Şimdi Ara

SON KARAR İÇİN YARDIM LÜTFEN....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun bir süredir forumu okuyarak ve bizzat ürünleri inceleyerek son 4 ürün arasında kaldım...

Tecrübesi olan üstadlardan son kararımı vermem konusunda öneri ve yardımlarını bekliyorum.... Fiyat ve özellik bağlamında samsung benim için biraz daha önde ama fotograf makinasında da samsung markasına karşı biraz önyargım var ?

1.Canon sx210

2.Samsung WB600

3.Panasonic TZ7-8 veya 10

4.Sony H55 veya HX5V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jans21 -- 9 Temmuz 2010; 12:27:57 >

• Bence Panasonic TZ10

fakat şunu da incelemenizi tavsiye ederim;

Canon G11

http://www.bizamerikadayiz.com/CANON-POVERSHOT-G11-10-MP,PR-77.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 5 Temmuz 2010; 16:05:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

Bence Panasonic TZ10

fakat şunu da incelemenizi tavsiye ederim;

Canon G11

http://www.bizamerikadayiz.com/CANON-POVERSHOT-G11-10-MP,PR-77.html

Teşekkür ederim ancak G11 hem bütçemi aşar hem de ebatları büyük..
  • tz 10 video olarak tz8 den üstün onun dışında aynı. Bütçene göre tz10 veya tz8 den şaşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::oksijen::.

tz 10 video olarak tz8 den üstün onun dışında aynı. Bütçene göre tz10 veya tz8 den şaşma

bütçem en fazla 600 tl ye çıkarılabilir....tz 8 şu an ne kadar türkiye piyasasında acaba ?
  • Yardımcı olacak arkadaş yokmu acaba ? Yoksa herkes tatilde de biz burada cihaz alıcaz diye çırpınıyoruz boşuna :))
  • Samsung'un bundan önceki modelleri(WB500 ve WB550) için chip dergisi görüntülerin kirli olduğunu ve resim etrafında mor bir bulanıklık olduğunu yazmıştı. Eğer deneme imkanınız varsa bence denemeden almayın. Bir de Sony DSC-H55 var daha ince ve 10X optik zumlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Samsung'un bundan önceki modelleri(WB500 ve WB550) için chip dergisi görüntülerin kirli olduğunu ve resim etrafında mor bir bulanıklık olduğunu yazmıştı. Eğer deneme imkanınız varsa bence denemeden almayın. Bir de Sony DSC-H55 var daha ince ve 10X optik zumlu.

Teşekkür ederim..Sony H55 incelemiştim ancak sony de başka bir model çıktı karşıma..HX5...O daha yeni ve iyi özelliklere sahip.. Samsung yerine onu ekliyorum.

Ama bu gidişle makina falan beğenemiyicem ben,sürekli benzer yeni model ve alternatifler çıkıyor karşıma.....
  • Panasonic tz10 bana göre daha alınabilir özellikte.Aslında şuan ki ürünlerin çoğunda iş yok satılanlar bu sensör boyutları belli .Birbirleriyle arasında çok fark gözükmese de (tz10 ve hx5)fazlasıyla yaptığım video ve foto incelemesinde(youtube,vimeo,flickr) Tz10 tercih olarak daha ön planda,mikrofonu daha kaliteli(özellikle konserler için baya iyi),gündüz çekimleri idare eder,video kalitesine bişey demiyorum sadece süper!HX5 alıp pişman olup tz10 alanlar var.Sony hayranı biriyseniz sweep panorama sizi etkiliyorsa hx5 alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: oeste

Panasonic tz10 bana göre daha alınabilir özellikte.Aslında şuan ki ürünlerin çoğunda iş yok satılanlar bu sensör boyutları belli .Birbirleriyle arasında çok fark gözükmese de (tz10 ve hx5)fazlasıyla yaptığım video ve foto incelemesinde(youtube,vimeo,flickr) Tz10 tercih olarak daha ön planda,mikrofonu daha kaliteli(özellikle konserler için baya iyi),gündüz çekimleri idare eder,video kalitesine bişey demiyorum sadece süper!HX5 alıp pişman olup tz10 alanlar var.Sony hayranı biriyseniz sweep panorama sizi etkiliyorsa hx5 alın

Çok teşekkürler,güzel bilgiler verdiniz..Canon sx210 için fikriniz varmı peki ? TZ10 iyi makina evet ama beni düşündüren türkçe menüsünün olmayışı(yurtdışı getirteceğim için)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jans21 -- 9 Temmuz 2010; 12:39:13 >

• Panasonic ve sony de avchd desteği var ,canon da bildiğim kadarıyla yok ufacık bir video çok yer kaplar birde o açılıp kapanan flaş bozulabilir diye düşünüyorum bana pek güven vermiyor tabi burası tartışılır.
  • Aslında kendi içinde HDR çekim yapabilen makinalar (örneğin BENQ E1260) çıkmaya başladı. Bunların yaygınlaşması da beklenebilir.

Sony'nin H55 ve HX5 arasında çok fiyat farkı var GPS ve exmor cmos sensor nedeniyle. Yalnız ikisi de nedense manuel pozlamaya ya da odaklamaya izin vermiyor, emin olmak için kullanma kılavuzunu indiriyorum.

Bir de açılış süresi-cihazı açtıktan sonra fotoğraf çekmeye hazır hale gelmesi- ne kadar bu cihazlarda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 10 Temmuz 2010; 13:44:24 >
  • Hiç aklımda olmayan bir ürün aldım: Fujifilm F70EXR Çok ince (22 mm) 10X optik zoom ,EXR sensor ve gece çekimlerinden dolayı.
  • sony hx5v ve h55 arasındaki fark nedir? almayı düşünüyorumda tavsiye edermisiniz bu makinaları
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtas

sony hx5v ve h55 arasındaki fark nedir? almayı düşünüyorumda tavsiye edermisiniz bu makinaları

Aradaki farkı 2 üstte yazıda belirtmiş arkadaş..Onu okuyun..çok fark yok gps ve cmos sensör dışında..Bende düşünüyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.