Şimdi Ara

Son Dakika: Müftülere nikah kıymayı yasallaştıran madde kabul edildi! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: jdraxler

Ha müftülerin kıydığı nikah ha imam nikahı ne fark eder. Ayrıca bu kanun geçtiyse laiklik ilkesine ters düşer. Laiklik ilkesi din ve devlet işlerini birbirinden ayıran bir ilkedir. Evlenmede belediyelerden aldığı yetki ile nikah memuru evlendirmekte idi. Bu kanun ile müftüler de evlendirmeye kalkarsa din ve devlet işlerini birleştirmiş olur.

Ölen birinin cenazesinin camiden kaldirilmasida laikliğe aykırı nasıl olcak kim tikayacak pamuğu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

kabul edildiği gibi iptal edilir

ah be kardeşim sizdeki umuttan bende istiyorum 10 senedir geldiği gibi gider, kabul edildiği gibi iptal edilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kırarım Boynuzunu İblis

Sırada muta var.

muta sadece şia da vardır İslamda yeri yoktur
  • imam nikahı da belgelenir ayrıca bu uygulamada normal nikah da ki tüm haklar geçerli.
    Rahatsızlık İslamdan anladığım kadarı ile.
    Belediye nikahında söylenen belediye başkanının bana verdiği yetkiye dayanarak sizi karı koca ilan ediyorum belediye başkanı kim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jdraxler

Ha müftülerin kıydığı nikah ha imam nikahı ne fark eder. Ayrıca bu kanun geçtiyse laiklik ilkesine ters düşer. Laiklik ilkesi din ve devlet işlerini birbirinden ayıran bir ilkedir. Evlenmede belediyelerden aldığı yetki ile nikah memuru evlendirmekte idi. Bu kanun ile müftüler de evlendirmeye kalkarsa din ve devlet işlerini birleştirmiş olur.

laiklik deyince hemen "din devlete karışmayacak, devlet de dine karışmayacak" diyorsunuz.
    "Dini nikah olmaz, laikliğe aykırı" diyorsunuz!

Eee? sizin laikliğiniz burada olduğu gibi bir çok yerde benim dinime karışıyor? Bu nasıl olacak ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

quote:

Orijinalden alıntı: Prinergy

paralel seriat devleti kurma cabalari imam hatip okuluna mi gitti laik okula mi laik sistemle mi evlendi seriat kurallarina gore mi

"Devlet'i ele geçirme" de diyebiliriz.

FETÖ PDY dedikleri bir dönem kendileriydi. Bir olarak sisteme yerleştiler. Ayrıştılar. Birbirlerinin meşruiyetlerini sorguladılar.

Bugün yaşanan yerleşmenin/sızmanın ötesinde bir durum. Devlet kadroları ellerinde. Sistem içerisinde bunlara karşı çıkacak kimse yok. Artık Devlet'i dönüştürüyorlar. Kendi ideolojilerine göre dizayn ediyorlar. Ülkenin kurucu değerlerinin marjinalleştirildiği, basitçe ideolojik akım(-lar) olarak ele alınıp tartışıldığı bir dönemdeyiz.

Devlet kadrolarına eleman alırken söylediklerin üzerinden ayrım yapmaları hiç şaşırtıcı olmaz.

evet, devleti ele geçiriyorlar.

Halk artık devleti yavaş yavaş ele geçiriyor devleti. Halk artık kendi düşünce, inanç, yaşam ve ideolojisine göre devlet oluşturuyor.

Bu sizin beğenmediğiniz cahil cühela gördüğünüz (hatta yeri yeri "çomar" diye hakaret ettiğiniz) HALK . . .

• hanahmet H kullanıcısına yanıt
    Bak kardeşim ben kimsenin dinine sövmedim veya ben şu dindenim de demedim. Sadece gerçekleri söyledim. Dediğim sözleri nasıl yorumlandınız onu anlamıyorum.

• Peki neden müftüler nikah kıydırıyor sen bana onu söyle. Nikah memurlarının kıydırması ile ne gibi fark var da onlarda kıydıracak ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.