Şimdi Ara

Sompo Japan Sigorta Nasıl? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
3
Favori
85.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Bugun aracimin kaskosunu sompo japandan yenilettim. Acikcasi biraz aceleye geldi ve gordumki bu firma mini onarimi tramere isletiyormus. Kaskoyu gelecek yil bu firmadan yaptirdiginizda hasarsizlik indiriminden yararlanabiliyormussunuz fakat baska br firma terch ettiginizde hasarsizlik indiriminden tramer dolayisiyla faydalanamiyorsunuz. Umarim bu sacma maddeyi gelen sikayetler uyarinca degistirirler.. Neyse umarim kucuk buyuk bir hasar durumuyla karsilasmayiz diyelim..

Merhabalar.

Ben 13 yıldır bu sektörde çalışmaktayım.Ankara da kendi firmamız var.uzun yıllar tek şirket olarak yapı kredi sigortaya aracılık ettikten sonra değişen fiyat politikaları ve çalışma şartları nedeniyle sektördeki hareketlenme sonucu yapı kredi sigortanın yanına Axa sigorta Anadolu sigorta Ergo Sigorta ve Ray sigorta gibi büyük firmaları ekleyerek çalışmaya devam etmekteyiz.Belirttiğiniz konu hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum.öncelikle sompo firması köti bir firma değildir fakat ne yazık ki bir axa asla değildir çünkü alt yapısı çalışma hızı ve müşteri memnuniyeti olsun axa sigorta sektör lideridir.

Mini onarım hizmetini tramere yansıtmayan şriket ne yazık ki kalmadı buda mini onarım hizmetinin cazibesini yitirmesine sebep oldu ne yazık ki ve inanın bana 2 sene önce her arayan mini onarım varmı poliçemde diye soruyorken artık kimse mini onarım talebinde bulunmuyor çünkü kimse bu şartlarda kullanmıyor.mini onarım faydalımı evet fakat burada dikkat edilmesi gereken şu diyelimki bu sene kaskonuz 600 tl tuttu ve indiriminiz en yüksek kademede.poliçe döneminde kazanız olmadı ve yenileme zamanı geldi arabanız da honda civic diyelim.Sompo dan fiyat aldınız ve kaskonuz olmuş 850 tl hani hasarı yansıtmıyor ya tramere ama bakıyorsunuzki o hasarı yansıtmadığı halde 850 derken diğer tarafta x şirketi size 840 tl veriyor ama hasar kademeniz bir alt kademeye gerilemiş ve o hasarı da almamış olsaydınız 840 değil 740 fiyat verme olasılığı vardı.bu durumda siz gidip mecburen sompodan devam ediyorsunuz çünkü hasar oranı sabit kalıyor.işte bu burada şirket değiştirme şansını da kaybediyorsunuz ve verdiği fiyata razı oluyorsunuz yani bir kısa örnek daha verecek olursak başka şirket size 840 diyor sompo 950 diyor hasarsızlıkmı yansın yoksa fazlamı ödersiniz tercih müşteriye kalıyor ben hasarsızlığımı yakmak istemeyeceğimden dolayı mecburen fazla ödemeyi tercih ederim çünkü onun tramere düşmesi bile sigorta sicilinize etki edecek daha sonraki dönemlerde aleyhinize olacaktır.

Bu uygulama müşterilerin iyi niyeti su istimal etmesi ve ufacık hasarlarında bu hizmeti kullanarak şirkete masraf çıkarması sonucu oluştu.Kaldıki bundan tam 2 sene önce bende poliçem de mini onarım kullandım dedim arabam mis gibi oldu allah razı olsun hizmetten dedim kasko sürem dolarken yenilemede bir baktım diğer firmalarda hasarım var şirketi aradım sordum durumu izah ettiler ve o zaman öğrendim.Bu şirketler arası alınan ortak karardan acentenin bile haberi olmamıştı

Kısacası mini onarım hizmeti yavaş yavaş ölüyor bu hizmeti düşünmeyin bunun içinde fazladan para ödemeyin.ufak tefek çizikleri sanayide ustanız da temizler göcükleride belli bir ücretle zaten çekiyorlar.

Mesela çok iyi bir hizmet olsa axa sigorta bunu poliçesine ekler ama hizmet be yazık ki yok.Aslında var ama auto king gibi büyük bir firma ile değil daha yeni yeni büyümeye çalışan otto zenith adlı firma ile bu hizmeti veriyorlar ama sınır 150 tl ve neyi götürseniz zaten 150 tl ye girmez bu hixmet diyorlar.kaldıki bir çok axa müşterisi bu hizmeti sormuyor bile.

sigorta konusunda en doğru görüşlerden birini yazmışsınız.. tebrik ediyorum..

geçen nisan da bir kaza yaptım.. Anadolu kasko işimi halletti.. bana hasarsızlığımın bozulmadığını , mini onarım ile yaptıklarını söylediler.. haftaya kaskom bitiyordu , bir arkadaşımın sigorta acentesinden fiyat alırken hasarsızlık indirimi vermemişler.. bende tramerden sorgulattım.. 637 TL hasar kaydı çıktı.. yüzüme baka baka yalan söylemişler..

Dubai sigorta 750 TL.. teklif verdi.. Anadolu sigorta servis acentesi 1000 küsur TL.. arkadaşımın acentesi 910 TL.. biraz daha aşağı inebilirlermiş fiyat verdi.. bilmiyorum ne yapsam..

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Bugun aracimin kaskosunu sompo japandan yenilettim. Acikcasi biraz aceleye geldi ve gordumki bu firma mini onarimi tramere isletiyormus. Kaskoyu gelecek yil bu firmadan yaptirdiginizda hasarsizlik indiriminden yararlanabiliyormussunuz fakat baska br firma terch ettiginizde hasarsizlik indiriminden tramer dolayisiyla faydalanamiyorsunuz. Umarim bu sacma maddeyi gelen sikayetler uyarinca degistirirler.. Neyse umarim kucuk buyuk bir hasar durumuyla karsilasmayiz diyelim..

Merhabalar.

Ben 13 yıldır bu sektörde çalışmaktayım.Ankara da kendi firmamız var.uzun yıllar tek şirket olarak yapı kredi sigortaya aracılık ettikten sonra değişen fiyat politikaları ve çalışma şartları nedeniyle sektördeki hareketlenme sonucu yapı kredi sigortanın yanına Axa sigorta Anadolu sigorta Ergo Sigorta ve Ray sigorta gibi büyük firmaları ekleyerek çalışmaya devam etmekteyiz.Belirttiğiniz konu hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum.öncelikle sompo firması köti bir firma değildir fakat ne yazık ki bir axa asla değildir çünkü alt yapısı çalışma hızı ve müşteri memnuniyeti olsun axa sigorta sektör lideridir.

Mini onarım hizmetini tramere yansıtmayan şriket ne yazık ki kalmadı buda mini onarım hizmetinin cazibesini yitirmesine sebep oldu ne yazık ki ve inanın bana 2 sene önce her arayan mini onarım varmı poliçemde diye soruyorken artık kimse mini onarım talebinde bulunmuyor çünkü kimse bu şartlarda kullanmıyor.mini onarım faydalımı evet fakat burada dikkat edilmesi gereken şu diyelimki bu sene kaskonuz 600 tl tuttu ve indiriminiz en yüksek kademede.poliçe döneminde kazanız olmadı ve yenileme zamanı geldi arabanız da honda civic diyelim.Sompo dan fiyat aldınız ve kaskonuz olmuş 850 tl hani hasarı yansıtmıyor ya tramere ama bakıyorsunuzki o hasarı yansıtmadığı halde 850 derken diğer tarafta x şirketi size 840 tl veriyor ama hasar kademeniz bir alt kademeye gerilemiş ve o hasarı da almamış olsaydınız 840 değil 740 fiyat verme olasılığı vardı.bu durumda siz gidip mecburen sompodan devam ediyorsunuz çünkü hasar oranı sabit kalıyor.işte bu burada şirket değiştirme şansını da kaybediyorsunuz ve verdiği fiyata razı oluyorsunuz yani bir kısa örnek daha verecek olursak başka şirket size 840 diyor sompo 950 diyor hasarsızlıkmı yansın yoksa fazlamı ödersiniz tercih müşteriye kalıyor ben hasarsızlığımı yakmak istemeyeceğimden dolayı mecburen fazla ödemeyi tercih ederim çünkü onun tramere düşmesi bile sigorta sicilinize etki edecek daha sonraki dönemlerde aleyhinize olacaktır.

Bu uygulama müşterilerin iyi niyeti su istimal etmesi ve ufacık hasarlarında bu hizmeti kullanarak şirkete masraf çıkarması sonucu oluştu.Kaldıki bundan tam 2 sene önce bende poliçem de mini onarım kullandım dedim arabam mis gibi oldu allah razı olsun hizmetten dedim kasko sürem dolarken yenilemede bir baktım diğer firmalarda hasarım var şirketi aradım sordum durumu izah ettiler ve o zaman öğrendim.Bu şirketler arası alınan ortak karardan acentenin bile haberi olmamıştı

Kısacası mini onarım hizmeti yavaş yavaş ölüyor bu hizmeti düşünmeyin bunun içinde fazladan para ödemeyin.ufak tefek çizikleri sanayide ustanız da temizler göcükleride belli bir ücretle zaten çekiyorlar.

Mesela çok iyi bir hizmet olsa axa sigorta bunu poliçesine ekler ama hizmet be yazık ki yok.Aslında var ama auto king gibi büyük bir firma ile değil daha yeni yeni büyümeye çalışan otto zenith adlı firma ile bu hizmeti veriyorlar ama sınır 150 tl ve neyi götürseniz zaten 150 tl ye girmez bu hixmet diyorlar.kaldıki bir çok axa müşterisi bu hizmeti sormuyor bile.

sigorta konusunda en doğru görüşlerden birini yazmışsınız.. tebrik ediyorum..

geçen nisan da bir kaza yaptım.. Anadolu kasko işimi halletti.. bana hasarsızlığımın bozulmadığını , mini onarım ile yaptıklarını söylediler.. haftaya kaskom bitiyordu , bir arkadaşımın sigorta acentesinden fiyat alırken hasarsızlık indirimi vermemişler.. bende tramerden sorgulattım.. 637 TL hasar kaydı çıktı.. yüzüme baka baka yalan söylemişler..

Dubai sigorta 750 TL.. teklif verdi.. Anadolu sigorta servis acentesi 1000 küsur TL.. arkadaşımın acentesi 910 TL.. biraz daha aşağı inebilirlermiş fiyat verdi.. bilmiyorum ne yapsam..

Merhabab

Siz bana özelden tc kimlik no plaka ve araç sahibi sanırım sizsiniz mesleğinizi yazın bende bir fiyat araştırması yapayım.

Bu arada axa sigorta da mini onarım hizmeti sunmaya başlayacak ış geçen gün şirketle görüşmemizde söylendi başlaması normal git gide sektörde geriye düşmeye başladılar çünkü ekstra hizmetler poliçe de çok zayıf bide diğer firmalar daha uygun fiyatlar veriyor.

Ben sizden bilgileri bekliyorum birde size zahmet ruhsat belge seri no yazarmısınız araç sahibinin isminin yazdığı sayfanın en altında bulunur örn: AB 123456 şeklindedir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Diğer firmaların 1300-1500 arası fiyat verdiği araca 900 lira fiyat verdiler, arada çok fark var acaba güvenilir mi ?
  • diğer firmaların 2400 ile 2800 arası verdiği kaskoyu sompo japandan 1011 liraya yaptırdım. paketten hiçbir şey çıkarmadılar teror ıvır zıvır hersey var.
  • Ben de geçen sene bir kaza geçirdim bu sene teklifler hep yuksek çıkıyor(2400 civarı) sonpo japan 1050 lira teklif etti hiç düşünmeden kabul ettim:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sigorta şirketleri yıllarca zarar ediyoruz diye diye sonunda mevcut hükümete kendi avantajlarını koruyacak şekilde bir sigorta kanunu çıkarttılar,olan yine biz araç sahiplerine oldu yani halka oıldu, şimdi istedikleri gibi insanlarla oynuyorlar. Ben özürlü indirimi ile araç aldım, bana kaksok yaparken normal aracın o yılki kasko değeri olan 37.000-tl den kasko primi belirlendi,ama daha sonra merak edip kasko poliçesini incelediğimde şöyle bir madde ile karşılaştım; Araç özürlü kontejyanından alındığı tespit olunursa ve araç bir kazadan dolayı perte ayrılırsa aracın tazminat tutarı faturada yazdığı kadar ödenir.? Faturada 24.000-tl yazıyor çünkü ötv'den muaf özürlü indirimi ile alındı ,tamam bu normal iyi o zaman kasko primlerinide fatura tutarı üzerinden hesap et yoookkk kanun böyle yeni değişti bizim yapabileceğimiz bir şey yok.?
  • Aracımın kaputunda yakın zamanda yağan dolulardan oluşan bir adet avuç içi kadar bir dolu göçüğü var. Kaskom Sampo Japan'dan. Bugün Sampo ile yaptığım telefon görüşmesinde bunun mini onarım kapsamına girdiğini, tramere işlenmeyeceğini ve hasarsızlık indirimini bozmayacağını söylediler. İnternette yaptığım araştırmalarda ise söylediklerinin tam tersi bir durumun olduğunu öğrendim. Şimdi bu hasarı kaskodan yaptırsam mı yaptırmasam mı karar veremedim. Aracımın temiz olan sicilini bozmak istemiyorum...
  • autokinge defalarca işim düştü her seferinde çiziklerim çok güzel onarıldı memnun kaldım
    sompo japan autoking ile anlaşması olmadığı için kasko yaptırmadım
  • Gecen yil 4000 tllik hasarim oldu.bu yüzden bu sene axa 3100 gibi bir fiyat cikardi.araç opel corsa zaten kndsi 25 bin.3000 verip nsl kasko yaptrym.sampo japan 1200 teklif verince cazip geldi.opelle de anlaşmasi varmis. 3000 u duyunca cazip geldi hani. Ne yapmlym var mi tavsiyesi olan???

• Daha önce Autokingle anlaşması olan başka bir şirketten kaskom vardı. Bu sene de Sompo Japan'ın özel onarım hizmetini kullanacağım. Autoking maalesef çok küçük hasarları mini onarım kapsamına alıyor. Sompo Japan'ın anlaşmalı EHOM merkezi sağolsun küçük büyük çoğu hasarımı kapsama aldı. Şimdilik memnunum, önümüzdeki sene kaskomu da bu şirketten yaptırdım.
  • Trafik sigortasını buradan yaptırdık bakalım bu sene..
  • Arkadaşlar bu firmanın durumu son tahlilde nedir? Pozitif yada negatif yönde gelişmeleri mevcutmu? Hala en ucuz teklifi veriyorlar mi? Hala Kucuk hasarlari Tramere islemeyi bir sonraki poliçe doneminde tehdit unsuru olarak kullanıyorlar mi?

• Arkadaşlar Sompo gayet iyi bir sigorta şirketi olup benim anlaşmalı olduğum 22 sigorta şirketinden biridir. Küçük hasarları tramere yansıtmaktan bahsetmişsiniz. Tramere yansıyacak hasarı belirleyen şey hasarın nerede onarıldığıdır. Mini Onarım merkezinde hasarınızı yaptırırsanız tramere yansımaz. Derseniz ben arabamı yetkili servis dışında hiçbir yere vermem, onarımı yetkilide yaptıracağım verirsiniz, yetkili servis de hasar dosyasını açar bu da tramere yansır. Yani hasarları yönetmekte çok önemlidir. Burada poliçeyi yaptırdığınız aracıdan destek almanız gerekir.
  • Konu hortlayacak fakat yaptırdım bakalım bu yıl inşallah başımız ağrımaz, yorumlar değişken çünkü bir iyi bir kötü. 2015 yılı için durumlar nelerdir ki ?
  • Bende sompo dan uygun fiyat almıştım,sonra aksigortadan aynı fiyattan teklif gelince aksigortadan yaptırdım

• Sadece en uygun fiyatı verdikleri için değil kesinlikle verdikleri hizmet için de düşünülmeden Sigorta, Kasko yaptırılabilecek sigorta şirketi. Dün bir kaza yaptım. Aracım muhtemelen perte çıktı. İki hava yastığı açıldı ayrıca ön taraf tamamen dağıldı. Çok şükür yaralanma olmadan çıktık. Kazanın ilk şoku bitince aklınıza doğal olarak sonrasındaki süreçle ilgili bir sürü soru geliyor. Allahtan bende kusur yok. Kaskoya gerek kalmadan sigortadan karşılanacağını düşünüyoruz. Fakat Sompo Japan bana diğer konular için şu ana kadar çok yardımcı oldu. İşlerini şu ana kadar gayet güzel yaptılar. Araç başında müşteri hizmetlerini aradım anında ilgilendi ve aracımı tek kuruş harcamadan çektiler. Zaten yapmaları gereken şeyler diyebilirsiniz ama farklı yorumlarda okuduğumun aksine kesinlikle sorun yaşamadan hallettiler. Ardından tatilde olduğumu ve dönüş için bana yardımcı olmalarını istediğimi söyledim. Bunun için tekrar aradığımda bana uçak biletlerimi aldılar. Şimdi otogarda servisi beklerken memnuniyetimi dile getirme ihtiyacı hissettim. Özellikle müşteri hizmetlerinden görüştüğüm Ufuk bey için arayarak memnuniyetimi bildirmeyi düşünüyorum. Yani kısaca yarın bir gün Trafik Sigortası, Kasko gibi ihtiyaçlarınız için sadece en uygun teklifi veriyor diye değil hizmetlerinden memnun kalacağınızdan emin olarak da Sompo Japan ile gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz. @somposigorta

• Sompo japan sigortaya ek mini kasko diye bir hizmeti var. 5000 tl ye kadar cift tarafli carpmalar ve yanma/ calinmaya karsi 10000 tl teminatli. Bunu satin aldim bi faydasi olur diye 180 tl farkla ufak bi kasko yapmis oldum. Fakat dedigim gibi hasarin tek tarafli kazada olmamasi gerekiyormus yaya duvar hayvan vs veya arabaya carpanin belli olmadigi durumlarda gecerli degil. Bana trafik sig aynisi gibi geldi faydasi olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rusky488

Sompo japan sigortaya ek mini kasko diye bir hizmeti var. 5000 tl ye kadar cift tarafli carpmalar ve yanma/ calinmaya karsi 10000 tl teminatli. Bunu satin aldim bi faydasi olur diye 180 tl farkla ufak bi kasko yapmis oldum. Fakat dedigim gibi hasarin tek tarafli kazada olmamasi gerekiyormus yaya duvar hayvan vs veya arabaya carpanin belli olmadigi durumlarda gecerli degil. Bana trafik sig aynisi gibi geldi faydasi olur mu?

trafik sigortası sen suçlu isen ödemez. Bu sanırım sen suçlu olsan bile ödüyor. Burda 2 taraflı olmasınıistemesinin nedeni sanırım hileli hasar gösterimini azaltmak amacı ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

quote:

Sompo japan sigortaya ek mini kasko diye bir hizmeti var. 5000 tl ye kadar cift tarafli carpmalar ve yanma/ calinmaya karsi 10000 tl teminatli. Bunu satin aldim bi faydasi olur diye 180 tl farkla ufak bi kasko yapmis oldum. Fakat dedigim gibi hasarin tek tarafli kazada olmamasi gerekiyormus yaya duvar hayvan vs veya arabaya carpanin belli olmadigi durumlarda gecerli degil. Bana trafik sig aynisi gibi geldi faydasi olur mu?

trafik sigortası sen suçlu isen ödemez. Bu sanırım sen suçlu olsan bile ödüyor. Burda 2 taraflı olmasınıistemesinin nedeni sanırım hileli hasar gösterimini azaltmak amacı ile

Evet bende oyle tahmin etmistim. O zamancok faydali bir imkan herkese tavsiye ederim. Aracinizin parcalari pahali degilse (zira carpmalarda 5000 tl ye kadar oduyor) kullanmak cok mantikli 10 yil uzeri araclara kasko da yapmiyor cogusirket maalesef hem yapsalar bile dedigim gibi parcalari ucuzsa aracinizin orta siddetli ve hatta siddetli kazalar icin bile cuzi bi miktara kaskoyaptirmis oluyoruz.

• quote:

Merhaba,
    Yarın sampodan kasko yaptırmayı düşünüyorum. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Olurda çift taraflı ufak çarpma sürtme vb. İşe yarar bir ürün gibi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.