hiçbir sorun yoktu... 7870 i takınca ki o kartta 2 gb benzer ayarlarda yüzde 30 daha az fps aldım. Bu farkın olacağını zaten biliyorum ve saf gpu performansının önemini anlatmak için yazayım dedim.

ashes of the singularity için r7 370 ve gtx 950 performanslarına bakın ilk önce. r7 370 2gb ile 4gb performans testlerine bakın. Daha sonra gtx 950 ve r7 370 performans testlerine bakın. GTX 950 pek çok oyunda gtx 960'a yakın performans bir kart Bütçesi kısıtlı olanları düşünmesi gereken bir kart. r7 370 alınca fiyat farkı %10 ise performans kaybıda %10 olacaktır. Fiyat performans eğrisi r9 390 ve gtx 970 sonrası kırılıyor ve verilen paranın karşılığı yarı yarıya düşüyor.. ( Kendim r9 380 4gb kullanıyorum 3gb vram kullanımı division fallout 4 gta v gibi oyunlarda 1080p'de göremedim. Oyunlar genel olarak 3gb Vram hedefi koymuşlar daha fazlası genelde köşe yumuşatma için gerekli ki onada GPU gücü yetmeyecektir. yüksek ayarlarda. )
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.