Şimdi Ara

...::Solenza Klübü::... (81. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.634
Cevap
34
Favori
276.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arka bagaj içeri şu alıyor nasıl önleyebilirim
  • solenza58 S kullanıcısına yanıt
    Benim arabanın arka camı kırılmıştı değiştikten sonra içeri su almaya başladı bir türlü yapamadılar ben yaptım dayson marka siyah silikon aldım içten dıştan alttan üstten silikon çektim cama iyice yapıştırdım artık su almıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 27 Aralık 2017; 22:7:54 >
  • biraz geç cevaplıyorum ama arabanın bagajdan su almasının ana sebebi cam fitilleridir. cam fitillerinin arasına slikon çekerseniz su almayacaktır.
  • Tüm kapı fitillerini değiştirdim. Logan 2 bizim arabaya oluyor. Bağaj fitili de değiştirdim. Ses azaldı. Paspaslar hep ıslanıyordu. Hiç bir sorun kalmadı.
  • Arkadaşlar elimde maun göğüs kaplama var isteyen olursa 50₺ ye verebilirim, piyasada 80-100₺ elimde fazlalık 05443850803

...::Solenza Klübü::...
  • Merhaba arkadaşlar.sizi facebookta Dacia Solenza TÜRKİYE sayfasına davet ediyorum.çok aktif bir grubumuz var.solenza ile ilgili aklınaza gelen herşey mevcut.
  • muzunman M kullanıcısına yanıt
    Şahin icin olanlar tam oluyor ben yaptırdım
  • İyice öldü bu konu. Ben hala severek kullanıyorum aracımı.
  • Benim solenzanın v kayışı ötüyor değiştirdim düzelmedi direksiyonu tam kırınca viyak viyk ötüyor yüke binince de ötüyor bazen nedendir başına gelen varmı pudra döktüm bir işe yaramadı tavsiye bekliyorum
  • Merhaba emre ben yeni solenzo kullanicisiyim bir sorunum var 1.4 benzin rapsodi direksiyon kutusu bulamıyorum Renault'nun parçaları olur dediler doğru mu cvp verebilir sen sevinirim
  • Merhaba ben yeni solenzo kullanicisiyim bir sorunum var 1.4 benzin rapsodi direksiyon kutusu bulamıyorum Renault'nun parçaları olur dediler doğru mu cvp verebilir sen sevinirim
  • GOXB G kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar solenza rapsodinin ön silecek mekanizmasını nereden bulabilirim.buna uyumlu olan Renault veya dacia modeli hangisi.
  • Merhaba arkadaşlar ben de yeni solenza aldım arabanın neresine dokunsam elimde kalıyo töbe töbe direksiyon ağır hidrolik eklesem düzelirmi ne marka direksiyon yağı almalıyım bilen varmı
  • Merhaba arkadaşlar. Ben Bursa'dan metin. Dostlar 2005 model 200 bin de rapsodi solenza almak üzereyim. Araçta değişen yok üç parça lokal boya var. Dış iç görüntü olarak çok guzel. Motor alt takım sorunsuz. 16 bin lira istiyorlar. Muayenesi yeni yapilmis LPG li. Sizce fiyat nasıl
  • metin_0067 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, fiyat normal daha düşük ne olacak hocam bu fiyata hacı murat alınır ancak, klimalı hidrolik direksiyonlu, ben memnunum şahsen, en büyük sıkıntısı yağmurda su alması o da çözülmeyecek şey değil ve bazı parçalarını bulmanın zor olması ki motoru clio zaten motor parçalarında sıkıntı yaşamazsınız ama direksiyon kutusu yok mesela, eğer araç orjinalse fazla kurcalanmamışsa (boyalarından emin olun) bir sıkıntı yaşamazsınız, motoruna da bir baktırın, ekspertiz yaptırın, bir de facebokta solenza gurubu var orası daha aktif bir göz gezdirin, gurupta kurcalanmış bir araba almış biri var yakınıp duruyor, ben iki senedir kullanıyorum yağını suyunu kontrol edip rutin bakımlarını yapıp değişmesi gereken aksamını değiştirip biniyorum örneğin dün termostadını değiştirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 16 Ocak 2019; 18:34:43 >
  • Anladım kardeşim burda da oturuyorum 4 tane solenza buldum ortalama 16 ile 18 arası temizliğine göre alicam. 2005 120 binde baya temiz lastikleri yeni takılmış 16500 e anlaştık experde sıkıntı çıkmazsa bunu düşünüyorum. Bu paraya klimalı arac motoru sağlam olsun daha ne istenir ki
  • dndd D kullanıcısına yanıt
    Yakınıp duran benim . Araba kurcalanmamış bildiğin eline kadavra verilen tıp öğrencileri gibi param parça edilmiş desek daha doğru olur. Ben arabada oluşabilecek sorunları anlatayım almak isteyenler kafasına yaratsa alır zaten.

Araba balık besleyebilirsin kadar su alıyor önden de arkadan da.
    Önden su alıyor ise ki almayan neredeyse yok. On göğüslük içindeki İmmobilizer beyni, var ise alarm beyni gibi ucuz olsa da bozuldu mu büyük sıkıntı çıkaran kartlar gidiyor. Mesela benim İmmobilizer beyninin içi tam 1 bardak dolacak kadar su almış yani ağzına kadar. İmmobilizer beyni Anahtarı tanimadiğindan araba çalışmıyor ve içeriden kilitleme tuşu da İmmobilizer beynine bağlı olduğundan kapılar kilitlenip açılamıyor. En sinir bozucu tarafı araba nereden su alıyor hiç belli değil zaten her yerden su alma potansiyeline sahip.

Krank sensörü her araçta bu kadar fazla mı kirleniyor bilmiyorum ama bu araçta kronik sorun gibi birşey.

Bagajda simit LPG için( LASTİK YERİ ) halı altı boşluk yok. LPG taktırmak istersen çok yer kaplar.

İç kapı kolları çok işlevsiz mekanizma ondan daha işlevsiz. Ne yaptıysam adam gibi içeriden açılmıyorlar zorlaya zorlaya anca. Ondan dolayı mutlaka kapı kolu tut yedekte çabuk kırılıyorlar.

Direksiyonu sonuna kadar çevirirsen ciyak ciyak bağırıyor.

Bunlar dışında parasının hakkını veren bir araç. Bu sorunlarda çözülmeyecek kadar büyük değil zaten.

• TiViCT T kullanıcısına yanıt
    İmmobilizer kutusuna üstten gelen kablolardan soketin içine su sızıyordu, kutuyu söktüm poşet geçirdim, ters çevirdim, kablo soketi altta olacak şekilde yerine koydum ama vida terst kaldı bende kutuyu yan tarafa bir yere bağladım böylece içine su girmiyor
    İç kapı kolları clio, kola takılan uzun tel kıvrımlı zamanla kıvrımı azalıp tel uzuyor o yüzden kapı zor açılıyor, yapman gereken teli hafif bükmen böylece kapı kolay açılır
    Direksiyonu çevirince ötmesi v kayışından, v kayışın gevşek yada yanlış kayış takılmış, bunu yaşadım salak tamirci uzun kayış takmış direksiyonu çevirince cıyak cıyak ötüyordu başka bir tamirci v kayışını (4pk1218) değiştirdi ötmez oldu
    Krank sensörü sorunum olmadı olmaz umarım ama rolanti motoru bozulmuştu n11 den alıp mendim taktım sökmüşken boğaz kelebeğini de temizledim
    Şimdilik işimi görüyor her araba gibi masrafı oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 12 Şubat 2019; 17:57:19 >

• Arkadaşlar ddun depoyu doldurdum yola çıktım. Toplam 410 km yola 28 litre LPG yakmisim. Araba dediğin işte budur. Sabit 100 km ortalama ile
  • Bu form bitmis
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.