Şimdi Ara

SOLLAMALIK YOLLAR??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bilecik rampalarında sollama yapmak benim için ölüm oluyor.karşıyı göremiyorsun bir kere görsen çıkamıyorsun.her sene ölümlü kazalara rastlıyorum o yolda.

elmadağ virajları Allahtan o yol çift şerit. ama sollama yapamıyorsun geliyor bir tane kamyoncu amcamız yolu ortalıyor geçmeye çalışıyorsun oraya doğru geliyor virajlar bitene kadar çizgiyi takip ediyor.

ben ancak otoyolda sollamaktan zevk alıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

Başlık anlamsız gibi görünebilir, ama kimi yollarda hele de konvoy halinde iken kamyon - araç sollamak müthiş zevk verir.

Ben bir numara Adana - Ankara karayolu pozantı çıkışı diyorum, hayatsu mevkii diyelim, otobandan sonra yol tek şerite düşüyor ve müthiş kamyon konvoyu oluşuyor.

Senin gibi hızlı düşünen ve bu düşüncelerini uygulayan bir almancı gözümün önünde altına girdi o kamyonlardan birinin.
    Ben en çok pozantı ulukışla arasında niğdeye ayrılan yeri seviyorum. Niğde tarafına dönünce bom boş yol kimsecikler yok..... hele sola ilk virajı dönüpte tepeye çıkınca durup biraz manzarayı izliyorum sonra devam Yeşilhisar radarını da unutmadan.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

Konuyu açtığım için beni banlayan arkadaşları anlayamadım, sollama yaptık diye utanalım mı,
    Hem hatalı sollamadan bahseden kim?

pozantı ulukışla arasında yapılan her sollamanın en az % 60 ı hatalıdır...... Hem de günün her saatinde.Ne menem yer hiç sevmiyorum orayı hele o kazadan sonra...
  • aydın izmir otobanı tünelden çıktıktan sonra en çok kaza olan yer orası ama ben genede köklüyorum
  • Bul bi otoban bas gitsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: unsal28

Doğu Karadeniz'in her yeri :))))))))))))))
    Fatsa - Perşembe arası eski yol. İsteyen sollasın :)))))

memleketim benim,
    az çekmedik o yolun kahrını,
    şimdi yeni yol var ama biz orada değiliz,
    şans işte
  • Tam bana göre bir topic olmuş.

Adapazarı- Bilecik arasını bu konuda çok severim. Zırt-pırt sollamak zorunda kalırsınız. Amaaaa Bilecik-Bozüyük arasında araç kullanmak ve özellikle sollamak müthiş risk ve adrenalin. Özellikle gece karanlığında. Bilecik-Bozüyük arasında kesinlikle konvoya takılırsınız. 30 km.lik yol epey sürer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: topaz42

Tam bana göre bir topic olmuş.

Adapazarı- Bilecik arasını bu konuda çok severim. Zırt-pırt sollamak zorunda kalırsınız. Amaaaa Bilecik-Bozüyük arasında araç kullanmak ve özellikle sollamak müthiş risk ve adrenalin. Özellikle gece karanlığında. Bilecik-Bozüyük arasında kesinlikle konvoya takılırsınız. 30 km.lik yol epey sürer.

bozüyükte artık konvoydaki arabalardakilerle arkadaş oluyorsun bi o seni geçer bi sen onu sonra kamyonun arkasında beraber seyir edersin

o yolu her sene en az 2 kere gidiş dönüşolarak kullanırım. birde bilecik bozüyük arasında sol tarafta ağaçların arkasında bir çeşme başı var orada şelale restaurantın yaptırdığı banklar var. orayı oranın yerlileri haricinde fazla kimse bilmez bizde tesadüfen keşfettik orada durmak çok güzel oluyor. genelde bomboş olur aileler için ideal.

çeşmebaşının yerini tarif edeyimde donanimhaberliler oraya gelsin

bilecikten bozüyüke giderken kısa bir tünelden geçtikten hemen sonra solda.o kısa tünelin üstünden tren yolu geçiyor ve nostaljik görünümlü bir tünel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

quote:

Orjinalden alıntı: topaz42

Tam bana göre bir topic olmuş.

bozüyükte artık konvoydaki arabalardakilerle arkadaş oluyorsun bi o seni geçer bi sen onu sonra kamyonun arkasında beraber seyir edersin

o yolu her sene en az 2 kere gidiş dönüşolarak kullanırım. birde bilecik bozüyük arasında sol tarafta ağaçların arkasında bir çeşme başı var orada şelale restaurantın yaptırdığı banklar var. orayı oranın yerlileri haricinde fazla kimse bilmez bizde tesadüfen keşfettik orada durmak çok güzel oluyor. genelde bomboş olur aileler için ideal.

çeşmebaşının yerini tarif edeyimde donanimhaberliler oraya gelsin

bilecikten bozüyüke giderken kısa bir tünelden geçtikten hemen sonra solda.o kısa tünelin üstünden tren yolu geçiyor ve nostaljik görünümlü bir tünel.

O tüneli biliyorum. Ben o yolun, Yani Adapazarından Bilecik, Bozüyük, Kütahya, Afyon tarafına giden yolun manyağıyım. Hastayım o yola. Bitiyorum o yolun manzarasına. Tek gidiş gelişli olmasına. Ayrıca Bilecik-Bozüyük arasında bir çok yerde virajın biri bitmeden biri başlar. Sollamak zordur. Ayrıca yolun bu kısmında iki sene önce yaşadığım tehlikeli bir hatıram bile var. Benim için tehlikeli değil ama, yine de paylaşmak isterim.

Yıl 2006. Kontur ile Bilecik yolundan Konya'ya gidiyoruz. Ben 04 nolu koltukta oturuyorum. Bilecik'i çıktık. Bozüyük'e doğru yol alıyoruz. Otobüs, arkası çift akslı Travego. Kullanan 30 larında biri. Gayet güzel kullanıyor. Bilecik-Bozüyük arasında sık seyahat edenler bilirler. Yolun en pis kısımlarıdır. Neredeyse virajın birinden çıkmadan diğerine girersiniz. Önümüzde bir kamyon gidiyor. Hızı 60 filan. Sollayamıyoruz. Hava zifiri karanlık. Derken kamyonla aramıza bir motorsiklet girdi. Üzerinde 2 kişi var. Nasıl oldu ne oldu, kamyonla aramız açılmaya başladı. Bizde motorsikleti sollamaya çalıştık. Motorcu yolu ortaladı. Kocaman otobüse yol vermiyor. Aklı sıra taciz ediyor. Kamyonu gözden kaybettik. Şoförümüz ısrarla yol istiyor. Motorcu vermiyor filan.

Şoförümüz sellektörler yaptı. hatta uzunları bir kaç saniye açtı. Motorcu elinin orta parmağını kaldırıp tahmin ettiğiniz uygunsuz hareketi yaptı şoförümüze. Bizim şoför o anda deliye döndü. Arabanın hızını iyice artırdı. Motorun taaa dibine girdi. Ben 04 numarada oturduğum halde yemin ederim ki motorun arkasını ve arkada oturan ikinci adamı göremez oldum neredeyse. ben korkmaya başladım en önde. Motorcu hafif frene dokunsa veya telaşlansa kesin otobüs üzerinden geçecek.

Motorcu bir süre sonra sağa sinyal verdi. otobüsümüz yavaşladı. Motorcu sağa geçti. Bizde yanından hızlıca geçtik.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.