Şimdi Ara

Son Dakika - IBB hakkinda sorusturma baslatildi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
2
Favori
6.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abi mesele bu değil ki ? En basitinden baksana şu konuya yazan 2-3 kişiye . Onlar için seçmeni için gaz verdi mi ? Verdi . Oldu bitti bu kadar basit

Çünkü bu milletin %30’u 1 kişi 2 kişi ne derse oo doğrudur tamamdır diye bakıyor !

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi bazı arkadaşlar "e peki bunlar terörrist ise devlet neden izin verdi" gibi haklı bir soru soruyorlar.

Arkadaşlar devlet eski devlet değil, maalesef parti devleti olmuştur. Bu durumda devlet yani parti kendine tehdit oluşturan unsurlar için şöyle bir yol izler.

Herhangi bir kuruma muhaliflerden bir yönetici seçildiğinde devlet (parti) ileride bu muhalife yönelik suçlamalar yapmak için bu yöneticiye engel olmaz. Hatta o muhalifi siyaseten yok etmek için ileride koz olarak kullanabilmek için önünü açar. Mesela ülke için tehdit sınıfında ki terör gruplarıyla ilişkisi olan kişiler işe alınırken sabıka kaydı ve saire istenir. Seçilen yönetim kendisi bu kaydı veremeyeceği için devlet tarafından verilir. Peki devlet bu kişiler hakkınde sabıkası yoktur kaydı vermişse, seçilmiş yönetici haliyle bu kişilere devlet sakıncalı değildir dediği için iş verecebilir.

Bir devlet görevlisi işe alınan kişiler hakkında herhangi bir adli işlem olmadığı halde "bu kişiler teröristtir" diyorsa o görevlinin niyeti kötüdür. Eğer adli işlem yapılmışsa ise zaten o kişinin işe girmesine devlet engel olması gerekir. Engel olamıyor/olmuyor ise art niyet vardır. Yani nereden bakarsanız bakın tutarsızlık ve siyasi linç vardır.

Kaldı ki türbe önünde eli arkada diye soruşturma açan bir devlet (iktidar) ciddiyetsizliği kenarda dururken!

Akp, parti devleti olma taktiklerini sanırım Chp tek parti zamanından öğrenmiş olmalı ki birebir aynı teknik ve taktikleri kullanıyor.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Sen şunu atlıyorsun. Senin gibi ideolojik fanatik olanlardan kimse oy beklemiyor zaten.

Ama sizin dışınızdakiler ise neyin ne olduğunu görmeye başladı artık.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt

allah aşkına hayatın boyunca chp dışında bir partiye oy attınmı? gelmiş birde bana yazıyor komedi.

Attım, hem de senin gibi yalandan değil. Gelip o partileri savundum burada.

Seni ise herkes biliyor

çok belli forumda chp yi eleştiren bir tane bile msjın o yüzden yok hatta surpun bile var ama senin yok,ama ben koyu troll olarak 100 ce fazladır akp yi gömdüğüm msjım sen kendine bak hadi güle güle.

hehe hdp le cananla kol kola dolan sonra gel herşey normal de şu ist seçimleri gelsinde bir görün ekrem neyi alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Aralık 2021; 13:12:11 >
  • İmamoğlunu Cumhurbaşkanı yapacaklar.....

Seçimi tekrar ettirerek yeterince rezil duruma düştüler zaten. Çevremde ne kadar akpli varsa o seçimin kılıfına uydurularak tekrar edildiğini söylüyor zaten açıkca. Zaten seçimi kaybettiklerinde de bu böyle olmaz bir ayar çekilir diyen yine kendileriydi.

Valla ülke çoktan şeyi tutmuş. İş teröristi falandı filanı aşmış yani.

Ben artık pkk vb terör örgütü zerre inanmıyorum abi. Anladımki istedikleri zaman kck lı pkklı oluşturabiliyorlar.

He benim yok ama sen akp görmüyorsun hep, hiç savunmuyorsun ölümüne.

Şunu cidden inanarak mı söyledin?

• İşe girerken e devlet üzerinden adli sicil kaydı alınıyor madem ki iddialarına göre bu kadar terörist var bunların sicil kayıtları neden temiz? Temiz değilse neden cezaevinde değiller? (Ki temiz değilse işe almazlar zaten)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elma -- 27 Aralık 2021; 13:32:31 >
  • Konu dışı olacak ama milli şef, milli kahramanlar gibi kurtarıcılardan hoşlanmıyorum. Bir ülke vatandaşı kendi iradesini başkasına teslim ediyorsa ve herşeyi o tek adamdan bekliyorsa orada her zaman batağa saplanma tehlikesi vardır. Örnek; Hitler, Saddam, Esad bunlar önce kahraman olup sonra ülkelerini mahvedenler.

Konuya dönecek olursak;

Akp Erdoğan'dan ibaret değil. Erdoğan Akp için itici güçtür ancak Akp sanılanın aksine perde arkasında uzun vadeli planların oluşturulduğu bir yapıdır. Gerekli planlar oluşturulur ve vitrinde ki siyasetçiler uygular. Tabi her plan başarılı olacak diye bir kural yoktur. Benim fikrim, Akp dahil tüm partiler belirli grup, koalisyonların ürünüdür. Bu koalisyonlarda ki siyasetçilerin çoğu vitrin süsüdür.

Grupları temsil eden her partinin bir veya birkaç grupla-devletle ilişkileri vardır. Globalde Atlantik grubu, Avrasya grubu, lokalde Alman, Amerikan, Rusya, Çin gibi gruplar.

Her grup koalisyon oluşturabileceği gibi aralarında çatışma da çıkabilir. Bana göre İmamoğlu nezdinde Akp-Chp çatışmasıda bu grupların çatışmasının yansımasıdır. Çünkü partilerin içinde bu grupları temsil eden onlarca yüzlerce siyasetçi vardır.

Ben bireysel değilde sistemsel baktığım için olayları ve gelişmeleri böyle yorumluyorum.

• Sozde demokratik ulke kendileri istanbulu aldiklarinda ak baskasi alinca karami oluyor.Hic hayatimda boyle bisey duymadim baskasi aldi ya zorlaeina gisen bu olmali.

Ya bu ulkeden cidden tiksiniyorum artik

Kendi belediyelerinizede aynini yapicakmisiniz bunuda tvde soyleyin kendi belediyelerimizede inceleme baslatik diyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 27 Aralık 2021; 13:53:5 >
  • Yahu ise girerken adalet bakanlığından adli sicil kağıdı alıyorsun süs bitkisi mi la bu kağıt.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok düz mantık gerizekalı olsan anlarsın madem terörist adli sicil kaydı neden yok.

O zaman Adalet bakanlığı muhattap alınmalı.

Gündemi değiştirme çabaları ama emin olun bu yaptıkları daha çok oy kazandırıyor Millet İttifakına.

• TsubasaXP kullanıcısına yanıt

her temiz kağdı olana über temiz gözüyle bakarsanız bu kafada müthiş bir kafa cidden,hdplilerinde hepsi ozaman size gore pürü pak vatansever insanlar.

bukadar uğraşıp prim yaptırmasınlar şuna, halk gömüyormu sanıyorlar kimin kimle dolandığını herkes farkında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Aralık 2021; 14:0:54 >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Konudaki gibi akplilere göre öyleymiş galiba. Devletin temiz kâğıdını bile beğenmiyorlar.

Tabi amaç chpye laf atıp akpnin iddialarını savunmak. Yoksa azıcık mantıklı bir insan "sicili temiz olabilir ama yakalanmamış terörist olabilir, iibb bilmeliydi" şeklinde düşünmez.

• Nerd Miner kullanıcısına yanıt

Bir kişi hapis cezası almış, yatmış çıkmış veya denetlimli serbestlik almışsa üstünden beş sene geçikten sonra sicil kaydından işlediği suç düşer,sistemde son 5 yıl baz alınarak adli sicil kağıdı verilir.Geçmişte Hüküm giymiş ve sabıkalı olanlar için topluma kazandırma adı altında bu tip bir uygulama var.Ancak güvenlik soruşturması yapılırsa kişinin işlediği tüm suçlar çıkıyor.Kamu alanında ise tüm hayatı boyunca terörden suç kaydı olmuş olanlar alınmaz.

Benim anladığım İBB nezlinde bahsi edilen kişilerin son 5 yılda bir suç kaydı yok ancak 5 yıl öncesinde terörle iltisaklı hüküm almışlıkları var gibi görünüyor.İBB 5 yıl öncesine bakmak istemiyor,insandır değişir ve şans verilmesi gerekir düşüncesinde bakıyor.İçişleri bakanlığı ise terörden geçmişte hükümlü olmuşların hiçbir şekilde kamu dairelerinde bulunmasına karşı çıkıyor.şayet son 5 yılda terörden hükmü olanlar sicil kağıtlarında olmasına rağmen işe alınmışsa bu ayrı bir problem yaratır.Burada bakılması gereken bahsi geçen kişilerin kaçının son 5 yılda suç işleyip işlemediği ve 5 yıl öncesinde terörden hüküm giyip giymediği konusudur.Sonuçta İBB'ye işe alımları imamoğlu yapmıyor,onun direktif verdiği insan kaynakları bölümü alıyor.İnsan kaynaklarıda son 5 yılı baz alarak sicil kaydı isteyip işe alımları yapmışsa bu konuda araştırılmalı çünkü terörden son 5 yıl için değil,tüm hayatı boyunca hüküm giyip giymediği araştırılması gerekir.Yani şuan İBB'de 5 yıl öncesinde terörden hüküm giymiş bir çalışan son 5 yılda suça karışmamış ancak yeni tespit edilen terörle iltisaklılığı ortaya çıkmışsa içişleri bakanlığıda bunun üstünden ilerliyor gibi duruyor.

İşin daha da ilginci iltisaklı diye khk'lar döneminde çıkan bir terim var. Kısacası yakının teröröröyse senin terör iltisaklı olman gibi acayip bir durum. Başkasının suçunu üstleniyorsun yani. İBB'ye çamur atmak için düştükleri duruma bak.

• Zuko kullanıcısına yanıt

İmamoğlu tarikat cemaatlere artık mama yok diyince ,arpalığınımı engelledi hayrola bu kadar çemkiriyosun‼️‼️

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.